Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 232 301
  • 761
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте,
Спокойна искам да те попитам при ползването на блу кап мъжът ти пи ли капсулите или не и пази ли някаква диета докато провеждаше лечението?
Не, не е пил капсулите. КОгато започнахме Блу кап, той почти месец вече беше на диета. Но не за псориазиса. Направи алергия към лек-та за дискова херния, които пиеше. Около месец и половина изкара на протеинова диета. Съчетано с блу кап, омега 3,6,9.
А този лейкопласт, мажеш ли го с нещо? Коя диета е 100% - нещо не разбрах?

# 91
Здравейте!
Бих искал да попитам някой изпробвал ли е метода на Д-р Пегано описан на http://www.lekar.bg/hranene-129/info-26/Диета.за.борба.с.псориазиса/ и дали има впечатления от него?
Потърсих из форума но не намерих по-стари коментари по този въпрос.
Благодаря предварително!

# 92
  • Мнения: 7
Не се маже с нищо-лепваш си лейкопласта върху плаката и забравяш за нея.След1,2или 3 дена той се измъсява-отлепяш го и с него падат коричките.Ако си имал ранички или нацепвания те са се оправили от лейкопласта.Така изчистената кожа можеш да си я намажеш а на сутринта си лепваш друг лейкопласт и забравяш че там има псориазис-чувства се като нормална.
Диетата я има на много места във форума-2-3 дена изчистващи и после само зеленчуци/без домати,патладжани/,пълнозърнест хляб,ориз/сега чета,че и картофите били вредни/мед  и плодове  .От време на време сирене и кашкавал.
Много е хубава диета само на кленов сироп и лимони разтворени във вода-12 дена след което с каквото и да се намажеш псорито изцезва мн бързо.Кленов сироп има в Метро при меда-10лв  бутилчицата .Аз лично съм издържал само до 5 дена на тази диета Simple Smile.
Много добър ефект ми беше дала книгата -уроците на Норбеков-сам си я четох и си правих упражненията/даже свалих и 1,5диоптъра от очилата-доказано с изследване/-ама после се размързелих,жена ми забременя,роди,бебе,други ядове и сега съм пак на изходна позиция.
От целия форум който е дотук-87страници се вижда ,че основно дълги ремисии имат тези пазили стриктно диета/това е основното и при Димитрова-бил съм и там и при горублянския поп като беше жив/.
Лекувам се от 34години с всичко възможно.
Една година се бях изчистил само със Саменто от лечител и сок от алое за мазане/рас.тението си купих от пазара/А на другата година пък ми избиха пъпки от този сок.
Четох в една книга за Едгар Кейси че основното при псориазиса е някакъв проблем между 5ти и 6ти прешлен на гръбнака,В предишната тема го споменава в поста си един доктор/забравих името/,та в тази насока-упражненията на Норбеков са основно за гърба и може би трябва да се правят заедно с лечението за траен резултат.
Та в сайта на този Кейси продават соли,които се пият след няколко остеопатични процедури на гърба/наместване на кокалите Wink/Той казва че това комплексно лечение гарантирано лекува нашия проблем.
Ако не се получи с блу кап мисля да пробвам и това.
Друга ам фирма е www.lomalux.com-занимават се само с псориазис-хомеопатични лекарства-дадох 250$-никакъв ефект!!
Мазал съм се с кремчетата от Своге и имаше ефект,но един ден получих едно от тях което беше изтискано от тубичка без да се разбърка след това.Сравних го и мноого приличаше на клобедерм а от него ефекта е същия!!
Билкпром Варна са Пълна измислица-това пък въобще не действа!
Сега се мазах със спрей на Борола активнатасъставка на който се изписва по същия начин като на блу кап,ама е 10 пъти по евтин.Затова си мисля че капсулите им са по важни за пиене от спрея.
За тези които се интересуват от даниелпсор-сега има розанол-р което е пак същото на вид и миризма,-с грес.
Ако сте от Пловдив мога да Ви насоча в коя аптека го продават.
Мога още да пиша,ама ми омръзна,, #2gunfireаман от тоя псориазис Peace

# 93
Спокойна, мерси за отговора!
Разтърсих се в Интернет и открих на Еucerine шампоан с уреа 5 %. Намерих и друга серия, за която прочетох много добри отзиви - ето тази - http://www.dermarest.com/psoriasis/products/7302.cfm, дали някой я е ползвал? Открих и информация за Блу Кап, но не ми е ясно дали може да се поръча свободно или само с рецепта? Аз съм в САЩ сега и тук достъпа до лекарства не е чак толкова лесен. Искам и да изкажа мнение за протеиновата диета, т.е. за диетата на Пер Дюкан - поне при мен тя имаше отрицателен ефект. Може да е чисто съвпадение, но по време на диетата и особено след като свърших с нея, псориазиса се засили и се появиха нови петна. Сега прочетох мнението на svetlarm, че диетата всъщност не е съвсем същата.  Peace
A Xyzal каква роля трябва да играят, никога не съм имала алергии към нищо, което ме кара да си мисля, че псориазиса не е провокиран от алергии.

# 94
# 95
  • София
  • Мнения: 4 578
Гледам му съставките и простата кутия и не мога да си представя - кое/освен рекламата/ може да лекува? Защо е толкова висока цената? Кой е производител?
Омръзна ми да лъжат хорат, че ще забравят.....
Светла, не знам каква роля играят противоалергичните, а блу кап тук се внасят нелегално, все още тук не са регистрирани по никакъв начин, но те имат само цинк, нищо друго...

# 96
  • Мнения: 58
svetlarm, за диетите незнам на кой лекар да вярвам. Някои забраняват едни продукти, а други ги разрешават. Аз например без кафе не мога, пия по 3-4 кафета на ден и си нося едни и същи петънца повече от 10 години, понякога изчезват, друг път са раздразнени или са в средно положение. Радостен съм, че са малко на брой. Но е неприятно като отида на фризьор...От 4 години имам 2 петънца над ушите и по главата, които не мога да ги махна. Лятото лекарката ми каза да се мажа с диспоралик(има кортикостероиди в него), аз отказвах няколко дена, но жената ми каза, че това е единственият начин, за да се махнат. Реших да пробвам и за една седмица мазане нищо не остана над ушите,  а успоредно с това  изчезнаха  и други 2 петна на тялото, които не ги мазах...след 3-4 седмици се появиха отново същите стари петна над ушите и двете на тялото. От тогава не съм ходил при лекарката. Според нея диета не трябва да се спазва, но да не ям мазно, защото псориатиците са предразположени към съдови заболявания. Иначе съм на малко по-здравословно хранене от 2001г след като се лекувах при Димитрова. Горе-долу се придържам към нейната диета, защото съм свикнал вече, но пия кафе, понякога ям сладко и някои забранени от нея плодове.
Също така имам проблеми с гръбначния стълб, незнам дали има нещо общо с псорито. Родил съм се с незатворен прешлен на кръста, а от миналата година имам проблеми с прешлените на врата..4ти и 5ти, ако не се лъжа...като започна със болки в целия гръден кош, изтръпвания на главата...уж интеркостална невралгия...адски гадно беше, за 2 месеца минах през 5-6 лекаря в различни области и си направих доста изследвания...накрая стигнах до една невроложка във ВМА, която ме прати на рентген, за да потвърди това което ми каза и ми препоръча да се заема активно със спорт и масажи, защото положението ще става по-зле...
Иначе срещу псорито незнам как да се боря...ползвам само Ексципиал с уреа 4% и шампоан Кертиол-С. Страх ме е да пристъпя към някакво лечение с мазила или да пия някакви гадости, за да не се получи обратния ефект.  И аз незнам кое е по-добре с малко петънца, но постоянно или да рискувам. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 7
ПСОРИАЗИС (причина) - появява се след силен стрес, уплаха или много непричтно преживяване.
ПСОРИАЗИС - След добро почистване със спирт болните места да се мажат с изстискан сок от билката сапуниче.
ПСОРИАЗИС - Събират се люспите от голяма морска риба (напр. с тегло около 3 кг.), взема се и жлъчката на рибата. Сваряват се в 1 л. бяло вино около 30 мин. Прецежда се и се смесва с 200 мл. зехтин. От тази смес се мажат поразените места след хубаво измиване. Процедурата трае докато свърши сместа. При къпане е добре да се използва яйчен сапун.
ПСОРИАЗИС - Друга една жена, болна от псориазис, Ванга посъветва: " Ще намериш восък и сабор. Восъка ще занесеш в черквата, а сабора ще го сложиш във възглавницата си." Още докато носела восъка към черквата, жената почувствала облекчение. Излекувала се.

