Невероятни палачинки

  • 107 239
  • 221
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 59
оооооооо,много благодаря...аз наскоро се регистрирах тук и трудно се ориентирам все още! Ще изпробвам рецептите още утре-още веднъж БЛАГОДАРЯ Heart Eyes

Аз също съм отскоро, но вече съм запалена по вашите  идеииииииии

# 151
  • Мнения: 59
Днес направих палачинки по ето тази рецепта и смея да кажа, че са най-вкусните ми досега (правила съм доста пъти при това). Отдавна надничам в този сайт и след един страхотен първи опит не се замислих и за втори Peace Искам да споделя удоволствието и с вас Hug



1 ч.ч (140 г) брашно
2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. захар
1/4 ч.л. сол
240 мл прясно мляко
2 с.л. безсолно масло, разтопено
1 голямо яйце, разбито леко

Брашното, захарта, солта и бакпулверът се смесват в една купа. В друга се смесват яйцето, млякото, маслото. Брашняната смес се изсипва наведнъж към яйчната и се разбърква кратко само докато съставките се смесят. Продължителното разбъркване (или разбиване) прави палачинките по-жилави. Пържат се в намазан с разтопено масло тиган (аз предпочетох олио, защото маслото ми загаряше и тиганът запуши). Сипва се по около 1/4 ч.ч. за палачинка, когато се зачерви отдолу и се появят дупчици отгоре се обръщат (стават мноооого бързо). Извадените палачинки се намазват с масло.
Излизат около 8 бр палачинки с диаметър 10см. Пише, че се нахранват 3-4 души, но у нас стигна само за двама Joy

Бон апети!

Веднада си свалих рецептата! Благодаря!

# 152
  • Мнения: 136
И аз днес се отчетох с тези вкусотийки.Домочадието така ги одобри,че не стигнаха до фотоапарата Blush При мен обаче не бухнаха така като на снимката на Narina newsm78 ,но наистина бяха страшно вкусни.Предполагам,че тестото ми беше по-редичко.Другия път ще се поправя,и ще докладвам и снимам Simple Smile
Narina,огромно благодаря за рецептата, палачинките ще станат едни от най-често присъстващите вкусотии на трапезата Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 153
  • Мнения: 58
Хич ме няма в приготвянето на палачинки. До сега съм пробвала 2-3 пъти и резултата беше леко неуспешен.
Пробвах и тази рецепта и се получиха доста добре  Peace за което - благодаря!  Hug
Аз обаче си добавих малко повече мляко, защото не исках да са толкова дебели и станаха перфектни за моя вкус.  Peace

Утре мисля пак да ги пробвам за закуска, този път с течен шоколад  Heart Eyes

# 154
  • Мнения: 235
Аз ги правя с две яйца, малко сол, малко захар, брашно и прясно мляко до гъстота малко по-рядко от боза. Забелязала съм, обаче, че в зависимост от това, в каква последователност разбивам продуктите (с миксер) стават различни. Rolling Eyes
И каква е тайната на точиците?  Laughing

# 155
  • Мнения: 1 777
И каква е тайната на точиците?  Laughing
Не знам на кое викаш точици,но когато се сложи бакпулвер се получават балончетата.  Wink

# 156
  • Мнения: 235
И каква е тайната на точиците?  Laughing
Не знам на кое викаш точици,но когато се сложи бакпулвер се получават балончетата.  Wink
Laughing Да, тях имам предвид. Но не винаги ми се получават ( аз не слагам набухвател в палачинките). Или пък са много големи "точиците"  Laughing
Имам предвид стандартните палачинки  Laughing.

Последна редакция: сб, 29 май 2010, 15:43 от Penelope

# 157
  • Мнения: 1 352
Имам въпрос. Утре за закуска мисля да направя палачинки, но вместо брашно да сложа трици  Rolling Eyes. Как мислите, дали ще станат гадни, имайте предвид, че и детето ще ги яде. Дали да не сложа равни количество брашно и трици  newsm78?

# 158
  • Мнения: 2 126
За гадни незнам,въпрос на вкус.Аз съм правила добруджанки с трици и брашно и никой нищо не усети и не разбра,само малко пресядат Wink

# 159
  • Мнения: 1 352
Добруджанки и аз съм правила с трици, ама сложих и царевично брашно и хептен им ... мамата  Blush. Ядоха ги де.

# 160
  • София
  • Мнения: 980
Вчера гледах по готварските ТВ в САЩ да слагат в такива палачинки парченца шоколад и банани преди да ги обърнат. Мисля да пробвам днес.

# 161
  • Мнения: 1 777
Вчера гледах по готварските ТВ в САЩ да слагат в такива палачинки парченца шоколад и банани преди да ги обърнат. Мисля да пробвам днес.
Освен шоколад и банани,могат да се сложат различни плодове.На мен са ми любими боробинковите пенкейкове. Simple Smile

# 162
  • Мнения: 2 241
Вчера гледах по готварските ТВ в САЩ да слагат в такива палачинки парченца шоколад и банани преди да ги обърнат. Мисля да пробвам днес.

Т.е. след като се изпекат от едната страна и преди да се обърнат?  Crazy

# 163
  • Мнения: 23
Плодчетата или парченцата шоколад се слагат в тестото преди да се изпекат палачинките.

# 164
  • Мнения: 1 777
Плодчетата или парченцата шоколад се слагат в тестото преди да се изпекат палачинките.
В някои ресторанти ги слагат от едната страна преди да ги обърнат. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт