Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 504
  • 493
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 869
Темата става все по-полезна! Grinning

Петя, аз избягвам съчетания като "лекар-хомеопат", звучат ми точно като "нещо черно се белее в близката далечина..." Laughing На лични ще се разберем дали твоите хора имат нужда точно от моя хомеопат.
Завидях ти за съня, който описа, иначе опасните... тръпки ме побиват като си ги спомня, но знам, че сама съм се справила и затова не ме е страх.

Били, Евридика, да, за същата Роси става дума. Курсът е 7 поредни недели от 14 до 18 часа - включва "теория" и практика. Съчетава йога с много похвати от психологията и психотерапията, както и други изкуства за постигане на баланс. Били, може и да сме се засичали с теб, аз посещавах всички курсове от януари до края на юли.
Петя, да, само в София е по обясними причини (Роси има 3 малки деца)

Ескориал, имам въпрос за соята. Знаеш, че мненията са много крайни - от "индустриална култура, която по погрешка е приложена като храна" до "незаменима храна". Може би все пак зависи как е обработена и в какви количества се консумира Thinking

# 241
  • Мнения: 557
Мег, хубав въпрос Wink
Наистина, и аз съм чела страшно противоречиви мнения по въпроса.
И според това как аз съм се чувствала (по-едно време имах период в който ядях много тофу) - си правя изводи.
Това, което ми се струва най-логично е следното, което съм чела (за съжаление вече не помня къде, но ако някой държи ще потърся статията):
Соята е полезна, но само ферментирала.
Затова аз ползвам мизо, соев сос TAMARI, който е от ферментирала соя и май това е.
Може и да има други продукти от ферментирала соя.
Идеята е, че самата ферментация променя много всички тези неща, които се смятат вредни в другите соеви продукти. Ферментацията я преработва преди стомаха ни, така, че се смила и се усвоява много по-лесно след това.
Аз лично не мога да повярвам, че някоя естествена храна като соята може да е вредна. В някои форми, в зависимост от преработката - да. Така, че това е логично за мен.

Има и нещо друго - поради многото добавки от соя в разни месни продукти, а и не само - много хора са алергични към соя още преди да я опитали.
Така, че може и това да влияе. Просто много продукти се правят с процент соя в тях и всички сме пренаситени на соя, още преди да ядем конкретен продукт от соя.

Между другото...за ферментацията - знаете ли, че японците ядат много ориз (това го знаете де Wink ), но всъщност начина по който го приготвят няма нищо общо с начина по който го приготвяме ние. Те ядат бял ориз, обаче го обработват така преди това, че той ферментира. Така се получава направо друг продукт, който вече е много по-полезен. А белия ориз, сам по себе си, така, както ние го приготвяме - хич не е полезен.
Така, че ферментацията е голяма работа...тя ни спестява много проблеми за стомаха.

# 242
  • Мнения: 557
Като се заприказвахте за сънища и мира не ми дава един мой спомен, който ми се иска да споделя с вас.

Преди година се бях зачела за медитация и Out of the body experiences. И от тогава се чудя може ли да съм преживяла нещо такова.

Та бях на 15тина години, когато всяка сутрин, като всеки БГ ученик, трябваше да ставам в 6:30 за се приготвя за училище.
Един ден бях объркала нещо часа и часовника ми звънна по-рано. Успях да се усетя, че съм станала по-рано и легнах отново, но си казах - ще полегна само за малко, няма да навивам пак часовника, така и така след малко ще стана и ще се приготвя.
Да, обаче съм заспала. И сънувам.
Да, но съня беше много истински. Направо ужасно истински - никога друг път не ми се е случвало толкова истински да сънувам.
Сънувам, че ставам, обличам си дънките, тениската, блузата, отивам в банята, мия си зъбите, очите и въобще всичко, което правя всяка сутрин, но със страхотни детайли. И в един момент, вече съм готова и тъкмо ще излизам от вкъщи, отивам да отворя входната врата и се стряскам!
Усещам, че съм още на леглото легнала, необлечена и си казвам: "Ех, по дяволите, пак ще трябва да се обличам, а тъкмо го направих!"
Чак след това се усещам, че това е било сън. Но за известен период от няколко минути направо се чуствах, все едно наистина съм го направила току-що всичкото.
И все още не знам сънувала ли съм, или просто съм излязла от тялото си, поради умората (чела съм, че човек като е уморен, по-лесно излиза).
Никога повече, както казах, не съм имала толкова истински сън.

