Имаме си вече ний тумбаци, а от вътре ни ритат МАЙските юнаци! №9

  • 18 337
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 193
Имам един такъв въпрос към ходилите на БХС в МД. Колко време се чака горе долу (нали всички казвате че има страшно много хора), защото аз сутринта съм на ехографа при ЖК и след това ще успея ли ако отида към 11ч или трябва на другия ден да отида?

# 46
  • Мнения: 30
 Peace Peace Peace
много се радвам че и други мислят като мен - за слинга - аз го ползвах със племенничката и е страшно удобен smile3521
а какво мислите за пелени вместо памперси????? Наскоро попаднах на инфо за тях и в момента съм раздвоена newsm78
ето няколко линка да ги видите http://shop.danet.bg/product_info.phpcPath=167&products_id=1 … 0bbe8381cc9ae4e52
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/977/   
http://www.bebe.to/peleni/peleni.html
аааа щях пак да забравя Crazy има ли мами от Слатина или района да се запознаем Peace
waterlilia казаха ми че взимат кръв до 10ч.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 247
Maria-CharaНапълно те подкрепям и споделям твоето мнение за сутрешните блокове. В БГ има ужасно порочна практика да ни товарят и занимават с проблеми. Бареков има суров и гаден вид и се бистрят в нападателен тон всякакви неградивни въпроси!Незнам защо тук нещата са винаги наопаки.....снощи съобщиха, че заради кризата по света цените са паднали драстично на всичко......само и само хората да купуват.......познайте тук какво става.....кризата е основание????....за скок в цените на всичко.....

# 48
  • София
  • Мнения: 5 247
Idar!! и всички мами, подкрепящи слинга.....аз също съм с вас!  Hug....Даже мисля да си го купя преди или най-късно задено с количката!

# 49
  • София
  • Мнения: 6 074
Имам един такъв въпрос към ходилите на БХС в МД. Колко време се чака горе долу (нали всички казвате че има страшно много хора), защото аз сутринта съм на ехографа при ЖК и след това ще успея ли ако отида към 11ч или трябва на другия ден да отида?
Аз пак да се включа компетентно, както се полага на ходила онзиден  Laughing Аз бях там към 10 и половина - докато се ориентирам, докато ме гледат на ехограф, после кръв и т.н. - стана сигурно 12. Аз лично не съм чакала повече от 20-30 мин. Мисля, че пишеше, че до 13:00 или 13:30 взимат кръв. Сега ще погледна в брошурата.
П.П. Оф, не мога да намеря точно за взимането на кръв, но определено до обяд вървеше.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 17:27 от лято!

# 50
  • Мнения: 367
Зa слинга  newsm10 изглежда страхотно .
За био пелените - бих ги пробвала със сигурност да видя дали ще са удобни.
Наистина папмперсите са голям замърсител.По принцип приветствам еко идеите  newsm10

# 51
  • София
  • Мнения: 193
лято!  , много благодаря за инфото.  Hug  bouquet
 

# 52
  • София
  • Мнения: 6 074
Моля  Simple Smile Успех!  Peace

# 53
  • Мнения: 21
Моят лекар нищо не е споменал за БХС.Дали да не отида на своя глава да си го направя. newsm78

# 54
  • Мнения: 66
Здравейте, и аз очаквам бебе през май другата година.
Имам един въпрос относно резус фактора и влиянието му през бременността, понеже много търсих и не успях да се ориентирам в цялата тази информация. Оказа се, че съм с резус фактор отрицателен, бащата е с неизвестна кръвна група и фактор, вероятно ще трябва да си направи ново изследване. Явно за първа бременност няма проблеми какъвто и да е резус факторът, даже до колкото разбрах в България едва след раждане бият Анти Д инжекцията. Тук обаче ми казаха, че в 28 и 30 и някоя седмица задължително щом съм с Rh- ще ме бодат с това Анти Д, както и след раждане ако се наложи. Има и някои други особени случаи, при които бият инжекцията - като вагинално кървене. Аз сега съм в 12та седмиц, получих някакво кървене, и кафеникаво и по-малко розово. Правиха ми изследвания за антитела и в резултатите пише, че са отрицателни антителата. Обаче пак ми биха инжекцията.
Въпросът ми е дали има реално някаква опасност - все пак е първа бременност, антитела няма,  или просто е вид презастраховане. И също напълно безопасно ли да се бие тази инжекция... Те реално не откриха от къде е било кървенето - изглежда обаче, че не е от плацентата - поне това казват резултатите от ехографа.
Ще се радвам ако има някой по-запознат да обясни,

Поздрави!

