Стара Загора 59 - Трубадури с модни потури гонят графини почти без бикини...

  • 22 898
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 243
На Мумджиев телефона го има в бизнес поща, Иве.

"Мантос" е ресторант с перфектна кухня - ако това търсите, нявма да съжалявате. Но ако търсите място за танци - там не става. Запазете си маса предварително.

# 256
  • Мнения: 280
Имам 3 номера на Д-р Мумджиев:
0888 43 73 21

сл:64 90 84

дом.:62 86 50

Иве,стискам палци за твоята приятелка.

# 257
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Разбрах каква е работата  Mr. Green
Вчера  , когато писах мнението си , бях доста подпалена от прясно изречените думи на Ивето .
След като овладях положението до нормално дишарене   , реших да поразпитам детето по- обстойно какво точно се случва  . Ивелин продължи да твърди , че лелята го бие по главата , но имаше допълнение -    " когато плача "   , от което аз се замислих пък дали не нарича бой тупкането по главичката докато го успокояват , че плаче......е , оказах се права- точно това е   .Та  днес проведох един разговор с двете лелки .Подложих ги на кръстосан разпит  замаскирвайки истинската цел на въпросите ми.След като получих удовлетворителни отговори  , съвсем по психологически и полицайски ( нали първо ги бях поразсеяла  )  им заявих за какво става дума - можете да си представите какво стана - то бяха обяснения , възрзжения  , клетви  , че как то така  , че Ивето им бил любимец  , много интелигентен и т.н     спирам дотук    , че ми стана дълъъъъъг поста  ....Но ще продължавам да си следя детето за подобни изказвания  Mr. Green

Колкото до " даренията"   - с тях купиха климатик за децата   newsm78

# 258
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Моля да ми препоръчате сносен ресторант /без царя/, защото мисля като си идвам за коледа в СЗ да си празнувам и рождения ден.Насочила съм се към Мантос-не съм ходила, но съм чувала добри отзиви.Какво ще кажете?
И все пак Банкера се оказа Банкер, пък ме метна преди време, че не е. Ама аз вярвам на себе си щот като видя някой веднъж не забравям.

"Тузарски ресторанти" - Уникато, Форум, Ефир...
"Приемливи ресторанти" с много добро обслужване и кухня - Антъни, Царя 65, Сан Суси...
"Малки ресторантчета" за по тридесетина човека с добра кухна - Вероника, Елей, Натали (задължително е да се посети)...
И още поне стотина за непретенциозни, претенциозни, искащи, очакващи и какво ли още не... Аз съм за двете ръце за Мантос, там кухнята и ослужването са перфектни, обстановката и хигиената обаче не са ниво... Зависи кой какво търси...

Никого никога не съм мятал... Това, че ти ми повярва тогава, при широко отворената усмивка до реда с "мятането"... Е лично твоя работа... А и МРАЗЯ да ме разпитват за мен самия, ако не се представят отсреща...
Благодаря...! bowuu




Здравейте, някой може ли да ми даде някакъв телефон на Мумджиев? Една приятелка е родила в началото на 8-мия месец и се притесняват за някакво генетично заболяване. Нямам много информация, защо, но имало някакво увеличаване на гънка на тила, което е открито по време на бременността.

Иве, съжалявам за ситуацията, дано всичко се окаже фалшива тревога...
А ако детенцето е родено в старозагорската АГ болница в осмия месец... Не е ли настанено така или иначе в Неонатологично отделение, чийто завеждащ така или иначе е Мумджиев...?
Много ми е неприятно да го кажа, обаче... Тази гънка се нарича "нухална транслуценция" и по нейното увеличаване съдят за наличие на Синдром на Даун...
Стискам палци всичко с детенцето да е наред...
Praynig

# 259
  • Мнения: 6 243
По въпроса за ресторантите имам някои минимални несъгласия:
- Уникато не е тузарски ресторант, а претенциозна пицария с изкуствено надути цени и още по-надути сервитьори.
На Форум съм му фенка, Ефира е на път също да ми хареса, но съм била само 2 пъти там и не бързам да давам оценки.

- Царя и Сан Суси не мога да ги сложа в категорията, следваща горните два ресторанта. Лошо обслужване в първия, лоша вентилация във втория. Ужасен интериор и в двата.
В моята класация тук освен Антъни, са р-т Мания и р-т Железник

В Мантос никога и по никакъв повод не съм се натъквала на лоша хигиена. Вярно е, че интериорът е смотан, ама това никога не е било проблем да намериш супер добре приготвена храна. Не е ресторант, в който да направиш мечтаната Барби сватба, ама ако имаш слабост към добрата кухня ...

Експри, какво сте се правили с преждеписалата потребителка, че звучите много загадъчно?

# 260
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Хех, Роси, под "тузарски" нямах предвид ресторант за хай-лайф или нещо от сорта на "гурме"... В "тузарски" вложих насмешка, леко отвращение, силно изразено нежелание да посетя отново и истински останал леко кисел вкус... Казвайки тази дума, имах предвид изкуствено и силно надути сервитьори и цени, както и леко пресилена обстановка... Която въобще не се покрива с предлаганото от кухнята, особено в Уникато... С всички горецитирани съм имал "нек`ви изпълнения"... Като например да отида с още 9 човека в Уникато обедно време сред работната седмица, при условие, че вътре има две заети маси и те да ми кажат, че всичките им места са запазени... Още повече, след като дори нямаше сложени табелки "RESERVE"... След 10 минутен спор със сервитьори, бармани, управител и нам си още кой... Се съгласиха да ни сбутат една маса в малката зала... Да обаче на мен ми беше толку вече прекипяло, че просто им казах "Благодаря!" и си тръгнахме... Заведох ги в далеч по-непретенциозния Крим и пак хапнахме добре... Що се отнася до Форум, там само сервитьорите са в издънка... Които се държат толкова снобски и надуто, че може да ти сбъркат възприятията от хубавата кухня... За Ефир имам същата неприязън, както ти към Ескейп...
Що се отнася до Царя... Кухнята им е прилична, обаче обслужването наистина куца... И то е защото местата са зверски много, а сервитьорите безобразно малко... Сан Суси хич не е вЕрно, че са с лоша вентилация... Можеш да ги пишеш, че направо са си без... Обаче, какви вкуснотии правят на плочата в камината... Малееей... Изядам и готвача балабар с тЕх... Забравих и картофките "Сан Суси"... Wink
На Антъни всички сме му фенове, Мания не харесвам, пак заради прекалена надутост на собственика, а за Железник не мога да кажа нищо конкретно... Само общи чужди впечатления... Не съм бил там никога...
Обаче за онова "Натали", което по-горе споменах... Мога да отида там и да поръчам почти всичко от менюто и ще го изям с чинията... Няма да конкретизирам, само ще спомена салатата от прясно грозде и печени бадеми, полята с меден дресинг и сметана... Ееееей, приказка е...
А на Мантос, добрата кухня бие останалото отвсякъде... Мога да си затворя очите за почти всичко, щом като ще ям там... Притичваща хлебарка по масата мога да понеса дори... Хигиената не е на ниво в кухнята и добре, че клиентите не виждат какво става вътре... Не че това не е валидно за болшинството от ресторантите... Ама на гърците хигиената им е "слабост", както и на нас разбира се... Обаче докато ние се префърцунваме и се правим, че ни прави впечатление (въпреки ориенталската природа)... Гърците са си дърти византийци и съвсем не им пука... Нали се сещаш от колко години в Мантос не е трЕсната една четка боя и че от стените можеш да свалиш катран за казаните на поне два Ада (ако имаше множествено число)...
Всъщност, ти си казала почти същото, което и аз... Ама не сме се доразбрали от първи постинг... Wink

Що се отнася до преждеписалата потребителка... Беше питала веднъж "Експрес да не работи в банка?"... Даже и не конкретно мен... А аз съвсем невинно казах "Не бе, объркала си се"... Grinning
В някоя от преждезаключените зарЮлийски теми...
Не знам какъв е загадъчния причин, ама пък и нея я е срам и не ще да си каже... Да не се окаже нЕкое старо гадже, е-хеее от "хабитуренските" ми години в основното училище...

# 261
  • Мнения: 6 243
Експри, не си прав, преди има - няма година в Мантоса минаха една ръка латекс. Mr. Green Има и нов парцал на столовете - вързан за пандела. Нейсе, аз ходим там да си ядем, не да се показваме. И къде, молим, си ги гледал тия хлебарки - че те всичките са на разходка в родилното, бе. То за заведенията не остана.

Моето ново "откритие" е бившата "Сръбска скара" - убий ма, обичам та, ама не помня как се казва сега. Та като говорим за вентилация, разтропана сервитьорка и съвсем сносна масова кухня - това е мястото. Бонусът е една едра певица, ама пее, та дрънка. Щом аз вече няколко дни си припявам "Ти си мой грееех", прави сметка за какво говорим  Joy

(В "Уникато" съм имала абсолютно същите изпълнения - на празни зали се опитваха да ме настанят на малка маса до входа. Аз заради такива дивотии там не стъпям по-често от веднъж на 6 месеца).

Къде е това "Натали"?

# 262
  • Мнения: 619
Аз да кажа честит ви празник със закъснение и че и аз харесвам "Антъни"...
И аз не го знам това "Натали"  Thinking, че и Сръбската скара...
Иначе ходихме на Терма в Ягода, хареса ни, но ако искате да вечеряте там-поръчайте на обед  Rolling Eyes

# 263
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не, не казвам, че е имало хлебарки в Мантос... Хлебарките се разхождаха в Ушев, докато си вееше кръчмището из Верея... Иначе може и в родилното да са, тоя път не видях... Ще питам и Нели дали е видяла, ама утре като стане... Встрани от темата, да не повярваш, ама почти спазват 10-те стъпки към успешно кърмене... Включително закърмването в първите минути, недаването на вода и адапте, даже имат и социална работничка (доброволка), която ходи и пита жените дали имат проблем с кърменето... Е, според Нели не е твърде добре подготвена, но поне се старае и чете жената... И помага... Съвсем естествено, Цонева е пак трън в гъзЪ с нейната вода и "Стига сте ги кърмили тия деца, оставете ги да си почиват и да си пореват"... Ма може и да подадем официално оплакване срещу нея където трябва, че руши квалификацията "Приятел на бебето"... И акушерките леко мрънката, ама под носа си... "Не мож ги разбра тия доктори, до вчера викаха - без вода, по новому, `неска пак да сме носели вода"... Това беше лиричното отклонение...
Та Мантос вЕрно много се яде... И качествено, освен количествено...

Бившата Сръбска скара...? Под хотел Дедов...? Златибор...?
Вижте нещо интересно за сръбската или по-правилно за Лесковашк& … 72;ра...

Натали е в малката уличка, която започва от Салабашевата къща надолу... Това е едно парче от улицата Света Богородица, което от юг е затворено от блок, от север едва се промъква до Цар Симеон между бившата музикална школа и Салабашевата къща, а на запад опира до задната ограда на църквата Св. Богородица... Та това Натали е в една от новите кооперации, построени там, много приятна непретенциозна обстановка и място за 50-60 човека в 2 зали... Кухната им обачеееее... Трябва да се пробва... Например Банска капана - едно вълшебство, правено в гювеч с три вида месо и кисело зеле... Или постните им зелеви сарми (Sarma dolma от турски, ето и повече за сАрмите), поляти с холандски сос... Бе к`во да ви обяснявам... Място за посещаване... Няма да останете гладни...

Прочетох стария постинг на преждеписалата потребителка... Това определение прежде туй-онуй много ми хареса... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343071.msg9120587#msg9120587
И моя отговор... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343071.msg9120849#msg9120849

Иве, на Терма - само заради минералната вода... Туй басейн, сауна, римска баня - на висота... В ресторанЯ - бива Еденето, обаче вЕрно много бавно става... Аз си водих колегите там и бързо ни обслужиха, ама бях поръчал седмица предварително... Joy

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 00:11 от WALL•E

# 264
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Реших да ви споделя още нещо от серията "Силата на човешкия дух"... Преди време Злати и Джейд бяха показали такива клипчета...
http://www.vbox7.com/play:35b9d084

# 265
  • Мнения: 9 483
Я стига сте обсъждали кръчмите, ами дайте да ги посетим Wink
Това "Натали" вечер как е..до колко работи?

# 266
  • Мнения: 619
   Дидо, прекарала съм се яко значи.
   Шефа ни води за един уикенд (събота от сутринта до неделя вечерта плътно) в хотела-сауни, мауни и всичко от теб изброено, а ние с Алекс да вземем и да идем само за вечерята  Rolling Eyes
   А за еденето - пак връзки си пуснал, поръчах го преди две седмици и чакахме 20 гладни студента по час и половина за един език в масло...Пък то да беше само той...нямам думи..А жената ми каза: дайте ми заявка за да имаме готовност. Представям си ако не й бях пратила   Mr. Green .Иначе каквото съм хапвала там- вкусно е...

# 267
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А за еденето - пак връзки си пуснал, поръчах го преди две седмици и чакахме 20 гладни студента по час и половина за един език в масло...

Е, те там ако нямам връзки - не знам къде...
Тоя хотел съм си го отгледал от едно съвсем малко хотелче, моля вЕ... Mr. Green

# 268
  • Мнения: 9 483
HELP Praynig

Търся това, обаче не мога да го открия никъде из града ooooh!...поръчах го пре един онлайн маг-свършил Tired...та можете ли да помогнете по въпроса?

# 269
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А ти всемогъщия форум попита ли го...? Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257139.0

В този онлайн магазин провери ли...?
http://www.igra4kite.com/default.php?cPath=352_383&osCsid=t3 … gke7h4gtf8pthmvk6

Явно в този е свършил...
http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.3.34.2.0.0

Натали работи стандартно до 11, ама предвид че сме стояли и до 12... Без да вдигаме много врява... Можем да му направим едно предколедно посещение... Направо да си направим коледен купон там...

Общи условия

Активация на акаунт