# 243
  • Мнения: 3 376
Хубаво ми е да прочета,че има все повече момичета,които осъзнават какво точно е месото Peace

За ферментацията не разбрах.escorial защо е полезна?Аз като чуя ферментация и си представям Sick

И не си сънувала,знаеш Wink

# 244
  • Мнения: 179
Escorial,

имам редовно такива преживявания
и стават точно тогава-в полусън
а понякога и следобед ако реша да легна/макар и рядко/
невероятно истински са
установих,че мога да стана и да летя в този така наречен"сън"
усещам порива на вятъра,въздуха минава през пръстите ми

# 245
  • Мнения: 557
EASpirit,

Ето, за да не говоря наизуст:
http://www.treelight.com/health/nutrition/Fermentation.html

Доста ферментирали неща не са полезни и са  Sick  Примерно, всякакъв вид алкохол. Той също е ферментирал, но не е от най-полезните Wink
Но има и много вкусни ферментирали неща, като заветното българско кисело зеле, японското мизо, kim-chi, което представлява нещо подобно на киселото зеле, но е много люто и е с моркови, кефир и разни соеви сосове.

Не всичко ферментирало е полезно. Има два вида ферментация. Алкохолната със сигурност не е. Но другия вид, който, ни позволява да си направим киселото зеле - е много полезен.

А за това излизане от тялото, някой пробвал ли е да го направи волево?
Аз много съм се опитвала, но не мога да се откъсна от тялото си съвсем. Сякаш успявам до някаква степен, но не мога да "мръдна" на никъде Wink И освен това и не виждам Cry А онзи път виждах и то как... Wink

# 246
  • Мнения: 557
Ето нещо само за женски очи. Май сме само такива тук Wink

Вижте какъв уебсайт намерих: http://www.rawmodel.com
Страничка на един мъж, който е само на сурова храна и е модел.
Приятно гледане Wink

# 247
  • Мнения: 3 376
Лелеее Crazy

 Blush

# 248
  • Мнения: 2 185
Май си имаме цели 2 рожденички днес- EASpirit и agneshka. Честито момичета, желая много здраве на вас и семействата ви   bouquet

# 249
  • Мнения: 2 674
Намерих рецептите на Виктория Бутенко в един руски блог.Може на някой да му интересно да готви по тях.



http://zapiskisyroeda.ru/recepty/recepty-ot-viktorii-butenko/


Ето и книгата и "12 стъпки към суровоядството"


http://syroedenie.narod.ru/biblioteka.html

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 08:24 от zonka

# 250
  • Мнения: 7 418
  Ескориал,това ,което описваш за "реалният" сън е интересно явление!Един мой познат ми разправяше,че една сутрин се събужда със силен позив за уриниране,обаче много му се спи и той не става,за да отиде до тоалетната....Обаче сънува,че става,обува пантофи,отива до банята,отваря капака на тоалетната чиния и.....изведнъж се събужда,защото започва да уринира в леглото! Laughing
    На мен,пък,докато детето ми беше съвсем малко бебе,често ми се случваше,да се събудя през нощта с въпрос:как ли е бебето в момента?И понеже от умора и недоспиване вече нямах никакви сили,ставах и отивах до бебешкото креватче,без да се вдигам от леглото....Не мога да обясня точно,как се получаваше,но беше факт....Виждах бебето,чувах го,как диша...След като се убеждавах,че то е добре,отпусках се вече в тялото си  и заспивах..... Simple Smile

# 251
  • Мнения: 6 993
Такива работи не са ми се случвали.
Всъщност...ама не , аз си го представях, не съм чувствала излизане...
Един приятел много страдаше по бившата си и аз един ден си седях и блеех (много основно занимание, когато бях на 16-17 години, можех с часове да зяпам в една точка  Laughing) и започнах да си ги представям тях двамата , в някакъв парк, вървят по алея с рози и си говорят, помня, че тя беше доста негативна. Той като ми се обади и аз му разказах и той каза, че наистина са били в парк по алея с рози и тя му е казала, че няма да я бъде вече.
Тогава той ми каза да си пазя тая сила за добри неща, т.е. да си представям добри неща, така вероятността да се случат била по-голяма. Някой май го обясняваше това в тая тема с изместването на плюса и минуса.

# 252
  • Мнения: 7 418
  Ммм!Еовин!Любопитна история!
  Имах друга случка,но тя вече не е за излизане от тялото...Просто един следобед се сетих за една позната и започнах без особен повод да мисля за фамилното й име.....защо ли е такова(а то е едно по-особено),какъв ли произход има?След има-няма половин час се прибира мъжа ми и ми разправя,че токущо е пътувал в рейс с върпосната позната и тя му разправяше за историята на фамилното си име! Laughing

# 253
  • Мнения: 3 743
Честито на рожденичките  bouquet

И аз си имам рожденичка  Heart Eyes. Дъщеря ми Диляна днес в 10.05ч навършва половин годинка. Почерпете се виртуално:

# 254
  • Мнения: 7 418
    Гали,да ти е жива и здрава малката принцеса!  bouquet  bouquet  bouquet
    EASpirit и Аgneshka,честит ви рожден ден!Пожелавам ви да имате гармония във всеки аспект от живота ви! Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт