Водите ли дневник на детето си?

  • 3 973
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 789
От раждането на синът си започнах да отбелязвам в дневник всичко,което е по-забележително при израстването и развитието му,всички по-важни събития.
Правите ли и вие това или прекалено се фиксирам в сина си?

# 1
  • Мнения: 544
Аз не съм го правила, нито сега го правя и въпреки това околните ме обвиняват, че се вманиачвам по отношение на децата си. Представям си ако и това правех  Joy,  вече щяха да ме побъркат от майтапи.
Но това, между другото, а мнението ми е, че е напълно нормално. Не мисля, че "прекалено се фиксираш".

# 2
  • Мнения: 822
Не го правя!Но щом така искаш това си е твое решение и не мисля ,че се фиксираш в него.

# 3
  • София
  • Мнения: 607
На Боби му подариха такъв Бебешки дневник и пишех до едно време в него. Намирам го за доста интересно и полезно. Сега си го гледа и се смее и чуди това бебе той ли е?  Laughing

# 4
  • Мнения: 789
Правя го всъщност хем за нас,хем и за него.Все си мисля,че един ден ще му е интересно да попрочете нещо за детството си.

# 5
  • Мнения: 264
Не, не го правя, но идеята не е лоша.

# 6
  • Мнения: 4 433
водех записки до едно време само Wink

# 7
  • Мнения: 1 367
Да,но напоследък съм го позанемарила.Мисля,че е полезно,някои неща се забравят.Не че е жизнено важно да си спомня датата,на която съм го захранила например,но не е лошо да се води такъв дневник.

# 8
  • Мнения: 1 432
Опитах ,но не се получи  Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
Пиша, пиша, приятелите ми се само се кикотят на писанията Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не не съм си направила такъв дневник. Ще бъде интересно след време да си проче какви ги е вършила моята беладжийка.

# 11
  • Мнения: 1 919
не ми остава време покрай дипломирането...вначалото опитах...но до там.

# 12
  • Мнения: 2 950
И аз пиша. Раждане, зъби, захранване, тегло, ръст и т.н. А иначе имат едни албуми от тези готовите. Там лепя снимки и попълвам данните, но последно съм го правила през април.  Embarassed Нямам време, но ще си подновя тази дейност. На мен лично ми е много приятно занимание, а и като разглеждам сега на дъщеря ми снимките и дневника ми е гот. А и тя се забавлява много, като го разглежда. Laughing

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да пиша.

# 14
  • Мнения: 6 713
Правиш нещо чудесно, защо се притесняваш! Hug И аз си записвам по-важните неща в един тефтер.  Heart Eyes Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
не съм водила дневник нито на голямата, нито на малката, но не виждам нищо лошо, напротив това е чудесна идея  Peace

# 16
  • Мнения: 422
и аз пиша и ми е доста забавно,въпреки скромната ни възраст,като върна малко назад ми става много хубаво да видя как израства и се променя,смятам че и на нея ще и хареса след време Peace

# 17
  • Временно
  • Мнения: 788
Записвам си разни неща,но нямам специален дневник.

# 18
  • Мнения: 185
На мен преди да родя ми подариха такъв готов дневник - от раждането до тръгването на училище, но скоро не съм го попълвала, а трябва, защото после всичко се забравя, а и аз мисля че ще е интересно като мине време да се върнем и да го разглеждаме. Щом ти е приятно, не виждам нищо нередно в това начинание.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Дневник не е най-подходящата дума за моя случай, макар че имам от ония купешките големите и го водя.
Иначе си водя всевъзможни записки - за храненето водех до година и половина, сега продължавам с по важните и интересни неща от развитието му.

# 20
  • Мнения: 498
Опитах,но не се получи

# 21
  • Мнения: 11 004
В един малък дневник си записвам някои по-интересни неща - първите крачки, първото зъбче, първите думички и т.н. Дневник със снимки не ми се прави, понеже всички снимки са в цифров формат и вадим на хартия само за бабите.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да водя и на двамата Peace

# 23
  • Мнения: 789
То и нашият дневник не е някой специален,от подвързаните дебели тефтери е,но си пиша редовно.И за второто детенце(дай Боже!) също ще вписваме някъде.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 753
Да,записвам си по-важните неща.Така правех и с първото си дете и сега като чета...ми става интересно да правя сравнение между двете деца.