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
ДА ви се оплача момичета, нещо тази вечер хич ме няма, така ми се повдига и ми е лошо, все едно съв 9-10 седмица.... Има ли още такива, на които им се повдига от време на време....
А гърдите болят ли ви още.
Охх като гледам почти всички усещат бебето, а пък аз като легна пред тв вечер само се напрягам а-ха като че ли насила ще го усетя.... Знам че има още поне седмица две докато е сигурно, че ще го усетя, ама се изнервям нещо.... Е пооплаках се.
Желая ви хубав уикенд  Hug

# 56
  • Мнения: 21
desive78 спокойно и аз още нищо не съм усетила или поне не съм разпознала ако е имало нещо  Simple Smile.има време.за гаденето...на мен нито веднъж не ми се е повдигало,но ми прималява все едно всеки момент ще припадна.дали може да е от кръвното...незнам.по принцип нямам проблеми с него.Дано премине и да се оправиш бързо.Може нещо неподходящо да си яла

# 57
  • Мнения: 849
Burberry, привет и добре дошла сред нас! Кога ти е термина? А къде си - от поста ти останах с впечатление, че не си в България.
За отрицателния резус фактор не се шашкай. аз доста се интересувах по едно време, защото също съм с отрицателен, а съпругът ми е с положителен. действително, рискът при първа бременност е много нисък, дори да тръгнат да се създават антитела. за тази цел докторите казват, че в 5тия месец по някое време ще ми пуснат изследване за антитела. и ако съм започнала да ги създавам, ще ми бият анти д гама глобулин. не е опасно и доколкото знам не крие рискове. ако няма антитела, ще пуснат повторно изследване в 7-8 месец евентуално и вече при раждането задължително ще се сложи анти д инжекцията.
на теб щом вече са ти я сложили, въпреки че няма антитела, вероятно е за презастраховане. дето се вика - така поне можеш да си по-спокойна. аз дори да съм почнала да ги развивам, все още не знам.
между другото, оказа се, че имам много приятелки, които са с отрицателен резус фактор, а съпрузите им с положителен. раждали са, всичко е наред.
на една от тях например са й били анти д-то в петия месец, защото е имала кръвотечение в първия триместър. заради това директно са сложили инжекцията, без дори да изследват за антитела. проблеми от това никакви - бебето се роди здраво, силно, близо до термина и се оказа с положителен резус фактор.
друга моя позната има вече 2 деца. била си е анти д след раждането на първото дете. и при двете бременности не е развила антитела.
трета моя близка, на възрастта на майка ми, единствено е била повече в болнични по време на двете си бременности - никакви инжекции не е имало тогава. не е имала проблеми с нито едно от децата си.
е, познавам и жена, също на възрастта на майка ми, при която организмът е реагирал бурно с антитела по време на втората й бременност. когато се родило детето се наложило кръвопреливане и малко по-специални грижи веднага след раждането и сега е голям, здрав мъж.
поувлякох се, но ти дадох всички тези примери, които са доста разнообразни, за да видиш, че всъщност това далеч не е проблем, защото отдавна е напълно овладян.
Спокойно, наслаждавай се на бременността си! Лекарите си знаят работата, довери им се.  Hug

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 21:55 от zaiobaio

# 58
  • Мнения: 16
Честит първи сняг, мили момичета! Heart Eyes

В София е като снежна приказка, по земята няма много...бързо се разтапя, защото е топла още, но е натрупало по покривите и снежинките са едни големи и касиви...

Желая ви спокоен и изпълнен с любов уикенд!

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
4естит първи сняг,мами от София много се радвам за вас,но ние в Ст.Загора и идея си нямаме само един вятър и това е радвайте се на снежната покривка Nature Snowman Close-mas:В4ера бях на преглед бебо е пораснал,аз се о4удих,4е мърда защото предния път явно спинкаше,а сега Доки вика виж го варти се като пумпъл newsm32,каза ,4е е рано да го усещам към 20 сед.нямам търпение.Това е от мен много се вълнувам,по4ти нямам корем4е,а вътре хоп 4ове4е newsm03още ми е трудно да свикна колко време ще ми трябва.Лек и усмихнат ден smile3525  love001 newsm51 newsm44 newsm68

Общи условия

Активация на акаунт