Лечение на псориазис? Има ли? 2-ра тема

  • 232 044
  • 761
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 167
Какви изследвания ти препоръча да си направиш?

# 61
Първо. Трябва да се изследвате (на гладно) за:
1. Пълна кръвна картина
2. Магнезий
3. Калий, калций, натрий
4. Пълен липиден профил (триглицериди и холестерол – общ, добър, лош и
много лош)
5. Кръвна захар
6. Билирубин – общ и директен
7. Креатинин
8. Пикочна киселина
9. Ензими: АСАТ, АЛАТ, ЛДХ, ГГТ, алкална фосфатаза
10. Лаймска болест - IgG
11. Хламидии - IgG
12. Токсоплазмоза - IgG
13. Хеликобактер пилори - IgG
14. Кортизол
15. Ревматоиден фактор
16. CRP
17. T4, TSH
18. Витамин В12
19. Фолиева киселина
20. Селен
21. Цинк
22. Цитомегаловирус – IgG
23. Епщайн-Бар вирус - IgG
24. Фибриноген
25. Хомоцистеин
26. Урина – специфично тегло
Това са изследванията които ме посъветва да направя , но аз няправих само някои , след което ми отговори да направя непременно и тия:1. Лаймска болест (IgG)
2. Хламидия трахоматис (IgG)
3. Хеликобактер пилори (IgG)
4. Токсоплазмоза (IgG)
5. Цитомегаловирус (IgG)
6. Епщайн-Бар вирус (IgG)
7. Цинк  и тогава , може би ще ми даде напътствия за лекуване.Всичко струва 400 лв. в софия "Биомед"

# 62
  • Мнения: 33
Преди време на интернет страницата на вестник Лечител бях чела статия от един лекар точно за псориазиса- в нея ставаше въпрос , че той мисли че псориазиса не се дължи на генетично унаследяване или на стрес, а на такива болести като мононунклеоза/не съм сигурна дали е написано правилно /, болести на имунната система, които не са разбрани навреме и сме мислили , че са излекувани, а дефакто са си останали в организма и от там трагва псориазиса.Даже беше написал имена на пациенти, които той е лекувал и как се е подобрило тяхното състояние, но аз не съм напълно съгласна с него.Когато прочетох за изследванията , които е искал да направиш/не съм сигурна дали става въпрос за точния човек, но пак казвам тази статия я четох в "Лечител"/ са свързани точно с тези заболявания - за Ебщайн - Бар вирус  съм сигурна че има връзка с тях.А относно страха ти да не е мошенник- обади се и питай във вестника.

# 63
Статията и аз я четох във в-к Лечител и е писана от него.Пише в сайта им че е поставил диагноза на Буш. Питах за него ,не е лекар. Редактор на вестника е той или жена му, не разбрах ,но фамилиите са еднакви. Може би е някакъв лечител. Дрогериите по градовете може и да са негови, незнам.Сигурно има някакъв вирус в организма на човека който отключва това заболяване.Аз в момента ползвам билкови мехлеми на народния лечител Бойко Бойков от Ст.Загора, вече  3 месеца, позатихна болеста , но не е излекувана напълно.

# 64
  • Мнения: 5
Въпроса ми е към Лилянчето-след като се маза с мехлема на Д-р Порязов,появявали ли са се нови псорита?Преди 2 години този мехлем изчисти и моята кожа за 3 дни,но след известен период от време всичко се върна с двойна сила!!!И сега търся пак варианти за подобряване на състоянието си,имам известни колебания да посегна отново към този мехлем newsm78

# 65
  • Мнения: 1 572
Записвам се и аз да следя темата , съпругът ми е с този проблем.Без да съм изчела предишната тема искам да ви попитам имаше ли някакви мнения за Варна , да знам да търся ли.Благодаря ви

# 66
  • Мнения: 196
Въпроса ми е към Лилянчето-след като се маза с мехлема на Д-р Порязов,появявали ли са се нови псорита?Преди 2 години този мехлем изчисти и моята кожа за 3 дни,но след известен период от време всичко се върна с двойна сила!!!И сега търся пак варианти за подобряване на състоянието си,имам известни колебания да посегна отново към този мехлем newsm78
Не нямам петна никакви,но използвам само крема който д-р Порязов дава за лице-не си позволявам никакви други мазила от страх.Говоря за кремове само.Но при всеки е различно.По тялото оттогава не съм имала нито едно.Решението е твое дали с този мехлем или с нещо друго,в темата има достатъчно мнения за различни терапии.Успех   bouquet

# 67
  • Мнения: 9 486
В един друг форумhttp://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1839108/an/0/page/0, прочетох за действието на Цитросепт /екстракт от семена на грейпфрут/ и реших да го пробвам.
http://www.citroseptbg.com/
От седмица се мажа-определено има ефект Peace при това мажа само 1 път на ден и веднъж приемам вътрешно.В листовката пише мазане и вътрешен прием по 3 пъти на ден.
Направих го 3с.л. зехтин с 10к.цитросепт-за мазане, вътрешно-пак 10к със сладък сок-мноооого горчи! Задължително го смесете с нещо сладко и разбъркайте, тъйкато е по-тежък и се утаява на дъното.
Цената е спрямо разфасовката, аз съм взела 20мл за 19.80 /то цената зависи и от аптеката, но все пак да ви ориентирам../ има 10-20-30-50мл.


# 68
  • София
  • Мнения: 4 578
Моят мъж от няколко месеца пие цитросепт. По 15 к в сок от портокал, най-малко горчи в този сок. От 4 дни се маже и с цитросепт с парафин. само, че ме достраша да си намаже цялото тяло с парафин, затова само единия крак маже. Все си мисля, че парафина запечатва. Мажа си с него ботушите, свеки го използват да мажат ски с него, точно защото запечатва и пази от влага. Та ме е страх, всички знаем, че кожата трябва да диша.  newsm78

# 69
А за тази добавка някой има ли впечатление http://topdobavki.com/catalog/product_info.php?products_id=213 това е екстракт от семена на грейпфрут и кимионово масло?

# 70
Никоя ли не го е пробвала?

# 71
  • Мнения: 8
Здравейте,
бих искала да споделя, че и аз развих болеста преди 4 годино, а едва преди една ми посавиха диагнозата псориазис вулгарис. Лекарката ми препоръча лечение с дайвонекс. Незнам дали е нормално, но това лекарство ми действа много зле, на втория ден мазане започва да ме сърби адски, кожата ми изтънява и усещането е като изгорено. Естествено спрях го и засега стой в шкафа. Преди две седмици в една аптека ми препоръчаха да пробвам с медицинска козметиака а именно с Eucerin Repair Lotion Urea 10%. Обясниха ми, че тази съставка уреа увлажнява кожата и задържа максимално влагата. За момента го ползвам, като гледам да не прекалявам и съм доволна. Бих искала да попитам дали някой е използвал въпросния лосион и дали мога да продължавам да го ползвам, без ограничения във времето, има ли някакви странични ефекти тази урея, защото на етикета не пишеше., и защо при мен дайвонекса действа точнпо обратното, като съм чувала че много хора са доволни и бил едно от най добрите поддържащи средства. Е засега е това ще чакам мнения и препоръки. newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 4 578
Dida82 , има и хора, на които дайвонекс не действа добре. Но този ефект с болката и изтъняването на кожата май е при всички. Моя мъж се къпе с юсерин с урея и ползва лосион с нея, но на Екципиал. Аз знам, че може да се ползва и продължително време. Но не лекува, по-скоро поддържа кожата по-влажна. Ако имаш възможност иди на още някой лекар, чуй поне още едно мнение. Не знам до каква степен е засегната кожата при теб. Тук обсъждаме много неща.

# 73
Здравейте! Някой ходил ли е при лечителя от Харманли - Боев и има ли някакви впечатления.Моля споделете.

# 74
  • Мнения: 47
Реших и аз да пиша тук.Имам псориазис от 6 годишна сега съм на 28.Какво ли не съм правила не изчезва.Преди 8 години 80% от тялото ми се покри и взех кремовете на Д-р Порязов за 3 дни всичко изчезна но след това се появи отново естественно.Това лято бях на море за 3 месеца сега съм в ремисия но незнам докога.Майка ми се обади вчера да ми каже че нейна колежка се маже със свинска мас и хума в равни количества 2 пъти на ден и всичко е изчезнало но маста не трябва да е солена.Все още не съм го пробвала но от утре почвам ще пиша пак за отзиви и ако някой е пробвал тази рецепта моля да сподели.Успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт