Има ли тук почитатели на Фреди Меркюри и какво изобщо можете да ми кажете за нег

  • 6 333
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 262
Щото Фреди си беше просто човек и нищо човешко не му беше чуждо.   

Борисе, да ти кажа - глаголното време, което използваш, го ползваха едно време старите комунисти като говореха за неща, случили се по Благоево време например, но си беше правило при тях да използват това време, което по принцип казва, че са били свидетели на действие, на което реално няма как да са били свидетели, просто защото не са били родени... Крайно дразнещо.

Фреди "беше", "не му беше..." - да не си ходил да му светиш, че да знаеш какво е "бил" и какво не е бил?
А защо това се е случило точно на него, а не да кажем на... да не почвам с примери разни, ми точно защото е бил човек, който не си е правел сметки...

P.S. Който толкова го интересува въпросът за неговия спин, преди да почне с общите приказки, да си направи труда първо да проучи поведението на Фреди по отношение на собствения му спин.
Защото с тази предизвестена смърт Фреди е пример не само за това как се живее, но и как се умира.

# 46
  • Мнения: 677
Борисе, не всички гейове сте гениални, приеми го.

# 47
  • Мнения: 2 792
Щом е за Фреди Меркюри правилата на форума за големина на публикуваните снимки не важат...
Ще гледам кога (и дали) някой модератор ще й направи забележка че нарушава правилата на форума.

Относно цинизма - просто коментирам факти от живота на реалния (а не божествения) Фреди.
Щото Фреди си беше просто човек и нищо човешко не му беше чуждо. Истината е че ако беше ползвал презервативи и досега със сигурност щеше да те радва, Седада... И нямаше да пишем за него в минало време.
Всъщност Борисе, преди ерата на СПИН-а гейската любов презерватив не признава (сигурно на теб сега през 2008 тази мисъл ти се струва кощунствена). За това и толкова много хомосексуалисти се разболяват в началото на бума на СПИН, дори за известно време се смята, че това е болестта на хомосексуалистите.
  Фреди се разболява именно в този период, другото интересно покрай, това че е болен и в последствие умира от тази болест е факта, че той публично признава за нея, което си е жива революция, допълнително и открито признатата му хомосексуалност.
  Фреди винаги е имал стил!

# 48
  • Мнения: 3 034
аз си спомням, че признаваше бисексуалността си, както и че заразяването му със СПИН и реалната причина си отидоха с него в гроба, освен ако не ги е споделил с някого, което силно ме съмнява. имаше слухове и за жена, и за групов секс, имаше слухове и за заразени игли, както и за хомосексуален партньор. поне аз тези всичките си ги спомням. в крайна сметка, знае ли някой дали е заразен точно от хомосексуален партньор?

# 49
  • Мнения: 677
В крайна сметка, какво значение има това как е пипнал СПИН?! Наистина ли некой може да се вълува от този въпрос?!

# 50
  • Мнения: 3 034
не, по-скоро се вълнувам да не го принизяваме до просто "гей". човекът имаше много лица - и сексуални, включително. артист.

# 51
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
когато бях малка, имаше една тяхна (на Куин) плоча на Балкантон (айде сега да ми каже някой, че нямахме достъп до Музиката тогава), която слушах до припадък. любимата ми песен беше за колелетата, с едни звънчета, направо бях влюбена... като порастнах се насочих към друг тип музика, но тяхната си остана част от живота ми.

# 52
  • Мнения: 2 386
Малък набор съм и помня по-скоро музиката му чрез майка си и своето детство. Голям талант!

Мю, не се сърди, но някои от нещата, за които говориш са от вестникарска гледна точка. Ако темата е само за Фреди ще замълча, но ако ще говорим за легендите и краят на живота им имам много още какво да кажа.

# 53
  • Мнения: 212
Темата е за почитатели на Фреди Меркюри, следователно не виждам Борис що чини тука барабар с нещото си, наречено цинизъм. ...... в тема, в която говорим за творчество.

Напротив, темата не е само за творчеството на Фреди. Във въпроса се пита цитирам "какво ИЗОБЩО можете да ми кажете за него..." Затова и аз говоря изобщо за Фреди а не само за творчеството му.

В крайна сметка, какво значение има това как е пипнал СПИН?! Наистина ли некой може да се вълува от този въпрос?!

В крайна сметка, Антонио ВСИЧКО Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ що се отнася до човека Фреди Меркюри. Дори най-малката подробност от живота му може да ни даде представа що за човек е той и да разберем и неговото творчество. Защото твореца и човека Фреди са едно цяло и не можем да разглеждаме само твореца без да се опитаме да разберем и човека Фреди... Затова и най-малките подробности от живота му имат значение за неговото творчество.

# 54
  • Мнения: 3 271
Защото с тази предизвестена смърт Фреди е пример не само за това как се живее, но и как се умира.

Много точно казано. След като почина Show must go on доби един още по-дълбок смисъл за мен.

мюриел, видях, че Ева ме е изпреварила. Недей да обобщаваш така, цинизма в такива открито фенски теми не е особено приятен.

# 55
  • Мнения: 262
Да, малките подробности... Един и половина през нощта е, аз се вълнувам от малките подробности.

Като например тази, че Фреди е отлетял за Испания специално, само за да може да застане за 10 минути да погледа любима картина на Ел Греко.
Че е искал да си купи къща в Испания, само за да може да си сложи в нея картина на Гоя, която е можел да си купи, но не е можел да изнесе от страната, водело се национално богатство. Да, богат е, но колко "богати" са готови да си купят къща, само за поставят вътре картина?
И каква къща? Ми няма да падне по-долу от проектирана и декорирана от Гауди...

...

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 01:54 от Sedada

# 56
  • Мнения: 262
Изречението от книгата на Peter Freestone, личният му асистент и, по-моему най-интелигентния човек в близкото обкръжение на Фреди, което е най-важното от цялата книга:

'Those first wonderful feelings most of us get from falling in love, Freddie would get from a song that he'd written.'

# 57
  • София
  • Мнения: 897
И аз при вас.
Няма какво да добавя.
Любимата ми песен, една от многото...  bouquet
http://www.youtube.com/watch?v=QtqADo-D3mQ

# 58
  • usa
  • Мнения: 2 113
имаше ... хм, меко казано странен вкус за сценични костюми. но пък с този ГЛАС костюмите остават почти незабелязани.

# 59
  • космополитно
  • Мнения: 941
PeaceОбожавам го!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт