Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 510
  • 493
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 418
  Асяйлен,такива приятелки ,както описваш,ги водя  в категория "добри познати".
  Истински приятели би трябвало да действат взаимозареждащо един на друг!Както влюбените. Wink
  


Според йогите енергията в храната е активна до 3 часа след приготвянето и.В къщи готвя всеки ден поради тази причина и почти винаги спазвам срока..е понякога се яде и 5 часа но никога не на другият ден!!!

   Затова ли малкият ми син обича само прясно приготвена храна?  Thinking

# 391
  • Мнения: 7 418
  Момичета,след като не ядете месо,носите ли кожени обувки,дрехи,чанти? Rolling Eyes

# 392
  • Мнения: 2 185
Кюбит, сега те разбрах  Blush Peace и съм напълно съгласна. Месото и животинските продукти нямат място в здравословното хранене.

Аз като казвам, че съм прояла месо, да не си мислите, че ям всеки ден...случва ми се например веднъж на 2 седмици, ако не и по-рядко. И например не мога да ям чисто месо- в смисъл пържола, или кюфте- ей така само месо, трябва да е смесено или замаскирано с нещо. Разликата е в това, че преди самата мисъл за месо ме отвращаваше  Sick , а сега само мисълта за свинско ме отвращава. Но усещам, че скоро ще вляза в релси  Peace

EASpirit едва ли лошите навици са защото съм извън родината  Thinking . Не мога да го свържа с това. Тук се чувствам добре, далеч по-добре отколкото бях в Бг. По-скоро тук е по-трудно да спазвам добри навици, защото никой около мен не го прави  Wink

# 393
  • Мнения: 7 914
  Момичета,след като не ядете месо,носите ли кожени обувки,дрехи,чанти? Rolling Eyes
аз не... има много по приятни материи от кожата Flutter

# 394
  • София
  • Мнения: 285
Не нося кожени чанти и дрехи, но не винаги мога да си намеря обукви от еко кожа.

Не в йога, а в аюрведа се казва, че храната първите 3 часа е най-добра, тя е сатвична, но в следващите часове енергийния й заряд се променя и се превръща в раджас (все още годна за ядене, качеството й пада) и вече третото състояни е е тамас, когато вече е започнала да се разваля.

Ето една благодарствена молитва: http://info.biozona.eu/index.php?option=com_content&task=vie … 114&Itemid=52


 smile3525

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 20:12 от shivani

# 395
  • Мнения: 7 914
едва ли лошите навици са защото съм извън родината
аз откакто съм съм извън БГ, имам време да надникна в себе си, преди това бях забила нос в  ежедневните неща.. и бях оградена от материални мисли и проблеми Thinking

# 396
  • Мнения: 7 418
  Аз,когато напуснах родината си и заживях в чужбина,първо време бях все-едно паднала от луната....
  За да оцелея някак  много "се приземих",ако мога така да се изразя....Ядях месо,защото в някои моменти не разполагах с никаква друга храна,освен някакви месни консерви.Бях огрубяла доста.... Confused Confused Confused
  Но после,малко по малко си възвърнах предишното състояние...Наложих контрол над храненето,започнах да практикувам хатха-йога,да чета подходяща литература...Постепенно привлякох и единомишленици...И така....
  Когато ми направиха професионален хороскоп,астрологът каза,че заминаването ми в чужбина е много печеливш ход за мен,така че....."Камъкът" може да си намери ново място и да тежи и там! Simple Smile

# 397
  • Мнения: 1 380
  Момичета,след като не ядете месо,носите ли кожени обувки,дрехи,чанти? Rolling Eyes
Аз ДА!!!
Не съм се замисляла за това, но определено обувките от изкуствена кожа ми умирисват краката....

# 398
  • Мнения: 7 914
  Аз,когато напуснах родината си и заживях в чужбина,първо време бях все-едно паднала от луната....
 
е то това е момента на адаптация Rolling Eyes...

# 399
  • Мнения: 7 418
  Аз,когато напуснах родината си и заживях в чужбина,първо време бях все-едно паднала от луната....
 
е то това е момента на адаптация Rolling Eyes...
  Е,да! Peace
  Искам да кажа,че тази адаптация не бива да обърква тези,които са отишли да живеят в чужбина(писах своя постинг във връзка с  онази фраза:"камъкът си тежи на мястото") Simple Smile

# 400
  • Мнения: 2 185
Звездичка, Селма подкрепям написаното от вас   bouquet . Явно наистина става въпрос за период на адаптация  Peace . За мен е трудно, защото както бях споменала у нас родителите ми спазваха същия режим като мен- без месо и животинкси продукти, много семесна и ядки и т.н. Когато дойдох при приятеля ми, няма да ви казвам какви хранителни навици заварих  #Crazy. Когато се ориентирах в обстановката успях доста неща да променя- сега пазаруваме от коренно различни магазини и коренно различни стоки, но първият месец, два бях тотално неориентирана и някакси се пуснах по течението.

Разбира се, че някои хора се чувстват много по-добре в чужбина и това перфектно може да се види в хороскопа. Аз също не мога да избягам от " чужбинското ", всичко в хороскопа ми крещи, че съдбата ми е навън. Дълги години се съпротивлявах ( бях приета да уча в чужбина и не заминах ), но въпреки това живота ми винаги беше свързан с чужбина- чести пътувания за дълги периоди извън Бг във връзка с образованието ми; след това работа с чужденци ( работих в хотел) и накрая дойдох тук  Wink

# 401
  • Мнения: 7 914
  Аз,когато напуснах родината си и заживях в чужбина,първо време бях все-едно паднала от луната....
 
е то това е момента на адаптация Rolling Eyes...
  Е,да! Peace
  Искам да кажа,че тази адаптация не бива да обърква тези,които са отишли да живеят в чужбина(писах своя постинг във връзка с  онази фраза:"камъкът си тежи на мястото") Simple Smile
мисълта ми беше, че всеки го има този период, аналогично важи дали сме  намерили или не мястото си в чужбина Peace
за хармонизацията , за която говорим се провокира по скоро от други катализатори -  това е моето мнение! Hug



Clairette Hug
 е, аз пък съм казвала, че не се виждам извън БГ, за повече от екскурзия Rolling Eyes... а виж ме  къде съм сега Crazy

# 402
  • Мнения: 7 418
Clairette,всичко при теб ще е прекрасно!
 Знаеш ли,и аз имам  хотелиерски опит(работа и общуване с чужбинските чужденци  Wink  Laughing ).
Много интересни хора се срещат сред пътуващите.Някак пътуванията променят човека и той става по-гъвкав,по-интересен.....

# 403
  • Мнения: 2 185
Селма  така е  Wink . Няма нищо случайно- вероятно имаш слънчев знак или асцендент в стрелец, или пък засилен 9-ти дом, затова и при теб тенденцията чужбина-чужденци е така подчертана  Hug

Извинявам се ако измествам темата  Blush

# 404
  • Мнения: 179
Момичета,

направо сте изписали темата Simple Smile

да се вмъкна и аз
докато се адаптирах в Бургас и при мен се получи срив
бях свикнала край мен непрекъснато да има хора,да общувам,а попаднах в един зимен сив Бургас,с ветровити улици
разболях се от самота с две деца до себе си и непрекъснато работещ мъж
никога няма да забравя това през,което минах
и понеже от пръв път не рабрах за какво иде реч ситуацията се повтори след две години-този път качествено/не ми мърдаше ножа и операционната маса/
и до днес си спомням как се бях прибрала във Велико Търново/родом съм от там/ и гледах залязващите слънчеви лъчи от една крепостна стена на Царевец
"знаела" съм,че на следващия ден нищо няма да бъде същото-наслаждавах се
на следващата сутрин се събудих с бъбречна криза,малко по-късно се срещнахме с хомеопатията лице в лице

понякога си мисля,че мога да спестя на някого болката/душевната/ като просто дам алтернативи
но и друго е вярно,че нямам право да отнема на един човек желанието за страдание и пътя на изпитание,който го очаква

Общи условия

Активация на акаунт