Агресивността и детето

  • 2 099
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Аз, за съжаление, съм от родителите на "активните побойници"  Sad
Все ми се иска в тези теми някъде да открия отговора за агресията на моето дете, но все нищо не излиза. Нито съм безотговорен родител, нито има подобен пример на агресия в семейството - от всякъде е заобграден с любов, нито съм спряла да приказвам и да обяснявам...ама до сега нищо Sad
Според мен сина ти е по скоро палав .Големия ми син беше същия на тия години но не се стряскай към 5-6 г започва да се замисля върху това което му говориш но не спирай да му обясняваш и така ставате приятели споделяте всичко .Успех newsm10
"Палав" е доста слаба дума за него  Laughing Да, и аз се опитвам да си обясня поведението му по този нзчин, а също и с това, че много слаби дразнители предизвикват в него много силни реакции. Аз знам, че може да  хвърля, чупи, крещи и истерясва, само защото в момента е гладен например или му се спи, но ми е много трудно да се преборя или примиря с това поведение Sad Още 2-3 години викаш Thinkingкак ли ще издържа?

# 16
  • Мнения: 251
albenafeld  трябва да имаш мнооого търпение .Опитай ако има поне малко страх от някого в къщи когато истеряса ти не се намесвай.От опит го знам нашия татко обожава синовете си но направят ли нещо той им обяснява дава им примери и мисля че ефекта вече е на лице но вие сте още малки и всичко с времето си.Успех smile3527

# 17
  • Мнения: 148
а съжаление Мимо няма страх от никой. Не можем да го респектираме по никакъв начин, а баща му не се и опитва особено, все смята, че с добро трябва да стават нещата - то хубаво би било, ама явно в няшия случай не действа. И така си продължаваме, мъка е голяма, дано скоро да свърши, че откачам вече  Cry

# 18
  • Мнения: 922
Темата за детската агресивност е наистина много интересна, само дето това "Изготвил ..."  Thinking  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 395
Почти всички деца на определена възраст започват да проявяват агресия. Много малко са тези, при които това настъпва чак в пубертета. Обикновено още в детската градина мъниците преминават през период, в който проявяват неоснователна и спонтанна агресия. Тя може да се изрази в нападане на друго дете, агресия и неподчинение спрямо родителите или дори без да има видима причина и обекта на яростта им.
Причина за агресията може да бъде и страх от това да не бъде пренебрегнато и да не спрат да му обръщат внимание.
Други причини за проява на агресия може да са проблеми в семейството, ако детето вижда грубости между родителите или просто, ако често се крещи у дома.

Другото по-интересно на което се натъкнах е "бебешки пубертет".
На всички които искат да прочетат:
http://semeistvo.rozali.com/bebe/p7557.html

Общи условия

Активация на акаунт