как учим децата си на уважение съм личността на родителя

  • 2 664
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно това си мислех и аз - да им се радвам докато са малки. КАто станат на 16 хич няма да ги свърта покрай мен. Затова сега гледам да им напълня "резервоара" с внимание.

# 46
  • Мнения: 3 506
anette, темата беше много полезна и за мене самата, благодаря. Просто пишейки на тебе, се видях отново и себе си. Даже при мене не са 10 минути сутрин, а между 10 минути и 2 часа след обед - от 2 месеца са ми само по половин ден на градина; разчитах, че ще си свършвам работата, докато ги няма и нощем, ама често се случва да има неща, които не търпят отлагане до вечерта. И аз така се надявах да проявят разбиране (още повече, че перспективата да са по цял ден на градина хич не им е приятна), надявах се да се заиграват и т.н., а в крайна сметка често пъти пусках филмче, че не издържах просто на напрежението... А не съм се сетила да пробвам ето това и мисля да си открадна идеята:

Ако дам конкретна задача с начало и край(да решава лабиринти и пъзели с думи,да строи замък,да сметне 20 сметки,да си нагъне прането) мога чудесно и да се къпя,и да чета,и каквото искам да правя

# 47
  • Мнения: 542
здрасти! да се включа и аз!съгласна съм с това че децата ни трябва да разберат че и ние сме хора и  имаме нужда от 5 минути само за себе си!аэ с голямата 5 год нямам проблем като й кажа да ме остави да си пия кафето няма проблем даже тя пие с мен чай!но на малката не мога да обясня тя е на 1 год и 5 мес и държи да види пони 5 пъти какво точно има в моята чаша!но пък е много мило когато детето ти прекъсне сутрешното кафе эа една целувка и прегръдка!   remybussi

# 48
  • София
  • Мнения: 395
anette1104, изненадах се просто.  Peace
Едно момченце от групата в детската градина още миналата година решаваше кръстословици.
Замислям се дали аз не закъснявам с обучението и отговорностите на моето дете.
И аз винаги съм се чудила точно това.Гледането на деца "по-книга" гласи точно това.Че детето започваш да наставляваш и учиш още от пеленаче.Майчиния инстинкт пък все си мисли - малко е още.
Също много се радвам на Pixie,която е успяла да направи синхрон и е много права ,че дете се разглезва с играчки и с вещи, но не с внимание.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Предпочитам инстинкта. Той поне е отработен в продължение на хиляди години и хиляди човешки поколения.
Колкото книги - толкова и препоръки. Зависи психологът на коя школа е фен.

Общи условия

Активация на акаунт