Първокласник съм и най-обичам сам от книжката да сричам.

  • 17 081
  • 331
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 69
Добро утро!
Рени, браво на твоето момиченце! Като дете страшно обичах да играя шах, ама моя син не се интересува. Определено по интересите не прилича на мене (като изключим рисуването). Thinking А и опитите ми да го науча да свири на пиано, завършиха с неуспех. Чудех се дали още не е малък, но като чета, че сина на Олинце свири и няма търпение да се упражнява, осъзнавам, че съм се заблуждавала.
Явно ще си отглеждам човек на точните науки - дай му само компютри, математика и астрономия.  Crazy
След цяла седмица "пълна къща", съм изключително щастлива, че утре го пращам на училище. Имам си удома едно петмесечно бебе като Ками (с която даже сме в една отчетна  Wink) и миговете на семейно щастие ми дойдоха вповече. Добре, че удома нямаме кабелна, че с този Джетикс ми се наду главата. Не знам колко време ще ми вървят в главата песничките от Мързелград. Joy
Честито на всички празнуващи!  bouquet

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нашите деца са се разпределили- голямата освен, че е одрала кожата на баща си има и неговите интереси- шах и плуване (както и ски, но още не съм я записвала). Малката пък е изцяло на мен, тя обича да рисува и да прави нещо с ръцете си... Сами си казват на какво искат да ги запиша, без да се съобразяват с моите планове Mr. Green За тоя шах аз колко се дърпах, но тя си настояваше и накрая я записах... Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 747
 Joy,с този Мързелград и мен ме побърка,даже започнах да го гледам и да пея песничките Blush,а от дядо Колед си е поръчал топката на сноу кидс #Crazy,къде ли ще я търсим не знам Shocked
А за шаха,Оги от две години играе,но само с дядо си и прители,които го умеят,защото аз не съм много добра,даже се чудя,дали да не го запиша в училище?

# 78
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Благодаря момичета за поздравите

Тошко е започнал от 3-годишен - баща му го учи. Правилата ги знае, но няма много практика. Баща му го примързява да го упражнява и все по-рядко отварят кутията. Та е на някакво средно ниво. Сега малката е започнала да му пили мозъка - да я научи и нея. На него нещо не му се занимава, ама оня ден го срязах - "Тошко от малък го учиш, искаш и колело да го научиш да кара (а Тошко няма желание за колело, може и да го е страх, а пък баща му го натиска); а Велина дето иска и шах да се научи, и колело - нея я смяташ за малка". Май логиката му е че първо големия трябва да знае, и тогава малката. Но обеща да я научи и нея.

Тошко предпочита игрите за мислене, за писане  и др., не е много по активните игри.

# 79
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
И Вики сам се записа на пиано.
Учителката и един от учениците й свирили пред каласа му и той се записал за прослушване. Обажда ми се жената и аз в шах - ни най-малко не съм предполагала, че го привлича. Виж, на малкият от всякъде му личи, че е много музикален, а Вики се оказа скрита лимонка  Laughing Отидохме на прослушването, изпя без грешка две октави ноти, тактува правилно, после пя някаква песен и учителката каза, че има слух, музикален е и рядко деца пеят повече от една октава. В началото беше малко объркан дали му харесва, но учителката е страхотна, поднася уроците като игри и е много мила. Постепенно той стана уверен, понаучи доста неща и когато се засекат с друго дете си изнасят мини концерти. Ходи по 2-3 пъти седмично на пиано и винаги с голямо желание.
Малкият и той плаче за пианото (тоест за "ЛА-ЛА"  Laughing ) и учителката казва, че догодина най-късно и той може да започне уроци. При музикалните инструменти е хубаво да започнат от-малки.

# 80
  • Мнения: 1 312
Олинце къде ходите на уроци по пиано,може и на лични Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 320
O, Доне welcome !
Все се чудех дали няма да се срещнем с теб и с Ра тук.  Simple Smile
Меги ЧРД! Здраве и щастие! Другото ще си го купиш!  Wink
Вероника обича да пее и танцува. От 3 годишна се каня да я запиша някъде, но с тези нейни чести бронхити , все у дома си стои. Сега бях решила да я запиша на Врабчетата, но там трябва някой да я води, а в тази зима и  с бебето ... пак се отказах.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 056
Честито на всички, които празнуват днес! Много здраве и късмет!  bouquet

Аз да се пооплача малко - моето гардже нещо с диктовките хич го няма newsm78. И в училище и  у дома - доста грешки прави. Мързи го да се упражняваме. Още не сме седнали - а той пита - 'Колко реда?"  Whistling. И което е по-лошо, не се старае да запомни къде е сгрешил и често прави пак същите грешки Twisted Evil

# 83
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Олинце къде ходите на уроци по пиано,може и на лични Hug

Ходим в дома на учителката по пиано. Телефон ще ти пиша на лични.
Намира се на Булеварда който отива към "Пикадили" до Окръжна Болница. Блока се намира точно срещу магазин "Айсберг"....
Незнам дали го обясних добре, но ако решете и говориш с нея, мога да ви заведа.
Цената е 54лв за 8 урока (по 2 седмично, или както се разберете). Един урок е по 30мин, но обикновенно продължава повече ако няма друг ученик след това.
Организира на децата концерти в Музикалното у-ще, подготвя деца за Музикалното, води ги на музикални екскурзии (с родителите  Wink) Следващото лято ще организира екскурзия с концерти я Анталия, преди за ходили в Париж и Рим.

# 84
  • Мнения: 1 312
 Олинце благодаря ти много   bouquet много добре си обяснила ,разбрах къде е ,ако има нещо ще ти пиша.Благодаря ти Hug

# 85
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Тези дни го оставих да почине. Написа само писмо до дъщерята на Фантичка - цели 3 страници, сам! Много съм доволна  Grinning Но нали майка му е разсеяна, днес отидох до пощата и се сетих, че съм забравила адреса  ooooh!


 На мен приличаш. Mr. Green

 Благодарности на Орхидейката. Hug

# 86
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз пък изобщо не се сетих през почивните дни да го видя моя как е с диктовките  newsm78, показва тетрадките от училище, ама не се сетих аз да му диктувам и да видя как е! Довечера като се прибере, ако не е много уморен ще видим как ще се справи с някой кратък текст.
При нас пък е много интересно, аз не мога да кажа Ицо на кого прилича, той обича много неща като баща си танците и математиката, а като мен рисуването - и трите се справя прекрасно. НЕго пък дядо му го учи и да кара колело и да играе шах. Много е упорит тоя човек брей, реши лятото, че ще го научи да кара колело без помощни гуми, вахна му ги и верно го научи за два дни, аз даже не можах да повярвам. ЗА малката още нищо не мога да кажа, тя също умира за песничките от Мързел град, както и за всякаква музика която и пусна, започва да пляска с ръчички и да се друса  Joy, обаче обича и мачове да гледа с баща си,  hahaha а пък малкия не.
Олинце, а ти наистина си права че колкото по рано детето започне с уроците толкова ще му е по лесно, а и вашата учителка сигурно е страхотна. Аз си спомням, че и ние някога с моята сестра свирехме на пиано, но учителката ни беше отврат - биеше ни с една пръчка през ръцете като грешахме и се отказахме. Аз много обичам музиката, но явно от тогава желанието ми се изпари. Иначе пеехме и в разни групи и танцувахме. НО мен си ме влечеше повече рисуването и се насочих към него, обаче сестра ми излезе много упорита. Записа се в 7 клас на уроци по музика и кандидатства в музикална паралелка, после завърши и МУзикалната академия в Пловдив с народно пеене пиано и тамбура, а сега даже с това си изкарва хляба. Много е упорита, сега като гледам и детето и е същото, много е музикално. Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 1 783
Чак на пета страничка се намествам.
Мисля, че притежавам най- разсеяното дете, ако не в България, то поне в Европа. Може ли да си халосаш едно и също око, в една и съща врата, през три дни. Това си  е талант. А резултатът - доста видим бушон. Това, в комбинация с много редка ограда, насред която драматично виси един полупаднал зъб, и крив, собственоръчно подстриган бретон, доведе до там, че да излизам с него само с тъмни очила, да не ме разпознаят. Все едно го гледаме в "килера под стълбището"  и спи на черджето, но и го бия.
Забравил да ми каже, че му трябва тетрадка по иврит. Не знам от кога другите пишат  и в ттерадки, нашият, вчера от немай къде, се сети, че му трябвала тетрадка, щото и другите имали. ОТДАВНА!!!. А иначе правиха диктовки, без грешка, хем не се е упражнявал.
ЗаБележка имаше, че  е без домашно. Забравил.
Ходи три дни с якето си в раницата. Аз реших ,че го  е загубил. Докато не взех да преровя тази много инересна структура - неговата чанта, че много дебела ми се виждаше. Ми забравил да го извади.
Извадих и около пет цяло и три хербаризирани кифли, милинки, понички и друг тип недоядени закуски. Прибрано е детето. Онзи ден като каза, че има давали хот-дог, се сещате, че обърнах раницата да търся кремвирша. Слава Богу, бил изяден.
Иначе сам я реди, аз не пипам. Естествено забравя да си взима разни неща.
Аз  затова спрях да проверявам и да преглеждам подреждането, щото тогава пък съвсем никакви усилия не полага да внимава. Така поне за 2 от 3 неща се сеща.
Оххх, вече забравих, какво още забравя  ooooh! Олаках ви се.


Меги, жива и здрава, обичана, засмяна   bouquet

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 16:43 от Имелда Маркос

# 88
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
 newsm62

Имелда, на това описание седя и се смея със сълзи!!!!
Знам, че бе ти е смешно, и моят е много разсеян понякога - отиваме към училището и той ми казва "утре ми сложи нова тетрадка по български" Защо? "ами в моята остана само един празен ред"  ooooh! Сетил се нашият кога да ми каже...
Новото му зимно яке е вече няколко пъти шито - разпрана качулка, джоб, накъсано капси. Как се случи? "Незнам?!" Сякаш друг му е носил якето цял ден, а не той  Tired

# 89
  • Мнения: 1 544
Имелда Маркос, сигурно на теб въобще не ти е смешно, обаче аз много се извинявам ,но  Joy Joy Joy
/период е ще премине  Wink важното е ,че диктовките са о.к. Heart Eyes/

Общи условия

Активация на акаунт