# 98
  • Мнения: 123
                                      Здравейте!
Не пиша често,но следя темата.
 
   Синът ми е на 6г,преди месец го мазах с крем изписан от лекарка от ВМА
Петното изчезна,но сега пак се появи  #Cussing out
   
       Искам да поптам за новия крем на дрТайс-в момента го рекламират по ТВ.В рекламата се казва,че помага и при псориазис.Някои използвал ли го е и има ли ефект?
   

# 99
  • София
  • Мнения: 4 578
                                      Здравейте!
Не пиша често,но следя темата.
 
   Синът ми е на 6г,преди месец го мазах с крем изписан от лекарка от ВМА
Петното изчезна,но сега пак се появи  #Cussing out
   
       Искам да поптам за новия крем на дрТайс-в момента го рекламират по ТВ.В рекламата се казва,че помага и при псориазис.Някои използвал ли го е и има ли ефект?
   
Кой е новият крем? Нахткерцен ли? Не съм гледала рекламата, но този не помага на псориазис. Защо не направите изследвания, да смените лекаря?

# 100
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дайте съвет  Praynig зимата псориазиса на скалпа  ми мн.се обостря  Confused (ужасно и дискомфортно е )Каже ти ми какъв шампоан ползвате ?
Може би малко ме облекчава втриването с псанол но като го ползвам не става да се излиза с него ...т.е. мирише странно (демек става само за дом.ползване т.е. за кратко)


Мерси предварително  Hug

# 101
  • Мнения: 123
Спокойна,
за името на крема не съм сигурна.Като видя пак рекламата ще го запиша.
Знам само,че е на д-р Тайс.
  Аз и преди казах,че ще го водя на колкото лекари е необходимо,за да съм сигурна в диагнозата.Лекарката от ВМА е много приятна млада жена,много внимателна-д-р Константинова.
      Мажех го с Elosalic-десетина дни и петното изчезна за около 20дни.Къпя го с течен сапун на La Roche  Lipikar и го мажа със същата марка мляко за тяло.Това ми беше изписано от лекарката.
      Петното е на едната "бузка" на дупето,голямо е колкото нокът.Има едно и на ръката,много мъничко.

# 102
Desss, да ти кажа аз какви ползвах, има облекчение, определено, но не вършат чудеса. Единия е XERIAL P, а другия е Kertyol S. Намират се по аптеките, но не във всяка, това е моят опит от миналата година.

Спокойна, докато ровех в Интернет намерих ето този сайт - http://www.analytica-bg.com/dietary-food-additive-essential-oils … ue-cap-psoriasis/ Наистина ли се внася незаконно? Така погледнато всичко ми изглежда ОК.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 578
Desss, да ти кажа аз какви ползвах, има облекчение, определено, но не вършат чудеса. Единия е XERIAL P, а другия е Kertyol S. Намират се по аптеките, но не във всяка, това е моят опит от миналата година.

Спокойна, докато ровех в Интернет намерих ето този сайт - http://www.analytica-bg.com/dietary-food-additive-essential-oils … ue-cap-psoriasis/ Наистина ли се внася незаконно? Така погледнато всичко ми изглежда ОК.
Herial i Kertiol - не са на д-р Тайс. Да, това е сайта. Не знам доколко са законни, миналата година не бяха регистрирани по никакъв начин в БГ, продават ги от човек на човек. Доставките са несериозни. Ползвахме ги дълго време, въпреки високата им цена. Имаше страхотен ефект с мострите на спрея. В момента, в който свърши, купихме самият спрей и шампоан, и крем, ефект=0.Купихме още 2 пъти и се отказахме. По-щателното проучване, дори и от кожни лекари показа, че в тях има само цинк, с разни добавки. Т.е. нищо за псориазис.

# 104
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Светла Кръстева Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт