Фолиева киселина

  • 15 344
  • 79
  •   1
Отговори
Момичета, бихте ли споделили коя търговска марка фолиева киселина е най-добра според вас. Купих първо някаква, за която в аптеката ми казаха, че била номер едно, но цената й не беше много висока, а по-късно с разочарование видях, че таблетите са произведени в България. Не желая да приемам каквито и да било медикаменти произведени в България и ще се радвам ако споделите нещо различно, било то и по-скъпо.

# 1
  • Мнения: 5 026
Май няма значение - съставката трябва да е една.

# 2
  • Мнения: 1 734
Едва ли има значение марката. Отиваш в аптеката, казваш фолиева кисеина за бъдещи майки и си избираш. Не виждам какъв е проблема, като не искаш българска си вземи друга марка

# 3
  • Мнения: 544
Май няма значение - съставката трябва да е една.

И аз така мисля.

# 4
  • Мнения: 2 013
И аз така мисля!!!!

# 5
  • Мнения: 349
Най- добре да питаш в аптека, каква фолиева киселина предлагат и да си избереш  Peace

# 6
  • Мнения: 489
И какъв, според теб, й е проблемът на българската фолиева киселина?!  newsm78

Май няма значение - съставката трябва да е една.

И аз така мисля.
Peace

# 7
  • Мнения: 9 776
ФК си е ФК. Пък защо не българска? И защо не български лекарства? Интересно ми е да разкажеш, ако може.

# 8
  • Мнения: 498
аз съм пила българска от самото начало ,до края и си имам две прекрасни дечица

# 9
  • Мнения: 325
Даже не знаех че има няколко вида,защо наистина да не е българска.Фолиевата киселина си е фолиева киселина.

# 10
  • Мнения: 9 814
Дори не съм се замисляла каква е марката или по-точно каква е фирмата производител на фолиевата киселина, която пия.
Просто отидох в аптеката и ми я дадоха, видях,че е българска и даже се зарадвах.
Имам вяра на българските производители на лекарства, стандартите при тяхното производство не могат да бъдат нарушавани така лесно както при производството на салам например.

# 11
  • Мнения: 2 334
Май няма значение - съставката трябва да е една.

 Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Разбира се , че няма значение

# 13
  • Мнения: 4 335
И аз не виждам никькво значение от марката.

# 14
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 330
Я, защо да не взимаш тези, произведени в България, пък и било то евтини? Трябва ли фолиевата киселина да е 100лв. , за да я купуваш???
Аз 2 месеца преди забременяването и първите 3 на бременността взимах българска - да не би детето ми да е нещо ?? Crossing Arms

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Folacid е моята-пия яя за втори път.Дори нямаше да се сетя да гледам кой я е произвел,но сега се зачетох произведена е в София -съдържа 120 таблети и струва 3.70

# 16
  • София
  • Мнения: 1 946
Неофолик Мета - усвоява се по-добре от организма.. не мога да обясня точно, пише го в листовката.
Но не просто Неофолик, а Неофолик Мета.
Препоръча ми го докторът, който следеше бременността.

# 17
  • Мнения: 242
Май няма значение - съставката трябва да е една.
Peace

# 18
  • Мнения: 9 487
Има значение  и милиграмите които е едно драже/хапче/капсула и т.н....т.е. има медикаменти, които са евтини на пръв поглед, но трябва да приемаш 2-3 дражета, за да е цялата необходима доза за деня-и като си направиш сметката, излизат по-скъпи Crazy
И при ФК ги има същите вариации. Аз лично съм пила Неофолик-4мг /това е дневната доза съдържаща се в едно хапче/

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма значение

# 20
  • Мнения: 641
ФК си е ФК. Пък защо не българска? И защо не български лекарства? Интересно ми е да разкажеш, ако може.
И аз това се питам.Другите по специални ли са?
Аз също пих Българска и даже не знам,че има и други.
Все още нищо ми няма.

# 21
  • Мнения: 9 973
фолацид пих

# 22
  • Мнения: 1 554
фолиевата киселина си е фолиева киселина,какво значение има Thinking

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И аз не виждам никькво значение от марката.
И аз. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 826
Healty, FOLACID за бъдещи майки. Около 4 лв. е бурканчето. По принцип наистина няма значение каква марка е фолиевата, но понеже средния прием на ден е 400msg -  в едно мое хапче има точно толкова т.е. пие се по едно на ден (а в бурканчето са 120бр.) Защото съм чувала че някои марки не са точно с този грамаж и трябва да пиеш по два или три пъти на ден. Иначе май е на български производител, но ми е все едно Wink

# 25
  • Мнения: 9 776
Healty, FOLACID за бъдещи майки. Около 4 лв. е бурканчето. По принцип наистина няма значение каква марка е фолиевата, но понеже средния прием на ден е 400msg -  в едно мое хапче има точно толкова т.е. пие се по едно на ден (а в бурканчето са 120бр.) Защото съм чувала че някои марки не са точно с този грамаж и трябва да пиеш по два или три пъти на ден. Иначе май е на български производител, но ми е все едно Wink
Според мен като отидеш в аптеката и като кажеш, че искаш фолиева киселина за бременни, оттам трябва да ти кажат, тази която ти продават как да я пиеш. АГ-то ти няма как да знае каква ФК ще си купиш.

# 26
  • Мнения: 7 201
Неофолик Мета - усвоява се по-добре от организма.. не мога да обясня точно, пише го в листовката.
Но не просто Неофолик, а Неофолик Мета.
Peace

# 27
  • Мнения: 1 428
Неофолик 4 мг.,това ми препоръча гениколога.

# 28
  • Мнения: 961
И на мен ми стана интересно, защо не българска! Mr. Green
Аз пих неофолик, мисля, че по една таблетка дневно! Досега изобщо не съм се замисляла, колко разновидности има, а и доколкото си спомням доки си ми изписа рецепта! Peace

# 29
  • Мнения: 4 784
Пиех Фолацид, но не съм се интересувала българска ли е, вносна ли. Не съм била предубедена специално за фолиевата киселина.

Последна редакция: сб, 15 ное 2008, 16:38 от veni9

# 30
Благодаря за отговорите, момичета newsm03


# 31
  • Мнения: 11 009
Пила съм Folacid, такава ми дадоха в аптеката. Каквато и да избереш, една и съща работа вършат.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 132
Healty, FOLACID за бъдещи майки. Около 4 лв. е бурканчето. По принцип наистина няма значение каква марка е фолиевата, но понеже средния прием на ден е 400msg -  в едно мое хапче има точно толкова т.е. пие се по едно на ден (а в бурканчето са 120бр.) Защото съм чувала че някои марки не са точно с този грамаж и трябва да пиеш по два или три пъти на ден. Иначе май е на български производител, но ми е все едно Wink
Пия същата, не ми предложиха друга в аптеката, само ме питаха дали да е за бъдещи майки или не.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Неофолик Мета - усвоява се по-добре от организма.. не мога да обясня точно, пише го в листовката.
Но не просто Неофолик, а Неофолик Мета.
Препоръча ми го докторът, който следеше бременността.
Моят гинеколог ми изписа тази, когато планувах бременността си

# 34
  • Мнения: 1 674
Марката в случая нама никакво значение.Важното е да я пиеш още преди зачеването и след това.

# 35
  • Мнения: 1 219
Права си да нямаш доверие на фармацевтичните компании у нас.И аз съм на същото мнение,но за фолиевата киселина едва ли има значение каква марка е.Тя е една и съща

# 36
  • Мнения: 2 090
Дори не съм се замисляла каква е марката или по-точно каква е фирмата производител на фолиевата киселина, която пия.
Просто отидох в аптеката и ми я дадоха......

И аз така Peace

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И според мен няма значение, само трябва да е 4мг. дневно. Аз лично пиех витамини за бременни, които съдържаха фолиева киселина и не съм я купувала отделно.

# 38
  • Мнения: 111
Аз пия витамини за бременни, които съдържат фолиева киселина, желязо, калций и т.н.  Не знаех, че има вариант да се пие отделно.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Folacid е моята-пия яя за втори път.Дори нямаше да се сетя да гледам кой я е произвел,но сега се зачетох произведена е в София -съдържа 120 таблети и струва 3.70

И аз пиех ФОЛАЦИД, но не по предпочитания, а по съвет на лекаря! Не разбирам защо производителя трябва да е водещ в случая! newsm78

# 40
  • Мнения: 213
Здравейте, момичета  Grinning

Аз пия Неофолик Мета. Тъй като не съм се консултирала с гинеколога специално за това, преди приема направих проучване и допитване сред майки и се спрях именно на този вариант, от гледна точка на потребностите на организма преди и след зачеване. Е, важно е и усвояването, но това жената не може да го определи сама, мисля, че всичко е в норма  Wink Дозировката от 0,4 мг в едно хапче ми се струва най-удачна за мен - да не забравям  Laughing

Преди да започна с приема из форума бях чела, че предизвиквала гадене, но такова нещо не установих. Дори се надявам да е обратното - да го предотвратява на един по-късен етап  Party

Много жени са ми казвали, че фолиевата киселина е известна като "женският витамин" и я пият дори без да планират забременяване.

# 41
  • Мнения: 2 960
Марката в случая нама никакво значение.Важното е да я пиеш още преди зачеването и след това.
Peace аз я пих 6м.преди бебо да стане и още 4 месеца след това.

# 42
  • Мнения: 2 270
Пия американска, само защото трябва да приемам 4 мг, а не 0,4мг и са спрели българската такава от производство!

# 43
  • Мнения: 3 695
аз не знам каква марка е фолиевата киселина - аптекарката ми я препоръча  Laughing

# 44
  • Мнения: 3 092
Разбира се , че няма значение
хм , може би , но аз предпочитам Неофолик Мета .
Ето защо : Неофолик Мета е  биологично активната форма на фолиева киселина, наречена L-метилфолат, която е със 7 пъти по-висока бионаличност и се абсорбира от клетките директно, като се съкращава процесът на метаболизиране от фолиева киселина до биоактивната й, усвояема форма - L-метилфолат.
(фолиева киселина -> дихидрофолат DHF -> тетрахидрофолат THF -> 5,10-метилен THF -> L-метилфолат).

други обявени предимства на новата форма
- не маскира дефицит на витамин B12,
- сигурна абсорбция,
- единствената форма на фолат, която преминава кръвно-мозъчната бариера.

Твърди се, че около 12% от жените притежават генетичен дефект на гена, кодиращ 5,10 метилентетрахидрофолат редуртазата (MTHFR).

Този генетичен дефект води до:

- образуване на термолабилен и неефективен ензим MTHFR.
- затруднено клетъчно метаболизиране на фолиева киселина.
- хомозиготността за термолабилната форма на MTHFR при бременни увеличава двукратно риска от раждане на дете със Спина Бифида.
- жените с генетичен дефект, нарушаващ фолатния метаболизъм, са с 2,6 пъти по-голям риск от раждане на дете със Синдром на Даун.

Една таблетка 0,4 мг дневно от новата форма - Неофорте Мета (L-метил фолиева киселина) е препоръчваната дневна превантивна доза за профилактика на дефектите на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия).

При случаите с повишен риск от ДНТ (дефекти на невралната тръба) се прилага завишена доза, за ограничен период от време, преди и след зачатието - след генетична консултация и под лекарско наблюдение.

Данните по-горе са от информационна брошура за новата форма на фолиевата киселина.
дано това отговаря на някой въпроси тук  Simple Smile

# 45
  • Мнения: 3 092
Съжалявам бях пуснала поста си два пъти .
Моля модераторите да изтрият това ми съобщение . Embarassed

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 09:29 от Вили.

# 46
  • Разград
  • Мнения: 518
Пиех НЕОФОЛИК по 1 табл. дневно. Важното е да е 4 мг. марката не е от значение  Peace

# 47
  • Burgas
  • Мнения: 33
Здравейте на всички Simple Smile,

а ако пиеш фолиева киселина, но зачеването не се получава, има ли проблем за жената?
И до колко можеш да я пиеш?
Планирам бременност и бях чувала, че трябва да се пие фолиева киселина но едва преди дни разбрах, че е по - важно да я пиеш преди зачеването и ми е интересно дали няма някакви странични ефекти.

Благодаря предварително за отговорите ви Blush

# 48
  • Мнения: 2 111
Zvezdi4ka_bs,няма проблем да пиеш фолиевата киселина  дълго време.Наистина е по-добре да се пие преди зачеването,аз я пих една година без прекъсване докато забременея.

# 49
  • Мнения: 2 495
Пиех НЕОФОЛИК по 1 табл. дневно. Важното е да е 4 мг. марката не е от значение  Peace
И аз така бях Peace

# 50
  • Мнения: 9 487
Здравейте на всички Simple Smile,

а ако пиеш фолиева киселина, но зачеването не се получава, има ли проблем за жената?
И до колко можеш да я пиеш?
Планирам бременност и бях чувала, че трябва да се пие фолиева киселина но едва преди дни разбрах, че е по - важно да я пиеш преди зачеването и ми е интересно дали няма някакви странични ефекти.

Благодаря предварително за отговорите ви Blush


Фолиевата к-на е витамин В9-т.е. няма проблем да я пиеш дълго време /дава се поне 6мес ПРЕДИ забременяване да се приема/. Просто не трябва да се предозира-пие се по 1 табл. на ден /4мг/.
Спомага за клетъчното делене, и именно поради този факт е важно да се приема в първите седмици на бременността когато този процес е най-интензивен и важен Peace
Аз продължавам да я пия-отразява се чудесно на маникюра ми Wink

# 51
  • Burgas
  • Мнения: 33
Благодаря ви MTV  и erota,

още днес ще си купя и я започвам, дано скоро да мога да се впиша  и в графата бъдещи майки.

# 52
  • Мнения: 9 487
Благодаря ви MTV  и erota,

още днес ще си купя и я започвам, дано скоро да мога да се впиша  и в графата бъдещи майки.



Стискам ти палци и да се похвалиш като стане Hug

# 53
  • Мнения: 9 450
Аз пих Неофолик.Не съм се замисляла за произхода и Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 2 111
zvezdi4ka_bs,успех и скоро да се похвалиш с  EFP

# 55
  • Мнения: 961
Най- добре да питаш в аптека, каква фолиева киселина предлагат и да си избереш  Peace
Peace

# 56
  • Мнения: 60
Пиех НЕОФОЛИК по 1 табл. дневно. Важното е да е 4 мг. марката не е от значение  Peace
И аз така бях Peace
Може да се пие дори и да не си бременна,то си е витамин,но да не се предозира!

# 57
  • Мнения: 213
Да допълня, че и на мен ми се отразява изключително добре на нокти, коса и т.н. забелязах го след като вече бях пила 6 месеца и една съфорумка тук ме подсети каква може да е причината  Peace Пиех и бирена мая отпреди, но не смятам, че количеството на фолиевата киселина там е достатъчно  Wink

# 58
  • Мнения: 2 374
Има ли някакво значение марката?Важното е да я приемаш.

# 59
  • Мнения: 3 092
Има ли някакво значение марката?Важното е да я приемаш.
вярно е , но все пак неофолик мета е - цититрам : биологично активната форма на фолиева киселина, наречена L-метилфолат, която е със 7 пъти по-висока бионаличност и се абсорбира от клетките директно, като се съкращава процесът на метаболизиране от фолиева киселина до биоактивната й, усвояема форма - L-метилфолат.
За това я предпочитам  Simple Smile

# 60
  • Мнения: 213
Има ли някакво значение марката?Важното е да я приемаш.
вярно е , но все пак неофолик мета е - цититрам : биологично активната форма на фолиева киселина, наречена L-метилфолат, която е със 7 пъти по-висока бионаличност и се абсорбира от клетките директно, като се съкращава процесът на метаболизиране от фолиева киселина до биоактивната й, усвояема форма - L-метилфолат.
За това я предпочитам  Simple Smile

Peace Подкрепям. Онова, което прочетох в листовката веднага след като я купих за първи път ме накара да се чувствам 100% спокойна.

