Невероятни палачинки

  • 107 241
  • 221
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 23
Аз също доста честичко ги правя тези палачинки , много са ни любими. Забърквам 3 дози тесто наведнъж. Правя ги и в мини вариант ,като хапки и гарнирам отгоре с крема сирене, пастет, колбаси , риба, сирена ,зеленчуци - според вкуса и наличностите в хладилника. Идеално мезе са за бяло вино. За мини -палачинките  сипвам тестото в тигана с черпаче от адаптирано мляко Фризо 2 и винаги ми стават еднакви по големина.

# 166
  • Мнения: 23
Плодчетата или парченцата шоколад се слагат в тестото преди да се изпекат палачинките.
В някои ресторанти ги слагат от едната страна преди да ги обърнат. Simple Smile
Това не  го знаех.  Благодаря ти за информацията ,Пети! Ще пробвам и аз така някой път.

# 167
  • София
  • Мнения: 980
да ви се оплача Sad, хич не ми се получиха.
Единственото което добавих към рецептата е ванилия на прах, може ли от нея да не се надигнат? Бяха макс 2-3 милиметра дебели. Другия проблем е шоколада, който имаше миризма на прегорял карамел. Нямах под ръка сладкарски, и ползвах нормален натурален от супера. Незнам със сладкарския дали ще е по-добре. При обръщането и бананите се разкашкаха и миризмата им стана тежка. Въобще пълен провал!

# 168
  • Мнения: 173
Здравейте момичета Hug
Ето едни палачинки и от мен....оцветени обикновени палачинки,пълнени със пилешка салатка Flutter Simple Smile

# 169
  • Мнения: 22
Най-накрая снощи ги направих палачинките!
Майка ми вървеше само след мен и викаше "Няма да ти станат. Какво е това тесто такова, ще загорят, ще останат сурови, направи си обикновени палачинки.......през цялото време".  Laughing
После каза, че били "уникални". Хохохо....
Единственото, което може би ще променя е като ги правя със солени добавки  да намаля захарта. Сместта ми дойде малко сладка.

# 170
  • Мнения: 1 176
Hestiq , много оригинално и красиво!

# 171
  • Мнения: 395
И аз преди малко направих...уж щяха да са за утре сутрин, ама ги изядохме набързо Simple Smile Станаха НЕВЕРОЯТНИ...разтопих шоколад за пълнеж  и след като ги направих ги намазах с шоколада и ги прегънах на две....следващия път мисля в шоколада да сложа крокан и примерно смлян шам фъстък+ мааааалко сметана и от горе с пудра захар.....чак нямам търпение.
Благодаря за рецептата   bouquet Hug

# 172
  • софия
  • Мнения: 100
Здравейте момичета Hug
Ето едни палачинки и от мен....оцветени обикновени палачинки,пълнени със пилешка салатка Flutter Simple Smile

Толкова са красиви

# 173
  • Мнения: 699
Искам да попитам едно нещо и аз , тъй като моят тефлонов тиган е голям , как да го използвам и същевременно да не ми станат големи , че нещо съм изтървала ...

И още нещо , може ли да сложа само 1 лъж.захар , че не искам да стават сладки , тези 2 лъж. ми се струват множко ?

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 14:37 от evita1717

# 174
  • Мнения: 180
Evita, аз също намалявам захарта, защото ги обичам и със солена плънка. Не е проблем според моя вкус. За тигана може би ако ти е едн идея по-гъста сместта, да не се разлива би станало. Или просто загребваш малко количество. Аз също ги правя в голям тиган, но средна големина. Колкото смес излееш, толкова големи стават Simple Smile Поне аз така съм забелязала.

# 175
  • Мнения: 699
Evita, аз също намалявам захарта, защото ги обичам и със солена плънка. Не е проблем според моя вкус. За тигана може би ако ти е едн идея по-гъста сместта, да не се разлива би станало. Или просто загребваш малко количество. Аз също ги правя в голям тиган, но средна големина. Колкото смес излееш, толкова големи стават Simple Smile Поне аз така съм забелязала.
Благодаря ти Kokonut !
Мисълта ми е , че се притеснявам да не би да НЕ се бодуят както са по снимките , ако са в целия тиган ?А вътре не остават втестени , ако постигна ефекта на бухване , разбира се!

# 176
  • Мнения: 180
Бухват си дори да се поразлеят. Пробвай, после сподели какво е станало Simple Smile

# 177
  • Мнения: 1 440
Аз напоследък добавям и канела към тестото, защото обожавам таза подправка...Иначе в тефлоновия тиган правя по 3 наведнъж с по-малък диаметър Peace

# 178
  • Мнения: 814
Много ми се иска да ги направя , но все още съм на вие с готвенето.Имам няколко несполучливи опита  с палачинки. EmbarassedТези изглеждат доста вкусни и май ще се престраша да пробвам пак. Simple Smile

# 179
  • Костинброд
  • Мнения: 105
Леле-е-е-е-е-е не знам къде съм бляла досега  dohза да не видя рецептата.Видях я тази сутрин и веднага запретнах ръкави smile3508 и направих двойна доза.Резултата-невероятни,страхотни,излапани за нула време и вече любими.Децата много ги харесаха-единия със домашно сладко от вишни,а другия с крема сирене(а аз Crazy и от двата вида)
Благодаря на авторката  bouquet и искам да попитам предлага ли освен вкусни рецепти и панталони амнайсти огромен размер,че   261uu

Общи условия

Активация на акаунт