Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 9 част

  • 24 926
  • 339
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 236
Благодаря ти, stelt77! И весело посрещане на Новата Година!

# 196
  • Мнения: 36
Съжалявам, но не мога да изчета всичко и за това си питам дирекрно. Аз имам само 6 м. осигуровки и най-вероятно ще родя през януари. Как ще ми изчислят паричките и колко време ще ги взимам???? А в 45 дневен болничен съм от 17.12.2008

# 197
  • Мнения: 4 753
alex222, 6-те месеца стаж трябва да са ти преди 45-дневния болничен... А щом вече си болничен, значи си заварено положение, ще ти вземат 6 месеца стаж и ще ти изплащат 12 месеца високо платено майчинство...

# 198
  • Мнения: 1 397
Здравейте,мами!
На мен честно казано ми е пълна каша с този нов закон.Моят договор в с дата на подписване 25.08.2008г,в момента съм бременна във Втория месец.12 месеца стаж стават на 25.08.2009г,а на мен тогава ми е термина Simple Smile и въобще не знам до кога трябва да работя и как стоят нещата...
Помагайте,мами...
Предварително благодаря!

# 199
  • Pernik
  • Мнения: 111
здравейте момичета и честита Коледа!
имам официалния документ на ной за новите изменения, но не знам как да го кача така че да го видят всички а не искам да го копирам тука че много дълго. Имам и новия образец документ който се подава към ной за 410 дни ако някой знае как да го кача да ми пише на лична

# 200
  • Мнения: 219
http://dox.abv.bg/files/dw?a=65623fd0ec

http://dox.abv.bg/files/dw?a=1886541ab2


http://dokumenti-noi.hit.bg/ - набързо ги качих в една импровизирана страничка.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 11:59 от radost_ina

# 201
  • Мнения: 10
Чудесно е !
Благодарности !
Весели празници !
 Peace

# 202
  • Мнения: 4 406
БЛАГОДАРЯ!

# 203
  • Мнения: 4 161
И аз благодаря за бланката.
Сигурно ще се промени и описа, който фирмите подават с декларацията.
Знаете ли кога ще са налични в НОИ - кога мога да ги подам в София?

# 204
  • Мнения: 77
здравейте,

моя близка е в началото на бременността си, но поради ред причини трябва да не ходи на работа (свързана е с тежко физическо натоварване, бременността още отсега е трудна итн). тя би желала да вземе болничен за целия период на бременността си. заплатата й е се на над 2000лв бруто. какво може да очаква като обезщетение по време на бременността и 12 месеца след като роди? а какво може да очаква ако не цялата бременност е в болнични, а само когато не се чувства добре? разбрахме, че ако болничният й е с прекъсване, после майчинството ще й е значително по-малко.

благодаря предварително!

с.

# 205
  • Мнения: 4 753
Веднага ми изниква въпросче, относно декларацията... Тези, които са в заварено положение и вече са подавали декларация за периода от 135 до 315 дни, горецитираната декларация ли трябва да подадат или специално за тях ще има декларация от 315 до 410 дни???

# 206
  • Мнения: 4 406
според мен няма да има друга декларация.

# 207
  • Мнения: 199
Веднага ми изниква въпросче, относно декларацията... Тези, които са в заварено положение и вече са подавали декларация за периода от 135 до 315 дни, горецитираната декларация ли трябва да подадат или специално за тях ще има декларация от 315 до 410 дни???

и аз това исках да попитам?!?

# 208
  • София
  • Мнения: 966
Веднага ми изниква въпросче, относно декларацията... Тези, които са в заварено положение и вече са подавали декларация за периода от 135 до 315 дни, горецитираната декларация ли трябва да подадат или специално за тях ще има декларация от 315 до 410 дни???

и аз това исках да попитам?!?

И моят въпрос е подобен, само, че са ми изтекли 315 дни и съм подала декларация за гледане на дете до 2г. възраст. След нова година имам 1.5 месеца до 410 дни.

# 209
  • София
  • Мнения: 1 352
Веднага ми изниква въпросче, относно декларацията... Тези, които са в заварено положение и вече са подавали декларация за периода от 135 до 315 дни, горецитираната декларация ли трябва да подадат или специално за тях ще има декларация от 315 до 410 дни???

и аз това исках да попитам?!?

И моят въпрос е подобен, само, че са ми изтекли 315 дни и съм подала декларация за гледане на дете до 2г. възраст. След нова година имам 1.5 месеца до 410 дни.
Едва ли ще има декларация от 315 до 410 ден. Според мен ще се ползва Декларация Приложение 2 за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане.
След като отпускът за бременност и раждане в размер на 315 дни ти е изтекъл трябва да подадеш заявление до работодателя за ползване на отпускът за остатъка до 410 ден. От датата, от която е разрешен отпускът за остатъка до 410 ден ще ти се прекрати отпускът за отглеждане на дете до 2 години. Съответно трябва да подадеш декларация Приложение 12 за промяна на обстоятелствата, за да се спре изплащане на обезщетението за гледане на дете и декларация Приложение 2 за изплащане на обезщетение за бременност и раждане.

Общи условия

Активация на акаунт