Невероятни палачинки

  • 107 241
  • 221
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22 867
може ли някой да ми каже рецептата за тези американски палачинки...много ми си иска да изненадам децата си с тях! благодаря предварително

srebra, на стр.1 на темата има рецепта. Ето и рецептата на Пети.

# 136
  • Мнения: 2
оооооооо,много благодаря...аз наскоро се регистрирах тук и трудно се ориентирам все още! Ще изпробвам рецептите още утре-още веднъж БЛАГОДАРЯ Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 4 785
Аз ги правих днес, обаче нямах мляко и сложих кисело мляко. Не се надигнаха - дали е от киселото мляко?

А и бакпулвер нямах ама лъжичка бакпулвер правих от 1/2 сода и 1/2 лимонтозу....

 Thinking Иначе станаха вкусни...

# 138
  • Мнения: 2 697
Правя ги за емнайсти път - за пореден път станаха прекрасни Heart Eyes
Ето и фотоотчет Crazy

# 139
  • Мнения: 1 777
Правя ги за емнайсти път - за пореден път станаха прекрасни Heart Eyes
Ето и фотоотчет Crazy

Шехина много апетитни са станали. Simple SmileТи си ги направила с по-рядка смес и са станали като палачинки,не като пенкейкс.

# 140
  • Мнения: 2 697
Пети, доста гъста беше сместа, станаха си дебели и пухкави, с доста труд ги навих Wink Снимката май послъгва Wink

# 141
  • Мнения: 1 777
Пети, доста гъста беше сместа, станаха си дебели и пухкави, с доста труд ги навих Wink Снимката май послъгва Wink
Важното е ,че са ви харесали.А снимката е супер. Simple Smile

# 142
  • Мнения: 151
Целта е да се получат малки палачинки, а не стандартните които се навиват - когато се пържат  сместа се изсипва с чаена лъжичка от към върха.  В сместа може да се добави и 1 ситно нарязана десертна ябълка,  и друг вариант с пармезан и риган.

# 143
  • Мнения: 2 697
Пети, да, така си е! Мерси за хубавите думи за снимката Wink

Целта е да се получат малки палачинки, а не стандартните които се навиват - когато се пържат  сместа се изсипва с чаена лъжичка от към върха.

Интересни идеи за ябълката и пармезана - ще пробвам Wink По въпроса за големината - сигурно това е целта, но у нас такива мини-варианти не се тачат никак. Народът ги иска пухкави, ама по-големи по възможност Mr. Green

# 144
  • Мнения: 151
Шехина  нямаш  избор  –  черпака трябва да влеза в действие.        newsm44

# 145
  • Варна
  • Мнения: 692
Току-що що ги направих. Много хубави станаха Peace
И мен ме заинтригувахте с "тайната" на съотношението захар-сол, моля споделете.   Hug

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
Постоянно ги правя, винаги стават отлични Peace
Според мен тайната е в млякото, трябва да не е студено, на стайна температура към леко затоплено.
Аз добавям и 2 пакетчета ванилия.

# 147
Стават хубави, но ще ви издам и една тайна .Ако прибавите към сместа и малко алкохол например водка около 50г ще станат още по хубави . Да ви е сладко

# 148
  • Мнения: 52
Вчера ги правих за закуска,много хубави станаха и за секунди изчезнаха.
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 149
  • Мнения: 59
Днес направих палачинки по ето тази рецепта и смея да кажа, че са най-вкусните ми досега (правила съм доста пъти при това). Отдавна надничам в този сайт и след един страхотен първи опит не се замислих и за втори Peace Искам да споделя удоволствието и с вас Hug



1 ч.ч (140 г) брашно
2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. захар
1/4 ч.л. сол
240 мл прясно мляко
2 с.л. безсолно масло, разтопено
1 голямо яйце, разбито леко

Брашното, захарта, солта и бакпулверът се смесват в една купа. В друга се смесват яйцето, млякото, маслото. Брашняната смес се изсипва наведнъж към яйчната и се разбърква кратко само докато съставките се смесят. Продължителното разбъркване (или разбиване) прави палачинките по-жилави. Пържат се в намазан с разтопено масло тиган (аз предпочетох олио, защото маслото ми загаряше и тиганът запуши). Сипва се по около 1/4 ч.ч. за палачинка, когато се зачерви отдолу и се появят дупчици отгоре се обръщат (стават мноооого бързо). Извадените палачинки се намазват с масло.
Излизат около 8 бр палачинки с диаметър 10см. Пише, че се нахранват 3-4 души, но у нас стигна само за двама Joy

Бон апети!

Ще опитам и аз! Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт