Майчинството - счетоводно - 13

  • 69 647
  • 1 074
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 28
Благодаря за бързия отговор!
 Simple Smile

# 1 066
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Къде го пише това за процентно съотношение на работно време и суми за изплащане на обезщетение при първи и втори трудов договор - 8часа /4 часа -> 66,66% / 33,34% ???? От къде вкарвате такава логика?

На мен лично това са ми отговаряли от НОИ и така са ми плащали обезщетението. Зависи от продължителността на работното време при двамата работодатели

# 1 067
  • Мнения: 1 108
Здравейте  Simple Smile
Отново се нуждая от вашето компетентно мнение!
Термина ми е на 20 Юли 2009 г.На 5 Юни 2009 излизам в 45 дни болничен преди раждане.До 4 юни съм осигурявана в старата си фирма.В новата започнаха да ме осигуряват от 23 Юни 2008 г.
Сега според новият закон трябва да имам 12 месеца пълни за да мога да получавам 90 % от заплатата си ! В моя случай какво се прави?
Може ли да се излезе по-късно в болничен преди раждане примерно да не е на 5 Юни 2009 г а на 26 Юни?

БЛагодаря ви предварително  bouquet

# 1 068
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте  Simple Smile
Отново се нуждая от вашето компетентно мнение!
Термина ми е на 20 Юли 2009 г.На 5 Юни 2009 излизам в 45 дни болничен преди раждане.До 4 юни съм осигурявана в старата си фирма.В новата започнаха да ме осигуряват от 23 Юни 2008 г.
Сега според новият закон трябва да имам 12 месеца пълни за да мога да получавам 90 % от заплатата си ! В моя случай какво се прави?
Може ли да се излезе по-късно в болничен преди раждане примерно да не е на 5 Юни 2009 г а на 26 Юни?

БЛагодаря ви предварително  bouquet


трябва да имаш 12 месеца осигурителен стаж в живота си.Нали ги имаш?Ще получаваш 410 дин обезщетение.Базата ти ще бъде юни08-май09.

# 1 069
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Здравейте  Simple Smile
Отново се нуждая от вашето компетентно мнение!
Термина ми е на 20 Юли 2009 г.На 5 Юни 2009 излизам в 45 дни болничен преди раждане.До 4 юни съм осигурявана в старата си фирма.В новата започнаха да ме осигуряват от 23 Юни 2008 г.
Сега според новият закон трябва да имам 12 месеца пълни за да мога да получавам 90 % от заплатата си ! В моя случай какво се прави?
Може ли да се излезе по-късно в болничен преди раждане примерно да не е на 5 Юни 2009 г а на 26 Юни?

БЛагодаря ви предварително  bouquet


трябва да имаш 12 месеца осигурителен стаж в живота си.Нали ги имаш?Ще получаваш 410 дин обезщетение.Базата ти ще бъде юни08-май09.

Така че всъщност дали на 5 или на 26 юни не е от значение.

# 1 070
  • Бургас
  • Мнения: 537
От това, което най-общо е написано тук, разбирам че се смятат 90% върху нетния доход, който получаваш за 1-но годишния период  newsm78. Добре, но една приятелка в момента е в болнични за раждане и се е осигурявала на 220 лв /разбира се за нея е било 6 мес./ и в момента получава 198 лв /90% на 220/ newsm78. Само за мин. заплата за страната ли се отнася брутото или ...

# 1 071
  • Мнения: 88
някой има ли идея!? аз не разбрах, ако излизаш на 31.12 за 45те ... и се водиш заварено положение, обаче не ти достига 1 месец, за да имаш 6месеца с осигуровки, докато текат тези 45 дни, ще станат 6 месеца - тогава оставаш ли заварено положение и да започнеш да получаваш или трябва да чакаш още докато станат 12 месеца и чак тогава да започнеш да получаваш, колкото време ти остава за 90% ... и при това положение как ще се изчислява, спрямо новият болничен ли? newsm78

# 1 072
  • Мнения: 24
Обърках се от толкова много комисии - приет на първо, второ четене, по принцип приет и накрая - още спорели?!
Доколкото разбрах, гласувайки бюджет 2009, се приемат промени в много от законите / освен за майчетата/
- относно 410-те дни майчинство промените в КСО са приети. Видях линк който една от мамите е посочила, не си спомням къде вече в темите, но от сайта на парламента.
- днес е трябвало да продължат с приемането на промените - например в КТ /чл163/?!
- наистина ли в ДВ в петък вече ще може да видим какво са сътворили окончателно?
Приеха ли и какво приеха днес депутатите? Има ли някой линк?

# 1 073
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От това, което най-общо е написано тук, разбирам че се смятат 90% върху нетния доход, който получаваш за 1-но годишния период  newsm78. Добре, но една приятелка в момента е в болнични за раждане и се е осигурявала на 220 лв /разбира се за нея е било 6 мес./ и в момента получава 198 лв /90% на 220/ newsm78. Само за мин. заплата за страната ли се отнася брутото или ...

Изчислява се 90% от БРУТНИЯ ДОХОД, нетния се взима на 100%

# 1 074

Общи условия

Активация на акаунт