За пушенето по време на бременност

  • 6 507
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 755
Никога не съм дръпвала от цигара през живота си (е била съм пасивен пушач, не се заблуждавам  Flutter), та не мога да се поставя на мястото на бивши и настоящи пушачки. Но дори и да бях пропушила, щях да положа усилия да ги спра преди правенето на бебчето  Peace

Все пак не харесвам ефекта, който те имаха върху детенцето на една съседка, която пуши здраво през цялата бременност.
Нито пък когато мой приятел се оправдава с пушенето си, защото бил привикнал още от корема на майка си.
Не мога да разбера и братовчедка ми, която има проблеми със забременяването, а не ги спира (както е известно цигарите оказват отрицателно влияние на всички лигавици, включително на онези за задържане на плода).

Човек трябва да реши иска или не иска да има бебе, нали така Peace
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 064
Никога не съм дръпвала от цигара през живота си (е била съм пасивен пушач, не се заблуждавам  Flutter), та не мога да се поставя на мястото на бивши и настоящи пушачки. Но дори и да бях пропушила, щях да положа усилия да ги спра преди правенето на бебчето  Peace

Все пак не харесвам ефекта, който те имаха върху детенцето на една съседка, която пуши здраво през цялата бременност.
Нито пък когато мой приятел се оправдава с пушенето си, защото бил привикнал още от корема на майка си.
Не мога да разбера и братовчедка ми, която има проблеми със забременяването, а не ги спира (както е известно цигарите оказват отрицателно влияние на всички лигавици, включително на онези за задържане на плода).

Човек трябва да реши иска или не иска да има бебе, нали така Peace
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.

На тия, които никога не са пушили им е най-лесно да раздават съвети и квалификации на едро.

# 62
  • Мнения: 2 013
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.

Много правилно.Подкрепям!  Peace

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
Аз съм против  Naughty
Това, че някои от нас доброволно се тровят не значи, че трябва да тровят и децата си  Peace
Аз не пуша и не съм пушила, следователно не знам как се чувства един пушач , но все пак си мислия, че бихме могли да "жертваме" поне за известно време.

# 64
  • Мнения: 3 372
Абсолютно съм против пушенето по време на бременност и кърмене Peace

# 65
  • Мнения: 6 274
Браво, на всички които са спрели да пушат! Аз пък не съм-нито през първата ми бременост, нито през втората. Дъщеря ми е на 3 г и 4 месеца и се роди 3, 330 гр и 51 см. Започнах да я кърмя на 2 ден и така 7 месец. Всяка сутрин ставах и след като я накърмех, си правех кафе, запалвах цигара и отивах в тоалетната без никакви проблеми. И така беше през цялата ми бременост, както и сега през втората. Пуша от 20 години и каквото, и както и да опитвах, не се получи-просто пуша най-леките цигари възможно най-малко. Това е-всеки сам избира и прави каквото може.Може да ме оплюете, ваше право.
Я виж ти - имало още някой от "моята партия"...  Hug
Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...

# 66
  • Мнения: 213

[/quote]
Вън от темата, но пушенето не може да е единствен причина за стерилитет. А да се обвинява жена, че пуши и това е причина да няма дете е ужасно. Стреса, хорското чудене и любопитство и даването на съвети от некомпетентни са много по-вреден фактор.

Много правилно.Подкрепям!  Peace

Момичета, не съм раздавала квалификации на едро, нито пък съм проявявала нездраво любопитство или обидни коментари към която и да било от вас. Опитах се да бъда ясна от първото си изречение, но явно не съм успяла.

Нито пък съм обобщавала, а дадох примери от моето лично обкръжение. Това за братовчедката пък го споделих, защото ми е близка и го взимам присърце. И защото ми се стори, че и вие взимате темата присърце. Не сметнах за необходимо да давам подробности, не е мястото тук.

не става дума за стерилитет, а за хормонален дисбаланс и невъзможност за задържане на плода (абортът бе във втория месец). И споделих мненията на гинеколозите, които посещава тя.

Не е ли темата място за предоставяне на мнения за пушенето, а не за нарочване на "едните" или "другите" за раздаване на некомпетентни съвети. Както и да е, надявам се никого да не съм обидила Stop

# 67
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...

  LaughingТц, не си единствената Simple Smile

# 68
  • Мнения: 6 274

Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...

  LaughingТц, не си единствената Simple Smile
И какво се оказа сега?
Май, май: "Много сме! Силни сме!"  hahaha
Шегувам се, но наистина всеки сам трябва да взима решенията за себе си и своите деца.
И мисля, че останалите не бива да го оплюват..
Грозно е някакси...
Казваш си мнението и дотам...
Защо е нужно да се обиждаме ?
Няма смисъл...

# 69
  • Мнения: 1 475
Ами по принцип пушех по близо кутия на ден, а като излизахме вечер и по две, до момента в който видях двете чертички си изхвърлих цигарите, забраних  и пушенето в апартамента, само на терасата и мога да ви кажа ,че се чувствам превъзходно, не ми липсват изобщо!

# 70
  • Мнения: 1 217
Бях излезнала на кафе с приятел,и някакси усещах,че това ще ми е последната цигара в близката 1 година.
Даже се пошегувах с него,че май съм бременна и човека скокна и купи един тест.
Теста се оказа положителен.
Спрях ги без никакви проблеми,а и ми беше толкова лошо Sick Sick Sick
Вечерта преди секциото само много ми се припуши,но това е било от нерви.Не запалих.
Пропуших ги отново когато детето стана на 4 месеца.
Но  пушенето по време на бременност е просто безотговорно и грозно.Поне за мен.

# 71
  • Мнения: 37
Пуших много преди да забременея но ги спрях и ми се вижда  много грозно бременна с цигара в ръка

# 72
  • Мнения: 4 784
Против пушенето съм въобще, не само по време на бременност! За това се радвам, че без проблем отказах цигарите, разбирайки, че съм бременна, но не се наложи да си поставям ограничения, просто се отвратих и не исках да погледна повече цигара. До ден днешен в нито един момент не съм се изкушила да запаля и това много ме радва. Пожелавам го на всички, които искат да се откажат от този вреден навик!

# 73
  • София
  • Мнения: 932
Против  Peace, и в други теми съм писала по въпроса. Аз също ги спрях когато разбрах че съм бременна и все още съм бивша пушачка защото кърмя  още. Laughing После дали ще пропуша или не , не мога да дам категоричен отговор. Но за мен е много грозно да видя бременна жена , на която й личи да пуши седнала на кафе или където и да е, виждала съм и бременни да пушат и прави докато гледат нещо.
Това за мен е ужасно , грозно , егоистично бе всичко отрицателно, самата гледка е отблъскваща, поне жените които не могат и не могат да ги спрат цигарите  Rolling Eyes :о:, за това че са бременни, поне да не пушат на обществени места.
 П.П. малко не по темата , ама ми е смешно как се възмущават много хора от това , че майка може да кърми на обществено място , а това че очевадно бременна жена си пафка , на обществено място да се възприема, като нужда  Shocked, защото съм чувала и такива оправдания.

# 74
  • Мнения: 6 274
....., за това че са бременни, поне да не пушат на обществени места....
 
И какво предлагаш ти ?
Да се скрием в някой ъгъл и да си пушим, така ли ?

Общи условия

Активация на акаунт