Стара Загора 59 - Трубадури с модни потури гонят графини почти без бикини...

  • 22 920
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Хайде да си говорим за злояди деца   Mr. Green
Пере само мляко ( нестле Джуниър) по нощите и нищо не хапва през деня - ей така е моя синковец от два-три месеца насам      незнам как качва кила .....


п.с.    От вчера ми е ден да започвам страницата , явно

# 226
  • Мнения: 6 243
Дони, много често майките се притесняват, че детето е злоядо, а всъщност се оказва, е то яде достатъчно, за д аси набави нужните калории. Това ти е ясно, де, ама дай да разнищим въпроса - не яде по принцип, или не яде много (според теб) видове храни. Щом казваш, че качва и пере Нестле-то, значи е по-скоро второто. В този случай триковете са да направиш храната забавна. Надали ще го убедиш да яде манджи от рода на гювеч и яхния, щото те хич не са красиви. Но виж какво ми допада и наблягай на такива неща - например - малки кюфтенца, нанизани на клечка, че да си ги взема сам. Хапки с шарени зеленчуци ... Ясна ти е идеята. Вярно е, че в началото ще ти отнема повече време за подготовка, но за начало ще му трябва "тласък", за да излезе от навика си да кара само на мляко, щото така му е най-лесно.

Другото, което вероятно ще ти помогне в тая ситуация - в рамките на няколко дни си записвай какво е ял -дори и да става дума за бисквита или солети и в края на деня сумирай. Вероятно ще се окаже, че той всъщност хапва прилично, но не в часовете, предпочитани от теб, и не храните, които ти би искала  Grinning

# 227
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Хайде да си говорим за злояди деца   Mr. Green
Пере само мляко ( нестле Джуниър) по нощите и нищо не хапва през деня - ей така е моя синковец от два-три месеца насам      незнам как качва кила .....
п.с.    От вчера ми е ден да започвам страницата , явно
Aз се чудя как му издържаш финансово Rolling Eyes
И как няма да качва, щом яде по цяла вечер.

Както казва Сладка хапка, това не е злоядство, това е "избороядство".
Мисля, че доста деца минават по този път в някакъв момент. Аз лично не съм имала такъв проблем, щото моите са всеядни прасенца, но си мисля, че каквито и храни да предлагаш докато не редуцираш до минимум нощните хранения едва ли ще се засили да яде повече денем.
Защо не пробваш да му обясниш, че му се полага по половин чаша мляко на вечер (не нощем) и да държиш твърдо на думата си.
Аз и друг път съм го казвала, ама глада е трудно за устояване чувство.
Остави глада да ти реши проблемите  Wink

# 228
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Мдаа  , благодаря ви и на двете  - Роси и Джейд   , но тези неща са ми ясни . 
 Истината е , че никога не е спирал с млякото посред нощите  , но до преди два-три месеца се хранеше задоволително. Сега хапва по три-четири хапки на хранене и   това е..Не му давам да яде боклуци между храненията , единствено плодове -той си ги иска тях , дори и сокове не пие
Убедена съм , че за промяната в количеството на изядената храна пръст има Яслата - от края на септември започна да я посещава. И да - трябва да спрем със среднощните млека !
Но незнам на кого от двама ни ще му е по-трудно.  Mr. Green

# 229
  • Мнения: 488
Някакви впечтления от Балдаранов(не съм сигурна дали така е името_така звучеше)-дерматолог?
Дупето на щерката е все така.......а аз съм съсипана психически

# 230
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Разбирам те на пълно, не съм ходила при Бълдаранов, но няколко  дерматолози обиколих. Кортикостероид изписват всички задължително май.

# 231
  • Мнения: 619
А какво всъщност значи злоядо дете  newsm78
Моето например не яде какво да е, нито както трябва.
Баба й я води при котенцата в съседния двор когато е топло, иначе стоят на прозореца и пръскат със спринцовка, гледа "фимче" или четат книжка. А аз си представям да си яде всичко, сама  и по собствено желание. Иначе отговаря на всичко с не освен когато й се ходи до тоалетната. Всъщност и за това има промяна - оня ден се напикала, защото баба й н била там да я сложи на гърнето. Дядо й я питал защо не казала на него при което получил следния отговор: Няма  на тебе, кажа на баба  Rolling Eyes

# 232
  • Мнения: 280
Aвигея е момиче с характер!
Дони,учудвам се на това,което казваш.Миналото и по-миналото лято,когато се виждахме по-често с децата му се възхищавах на Ивко как си хапва.А в яслата как е сега?Там е доста разнообразна храната и сигурно наваксва.
Ива и Иван се хранят също избирателно,Ива повече де,ама откакто спрях да се тревожа,нещата станаха по-розови.Слагам на масата каквото съм решила и не ги подканям въобще.Ако решат,да ядат.Амималко по малко,почнаха.Само плодовете и зеленчуците им са доста ограничени като видово разнообразие,зма сигурно и на това ще му дойде времето .А и аз не съм забелязала Иван да си промени дневното хранене ,след като спряхме нощните кърмения.

Джанке,при Балдаранов съм ходила,решава проблемите човекът.Но да,с кортикостероид.И при нас след това рецидивират.Слава Богу,че не бяха при децата.

# 233
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Натикаха ни го в гъзЪ с тая една година платено майчинство и дванадесетте месеца назад... Ей го на, оплаках ви се...

# 234
  • Мнения: 2 448

Честит имен ден на Лабрадор!

Подарявам ти една златна рибка днес, но мисли хубаво преди да казваш желанията защото са само три и се сбъдват!  Laughing

Да си жив и здрав и много запомнящи се емоции! Весел празник!  Hug





п.п. Да захващам приготовленията и аз, че също имам именник в къщи.

# 235
  • Мнения: 280
Дидо,вас хваща ли ви като сте заварено положение,бе?

Честит празник на всички именници и именнички,и на тези,които просто обичат празниците.

Паси,гости ще посрещаш ли? И ние да се включим Mr. Green

Херко,що нямаш скайп от вчера?

# 236
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Честит празник на всички именници!


# 237
  • Мнения: 426
Честито на всички именнице, от мен само здраве.

Е и аз имам малко новини - днес "избягах" от болницата и след малко пак отивам там, във вторник ме оперираха  Laughing, за сега всичко е "уж" на добра страна, с изключение на това че и двете ми ръце се подуха от абокатите /не знам дали така се пише/ и слагат антибиотика направо венозно. Не е болка за умиране.
Ако оргенизирвате нещо за Коледа, броите ни.

# 238
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Честит Празник на имениците...! Първо малките да са живи и здрави и много радостни и щастливи... После големите да са живи и здрави и много радостни и шастливи... Grinning

И на банкерите честит им празник...!

# 239
  • Мнения: 280
Еле на банкерите,да им е най-честит!!! И особено на един конкретен банкер.

Мама на 2 бебета,какво се случва с теб?

Общи условия

Активация на акаунт