Всички ли сте освещавали дома си преди да влезите в него ?

  • 16 406
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 120
Да,осветихме го малко след като се нанесохме.Ритуала е кратък и неангажиращ.Направихме го,защото така искахме със съпруга ми,а не защото и другите го правят.

# 16
  • Мнения: 1 176
Ние осветихме нашия дом,защото харесваме традицийте и сме малко суеверни.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 511
Ние не правихме освещаване.
Когато посториха блока,при връчването на ключовете от фирмата-строител бяха поканили поп и направиха цялостно освещаване на всеки един етаж.
Беше безсмислено да викаме пак отче и да повтаряме процедурата.

# 18
  • Мнения: 8 999
Откакто съм семейна, вече влизаме в трети дом. Но не сме освещавали ни един. Това с поповете малко ме изнервя, а и не смятам, че едно освещаване би помогнало на което и да е семейство да оцелее. Малко светотатско звучи, но в този живот нищо не съм получила даром, за всичко съм се борила и трудила. Та съм позагубила малко вяра в помощта свише.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 073
Апартамента си го харесах и купих сама. Преди това са живели други хора, бяха симпатични. Бившата собственичка го е освещавала, тя доста държеше на тези неща - нумерология, фън-шуй. От както сме тук живота ми се подобри, случват ми се повече хубави неща.
Стария апартамент беше на място на 2 къщи, взели са ги от хората и са ги натирили в провинцията/около 1960 г/. Стари съседки казваха, че са се връщали и са ни кълнели, пустосвали са държавата. Откакто го продадох и не живея там направо се родихме с дъщеря ми.

# 20
  • Мнения: 25 672
Това е третият дом, в който живеем като семейство. Нито един не сме освещавали, въпреки че във всеки от тях са живели хора преди.
Обаче ми прави впечатление, че крушките много често горят. Дали това е причината, как мислите?  newsm78
 Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
Осветихме го, но май пак ще се наложи. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 163
И аз тук цоп........... и аз все още не съм си осветила апартамента, а имам много голямо желание. Определено имам някаква вяра и мисля, че е добре да се освети. Попринцеп апартамента ни е нов, но е построен на обезщетение. Мястото на което е построен са били стари къщи в която е живял доста крив и лош старец ( той е още жив ). Вярвате ли, че откакто сме го почнали ремонта, няма нещо което да стане от раз или първия път, ама всичко, абсолютно всичко има усложнения, все нещо не става...... и отношенията ни в къщи се изострят. Мисля в най- скоро време да го осветя и да видим дали ще има някаква промяна. А само да знаете, този дядо как кълне .......... все искам да ни си ги слагам, но ......... Confused

# 23
  • Мнения: 2 926
Нашият дом го осветихме, това ми беше първата работа.

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
Не сме освещавали апартамента, а живеем в него вече осма година - преди това беше собственост на роднини на съпруга ми. Мислим все пак да го осветим, макар че никога не сме имали каквито и да е проблеми тук.
Засега само сме измерили къде минават Хартмановата мрежа, мрежата на Кюри и подводните течения и сме сложили неутрализатори. Но това е различно от идеята на освещаването.

# 25
  • Мнения: 8 999
Обаче ми прави впечатление, че крушките много често горят. Дали това е причината, как мислите?  newsm78
 Mr. Green

Май е въпрос на късмет. В последния ми неосветен дом, крушките като по чудо издържат много повече отколкото в родния ми дом /където съм родена и отраснала/, а и в чисто новата ни къща-вила /там със сигурност никой не е живял преди нас, а парцелът беше селскостопанска земя, необработвана от десетилетия, та едва ли е запазила кармата на предишните собственици.

# 26
  • Мнения: 47
Не сме викали поп . След ремонта родителите ни още не ни бяха виждали новия апартамент и като ги поканихме  решихме да е нещо като освещаване.Свекърва ми донесе светена водичка, майка ми кандилце и така обиколиха целия апартамент с тяхната си майчина молитва .

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не сме го освещавали - просто се хванахме за ръце и си пожелахме само хубави неща да ни се случват тук! Съпругът ми е абсолютен атеист, а аз вярвам в личностните качества. Не мисля, че поп, ходжа, будист или врачка могат да ми определят настоящето, нито бъдещето! Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227
Каква е тази мрежа, ако не е тайна?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
...Хартмановата мрежа, мрежата на Кюри ...

Какви са тия работи? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт