Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 6

  • 61 762
  • 905
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 6 443
Аз малко похвал.Взех си вътрешния.
В понеделник, на 12 са ми официалните листовки и акосе справя с тях, другата седмица ще е и кормуването.

Танюха, мисля че разликата в цените е, защото някой школи не включват цените за вътрешните изпити, но не съм напълно сигурна.

# 856
  • Мнения: 1
Rosinandes изчисти си кутията с личните съобщения Simple Smile
Да да ...само да се ориентирам къде беше червеното копче:))))

# 857
  • София
  • Мнения: 406
Момичета, едно бързо въпросче - ако вече е коментирано по-напред извинявайте, не съм го видяла явно. Има ли някакъв срок, в който трябва да подам документите си за книжка, след като съм си взела изпита? И чака ли се много в КАТ? Взех кормуването преди две седмици, докато събера останалите документи се мина време, а сега е някаква лудница в работата ми и не знам дали до средата на следващата седмица ще успея да отделя няколко часа за висене на опашки... А и ще съм много благодарна, ако някой ми разкаже каква е процедурата в КАТ (за София става дума) - първо си подавам документите и после на касата или обратното? Не ми се иска да губя време и в редене на грешното място.

# 858
  • Мнения: 6 443
Аз също с въпросче.
След като се вземат изпитите дават ли ти бележка, която да служи вместо книжка, докато вземеш книжката?
В смисъл можеш ли да караш редовно, докато не вземеш книжка?
Уф, как го обясних!  Crazy

# 859
  • Мнения: 4 187
Грозното Пате , нищо подобно не ти дават, чакаш си книжката  Wink !

elena_e, не виждам от къде си, иначе аз като подавах тук, преди две седмици нямаше никакви хора. Не знам дали има такъв срок. Аз първият път отидох рано, на третият ден след изпита  Crazy, върнаха ме естествено , протоколите не били стигнали още. Казаха ми да отида най рано след 10 дни, така че и да има срок ти ще влезеш в него  Grinning!

# 860
  • София
  • Мнения: 406
От София съм. Дано и тук да не е много натоварено...

# 861
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Елена, ако отидеш доста рано (7-7,30ч) ще чакаш някъде до 1,30-2часа. Ако отидеш към 9ч, може да чакаш около 3часа. За срок не съм сигурна, но може да има някакви 6месеца (такова ми се върти в главата). Няма да го изпуснеш и да има. Процедурата е следната, ако нещо не е променено, което ме съмнява. Отиваш в сградата и бързо се ориентираш към автомата за номерчета - натискаш онова за Шофьорски книжки (другото е за актове и нарушения). Гледаш кой номер минава и кой си ти, преценяваш за 5 мин колко кафета да изпиеш докато чакаш твоят ред да дойде и чакаш в кафето  Laughing Подаваш документите на гишето (най-добре да имаш заявление попълнено и да не чакаш - взима се от полицията за 50стотинки). Ако нямаш заявление ти дават от там и попълваш на масата. После отиваш на гишето, изчакваш само да свърши с човека, който е на гишето и даваш твоето заявление. Дават ти бележка и отиваш на касата да платиш. После се връщаш да им оставиш единия лист от фактурата - пак чакаш само човека на гишето. Казват ти евентуално кога ще е готова и изчезваш от КАТ.

Грозно пате, не дават бележки за шофиране. Но на мен ми казаха, че имам право да карам 3 дни след изпита, ако си знам номера на протокола, къде е издаден, кой ме е изпитвал. Аз не посмях обаче да карам докато не взех документа.

# 862
  • София
  • Мнения: 406
Томасе   bouquet

# 863
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Здравейте! Simple Smile
Моля да ме извините предварително,но ме интересуват добрите автошколи в Пловдив.Има тема по въпроса,но са споменати 2-3 имена и толкова.Ще ми се да вярвам,че във вашата тема има хора от Пловдив,които могат да дадат мнение.
В близките седмици ще записвам курс и се притеснявам да не се нахендря на най-неподходящото място Mr. Green.Прави ми впечатление и друго(гледайки сайтовете на разни школи)- цените варират от 480 до 650лв.Някой може ли да ми обясни откъде би могла да идва тази разлика?Познати ми казват,че зависело от вида на автомобила Thinking,но пък и друго-по-високата цена гарантира ли,че няма да ме измамят или пък да ми искат на по-късен етап пари за материали или нещо друго Embarassed.
Хрумват ми и други питанки,но по-нататък.
Нямам търпение да се впиша "официално" във вашата тема Mr. Green.

Там, където аз ги карах, цената е 650лв, което включва всички такси за вътрешен и външен изпит, теория и практика, първия път. Ако се явяваш повторно - плащаш. Можеш да си купиш помагало и листовки (там ти предлагат) , или инструктора да ти даде оборотни безплатно (както направих аз) Като си вземеш изпита ти дават пълен комплект документи, остава ти само да си платиш таксата за вадене на книжка, БЧК,  и да ги подадеш. Имаше на опашката такива, които нямаха изготвени документи от школата. Ако те нтересуват още подробности, пиши ми на лични.

# 864
  • Мнения: 417
Моя инструктор ще излезе голяма муня SickВ понеделник си взех листовките,другага седмица ми предстои изпит,а той нито за БЧК ми обяснява,нито за вътрешен изпит.В сряда ми звъни-*Утре те записах на изпит* Shocked

# 865
  • Мнения: 16
То и моя не ми е обяснявал за БЧК,защото не е наи-важното.Вчера бях на БЧК и едвам издържах.Много време е.Каква е процедурата с медицинското?

# 866
  • Мнения: 3 835
СПоред мен курсът в БЧК е много важен.  Peace
Освен ако нямаш медицинско образование.

А пък аз още нямам дата. Едва ли ще мина до края на месеца. Някои дни се справям, други съм много зле. Ама като гледам някои с книжки как карат, все трябва и аз да се преборя.  Joy

# 867
  • Мнения: 6 443
Томасе, мерси за информацията!   bouquet Ще попитам за това, защото ми е важно.

Аз от утре пак започвам кормуване, че другата седмица и този изпит трябва да мина. Crazy

# 868
  • Мнения: 219
Момичета аз не пиша много често,но сега искам да се похваля .
Взех си изпита ат първия път.Много съм щастлива.
казаха ми след 5 дена да подам документи за книжка.
В бургас БЧК-то е 2ч и 30мин с почивките  Peace

# 869
  • Мнения: 417
Мимииии ЧЕСТИТО!Надявам се и ние да се похвалим скоро Grinning

Общи условия

Активация на акаунт