Невероятни палачинки

  • 107 263
  • 221
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 406
Вкусни ли са ако се ядът студени?
  Да, и студени са вкусни  Peace

# 76
  • Мнения: 1 440
Последния път останаха няколко от сутринта чак за следобяд - бяха си пак така невероятно вкусни Joy

# 77
  • Мнения: 10 012
Страхотна рецепта! Благодаря!
Не издържах до сутринта, пусто любопитство, та за първи път в живота ядем пенкейкс вечер! Joy
Залях ги с кленов сироп- фантазия!

Аз мога да споделя любимата си рецепта на палачинки (тънки, френски, американците им казват crepes).

За двама гладници или четири врабчета:
150гр брашно
250мл прясно мляко
4 яйца
щипка сол
20гр ванилкова захар ( по желание)

Сместа се разбива с тел, докато няма "топчета". Престоява 20 мин. Пържат се в масло задължително, или по-скоро опичат в тигана, който е съвсем леко намазан (олиото съсипва вкуса).
Моите чехи ги харесват най много с изстискан лимон и поръсени с пудра захар, след което се свиват на руло. Стават много свежи.
Добър апетит!


# 78
  • Мнения: 1 440
Дез, радвам се че са ти харесали  Hug Рецептата наистина е много сполучлива и ужасно вкусна.
Благодаря и за твоята, ще се пробва Peace

# 79
  • Мнения: 180
Глася се да правя американски палачинки от поне 2 месеца. Тази нощ дори ги сънувах (бременна работа  Laughing ) и вече е време да ги пробвам Simple Smile Ако резултатът е сполучлив, ще се похваля после  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 4 052
Преди малко направих pancakes по рецептата на авторката. Ето ги
Narina, благодаря ти, за страхотната рецепта. Peace За мен и моето семейство това е нещо ново, защото винаги съм правила традиционните палачинки. Вече често ще разнообразявам с тези, изключително вкусни и лесни за приготвяне.

Видях, че има и други варианти, както и с кисело мляко. Сигурно ще експериментирам, но оригинала си е оригинал. Wink
 
 

# 81
  • София
  • Мнения: 2 020
Страхотни изглеждат, момичета! Ще ги пробваме и ние.  Hug
Само искам да попитам изпичат ли се добре вътре като са по-дебели и не миришат ли на сода?

# 82
  • София
  • Мнения: 4 052
Страхотни изглеждат, момичета! Ще ги пробваме и ние.  Hug
Само искам да попитам изпичат ли се добре вътре като са по-дебели и не миришат ли на сода?
Изпичат се перфектно и не миришат на нищо. За малко да кажа, че в тях няма сода, но се сетих, че в бакпулвера всъщност има ooooh!.

# 83
  • Мнения: 1 440
Въпреки това, че са дебели се изпичат идеално за не повече от 1 мин. от всяка страна Peace Самата палачинка е пореста отвътре и затова май не остава глетава.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 880
божествени са на снимката...ще се пробват, благодаря за рецептата! Hug

# 85
  • Мнения: 9 973
и аз мисля на закуска утре да ги изпробвам

# 86
  • Мнения: 256
Ох, страшно вкусно изглеждат! Още довечера ще се пробват!

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
От 15 години се чудя как се правят вкусотиите, с които Джулия Робъртс закуси в "Хубава жена" ooooh!
Моля авторката на темата да ми се обади да я почерпя Mr. Green
Това са най-лесните и бързи палачинки, които съм правила и невероятно вкусни. newsm64
Рецептата влиза в златният ми фонд smile3523 , а на авторката хиляди благодарности  bouquet  bouquet  newsm20

# 88
  • Мнения: 1 440
 newsm03 Ето ме тук съм newsm03 (макар да съм само разпространителка на рецептата Mr. Green)

А за палачинките - това наистина са най-бързите, които някога съм правила..И се опитвам да убедя майка ми и тя да си направи, че стават супер лесно и са ужасно вкусни...но тя не, та не Crossing Arms
Трябва следващия път като правя да я поканя да опита...да видим какво ще каже тогава Joy

# 89
  • София
  • Мнения: 3 880
и аз ги правих няколко пъти и благодаря за рецептата!  bouquet наистина са страхотни и много бързи за правене!
имам и снимка, само да я кача и ще я пусна Wink

Общи условия

Активация на акаунт