Скъсена шийка на матката???

  • 38 438
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз също щях да пиша, че е много важно да се пазиш от инфекции. По-скоро това може да ти изиграе лош номер, не толкова шийката сама по себе си. Защото ако се изглади и се сдобиеш с разкритие, възможно е да се вкара много лесно някоя инфекцийка, която да спука мехура. Ако досега имаш чист секрет, добре е изобщо да не те бъркат повече по никакъв повод, и да си само в легнало положение, по възможност с леко повдигнат при краката и дупето матрак. Ставане само до тоалетна. И ужасно много търпение и спокойствие. Знам, че е невъзможно. Не искам да си спомням за кошмарната си втора бременност. Слава Богу завърши благополучно в 30та седмица. Не губи кураж  bouquet Hug.

# 31
  • Мнения: 4 758
Аз все пак бих поискала серклаж и антибиотик в този случай от лекаря си.

Докато има какво да се шие...

# 32
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Мисля, че проблемът с шиенето е разположението на плацентата. Иначе мен са ме шили с 5см. разкритие така че явно може и така.
Но доколкото съм чела с времето плацентата се вдига. Желая ти късмет! Hug

# 33
  • Мнения: 1 897
Мисля, че проблемът с шиенето е разположението на плацентата.

Това не е проблем за лекар специалист.Чела съм,че на жени,дори вече с плацента превия са се правили успешни серклажи.

# 34
  • Мнения: 240
момичета благодаря за подкрепата  Hug Днес на визитация док ми каза, че и утре ще мери шийката и евентуално ще прави серклаж, колкото и рисков да е. В момента ми вливат кормагнезин, нош па, бускулизин и антибиотик. Да ви кажа честно започвам да се предавам, очевидно със серклаж или без края се вижда, но ако каже да направим серклаж ще направя това последно усилие  Cry Много ми е тежко и като усещам как рита бебето искам да спре, защото започвам да плача. Знаете ли кое е още по интересно - споделям неща с вас без дори да ви познавам, а не желая да разговарям с близките си хора. Още веднъж ви благодаря  Heart Eyes

# 35
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ели, разбирам те прекрасно! Това, което съм преживялане пожелавам на никой! Вярвай, че Бог си знае работата!

# 36
  • Мнения: 4 758
Ели_Г, не знам дали за всички е така, но за мен проблемите с първата ми бременност бяха огромна травма - която преля в драмата по преждевременно раждане.

Не знам дали има как да те успокоя, но във всички случаи вярвам, че серклажът е по-доброто решение в твоя случай. Моят първи серклаж го правиха към 15-16 седмица на 0,5 см шийка. Въпреки всички проблеми, щом се събудих след упойката бях невероятно облекчена, че поне мога да отида да се изкъпя без да се притеснявам, че бебето просто ще изпадне.

Колкото по-запазена е шийката при серклажа, толкова по-големи са шансовете да се изкара докрай бременността - най-вече заради защитата от инфекции.

Не бързай да се предаваш, още нищо фатално не се е случило. Но те съветвам да побързате със серклажа.

Друго - аз бих искала антибиотик да ми изпишат заедно със серклажа. Също, и при двете бременности аз си слагах утрогестан вагинално - кара шийката да "бухне". Не можеш да изкараш цяла бременност така, но за твоите седмици вярвам, че още би действал. Разбира се, трябва да го потвърди лекарят ти.

А до серклажа - лежане, даже с дупето на горе. Не ме питай колко време съм изкарала така. Simple Smile

Стискам палци!

# 37
  • Мнения: 38
Хей,Ели моля те не се предавай нищо не е загубено има много жени които с разкритие изкарват до края,аз също лежах за задържане но в 24 седмица и беше късно за серклаш шийката ми е скъсена с 70% но с повече лежане сега съм в 35 г.с. и се надявам да изкарам до 37-38г.с. така че горе главата и без лоши мисли защото стреса също води до прежд.раждане.Успех  Hug

# 38
  • Мнения: 240
Момичета златни сте. Петинка вярно е, че има и такива светли примери като теб, за което те поздравявам, но е много трудно. Днес цял ден чета за серклажи и скъсени шийки и честно казано се припознавам във всяка жена загубила тази битка. С риск да ви досадя утре ще пиша какво се случва с мен. Важно е да споделяме тези неща (едва сега го осъзнах), тъй като някоя клета душа в това положение може и да намери отговорите на своя проблем чрез нашите.  Hug

# 39
  • Мнения: 38
Пиши и най-важното не се отчайвай,радвай се,всеки ден е една малка победа  baby_neutral

# 40
  • Мнения: 240
jp исках да те питам каква беше причината въпреки серклажа през първата бременност да родиш преждевременно и в коя седмица се случи. Съжалявам за любопитството, но все още се лутам в тези дебри. Утрогестан слагам вагинално 2 по 3 и въпреки това за 10 дни шйката се скъси с 15 мм., явно на мен тази терапия не ми се отразява толкова добре.

# 41
  • Мнения: 4 758
jp исках да те питам каква беше причината въпреки серклажа през първата бременност да родиш преждевременно и в коя седмица се случи.

Инфекция - спука се мехурът в 30 г.с. Но серклажът беша правен на никаква шийка и на практика между влагалището и матката имаше само конец. Ако бях изпила още една опаковка АБ превантивно, вероятно щях да отложа раждането с още месец.

Втората бременност вече беше следена много изкъсо и въпреки инфекциите и скъсяването на шийката, го докарахме почти до термин.

Щом така и така си се зачела, сигурно си забелязала, че има и много успешно износени бременности със серклаж и скъсени шийки. Аз първо не вярвах, че ще износя първата си дъщеря до жизнеспособна възраст, после не вярвах, че мога да износя второ дете - а ето, че вече се замислям за трето. Simple Smile

Както е казала Petinka1989 - всеки ден е една малка победа.  Peace Според мен, първата ти цел трябва да е успешния серклаж, после - почивка и да няма инфекции. Мисли повече ден за ден.  Peace

# 42
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ели, не разбирам защо казваш, че си се предала. Доколкото разбирам, вливат ти антибиотик, което значи, че евентуална инфекция би била овладяна. Не разбрах дали имаш контракции. Те също са по-опасни от късата шийка, както и инфекцията. Аз имах неистови контракции от много ранни седмици, които също повлияха за преждевременното раждане, въпреки че пиех една шепа лекарства за тях. Добре, че попаднах на свестни лекари точно в последния момент.

# 43
  • Мнения: 240
Имам болки в кръста и ниско долу, но стягане на корема не, или поне аз не усещам  да имам. Отчаях се защото съм с плацента превия и шийка от 15 мм, тоест при евентуален серклаж вероатността да се спука мехура е огромна, при тези показатели обаче вероятността от аборт също е голяма.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Ели, какво стана? Успех и кураж, мила!
Аз също съм със скъсена шийка, но е 3,5 см и сега само лежа. Другата седмица ще ми пускат МБ и ще планираме серклажа.

Общи условия

Активация на акаунт