Невероятни палачинки

  • 107 241
  • 221
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 589
С кисело мляко и бакпулвер (сода), това не са палачинки, а бухти.
А ако са с мая- стават катми, нали така?

# 121
  • софия
  • Мнения: 100
Пробвах ги,много са вкусни

# 122
  • Мнения: 108
Утре ще рискувам да ги направя. "Рискувам", защото ние обичаме мнооого тънки палачинки и не съм сигурна дали този вариант ще ни харесат. Ама ще се опитат - събота сутрин трябва нещо по-така да се хапне. Обещавам да се отчета.

# 123
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
Ще се пробват още в неделя Laughing

# 124
  • Мнения: 207
Палачинките ги печете на сач , нали ?

# 125
  • София
  • Мнения: 3 880
Палачинките ги печете на сач , нали ?

аз в тиган

# 126
  • Мнения: 1 777
Палачинките ги печете на сач , нали ?
Може и на тефлонов тиган .

# 127
  • Мнения: 108
Аз ги пекох на тефлонов тиган. Лесно стават. Не отговарят на представата ми за палачинки, но са вкусни и си заслужават да се опитат. Ние ги мазхме с мед отгоре и така ги хапнахме.

# 128
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
С кисело мляко и бакпулвер (сода), това не са палачинки, а бухти.

А тайната на вкусните палачинки е в съотношението между сол и захар. Правя разкошни палачинки и ги обичаме много тънки.
Ксения,би ли споделила твоята рецепта?
Заинтригува ме със съотношението на сол и захар....аз също слагам,и затова искам да знам ти в какви количества слагаш сол и захар
Благодаря  bouquet

# 129
  • Мнения: 1 440
И аз очаквам тайната за съотношенито сол-захар...Тези дни ще спретна една дозичка Crazy
А иначе аз също слагам лъжица кисело мляко към прясното, но не мисля, че това променя много рецептата...без него пак са си едни такива дебелички и пухкави...Бухтите в моята представа са доста по-различни от тези ... Едни обемни и пълни с въздух - така ги правят тук Flutter И ги ядем пълнени със сладко или сирене

# 130
  • София
  • Мнения: 2 374
Тези панкейкове изглеждат мноооого вкусни. Мисля да направя.
Момичета, ще ги правя в теглонов тиган. Да го мажа ли с масло преди всеки панкейк?

# 131
  • Мнения: 1 777
Тези панкейкове изглеждат мноооого вкусни. Мисля да направя.
Момичета, ще ги правя в теглонов тиган. Да го мажа ли с масло преди всеки панкейк?
Не трябва да се маже след всеки пенкейк,само първия път. Simple Smile

# 132
  • София
  • Мнения: 2 374
Pety, благодаря за отговора.
Днес ги направих, че вкусни - вкусни са и определено трябва да се правят в двойна доза, но изобщо не бухнаха и при мен  Rolling Eyes. Даже след като видях,че първата не бухна, сложих още бакпулвер, но пак нищо ... Да си призная обърках технологията - сложих захарта и солта при яйцето и млякото. А като сложих разтопеното масло при тях, то стана на бучки ...
Ще пробвам да ги направя пак, както и на Петя рецептата.  Много искам да г инаправя такива кавито са на снимката от 1 страница Grinning

# 133
  • Мнения: 115
 Откакто правих тази рецепта за първи път,повече от тънките палачинки не правя.
 Оказаха се много вкусни и насищат,а и по-малко е висенето на печката  Mr. Green

# 134
  • Мнения: 2
може ли някой да ми каже рецептата за тези американски палачинки...много ми си иска да изненадам децата си с тях! благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт