Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 6

  • 61 761
  • 905
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 141
Аз ходих на БЧК. Този, който го водеше си беше сериозен, всичко ни обясни и няколко пъти го питаха разни дали не може по-рано да се свърши, но той отказваше. Накрая нали има и тест с 15 въпроса- е не ни е гледал дали имаме по три грешки, но аз лично много научих, за другите не съм толкова сигурно, май на никой не му се вярваше, че може да му потрябва.

А вече ми минаха 15часа от курмуването- еми то е лесна работа  Rolling Eyes Само задната още ме мъчи  Flutter

И честито за книжката  bouquet

# 871
  • Мнения: 1 536
Здравейте и от мен.Предстои ми скоро първият ми урок по кормуване и малко ми е нервно.
Нямам никакъв опит със шофиране,освен един опит с колата на мъжа ми.
Не мина много добре,защото усещах ,че нямам никакъв контрол над колата или педалите...Доста натиснах газта и само благодарение на бързото завъртане на волана избегнахме сблъсъка в друга кола Embarassed
Още ми държи... Sad
Това беше преди години и затова и се забавих със решението за шофьорски курсове,но вече няма как.
И разбира се ,много искам и аз да мога да карам кола.
Тук гледам доста сродни душички ,ще можем да споделим притеснения и опит(ако ме искате ,разбира се Heart Eyes)
  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 11 окт 2009, 14:22 от 2+2

# 872
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
2+2, искам да ти кажа, че и аз бях така като се качих преди много време за първи път на кола. Беше с колата на баща ми, брат ми ме учеше. Аз съм била на 16г някъде. Ами така и не схванах тогава колко да натискам газ и спирачка. Все придръпваше и плавно спиране не можех. Затова си има инструктори, които знаят как да те научат. А и нищо не става с един опит. Трябва си доста оттрениране на тези действия, за да свикнеш да ги правиш безусловно и някак без да мислиш трябва или да превключиш скоростите, трябва ли да намалиш и кога. Къде да гледаш знаци, светофари, и същевременно да утравляваш колата, при това безопасно. Ще видиш, че в началото е странно, трудно и неразбираемо. Но с времето след първата половина часове, нещата си идват на място. Желая ти успех!

# 873
  • Мнения: 1 536
Томасе     bouquet

# 874
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам да питам тези, които скоро са взели книжка и шофират в софийския трафик- преодоляхте ли страха да се "гмурнете" сами в уличното движение и как? На мен това ми е голям проблем. Книжка имам много отдавна, сега взимам допълнителни уроци, вече минах 20 часа кормуване, но все така не смея да подкарам колата в това натоварено движение. С инструктора нямам проблем, но сама да карам... изпитвам ужас!

# 875
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Рени , аз карам вече почти два месеца, след като взех книжка, но мъжът ми е до мен. Мога да кажа вече, че посвикнах и бих се осмелила и сама (ако ме пуснат Mr. Green ). Пловдив не е съвсем като София, но лично на мен проблема ми на големите улици, е престрояването. Когато мина поне два пъти по един и същи маршрут, едва тогава схващам в коя лента и кога да се престроя, от една страна за да не преча, от друга, за да отида на правилното място Blush От там нататък карам наизуст Simple Smile Друг проблем ми са мигачите на кръговото, на големите кръгови понякога се налага  да ги сменяш или изключваш  в един кратък отрязък, а аз съм още стегната там и действам бавно  Embarassed Знаците за предимствата на кръговите също ги понаучих наизуст, защото на различните места е различно. Другият много голям проблем ми е, че съм топографски инвалид и не зная откъде да мина, за да избера най-късия път донякъде Laughing

# 876
  • Мнения: 6 443
Аз да се похваля  Party Взех си листовките!!!  newsm44 Чак сама не повярвах, че направих само 4 грешки  Blush .Имаше един период, в който като си ги решавах правех по 2-3, но няколко дни преди изпита значително се вдигнаха и много се бях притеснила.Сега за петък ми е кормуването.

Любознателна, и аз като теб в тези кръгови.Ляв, десен, омотвам се.Но като мина няколко пъти по едно кръгово и вече е друго положението.

# 877
  • Мнения: 1 536
Аз да се похваля  Party Взех си листовките!!!  newsm44 Чак сама не повярвах, че направих само 4 грешки  Blush .Имаше един период, в който като си ги решавах правех по 2-3, но няколко дни преди изпита значително се вдигнаха и много се бях притеснила.Сега за петък ми е кормуването.

Любознателна, и аз като теб в тези кръгови.Ляв, десен, омотвам се.Но като мина няколко пъти по едно кръгово и вече е друго положението.
Честито!
На колко  въпроса изпитват в  България,и колко грешки са допустими за да не те  скъсат?
Тук имаш право на само един грешен отговор,теста е 30 въпроса,случайно избрани от общо 900

# 878
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Изпитват те на две листовки с общо 60 въпроса, имаш право на 5 грешки (при 6 грешки късат). Всички въпроси в листовките са 1800, но някои се повтарят.

# 879
  • Мнения: 1 536
Изпитват те на две листовки с общо 60 въпроса, имаш право на 5 грешки (при 6 грешки късат). Всички въпроси в листовките са 1800, но някои се повтарят.
Олеле....1800!

# 880
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Така поне ги смятам - 30 листовки от лист А + 30 листовки от лист Б, всяка листовка има по 30 въпроса. Но не се плаши. Наистина голяма част от въпросите се повтарят и не се учат на изуст, особено тези за предимствата.

# 881
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Рени, забравих да добавя най-големия си ужас - паркирането ooooh!  По време на кормуването паркирах дори и на задна три пъти , обаче познай като няма кой да подсказва и да натиска спирачка ако се наложи.... Скоро не бих се осмелила да паркирам пред някой голям магазин или търговски комплекс Naughty

# 882
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Любознателна, и аз съм така- ляв завой, кръгово, паркиране... все са свръхвъзможностите ми. Не знам някога дали ще свикна Tired
Листовките ми бяха супер лесни- прочетох Закона, реших няколко листовки и взех изпита без грешки. Обаче кормуването... взех книжката на 3-ия път и 13 год. по-късно пак карам курса и не мога, и не мога да свикна (а днес ми беше 11-тото ходене). Вицовете за жените-шофьори са заради такива като мен ooooh!

# 883
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Рени, може да се замислиш дали инструкторът ти е свестен и дали те учи компетентно.

# 884
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Томасе, инструктура ми е много добър. Сега си дадох сметка, че предния път като карах курса бях попаднала на кофти инструктор (жена)... Проблемът е в мен- обхваща ме ужас от движението по големите улици- карат като ненормални, с висока скорост, не спазват правила, изпреварват на най-неподходящите места, никой не те изчаква...

Общи условия

Активация на акаунт