Невероятни палачинки

  • 107 232
  • 221
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 592
запис! непременно ще ги напаравя, защото палачинките са често присъстващи на нашата маса. на дявам се после и за да се похваля.

# 91
  • Мнения: 2 697
И аз не им устоях на невероятните палачинки и в неделната сутрин ги спретнах за "семейната" закуска Wink Наистина чудесна рецепта   bouquet

Следващият път мисля да направя двойна доза - този път излязоха едва шест броя и имаше недоволни Laughing

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 14:30 от Шехина

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Откакто ги направих за първи път преди близо 2 месеца - вече поне веднъж седмичо ги забъркваме заедно със сина ми  Grinning. Приготвят се изключително лесно и са много вкусни, правя по 2 дози, че 1 до никъде не ни стига. Само младежа изяжда по 4-5 палачинки на ядене  Mr. Green.

# 93
  • Мнения: 14 654
Такива не съм правила, но рецептата е вече в тефтера  Mr. Green Скоро мисля да ги направя. Моят тиган е доста голям - 18 см в диамеър и се чудя дали ще се разтекат настрани, искам да са малки - като на снимката и дебели. Дали ще стане в широк тиган?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И моя тиган е широк, но сместа е доста гъста и като си сложиш дозата палачинката сама си придобива малката форма Wink.

# 95
  • Мнения: 1 440
И моя тиган е широк, но сместа е доста гъста и като си сложиш дозата палачинката сама си придобива малката форма Wink.

Така е, те се разливат съвсем малко и след това започват да се вдигат нагоре Peace

# 96
  • Мнения: 2
Страхотна рецепта, поздрави. Скоро ще изпробвам и ще пиша за рецензията на лакомника  Grinning

# 97
  • Мнения: 14 654
Май съм първата, която ще се отчете с плачевен резултат  Laughing Не ми станаха като на картинката - даже не приличаха на нея. Всичко направих като в рецептата, обаче станаха дебели точно 2мм, на всичкото отгоре криви. Тестото ми стана по-рядко от обичайното ми за палачинки, а очаквах по-гъсто да е.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 020
Янечек, не си сама, споко!
Аз така и не разбрах къде ми беше грешката като ги направих преди няколко седмици. И моите не бухнаха, освен явно бях прекалила със захарта и  бяха много сладки, чак неприятно. С една дума, никой в къщи не ги хареса.  Sad

# 99
  • Мнения: 1 440
Момичета, много съжалявам за разочарованието ви..Аз съм я правила вече над 15 пъти (даже и в диетичен вариант) и всеки път ми стават чудесни. Предполагам зависи от големината на яйцата и самото брашно. Сместа не трябва да е рядка - почти като тази за обикновени палачинки. Моите също не стават чак толкова дебели колкото на снимката, но пък са ужасно вкусни Peace

# 100
  • Мнения: 711
На мен само първия път ми станаха дебели, след това не чак толкова, но наистина на вкус са супер и малкия обожава да си ги хапва докато си играе.  Laughing

# 101
  • Мнения: 389
и от тигана зависи
ако е по малък, ще е по добре
Моя е 25см, и стават по тънки,но вкуса е страхотен

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тигана, на който ги приготвям е голям, но тефлонов, не слагам мазнина. Когато сместа е по-рядка стават разляти, но ако е по-гъста си стават с малък диаметър и по-дебели  Peace. Последния път явно бях сложила по-малко брашно и се поразляха, но пак бяха вкусни Simple Smile.

# 103
  • у дома
  • Мнения: 258
чудесна идея за закуска в неделя.
и аз не слагам мазнина и пак става супер!!!

# 104
  • Мнения: 1 777
и от тигана зависи
ако е по малък, ще е по добре
Моя е 25см, и стават по тънки,но вкуса е страхотен
Дебелината на пенкейковете не зависи от тигана,а от гъстотата на сместа. Simple Smile
Аз ги правя на това и винаги ми стават дебели.
.

Общи условия

Активация на акаунт