# 61
  • Мнения: 165
Даваш рецептата и си плащаш ФК.Аз така практикувам.Не схващам защо да не пия българско.................

# 62
  • Мнения: 2 111
Не съм пила Неофолик мета,но от това,което съм чела за нея, е по-добрият вариант.
Вили го е обяснила много подробно  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз пиех от най - евтината, която се предлагаше в аптеката, имаше само такава тогава, не ме е притеснявал този факт въобще. Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Вземам все още Неофолик-мета .

# 65
  • София
  • Мнения: 1 476
според мен няма значение  Peace

# 66
  • Мнения: 4 753
Ползвах Фоливит Феро на Борола... Не знам дали няма фалшива ФК...   newsm78 

# 67
  • Мнения: 4 032
Не съм чувала за скъпи марки фолиева киселина. Пиех неофолик

# 68
  • Мнения: 264
Не мисля, че има някакво значение марката. Аз пиех най-евтината. Даже не знаех, че има и по-скъпи.

# 69
  • Мнения: 1 629
Няма никакво значение, важното е да я пиеш!

# 70
  • Мнения: 528
Аз пих Неофолик  Peace По-късно бях в един лекарски кабинет и докторката говореше с дъщеря си по тел. във връзка с някакво нейно заболяване. Казваше и какви храни трябва да приема, както и Фолиева киселина. Спомена, че е хубаво да си вземе от тези, които са в бурканчета , а не на блистери  Rolling Eyes Нямам представа защо, но няколко пъти и го повтори  Rolling Eyes
Аз мисля, че няма никакво значение. Важното е да я приемаш  Hug

# 71
  • Мнения: 1 372
и аз знам че тази в бурканчетата е по - концентрирана и чиста от тази на блисетери.

# 72
  • Мнения: 558
едно момиче по-напред споменава да не се предозира фолиевата к-на, т.е. да не се приема повече от 4mg  на ден. Аз от дълго време си пия някаква комбинация от витамини от A-Z... на опаковката пише срещу всеки витамин колко процента от препоръчаната дневна доза има в една таблетка и срещу фолиева к-на пише 200μg- 100%, т.е. покрива дневната доза.... обаче има голяма разлика между 4mg и 200μg. Къде е истината  Thinking

# 73
  • Мнения: 1 054
За блистерите и шишенцата само да се включа... Мен ме посъветваха пък да е на блистери, защото в шишенцата се окислява по-бързо след отварянето, с блистерите няма как да стане, защото всяко хапче си е отделно. Явно има някакви значение. Аз взимам Неофолик Мета, но като цяло важен е приема, а не марката  Peace

# 74
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Когато бях бременна взимах от българската, която е на блистери!

Според мен / а както вижам и според други/, важното е да приемаш фолиева киселина, пък била тя българска или чужда - няма никакво значение! Нямаш никаква гаранция, че по-скъпите тоаблеки са нещо по-качествено!

Успех! 

# 75
  • Мнения: 654
Аз взех една опаковка - туба, кръгла. 4 и нещо

# 76
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Май няма значение - съставката трябва да е една.

# 77
  • Мнения: 1 104
Мисля, че марката не би трябвало да е от значение. Аз пиех Неофолик - българска по лиценз на neopharm (поне това пише на опаковката).

# 78
  • BG
  • Мнения: 1 900
Все е фолиева киселина,каквато и марка да е.

# 79
  • Мнения: 1 484
Не  пречи  каква  е , аз  специално  пих  на  блистер.

Общи условия

Активация на акаунт