Ниско кръвно и бременност?

  • 6 430
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 106
И аз имам ниско по принцип. Не ми се е дигало по време на бременността. Кафе не съм пила. Пих по чаша две кола и ядах шоколад Simple Smile
Лекарката ми препоръчваше да ям много червени плодове и да пия съответно такива сокове. И мин 2 литра течности на ден.

# 31
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Аз също не съм чувала за тази зависимост-кръвното и мозъка на бебо.Преди да забременея бях със 130 на 80/70,по време на бременността ми беше 110/100 на 70/60 и определено не се чувствах добре,а сега е 110 на 70.Пиех кафе,защото обичам,а не заради кръвното.

# 32
  • Мнения: 552
Бях през цялата си бременност с ниско кръвно.Питах и двамата доктори,които следяха бременността ми дали това е проблем.Отговориха ми,че не е,освен за мен,т.е. че може да се замайвам и губя тонус.И всъщност по-проблемно е високото кръвно,което от своя страна,би могло да доведе до преждевременно раждане.

# 33
  • Мнения: 645
Кръвното ми по принцип е ниско,а по време на бременностите ми става още по-ниско.Сутрин и аз пия кафенце,през деня достатъчно течности и айрянче със сол Peace
Това за връзката м/у ниското кръвно и мозъка на бебето е пълна глупост Whistling
и аз съм така Peace

# 34
  • Мнения: 305
Здравейте!
Знам, че по време на бремеността кръвното се вдига, но моето пак си остава ниско.
Също така знам,че мога и кафенце да пийвам и да го регулирам, но не всеки ден ми се пие. Док ми каза, че ниското кръвно не се отразява добре на мозъка на бебчето. Crossing Arms
Вие чували ли сте подобно нещо и мислите ли, че наистина  може да влияе? newsm78

Изобщо не се връзвай на подобни глупости!
Питай майки с високо кръвно прз бременността - те имат проблем, не ти.
Повече течности е разковничето, но не кофеиносъдържащи, защото там ефекта е обратен - вдига се кръвното за момент, но после се засилва диурезата и - след изпишкване - още по-ниско кръвно.
А, и малко повече адреналин не вреди  Wink

# 35
  • Мнения: 120
Радвай се,че ти е ниско.Проблем е, когато е високо.

# 36
  • Мнения: 487
И двете бременности изкарах с ниско кръвно, смея да кажа, че децата ми не са увредени. Единственият им проблем е, че са малко мързеливички, но това едвали е от ниското ми кръвно. Grinning Grinning Grinning Лека бременност и сладко бебче на финала!  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 641
Моето е около 100/60 до 110/60 и лекарката ми винаги казва, че е добре.  Thinking
И аз съм така.Авторката да потърси и друго мнение на доктор.
Това нашето кръвно въобще не е ниско според мен,а като гледам и според докторите също.Съвсем нормално е.
Лека бременност.

# 38
  • Мнения: 8 999
Не знам доколко влияе на бебето, но със сигурност не е много приятно за майката. Аз по принцип съм с ниско кръвно, а по време на бременността в ЖК направо се чудеха как ходя - мереха ми някакви уникално ниски показатели. Препоръчваха ми освен кафе, да пия кока кола, айран, да не ям чесън, да хапвам сладичко.

# 39
  • Мнения: 679
Кръвното ми по принцип е ниско 90/60, понякога и 80/45, истината е че през бременността наблюдаващия гинеколог нито веднъж не ми премери кръвното   ooooh! За пръв път чувам, че бебето се влияе от ниското кръвно на майката ... Не съм се чувствала зле по време на бременността. Кафе не пия, но сладки, шоколад в изобилие консумирах.
Успех и лека бременност!

# 40
  • Мнения: 1 817
Моето и през двете ми бременности ми беше около 90 /60 .По принцип съм с ниско, а през бременността ми падна още. Отпаднала бях.
Не съм пила кафе Naughty не го понасях, а и по принцип не бих. Личната ми препоръчваше повече течности и все ме успокояваше, че е по-добре от това да имаш високо Rolling Eyes Така е. Спокойно. Всичко си беше наред с децата , слава Богу Praynig!

# 41
  • Мнения: 1 219
моето кръвно винаги е било доста ниско(90-50)И през бременността пак беше ниско.Дори на 2 пъти съм припадала SadДоктора ми беше препоръчал да пия кафе и да ям шоколад,аз нито шоколад обичам,кафе пък изобщо не пия SickИначе ниското кръвно по никакъв начин не повлия на самата бременност нито на раждането Peace

# 42
Присъединявам се към мнението на другите майчета - не се притеснявай изобщо!
Аз също винаги съм била с ниско кръвно - откакто съм бременна само леко ми се е повишило, при което понякога стигам до почти нормални стойности. Никой лекар не ми е споменавал да има проблем заради това. Действително проблем има ако е високо кръвното и/или ускорен пулса!
Друг е въпросът, че откакто влязох в деветия месец, лекарката ми мери кръвното всеки път (всяка седмица)! Просто следи кръвното и пий повечко течности. Лично аз газирано не бих препоръчала ... но това е личен избор!

Общи условия

Активация на акаунт