ПОГРОМ СЛЕД НАЕМАТЕЛИ

  • 13 287
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нали затова се сключват договори.

# 61
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
При Ксения няма договори-има закони на джунглата! Ние тук живеем по дърветата  и рупаме доматите с колците!!!Била съм и наемодател и наемател и знам какви са правилата!Когато бях наемател не съм имала конфликти с хазаите-пазих им апартамента, правех му някакви козметични ремонти и т.н.Хората оценяваха тези неща и не ми се бъркаха ! Оставих им апартамента даже в по-добър вид , от този , в който го бях наела! Но като наемодател бях стигнала до smile3511!1Не искам да си спомням! Никого не бях притеснявала, наемът беше даже нисък, но те просто спряха да го плащат!!!И нито го напускат, нито плащат-за каква алчност говорим!!! Трябваше да мина през съд , за да ги изгоня и трябваше да видите какво беше след това!!! Mr. Green

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Венче, дай боже да изхвърчат.

страхотна злоба  ooooh!
Кому е нужна, софиянке?  Joy

# 63
  • Мнения: 9 052
Венче, дай боже да изхвърчат.

страхотна злоба  ooooh!
Кому е нужна, софиянке?  Joy

ОООоо явно е нужна. Като чета и Ксения  ...

# 64
  • Мнения: 4 380
Нали затова се сключват договори.

И какво като се сключват? Да не би да си защитен по тези договори? То в нормална страна не си защитен, какво да говорим за България. Наемателите много добре са наясно с нещата. Наемодателят ще хукне да си търси правата само ако той самият е изряден платец на данъци върху получените наеми, а това най-често не е така. И да тръгне да си търси правата, това е дълго късане на нерви и доста разходи. Кому е нужно това когато може да се предупреди в голяма степен? Просто трябва да имаш мярка с цената. Както казват руснаците "Тише едешь- дальше будешь". По-ниската определена цена е по-изгодна в крайна сметка.
Не е добре да го казвам публично, че ако вземат всички да свалят, какво ще стане.  Laughing

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цената зависи и от наемателите- ако са точни с всичко, ествествено, че наемодателят няма да иска да ги изгуби.
Не мисля, че размерът на наема няма голямо значение за отношенията намател-наемодател. Зависи си от възпитанието и манталитета на хората.

# 66
  • Мнения: 4 380
Цената зависи и от наемателите- ако са точни с всичко, ествествено, че наемодателят няма да иска да ги изгуби.
Не мисля, че размерът на наема няма голямо значение за отношенията намател-наемодател. Зависи си от възпитанието и манталитета на хората.

Не Рени. Най-често на наемодателят не му пука кого ще изгуби. Той мисли за собствения си джоб. Някои хора предпочитат на никой да не го дават, но цена не свалят. Виж, на този който наема много му пука дали ще изгуби изгодно и хубаво жилище. За него това е трагедия защото остава с багаж и семейство на улицата. Така че ако условията са добри, никой не е луд да си бута столчето от под краката. Т.е. да не пази жилището и да прави погроми.

Само и единствено размерът на наема има значение при взаимоотношенията между наемодател и наемател. Това е сделка като всяка друга. Единият продава, другият купува. Когато сделката е изгодна и за двете страни, взаимоотношенията са чудесни. Когато единият е на загуба, не чакай нормални отношения или някакво възпитание.

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Моля те xenia  ако можеш да ми обясниш следната ситуация: наема закован за определена сума , срок на наема 4 години ( държа да отбележа, договор вписан в данъчна служба - тогава условията бяха такива, и съответно плащани данъци върху получена сума). Всички ремонти по жилището ( текущи) се покриват от наемодателя, такса смет също. И при всички тези положения лицето ти оставя неплатени сметки, взема си твоите мебели, на всичко отгоре изважда дори и лайсните. Това в коя от твоите категории спада? От момента на отдаване на имота размера на наема не е докосван.

# 68
  • Мнения: 4 380
Искаш да ти направи психологически анализ на постъпката на наемателите? Не знаем подробности, но съм сигурна, че ако се поставиш на тяхно място, ще намериш сама отговора защо са ти били толкова ядосани
Ако 4 години изрядно са си плащали, пазили са имуществото и накрая така са си тръгнали, значи разковничето се крие някъде в некоректните взаимоотношения от твоя страна към края на договора. Може би в самото прекратяване. За да постъпи човек по подобен начин без причина, трябва да е с психически и умствени отклонения. Зад всяка постъпка стои причина. Ако не си ги вбесила с цена, значи с друго нещо.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 050
Не ми е ясно защо се сърдите, че наемите се вдигат периодично. Нали сте прочели договора преди да го подпишете. В моите договори винаги е написано, че наема се вдига 1 път годишно с процента на официалната инфлация, обявена от статистиката. Вдигането на наема не е свързано с подобрения на имота. Просто с 200 Е /примерно/ днес не мога да купя това, което купувах преди 2 години. Процедурата е лесна - харесваш апартамент - четеш договора и ако си съгласен го подписваш и спазваш. Ако не ти изнася вдигането на наема - напускаш и идват следващите.

# 70
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Благодаря за психологическия ти анализ, но разбрах от съседи , че са се изнесли. И не ми характеризирай взаимоотношенията от моя страна. Определено опираме до умствените отклонения. И защо вината е винаги в наемодателя? За това в по-горен пост посочих , че така може да се изкаже човек, които никога не е имал собственност и не знае каква е цената и.
Да отношенията с наематели са договорни отношения, всяка от страните си поставя условията в началото на договора, както при всяко наемане на нещо. Посочих примера с хотел, това е пак наемане но при други условия. Означава ли, че ако не си сагласен с нещо, след това рушиш стаята. Лошото е че закона защитава наемателите само. Има наематели който чесно казано са по-лоши и от свине. Има и коректни хора, за съжаление много малко обаче.

# 71
  • София
  • Мнения: 44 129
Aisha ясно е, че наемите се вдигат, но не може до безкрай и все пак трябва да е в разумни граници. Не може само защото на теб ти е станало по-скъпо от 200Е да го направиш 400Е например....може  за 2 години да е стигнал до 300 например и то ако е в добро състояние, ако не е, ще трабва за вдигането и нещо козметично ремонт да понаправиш...например. (защото преди 2 години за 200Е се намираха трудно двустайки дори в по-приятен район и то необзаведени и в далеч не перфектно състояние, такива, които сега и 300Е трудно ще вземат).Това , че притежавате една кибритена кутийка, не е манна небесна и не може да се цоца до безкрай без нищо в замяна, нали? Просто нещата са много взаимни.
Да не говорим, че на нашия стандарт и заплати, няма как да се вдигат цените до безкрай, защото просто няма да има кой да ви наема апартаментите....а да ме прощавате, но много наемодатели, дето да искат да им седят празни апартаментите не съм срещала.....така, че освен с инфацията ще ви се налага и с клиентите си да се съобразявате.

# 72
  • София
  • Мнения: 44 129
Titina - има свине и от двете страни, просто има такива хора, за съжаление....

# 73
  • Мнения: 4 380
Благодаря за психологическия ти анализ, но разбрах от съседи , че са се изнесли. И не ми характеризирай взаимоотношенията от моя страна. Определено опираме до умствените отклонения. И защо вината е винаги в наемодателя? За това в по-горен пост посочих , че така може да се изкаже човек, които никога не е имал собственност и не знае каква е цената и.
Да отношенията с наематели са договорни отношения, всяка от страните си поставя условията в началото на договора, както при всяко наемане на нещо. Посочих примера с хотел, това е пак наемане но при други условия. Означава ли, че ако не си сагласен с нещо, след това рушиш стаята. Лошото е че закона защитава наемателите само. Има наематели който чесно казано са по-лоши и от свине. Има и коректни хора, за съжаление много малко обаче.

Не разбрах нещо...изнесли са се след 4 години в апартамента или как? По кое време точно се изнесоха?
Когато не си съгласен с нещо го показваш по начина по който можеш да го покажеш. Законът никого не защитава. Нито наемател, нито наемодател. Те убийци се разхождат по улиците ненаказани, те за закони ми се сетили при подобни неща. Laughing
За вина не става въпрос тук. Има грешка в комуникацията и грешка във взаимоотношенията. Така както в момента ми се зъбиш, като те пратя където ти е мястото и ще стане мазало.  Laughing Ако така си се зъбила и на наематели, няма какво да се чудиш за причината.

# 74
  • Мнения: 1 749
Xenia,не си много права.

Общи условия

Активация на акаунт