Ниско кръвно и бременност?

  • 6 435
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цялата бременност изкарах с 90/60,а имах и моменти с 80/50-53.....умничко си ми е детето.....даже и примери мога да дам-знае всички цветове,повечето букви ,пише ги,брои до 10........ HugНе се притеснявай изобщо.Не е необходимо да пиеш кафе а повече течности.Помага и айрян със сол.

# 16
  • Мнения: 1 473
И аз бях с ниско кръвно през цялата бременност, но никой лекар не ми е казвал такова нещо и не вярвам да е вярно.
Пиех кафе, ядях шоколад и се разхождах, поне това бяха препоръките моята гинеколожка и ги изпълнявах до колкото можех без да се насилвам за нищо.

# 17
  • Мнения: 4 784
60/80 си ми е нормалното кръвно, такова ми беше и през бременността. Мереха ми го на всеки преглед. Нито веднъж  докторът не е споменал за вредата от ниското ми кръвно за мозъка на бебето, а с наблюдаващия ме лекар добре се познаваме и ако имаше нещо опасно, съм почти сигурна, че би ме предупредил. Не се шашкай излишно!

# 18
  • Мнения: 681
Привет мила  Hug
Аз цялата бременност си бях с ниско кръвно .Пийвай повечко течности,айран със сол,ако не харесваш кафето пий 3 в 1.А това,за вредата на мозъка на бебето за първи път го чувам  Thinking
Не се притеснявай,почивай си повечко и хапвай богати на желязо храни  Peace

# 19
  • Мнения: 1 674
По-добре ниско отколкото високо не се тревожи  Peace
Peace.Не мисля,че чак толкова ти е ниско кръвното.Аз износих и двете си деца с кръвно 90/60.Всичко си беше ОК,като изключим,че постоянно ми се спеше.

# 20
  • Мнения: 493
Винаги съм била с ниско кръвно 80/60,по време и на бременността така,родих си жив и здрав син.
Повечко течности и това е. Peace

# 21
  • Мнения: 1 554
100/60 беше моето и продължава да е толкова,но това не е ниско кръвно Naughty

# 22
  • Мнения: 2 803
Течности и арян със сол.

# 23
  • Мнения: 185
И трите бременности бях с 80-90/60. С втората веднъж припаднах, ама бях във фризьорски салон, а там миризмите са доста силни. Освен това, по никакъв друг начин не ми се е отразило. Може би е важно какво е нормалното ти състояние, моето кръвно винаги е било ниско. Може би ако сега ти е паднало чувствително или ако си сближила границите, тогава е тревожно. Иначе не бих се притеснила грам!  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 9 973
аз по принцип съм с ниско кръвно и не ми е било проблем

# 25
  • Мнения: 817
Здравейте!
Знам, че по време на бремеността кръвното се вдига, но моето пак си остава ниско.
Също така знам,че мога и кафенце да пийвам и да го регулирам, но не всеки ден ми се пие. Док ми каза, че ниското кръвно не се отразява добре на мозъка на бебчето. Crossing Arms
Вие чували ли сте подобно нещо и мислите ли, че наистина  може да влияе? newsm78

Всъщост по време на бременността кръвното може както да се вдигне, така да падне или да остане същото. Всъщост май познавам повече мами, на които кръвното им е било ниско по време на бременността, както беше и при мен. Цяла бременност изкарах с 90/60. Можеш да пиеш по малко кафе, ако ти е разрешил лекар, но аз ти препоръчвам айран със сол, поне ще си спокойна, че е абсолютно безвредно за бебето. Да ти кажа аз 1-2 пъти докато бях бременна си позволох да пийна малко кола и бебето се скъса да рита, което ме навежда на мисълта, че не му е било много приятно.
Също така пий много вода и изобщо всякакви течности - чай, сок и т.н.

# 26
  • Мнения: 2 197
През цялата ми бременност кръвното ми беше колкото и сега - не повече от 90/60. След като не ти се пие кафе - няма лошо. Пий повече течности, айран и газирано. Няма зависимост между кръвното на майката и мозъка на бебето. Тогава най-умни щяха да са децата на майките с високо кръвно. А това не е така, защото дъщеря ми си е умна достатъчно Grinning

# 27
  • Мнения: 2 090
Кръвното ми по принцип е ниско,а по време на бременностите ми става още по-ниско.Сутрин и аз пия кафенце,през деня достатъчно течности и айрянче със сол Peace
Това за връзката м/у ниското кръвно и мозъка на бебето е пълна глупост Whistling

# 28
  • Мнения: 194
и моето кръвно е ниско,а когато бях бременна беше ужасно тъй като много ми се спеше.Консултирах се с АГ и ми казаха,че мога да пия кафенце сутрин,но преди това да съм закусвала и естествено кафето да не е силно.През останалото време айрян със сол и течности.А колкото до това,че ниското кръвно влияло в/у мозъка на плода за сефте чувам.Даже знам,че високото е сто пъти по-опасно от ниското.Така че не се шашкай излишно и леко бременеене Peace 

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Хм, това сега го чувам - че можело да уврежда мозъка на детето.  Thinking Ама не съм последна инстанция, за да твърдя, че не е вярно де. Щом лекар го казва... newsm78 Знам ли? Моят нищо такова не ми е казвал, а пък съм с ужасно ниско кръвно и две деца имам. Да чукна на дърво са си добре с акъла и двете. Ако имаше някакъв проблем предполагам, че щеше да ме предупреди, та затова си мисля, че май твоят те е понаплашил повечко отколкото е необходимо.  Thinking Между другото аз и кафе не пиех, та в резултат понякога ми беше супер ниско кръвното. Знам, че по-опасно е високото кръвно по ред причини - има доста литература по въпроса. Ама ниско... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт