За пушенето по време на бременност

  • 6 510
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 257

Тъкмо си мислех, че съм Грозното патенце сред ято лебеди...

  LaughingТц, не си единствената Simple Smile
Приемете и мен  Hug
Не се гордея с това но си позволявах да пуша и през двете си бременности

# 91
  • Мнения: 7 723
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...
И доста по- гадни гледки на бременни жени съм виждала...
Гадно е бременната да спре да си боядисва косата
и да си лакира ноктите, или пък да се гримира,
че да не случайно да навреди на бебето,
гадно е и да спре да се постригва...,
че да не му отреже оная работа на бебето...
Гадно е да демонстрира целулитен гъз лятото
с ясното съзнание, че "кво пък толкова ми пука как изглеждам..
....аз съм бременна, горещо ми е и така ми е удобно...
...дреме ми как изглеждам в очите на околните...
...дреме ми също, че краката са ми космати,
ама кво да направя, като и епилатора е вреден...
...а че мириша на пор- това пък хич не ме грее-
и миризмите са опасни за деликатния ми нос...

На всички ни е ясно, че бременните не живеят за хорското мнение...
Не за това, обаче става въпрос в темата...
Става въпрос за здравето на бебето...
Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...


# 92
  • Мнения: 1 371
И аз съм против цигарите по време на бременност, но това си го решаваш лично ти.

# 93
  • Мнения: 183
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...

Да и не само имам претенции ми съм и мама на всичкото отгоре! И коя точно беше ти, че да казваш кви сме че не мога да се сетя???

# 94
  • Мнения: 1 734
Момичета, не се карайте за глупости - никоя няма да убеди другата в своята правота и обратното. Просто няма смисъл!! Всяка майка е най-добра за детето си!

# 95
  • Мнения: 6 274
Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...

Да и не само имам претенции ми съм и мама на всичкото отгоре! И коя точно беше ти, че да казваш кви сме че не мога да се сетя???
Фиуууу  Whistling, алоооооо.....
Има ли чуваемост ?????
Да се присъединя и аз към питането на Evoto - коя беше ти, че да ми казваш пък на мен, че "...даже имам претенцията да се наричам мама" ???
Точно 2 пъти повече съм мама от теб, дали ме разбра ???
И хайде, ако обичаш по - полека с квалификациите на  съфорумките !
 

# 96
  • Мнения: 1 924

Отвратителна гледка е това: бременна да пуши...да трови умишлено бебчето си ..  Sick
тази гледка даже има  претенцията да се нарича мама ....мама...

А тази потребителка има претенцията да се нарича човешко същество,уважаващо чувствата на другите?
Или може би съпружеските ласки са ви недостатъчни,уважаема?
Що за грозна нападателност!

# 97
  • Мнения: 2 447
Става въпрос за здравето на бебето...
Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...



А ще покажеш ли източника на тези доказателства...

Аз лично спрях да пуша по време на бременността,не пуша и в момента(кърмя).Не съм сигурна обаче дали няма да ги почна като приключа с кърменето!

# 98
  • Мнения: 1 924

Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...







А между другото,и на мен ми е любопитно къде мога да проверя кой е доказал цитираното от Руска.
Понеже ми се струва,че то по-скоро успокоява жените и ги стимулира да си пушат.
Според моя личен опит и прочетеното тук-там това не е вярно.

# 99
  • Мнения: 7 723
Става въпрос за здравето на бебето...
Доказано е, че до пет цигари на ден се резурбират добре от плацентата...
Доказано е също, че когато на пристрастената към никотина майка
й се допуши, до е много по- добре да си запали цигара,
та ако ще веднага да я загаси, отколкото да се лишава
от така жизненонеобходимият й навик...


А ще покажеш ли източника на тези доказателства...

Аз лично спрях да пуша по време на бременността,не пуша и в момента(кърмя).Не съм сигурна обаче дали няма да ги почна като приключа с кърменето!
Виж...за кърменето съм съгласна-
всичко моментално отива в кърмата... Peace

...а за източника...на хартиен носител ми е.
Сигурна съм, баче, че ако питаш чичо Гугъл,
той ще ти каже нещо. Не ми се рови.
Другият вариант е утре да си снимам носителя-
и да ти го постна (ако не ме домързи, де).
Става въпрос за книга за бременност и майчиство
с доста голям тираж на пазара...

 Peace

# 100
  • Мнения: 27
Това се казва то "да се разгорещим по темата"...
 Била съм вече бременна, когато цигарите просто ми станаха неприятни. До преди това пушех стабилно... Разбрах, че съм бременна и си казах до 3-4 цигари лошо няма... Не се и сетих да запаля. Не защото някой ми е казал или че е вредно, просто организма ми ги отхвърли и нямах нужда... Сега кърмя и още не съм запалила, надявам се и след това да не пропуша...
 Всяка жена сама преценя дали ще пуши или не...  Не мисля, че някой има право да казва какво може и какво не да правим с живота си... за мен е непонятно активна пушачка да КЪРМИ... (не една цигара, ами една кутия на ден  #2gunfire )
 Колкото до написаното от Руска - казали са го не един или двама специалисти, но става дума за пристрастеност към никотина. Тогава при рязко отказване на цигарите е възможно да се стигне до негативни последствия

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 23:12 от shumii

# 101
  • Мнения: 199
Всеки избира сам за себе си...Обаче не мога да повярвам,че се пуска такава тема... Спор не може да има относно нея!Ако някое реши да пише,че е пушил и нищо лошо не се е случило ooooh! . Ужас! Моля Ви хора,това може да послужи за подстрекаване на някоя майка,която само и това чака за свое собствено успокоение!!!А нека мислим първо за съкровищата  си.Никое дете не заслужава да страда,особедно заради простотията ни. #Crazy
Нека са ни живи и здрави дечицата.

# 102
  • Мнения: 27
Всеки избира сам за себе си...Обаче не мога да повярвам,че се пуска такава тема... Спор не може да има относно нея!Ако някое реши да пише,че е пушил и нищо лошо не се е случило ooooh! . Ужас! Моля Ви хора,това може да послужи за подстрекаване на някоя майка,която само и това чака за свое собствено успокоение!!!А нека мислим първо за съкровищата  си.Никое дете не заслужава да страда,особедно заради простотията ни. #Crazy
Нека са ни живи и здрави дечицата.

 Моя близка пушеше през цялата си бременност и то доста стабилно. Когато получаваше критики отговаряше "Майка ми е пушела с мен и виж, нищо ми няма"
 Месец след като самата тя стана майка се наложи спешна операция на бебчо, не знам каква и на какво, но от нея разбрах, че причина са били цигарите

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всеки избира сам за себе си...Обаче не мога да повярвам,че се пуска такава тема... Спор не може да има относно нея!Ако някое реши да пише,че е пушил и нищо лошо не се е случило ooooh! . Ужас! Моля Ви хора,това може да послужи за подстрекаване на някоя майка,която само и това чака за свое собствено успокоение!!!А нека мислим първо за съкровищата  си.Никое дете не заслужава да страда,особедно заради простотията ни. #Crazy
Нека са ни живи и здрави дечицата.
Така е, много  точно е написано.

# 104
  • Мнения: 1 924
ОК,Руска,няма нужда от толкова усилия Simple Smile


 Колкото до написаното пт Руска - казали са го не един или двама специалисти, но става дума за пристрастеност към никотина. Тогава при ряско отказване на цигарите е възможно да се стигне до негативни последствия

Е,точно това не е вярно-по-скоро важи за чисто психологическата пристрастеност Simple Smile
Както и да е , няма да споря.Аз спрях да пуша рязко и нямах никакви физиологични притеснения,като изключим леко чувство на празнота в началото.Важното е човек да си даде реално сметка,че наистина,ама изобщо няма нужда от цигари и пушенето е една пълна глупост,която само те заблуждава,че ти дава нещо.Ей това е най-трудното за осъзнаване...

А за кърменето и пушенето-на мен ми е понятно,аз съм го правила.Не се гордея с това и не насърчавам никой да го прави,щот само аз си знам кво ми е било.


Общи условия

Активация на акаунт