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не,но щом на теб това ти доставя удоволствие не виждам нищо лошо Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Имам от готовите дневници.Отбелязвам по-важните неща за бебка, но още не съм лепила снимки в него.  Wink

# 27
  • Мнения: 2 334
Аз нямам дневник но в една тетрадка си вписва почти всичко Simple Smile

# 28
  • Мнения: 9 814
Водех да.
Когато навърши 1г. и 6м. спрях.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 567
Не, не водя!

# 30
  • Мнения: 1 473
Започнах, но много не сериозно и в последно време не съм писала. Но намирам идеята за много хубава. Аз събирам в една голяма кутия разни неща,  като дрешки, снимки, играчки и други дреболии, който да запазя и някои ден да отворя и да му ги покажа.  Разбира се  и ние да си припомни ме с баща му за първите месеци след раждането.

# 31
  • Мнения: 860
Да! Водя дневник записвам си и със снимки се опитвам да запечатам това-онова последа има какво да му разказвам с подробнисти а и той да чете да се посмеем Wink
Пиша и в дневника-НАШЕТО БЕБЕ на издателство Фют Simple Smile
Все пак ми е първо бебче и с татито пишем ли пишем Simple Smile

# 32
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Да. От готовите дневници  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 643
Да , водя и на двете деца, всичко- консултации, килограми , ръст, зъбки, първи думи , всички номера .

# 34
  • София
  • Мнения: 23 096
Не водя!
Имам само купешки и него си попълвам...
В един тефтер записвам консултациите и мерките!
Смятам един ден, живот и здраве, да записвам нейни бисери (дано да има много такива)  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 643
Ами то именно бисерите са интересни-като започнат да говорят ,аз пиша всички думи , първи изречения и сега като ги чета за баткото, ми е много мило.Малката казва няколко думи, но и тях записвам...

# 36
Аз водя визуален дневник още от първата ехографска снимка и на двете. Идеята ми дойде по случай това, че бащата на Вики следваше изящно изкуство в моя университет, където се и срещнахме де, и той трябваше да представя такъв дневник по модулите които взимаше. При нас този дневник се състои от най-важните снимки-раждане, първо зъбче, рождени дни... и леки записки към тях. И за Вай правя същия, но този на Вики е къде къде по-пълен. Тъй като не знам колко листа ми трябват тези неща ги редя на отделни листове в една голяма папка с кожени корици, към която се добавят джобове и смятам до 18 г. да ги докарам и да им ги подаря.

# 37
  • Мнения: 73
Аз също имам такъв дневник,че даже ми подариха и албум-дневник и двата ги попълвам Crazy.В началото пишех всичко най-редовно,но преди два дни се сетих,че от рожденният му ден не съм ги отваряла и взех,че понаписах нещо.
Не мисля,че е вманиачаване,просто и аз съм имала такъв дневник и сега ми е много интересно като го чета.Надявам се и на моя бандит да му е интересно. Peace

# 38
  • Мнения: 9 973
опитах,но мисля да си купя за попълване

# 39
  • Мнения: 6 441
Да,но след годинката почти не ми остава време и много съм го занемарила. Confused
Иначе ми е мн интересно да си чета моите Grinning

# 40
  • Мнения: 789
Все още ми е много интересно да вписвам какво ли не,само не знам до кога...Иначе и аз...от време на време се сещам,че скоро не съм писала.Но понякога като седнем с мъжа ми да го разгледаме,и като четем ,се учудваме как минава времето,кога порасна Иви... Rolling Eyes

# 41
  • Разград
  • Мнения: 518
Попълвам от готовите дневници. Вписвам по-важните неща за бебчетата, но снимки нямам намерение да лепя в него  Peace.

# 42
  • Мнения: 1 080
Не съм писала нищо още!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 606
Водя му фото дневник Simple Smile Даже книга 300 страници за цялата първа годинка му направих. Надявам се да продължа с години. Идеята е страхотна, защото аз я разглеждам с интерес как се е променял и колко голям е станал. Не мисля, че съм обсебена от сина си.

# 44
  • Мнения: 362
Надявам се да ми остава време,защото идеята е супер Peace Наскоро,ровичкайки из шкафовете на нашите,намерих едно листче от тефтер,в който майка ми си е записвала разни неща.Не можете да си представите какви чувства може да породи едно хвърчащо листче,писано преди 26 години Laughing.Страхотно усещане Hug

# 45
  • Мнения: 4 335
Да,отбелязвам всичко,което сьм сметнала за важно,почти всичко пьрво Peace
Още като бях бременна имаше тема,дали си водиш дневник на бременността.Аз не си водих и много сьжелих,а бях кьм края,бях изпуснала момента.Още тогава реших,че ще водя дневник на Денис Laughing

# 46
  • Мнения: 789
Дневник на бременността си и аз нямам,записвала съм само данните от консултациите и изследванията.
А в дневника на Иви снимки и аз не лепя.Но на снимките записвам на гърба им дата и възраст на Иво.

# 47
  • Мнения: 4 335
Aз даже и данните от консултациите не сьм си отбелязвала TiredСамо снимките от ехографите пазя Laughing

# 48
  • Мнения: 493
Да,водя дневник на сина си.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 522
Имаме бебешки дневник и пиша в него значимите неща. мисля, че ще й е интересно като стане по-голяма да го разглежда и чете.

# 50
  • Мнения: 89
Все се каня да започна да си водя някакви записки, но така и не ми остана време.
Виж идеята за фото-книга много ми хареса и май ще я открадна.   Heart Eyes

# 51
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
водя и дневник Peace

# 52
  • Мнения: 186
Имах намерение, но някак си изтекоха седем месеца без да успея да се наканя дори. Все си мислех, че ще запомня по-важните неща, но уви...почнаха да се изпаряват от главата ми Grinning А най ме е яд, че пропуснах да направя отпечатъци на крачето и ръчичката в първите дни.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не,  каня се още като се роди баткото, а вече и второто расте Crazy

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 675
Да, и на двете. Peace

# 55
  • Мнения: 2 111
Да,записвам си по-важните неща,които са станали всеки месец откакто се е родила.

# 56
  • Мнения: 929
Преди пишех и таблички си бях направила, но спрях.Сега записвам само изцепките които ръси.

# 57
  • у дома
  • Мнения: 965
Така като гледам, аз бия всички по воденето на дневник  Laughing
Откато се прибрахме от родилно докато тръгнах на работа /към 7-ия месец/, записвах, всеки ден- всяко хранене, кога ака, кога излизаме, с какво захранваме, какво правим, болести, лекарства, консултации...  ooooh! Лекарката, която идваше на консултации, ме разнася сигурно и до сега, защото, когато идваше в къщи, в същия този дневник имаше по 10-15 въпроса, които живо ме интересуваха... Даааа, много шашната майка бях  ooooh! ooooh!
Но идеята за дневник в снимки е стра'отна!

# 58
  • Мнения: 4 187
Не, опитвала съм, но не се получава. Непостоянна съм !!! Пазя някой неща, които са били важни за нея в определен момент, рисунки , събирани цветя, листа, пера и клечки  Crazy.
Снощи например, извадих писмото, което Дядо Коледа и изпрати миналата година, искаше да види какво и е поръчал. Дали е казал, че и тази година ще носи подаръци  Grinning!

# 59
  • Мнения: 22 879
Водех дневник до няко е време,вече не.

# 60
  • Мнения: 5 255
Дневник - не, но снимам непрекъснато  Wink.
Замислям се за това  Peace

# 61
  • Мнения: 1 479
Водих с баткото,а за малкият се отказах.Предпочитам да им правя снимки и клипчета.

# 62
  • Мнения: 798
E, дневник е силно казано. Но от ражденото си записвам разни "параметри" от детската косултация - кога колко висок и тежък е бил. Но пък неща от типа на захранване не съм се сетила да запиша. Когато проговори се фокусирах да записвам смешни думички и изрази, че после се забравят, а са толкова сладки  Embarassed
Вече говори правилно и съответно съм занемарила писането. Дано и за бебчето, което е на път да имам този ентусиазъм  Laughing

