ПОГРОМ СЛЕД НАЕМАТЕЛИ

  • 13 291
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 497
Angel Dust, не е вярно, че такса смет е твърда сума, независимо дали апартамента е празен или обитаван. Ако декларираш до края на декември, че няма да е обитаван апартамента следващата година, промилите от 3 стават 1.80 (това по спомен цитирам, може и леки различия да има сега тази година, но важен е принципа), което за някои апартаменти в центъра си е разлика от 150-200 лева.

# 46
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

3 са досатъчни да си налягаш парцалите и да паzиш.


Ако държиш такъв език на наемателите си със сигурност ще те прекарат, колкото и да мислиш че си се застраховала. В тези отношения с пълна сила важи правилото каквото повикало, такова се обадило! Laughing

# 47
  • Мнения: 9 052

3 са досатъчни да си налягаш парцалите и да паzиш.


Ако държиш такъв език на наемателите си със сигурност ще те прекарат, колкото и да мислиш че си се застраховала. В тези отношения с пълна сила важи правилото каквото повикало, такова се обадило! Laughing


Мей би   Wink

# 48
  • Мнения: 0
Само да поясня ,че по една случайност мебелите наистина бяха нови- някои на месеци.По различни  причини приехме да сменим местоработата на съпруга ми и отидохме в друг град на КВАРТИРА - това имах впредвид с фразата - дома на децата ми.
И аз като всеки се опитвам да преценявам хората - но този път не успях. Да допълня също, че ме вбеси явната злоба на гасене на цигари абсолютно навсякъде където се сетите - и по стени, и по описаните места, и по текстилните щори и дори по капака на пералнята...а са го напуснали защото са го осрали, сещам се единствено за злоба и завист.Ами да теглят един кредит като нас и да отида аз да им  осера - гадно ми е защото изглеждаха зрели и свестни хора.
По повод полемиката която се е разгоряла - не сьм искала да се карате - исках малко разбиране и сьвет.
Това е.

# 49
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Ако те бяха си купили мебелите нямаше да е така. За съжаление част от наемателите имат да не кажа странни разбирания, за това за какво си плащат. Добро или лошо, но аз също бих искала 3 наема напред като депозит за причинени щети. Които не му отърва, прав му път. По-добре празен апартамент отколкото погром от някого.

# 50
  • Мнения: 359
Ние дадохме апартамент супер лукс, с всички мебели и техника, чисто нови. Просто като влезнеш си казваш "искам тук".
Естествено се притеснявахме какво ще стане, ако наемателите потрошат. Но при всяка печалба има и риск.

Засега 1 година вече няма никакви проблеми:
1. Наема взимаме лично, така че да видим какво е положението в апартамента. Изришно се договорихме, че ще е така. Не става да ни държат на вратата
2. Депозит за 1 месец.
3. До 5то число да е платено, ако до 15то няма пари- считаме договора за приключен.
4. Ако има неплатени сметки на стойност повече от 1 депозит- договора е приключен. Следим сметките в еpay

Не мога да се застраховам 100%, но наема не е висок, наемателите свестни, но при първа издънка изхвърчат и за същия наем ще отидат някъде със стандарт БДС

# 51
  • София
  • Мнения: 16 053
Венче, дай боже да изхвърчат. Че са се навъдили едни нахални отворковци напоследък - те били плащали. Знаят си правата, правят номера и трудно ги изхвърляш, чакат да стигнеш до изпълнителен лист и съдия - изпълнител. А през това време си живуркат без да плащат - щото се водело дело. В момента използват комунистическото правило да не ги пъдиш в зивен сезон - октомври - април. После ще използват, че жената е с дете под 3 г., и това още не е отменено. И екстра си живеят в чуждия апартамент. Така, че внимавайте кого пускате в дома си.
Не съм потърпевша, имам наблюдения от позната и приключенията и със семейство  юристи от прованса.

# 52
  • Мнения: 4 380
Ако те бяха си купили мебелите нямаше да е така. За съжаление част от наемателите имат да не кажа странни разбирания, за това за какво си плащат. Добро или лошо, но аз също бих искала 3 наема напред като депозит за причинени щети. Които не му отърва, прав му път. По-добре празен апартамент отколкото погром от някого.

Всъщност, злобата на наемателят и съответно умишлено причинени щети, е право пропорционална на алчността на наемодателя. Колкото повече пари жаждеш да смъкнеш от тях, особенно пък ако е без покритие и ти сам не си коректен в отношенията си, толкова повече ще получиш щети и неплатени сметки за урок.

Разбира се, че наемодателят иска да се подсигури срещу подобни изцепки, това е разбираемо. Но, също така е разбираемо, че хора принудени да живеят под наем, не са хора, които не си знаят парите. Трябва малко умереност в желанието само собствения задник да пазиш.

Имала съм наематели в страхотно ремонтиран току-що апартамент. Не с нови мебели, но всичко в много приличен вид. За цена в границите на минимума възможен. Никой не е луд да влиза в конфликт с наемодател, който утре ще го изхвърли, а на пазара такова жилище на такава цена няма да намери никога.

# 53
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Естественно че ще искам да взема максималната цена ( имам предвид нови мебели, ремонти), да не мислиш че като давам имот го давам защото мисля кой колко пари има. Човек се разпростира според възможностите си. Всяко нещо си има цена. Естественно, като отидеш например в петзвезден хотел си плащаш и съответната цена.
И xenia  естественно че ще си пазя собствения задник, аз не съм благотворително дружество.

# 54
  • Мнения: 4 380
Съществуват разумни граници за всичко. Човек трябва реално да балансира желанието за печалба и съществуващия риск. Ако наемодателят некоректно повишава наема, единственото желание на наемателят е да смени жилището като му остави купища разходи за наказание. Тогава върви доказвай на някого колко естествено е да искаш максималната цена. И дали в крайна сметка ще получиш максимална цена или с оглед на разходите ти, цената ще се окаже под минималната, на всичкото отгоре с купища главоболия и ядове.

Ти не забравяй че става дума за България. Разумната политика на даване под наем, с цена в разумни граници, е част от "опазването на собствения задник".

# 55
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
По същата логика като отидеш в хотел пазиш ли оборудването или го рушиш. За хотел с висока категория плащаш ли повече пари. Или по разумната логика щото не можеш да си позволиш скъп хотел потрушаваш оборудването.
Какво е това наказание за наемодателя.Хenia, ти наистина ли си вярваш. Така разсъждават само хора, които никога не са вложили пари в свои имот. Ами ако реша аз да накажа наемателя като пратя да го потрушат, щото той няма какво да му потрошат? Я не ставай смешна моля те.

# 56
  • Мнения: 4 380
По същата логика като отидеш в хотел пазиш ли оборудването или го рушиш. За хотел с висока категория плащаш ли повече пари. Или по разумната логика щото не можеш да си позволиш скъп хотел потрушаваш оборудването.
Какво е това наказание за наемодателя.Хenia, ти наистина ли си вярваш. Така разсъждават само хора, които никога не са вложили пари в свои имот. Ами ако реша аз да накажа наемателя като пратя да го потрушат, щото той няма какво да му потрошат? Я не ставай смешна моля те.

Странен тон на разговор. Нещо май ми се караш?

Какво е като отидеш на хотел никой не го е еня. Нито как би трябвало да бъде и какви обноски да има. Нито аз, нито ти ще превъзпитаме хората, и освен това, на съвест и възпитание не можеш да разчиташ. Може да се разчита единствено на заинтересованост. Когато някой е заинтересован- пази. Когато не, може да те навре...знаеш къде. И с законността в България, можеш да тичаш да се съдиш колкото щеш!

Говоря от позиция на човек давал и даващ под наем и който с наематели проблеми не е имал.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 129
Извинявайте но апартамент под наем и хотел - нямат много общо като цяло. Няма място за сравнения. Като искате да е като на хотел - давайте жилището на хотелски начала с наем на нощ.
xenia - е много разумна. Всичко трябва да е в някакви реални граници. А не за дупка от 50 квадрата, ама щото теглили една боя и да искат по 500Е - ми не става.Ама била в незнам кой квартал.....примерно Wink

А за авторката - наистина е гадно нейното положение. Чак такава злоба не мога и да си представя. Дано постигнат нещо пред съда, но не ми се вярва в мила родна БГ....


# 58
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Наемът е този, който ти дадат! Ако искаш висок наем ,никой няма да ти го даде насила! На това се вика пазарна икономика!Но щом си се съгласил с условията ,си длъжен да спазваш правилата на играта!! Peace

# 59
  • Мнения: 4 380
Наемът е този, който ти дадат! Ако искаш висок наем ,никой няма да ти го даде насила! На това се вика пазарна икономика!Но щом си се съгласил с условията ,си длъжен да спазваш правилата на играта!! Peace

Някои наемодатели си променят цените и условията както и когато им хрумне. За тези неща също не важат закони защото просто няма такива в България. Така че...човек може днес да разчита че е намерил подслон за семейството си, а утре по волята на алчния за повече наемодател, да се окаже на улицата. И във втория случай, бъди сигурна, че няма да е особено вежлив и коректен при изнасянето си.

Колкото до правилата които си длъжен да спазваш...в България нищо и на никого не си длъжен. Днес може да си се съгласил, а утре да си се усетил че са те минали с доста повече отколкото си могъл да платиш за подобно и да си в не по-малка ярост от първия случай.

В България няма пазарна икономика. Пазарната икономика се поддържа със строги правила и закони, за чието несъблюдение следва наказание. В България законите и да съществуват, не се спазват от никой защото реално наказание няма. В страна, където в ход са закони на джунглата, се играе по други правила.

Общи условия

Активация на акаунт