Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 232 154
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 82
Взех си най-после Хилуроновата киселина. От три дни я пия. По-нататък ще споделя има ли ефект. Аптекаря ми каза, че ако не ми помогне за псориазиса, то поне ще ме разхубави, но какво по-хубаво от това да се махне или поне максимално се намали псориазиса... newsm78

# 76
  • Мнения: 182
Presty,заинтригува ме!Знам ,че хиалуронова киселина се инжектира(в устни например),но да се пие...Къде,чете за нея,че се пие или кой ти я предписа,също и как я пиеш?

# 77
  • Мнения: 82
Препоръча ми я аптекаря, който ме познава от години и знае колко съм зле, и всичко което съм ползвала. Има я вече на капсули производство на Актавис, казват се Hya Vita. Пие се по 1 на ден. За сега за резултат не мога да говоря, защото я пия от 10 дена, а трябва да минат поне месец-два.

# 78
# 79
  • Мнения: 167
presty чакаме отзиви за Hya Vita.
Каква е цената?

# 80
  • Мнения: 82
50 лв. - 20 капсули. Е, поне ще си опъна бръчките Joy, въпреки че нямам особена нужда точно от това newsm78...

# 81
# 82
  • Мнения: 117
дайвобет или дайвонекс - като основно, а през останалото време на деня Джинджира Цинк Перитион спрей. Това е емулсия. Може да се пръска без ограничение през денонощието.
А доколкото знам за скалпа има и солуцио от дайвонекса, спрея се втрива и в скалпа.

# 83
  • Мнения: 20
Защо никой не каза нищо за това http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1839108/an/0/page/0 ,някой пробвал ли е,някой мисли ли да пробва.Какво мислите за казаното от човека като цяло!

# 84
  • София
  • Мнения: 618
Защо никой не каза нищо за това http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1839108/an/0/page/0 ,някой пробвал ли е,някой мисли ли да пробва.Какво мислите за казаното от човека като цяло!
Здравейте! В момента аз пробвам и поне засега не виждам такъв чудотворен ефект, както е описано. Не мога да кажа, че няма, но не са ми изчезнали петната, а само малко са се свили.  Вече поне от 10 дни се мажа, като си направих втория вариант с бебешкото гел олио. От всичкото най-неприятно е сърбежа, просто ужасен, а и студа навън и дрехите отгоре. Цялата съм вече в рани, но съм решила да продължа поне още месец.

# 85
   И аз го направих това лекарство,но не мисля,че ефекта му е толкова бърз и чудодеен.На мен изобщо не ми помага.При мен Псанола е на почит,защото наистина само с няколко намазвания плаките завяхват и поне известно време имам спокойствие,пък и не е скъп.В момента съм доста зле,но всичко толкова много ми е омръзнало,че няма накъде повече.Почти няма нещо,което да не съм пробвала,но от нищо съм нямала дълготрайна ремисия.Само трябва да имаме надежда,че в скоро време ще открият нашата панацея.Успех на всички!

# 86
Здравейте!

Случайно попаднах на старата тема и реших да споделя моят нищожен опит и да почерпя от вашия с борбата с псориазиса.
Оплаквам се от това чудо вече повече от 10 години, да не кажа 15, защото му загубих дирята. Преди много години ходих за първи път на кожен лекар, когато започнах да се оплаквам от сърбежи и рани на главата в основата й над врата и същите по клепачите на очите в основата на миглите, само че там само ми се лющеше кожата и ме сърбеш. Кожния лекар не каза, че е псориазис, изписа ми Лоринден А и фолиева киселина. Проблемът с клепачите изчезна бързо и повече не се е проявявал, но на кожата на главата остана. Дълги години от време на време се мажех с Лоринден и това беше. Не се излекува със сигурност. Мразех себе си, защото изглеждаше като че имам страхотен пърхот. Престанах да нося и тъмни дреи, защото много си личи. Ръцете ми са все в косата. Грозна гледка съм. И така я карах много време, докато преди година и половина не се появиха петна и рани по лактите и едно петно като екзема посредата на нищото на едната ми ръка. Отидох на препоръчана лекарка-дерматоложка, кощто още щом ме видя каза, че е псориазис, да не се притеснявам - не е заразно, когато й казах че имам малко дете. Изписа ми Дайвобет и разни шампоани за миене - ако ви интересува, ще се опитам да си спомня точно кои. Накара ми да си пусна кръвни изследвания за кръвна захар и още нещо, но не помня какво точно - те така или иначе се оказаха в норми. И разни витамини - фолиева киселина, Витамин А и Витамин Б комплекс (Неуробекс). От Дайбовета се повлиях добре - петната на лактите и онова на ръката изчезнаха след вде-три мазания, тези на главата - не толкова бързо. трябваше повече мазане, но все пак се повлияаха - престанах да се чешам, защото престана да ме сърби. Така няколко месеца, но от месец и половина насам главата пак ми е "пламнала". От една страна се радвам, че само там е локализиран проблема, от друга - всеки от вас знае как се чувствам. Имам една огромна молба към тези с подобен на моя проблем. Не е гола кожа, за да мажа каквото ми падне - крем, мазило или каквото там се сетите. Препоръчайте ми шампоан, който да облекчава сърбежа. В момента не съм в България, но се очаква скоро да се прибера, така че ако имате и предложения за нещо, което мога да намеря в чужбина, ще съм благодарна.
Мерси, че ме изслушахте. 

# 87
  • София
  • Мнения: 4 578
Здрасти. Виж по аптеките, не разбрах къде си?, за медицински шампоан с урея /по-голям процент/, той овлажнява и успокоява сърбежа. Другото, което дадоха на моя мъж беше за 20 дни противоалергични хапчета ксизал.

# 88
  • Мнения: 20
аз съм боледувала от псориазис в тежка форма ръце лакти колене по главата тялото вс беше осеяно ,но се оправих мога да кажа че съм излекувана в сравнение на това което беше преди години   сега единственно ходя на море за повечко време лятото и имам солариумна лампа ,която ползвам през зимата  от време на време  нямам и петънце остатък, но всичко излекувах с много упоритост и спазване на рецепти.

# 89
  • Мнения: 7
Здравейте,
Спокойна искам да те попитам при ползването на блу кап мъжът ти пи ли капсулите или не и пази ли някаква диета докато провеждаше лечението?
От прочетеното дотук само това не съм пробвал/аз съм мъжът на тази с ника/.
Аз лично си лепя лейкопласт от 5см върху плаките които най много ме дразнят и го махам след 2-3 дена-ефекта е супер особенно ако е сцепено-чувства се мястото като с нормална кожа. Иначе се мажа с крем здраве на арома/за подсичане/ и лятото правя оклузивни превръзки с клобедерм 3-4 нощи за да изчезнат петната и да си нося къси ръкави и пантал0ни.
Мисля да си купя блу кап тези дни и да го пробвам-ако не стане започвам диета до лятото-там поне е 100%.
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт