Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-22)

  • 13 912
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 68
Същото е,но явно сега важи само за тези които са дадени от родилното.

# 241
  • Мнения: 117
На мен също ми дадоха тия нещица ама аз взех, че ги изхвърлих Blush Сега ме е яд, ама на изписването ги смотах-смотах и ги метнах в коша Whistling Айде другия път Laughing
Ронка, аз се радвам, че мога към кой да се обърна за помощ в захранването. Тук разбиранията за това са остарели и още преди месец и нещо моята лекарка ми викаше защо още не съм дала жълтък, че вече трябва да замествам обедното хранене и какво ли още не  ooooh! Не ми се иска въобще да заменям млечното хранене, но явно Миша го иска. Днес ми е яла точно 3 пъти мляко.  Confused Ама можеш ли да я накараш като види шишето и затваря уста. А отначало на захранването реших, че ще пробвам някое плодово пюре и ако не го яде ще изчакам. Първата седмица ядеше с такъв апетит, че искаше и повече от предвидените 2-3 лъжички. И после спря да ги яде изведнъж. Не знам дали не е била готова или пък съм й дала нещо което не й допада и е решила че всичко ще е така.... Thinking
За десерта с ябълка- важи ли същото за круша? Имам домашни, че на ябълките по магазините вяра нямам.

# 242
  • Мнения: 1 341
Мишенце, и с круша става! Peace Даже, ако има проблеми с изхождането крушата ще й помогне. Wink
Мишенце, имай предвид, че децата 3, 6, 9 седмица и 3, 6 месец проявяват кърмаческа стачка и намаляват сукането, за пиенето от шише не съм сигурно дали въжи същото. Но може и това да е. Още повече, че скоро си сменила кърмата с АМ, и това малко или много може да оказва влияние.
Ако заместваш хранене, кое мислиш да заместиш?
А пък, ако искаш да не спамим темата пиши ми ЛС да ти дам скайп. Wink

# 243
  • Мнения: 159
Добро утро и от мен  Hug
Снощи бях седнала да пиша, но малкото торнадо в къщи не ми разреши Mr. Green Та сега докато спи да драсна няколко реда- Ронка и аз съм на същото мнение относно захранването  Peace На моя приятелка детенцето е на 6 години, и е с глутенова алергия- започнала е ранно захранване, ранно въвеждане на глутен, при което то е било на година и половина когато се е проявила алергията. През какъв ад е преминала тя и семейството й само те си знаят- не искам да плаша никого, просто нейният случай ми е като обица на ухото.
МиШеНцЕ малките деца имат различни вкусове от нашите, на теб ако нещо ти се стори блудкаво, на бебка може да й хареса. Малката беше фен на кисел с вода, даже и сега го предпочита пред млечното кремче, правя го с много плодове, или с плодово пюре. Първо си сварявам нишестето с вода и после добавям смляната и обелена ябълка или друг плод... Hug Друга закуска която съм правила е към кашата да прибавя пак плодови пюрета или плодове. Ако все пак искаш да сложиш мляко- добавях по малко АМ към готовият кисел преди хранене, разредено с малко вода, но без варене. Надявам се да съм ти била полезна  Hug
Муциту с голямо закъснение- честита месечинка   bouquet Нека малката Тами да расте много здрава и щастлива

# 244
  • Мнения: 68
Къде сте момичета,всички ли сте по улицата.Аз си седя тук и си вардя компютъра,от нощес нещо стомаха ми се бунтува.Адох черен пипер оправих се до обяд докато ядох и айде пак.Днес май ще карам почти без ядене,за да ми е спокоен стомаха.Гледам че е слънчево времето дано е и по меко и да ви е приятна разходката.

# 245
  • Мнения: 117
Ронка, когато ме няма на скайп- nixe___ може и на лични Simple Smile Заместила съм това на обяд. Тя като ни види всички на масата и сяда с нас. Като изяде пюрето, което съм й приготвила не иска да погледне шишето. После протяга ръчички към крушите и й давам и малко от нея.  Следобед като я слагам да спи и тогава пие мляко- понякога чак към 16.00, понякога и по-рано. Не исках да замествам хранене, но тя сама си направи тоя режим. Доколко е правилно не знам. А крушата е перфектна за разслабване. От 2 дни имаше нещо като запек и снощи й направих сок от круша и днес сутринта се изака вече 2 пъти  нормално.
Бубето, от колко рано е започнала захранване с глутен твоята приятелка? Аз също мислех от по-късно но Миша като види хляба и почва да пищи. Млъква като види, че почваш да й режеш коричка Mr. Green Като сирена е Laughing Та.. въвеждам го от... сигурно вече стават почти 2 седмици. До колкото знам след 6 месеца не е проблем. newsm78 Сега ще отида да пробвам да направя кремчето с вода. Дано го хареса и ще пиша после отзиви и впечатления Mr. Green Мерси за съветите Hug

# 246
  • Мнения: 159
МиШеНцЕ преди 6-я месец го е въвела, но нямах за цел да плаша никой Simple SmileА иначе съм чела че глутена се въвежда между 6 и 10 месец, защото и прекалено късното захранване криело също рискове от алергии. Другото нещо което съм забелязала е, че няма да сгрешиш ако просто гледаш детето какво иска- то знае най-добре кое му харесва и кое не Simple Smile

# 247
  • Мнения: 117
За късното захранване с глутен също съм чела, но преди да захраня мислех да въведа глутен след месото, обаче ми се объркаха плановете. Simple Smile Мерси за съвета пак Hug

# 248
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен, мами!  Hug

# 249
  • Мнения: 68
Здрасти,как си?Днес няма много,много хора във форума.

# 250
  • Мнения: 48
Добре сме, през почивните дни обикновено сме си на село, не ни се стои във Враца...  Simple Smile
Не мога да спя добре заради коремчето, но това си е нормално за девети месец...  preggo
Сигурно повечето мами са на разходка....  1stroller

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 27
Добър ден, мами! А честита ви мъгла! Много романтично:)! Вие сложихте ли вече елхата? Украсихте ли дома?
Слънчо, да не се окаже, че аз, ти, Дими и Зузи само ще си купонясваме на 20-ти? Joy
Почвам да ви ръчкам-  hahahaбоц gydi, боц, а сега с двата пръста- Peace
Аз пък купих едно пюре на Ганчев, с праскова и грис, било с глутен, така си седи в хладилника, за 4 месеца е. Тия като не е добре да се захранва бебето по- рано, що ги произвеждат с глутен?! Ама- ха! Ще взема аз да се глутенясам ей сега с лъжицата))..
Мише, много образно разказваш, направо чух Сирената:) Hug
Бе къде отиде приказливото Ниничо? Hug
Мерил, здрасти, мила, как е коремче? Аз не се съобразих и гледай какви благинки пусках оня ден за тамарината месечинка, извинявай!
Бях някога много пощелива, не знам за тебе, да не пращаш мъжо ти да купува баклави и торти:)?!

# 252
  • Мнения: 48
Добър ден, мами! А честита ви мъгла! Много романтично:)! Вие сложихте ли вече елхата? Украсихте ли дома?
Мерил, здрасти, мила, как е коремче? Аз не се съобразих и гледай какви благинки пусках оня ден за тамарината месечинка, извинявай!
Бях някога много пощелива, не знам за тебе, да не пращаш мъжо ти да купува баклави и торти:)?!
Украсихме дома през седмицата, вечер включваме лампичките, които са навсякъде - украсата създава много настроение  Peace
Иначе аз не съм такава да ми се дояжда като видя или чуя за нещо - така, че спокойно си пускайте всякакви вкуснотийки, проблема е никакъв....   bouquet

# 253
  • Мнения: 41
ей и мене влючваите за купонясването, ама да се разберем децата ще ги водим ли? а мъжете? аз да ви кажа честно не обръщам внимание с глутен или не ако го хареса давам ако не го хвърлям и вземам следващото гледам да е по разнообразно,ама като седнем на масата и от нашето ядене му даваме де да близне де да хапне Simple Smile Rolling Eyes

# 254
  • Мнения: 728
Аз как съм опуснала това за 20-ти. Я раздуйте пак, че аз нали съм се недоразбрала.

Общи условия

Активация на акаунт