# 63
  • София
  • Мнения: 112
Водя му дневник откакто се е родил, както му правя и безброй много снимки и клипчета.

# 64
  • Мнения: 1 931
И двамата си имат по една тетрадка в която записвам важните неща от развитието им. То нещата се забравят, нека да си го има пък някога смятам, че ще им е интересно. Но не съм активна в записването, за Йони за 4 години 1 тетрадка не  е попълнена.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 213
Наскоро купих една дебела тетрадка за три годишния си син - записвам му само "бисерите", защото се забравят.

# 66
  • София
  • Мнения: 14
Водя "дневник" от раждането - записвам всичко във файл (с копия на две места  Thinking), правя много снимки и клипове. Ще се опитам да й направя photo book за първите 2 години.

# 67
  • Мнения: 4 784
Още от началото на бременността си съм започнала да водя дневник, след раждането продължих, но напоследък го правя все по - рядко. Не съм го изоставила съвсем де. На мен самата ми е много интересно като се връщам назад във времето, прочитайки написаното. Сантиментална личност съм и има много неща, които съм забравила, а припомняйки си, ме разнежват. А някой ден може и на синът ми да са му интересни.
Моята майка има кратки записки относно моя бебешки период и много пъти съм чела въпросните записки с голям интерес, благодарна съм й за което Simple Smile.

# 68
  • Мнения: 2 005
Разбира се , че водя дневник от както се е родил и отбелязвам най- значимите неща  Peace

# 69
  • Мнения: 753
Да водя дневник.На баткото водех, сега и на нея.До 1 год.записвам всичко - като дневен режим, ядене, въвеждане на храни и т.н.а после поникване и смяна на зъби,боледуване и т.н.

Почнах да го пиша, защото съм разсеяна и с първото дете от недоспиване се чудех какво съм му давала за ядене и дали съм дала Вигантола.На мен ми е удобно.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм водила дневник. Нямах време, а и не смятам, че има особен смисъл. Важното за мен беше и е да се грижа за децата и да живея стях възможно най-добре. Вече изобщо не помня кога е паднало първото зъбче или кога точно са направили първата крачка, дор споменте ми се сливат, заради малката разлика на децата. Но помня много добре кои бяха любимите им бебешки игри и книжки, любимите им думички, на какво се смеят и за какво плачат.

# 71
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Дневник - не, но снимам непрекъснато  Wink.
Замислям се за това  Peace

Това е интересно, аз също снимам много и се замислих, че мога да направя на децата фото книга.

# 72
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Докато направи 2 год.възраст бях доста стриктна в записването - килограми, сантиметри, кога спала, кога яла, захранване, болести, първи думички... всичко. Сега вече не пиша. Мъж ми се сърди, че не записвам лафовете на дребната и след време ще ги забравим. Та поне изразите - уникати трябва да взема да пиша.

# 73
  • Мнения: 751
Докато тръгне на градина му водих дневник,и до там.След това почнах да му събирам рисунките,картичките,книжките,и всичко което е правил в детската градина. Peace

# 74
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да водя дневник,но като малка повече пишех,а сега събирам разни неща който е направила.Не знам дали ще го правя още дълго,но за сега това което ме впечатли го прибирам и пазя.

# 75
  • Мнения: 2 567
Водя им дневник и смятам, че това ще е чудесен спомен, като пораснат.

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Дневник не водя, но още откакто бях бременна си отбелязвам разни важни за мен неща в един тефтер. Раждане, консултации, имунизации, захранване, озъбване  Simple Smile, първи думички, после други по- интересни, прилагани лечения и т.н.

# 77
  • Мнения: 789
Дневник - не, но снимам непрекъснато  Wink.
Замислям се за това  Peace

Това е интересно, аз също снимам много и се замислих, че мога да направя на децата фото книга.

Наистина е интересно,правим снимки и ние и се замислям и аз за това.Хубаво би било.

Общи условия

Активация на акаунт