Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 507
  • 493
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 869
Агниешка, не, без бебето ходя, че това са си 4 часа упражнения (психика и физика) - няма да мога да се концентрирам за нищо и ще пречим на останалите. Бетео си седи вкъщи с таткото - много добре се гледат двамата  Grinning

Калида, устнових, че от някои соеви продукти на детето му беше зле. Сега останах само на една марка тофу и то е ОК. Не съм фен на соята, ям тофу за разнообразие и когато не съм успяла да приготвя някоя белтъчна манджа. Категорично не бих давала на детенцето соя под каквато и да е форма докато не стане на по прилична (училищна  Mr. Green) възраст.

За вярата:
Някак си изобщо не си представям човешкото съществуване без нея... И нямам предвид белобрадия старец или синекият пророк... нещо много по-дълбоко и всеобхватно е за мен. Няма как да постигнем хармония със себе си без вярата - то е като да градиш къща без основи - все нещо ще я събаря.

# 271
  • Мнения: 2 959
...имам 1ва и 2ра степен Рейки...
Звездице- чернокоса хубавице, привет и поздравления за постигнатото в областта на рейките, но тук е хармоничната тема, а енергийните влияния и въздействия са само помощни елементи. Тук има доста Момичета които са много напреднали в Твоята област, макар и неафиширащи степени и нива. Поздравления също и за генералната хран. промяна на която Си се решила, само това е начина да пребориш упоритата кандида/ ако не Си го постигнала вече/ и същевременно да постигнеш мечтаното тяло и самочуствие. Кажи Ти как се бориш за възвръщане на духовният Си баланс, успя ли да победиш страховете Си и съмненията толкова присъщи за човешката Ни природа?
...дърветата,растенията и даже да отглеждаш такива в градина,на които да даваш част от себе си...
Пете, интерсни факти споделяш, припомни ми едно изследване в което твърдяха че растенията имат емоции, чуства, добра телепатични възможност, с една дума "зелена интелигентност". Те не могат да използват звука и забележими жестове, но успяват да предадат съобщението Си. Обясняваха го с малките рибонуклейнови кис- ни, съставка аналогична на хормоните в растенията. И сега наред с фотографията, медитацията, упражненията ще учудиш близките Си и с отглеждане на собствени растенийца?!
Хуманис, благодаря Ти за споделенията опит! И Ти и Петя твърдите че рейките не могат да навредят, че са чисти енергии насочени да помагат на нуждаещо се същество, но аз се сещам за "ефекта на луцифер"- за човека успял да влияе на толкоз хора и да ги принуди да вършат много неприятни неща. Може би не става въпрос за едно и също, но отново се засяга идеята чуждо недобронамерено енергийно- мисловно въздействие. Никога ли не си попадала под отрицателно въздействие, можеш ли да му противодействаш по някакъв начин?
...гледах това в Японската градина в Ботаницхеската градиа тук...
Ескориал, върна ме години назад когато живях в красивият и незабравим Монтреал. Ботаническата градина е невероятна, аз присъствах там на чаен ритуал. А за упражнението, доста силно е, но помага в намирането на вътрешната хармония, още повече ако го направиш рутинна всекидневна дейност, по съвсем друг начин ще гледаш на себе Си.
Звездобройке, съжалявам за "пробождането", не съм го целяла. Кажи как успяваш да задържиш хармонията в ежедневието когато се срещаш с толкова чужда болка, как успяваш да останеш вярна на това в което вярваш като може би доста често Си задаваш въпроса "защо?"?!
...аз имам много каузи за защита...
В това Ти е силата, Агнешка! Никога не бездействаш и това което прави го правиш с вяра и убеденост в крайният завършек, типично за волевият Стрелец, набелязва и отстоява. Как изкара празника, намери ли светлината във спец. Си ден? Кажи за вярата, успяваш ли да я отстояваш винаги?
Мег, а реши ли вече за захранването на Марти- с какво, кога?
Зелена тролска Принцеске, забележима е промяната, успяваш да пребориш депресивните настроения. Весели грухтещи ритми в подписа се появяват, чуство за хумор, примесено с горчив сарказъм ли усещам? А мандарините са хубав зимен плод, но защо загърби грейпфрута, комбинирай, сменяй, Ти си момиче на промяната и емоцията.
Деско, Евредика, Шивани, Лилибон, Били, как сте, успявате ли да запазите хармоничното начало в Себе Си?

Момичета, вярвате ли в Коледата, или по скоро в приказното й начало? Успявате ли да й се насладите като празник, събрал семейни традиции и съкровенни желания?

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 02:37 от Kalida

# 272
  • Мнения: 179
Kalida,

пак ме изпревари Simple Smile
исках да пиша за Духа на дядо Коледа
сега не мога да се сетя в коя от книгите го намерих,но той както и всичко около нас е реално съществуващ
нищо,че мама и татко избират подаръците,на него можем да се помолим за други неща-такива,които не се купуват от магазина  Wink
бях решила да ви изненадам за празниците

и който вярва ще се срещне с него  newsm51

# 273
  • Мнения: 6 993
Това е  една детска песничка, която  ми е много смешна, защото е детска и с много мила мелодийка и реално няма смисъла, който влагам сега в нея, след като спрях месото.
Казва се в нея, че всички сме мамини прасенца  Grinning
Вярата за мен като религиозна вяра ми е много далечна...Много. Уважавам я обаче, не се карам с хората, които вярват. Освен ако не са много напористи да ми обясняват за Бог и прочие. Аз си вярвам в някакви си мои неща, май по-скоро събрани от различни учения и религии, някакво сборно такова нещо. Но ми се иска съдбата да е в мои ръце, аз да си избирам пътищата. Чуждо ми е да се моля.

Коледният дух, като изключим комерсиалността, е хубаво нещо.  Grinning Предизвиква в мен едни артистични дълбоки пориви от типа на да си направя играчки за елхата, да си направя сама украси. Все не ми остава време и това леко ме тормози вътрешно. Иска ми се да създавам някакви неща  Blush За това тази година нещо ме накара от вътре да си поръчам на мама шишове за плетене и няколко кълба прежда. Тя пък се разплака, защото баба много обичаше да плете, а тя почина в края на август и на мама още и е тежко. Аз пък как не се сетих, че ще и стане гадно, ама на - овца съм си Embarassed
Другото, за което се размислям, не само покрай Коледа, но просто песните са коледни (на Джон Ленън песните имам предвид), са войните, бедността, глада по света...Това, което предстои на изстрадалата ни планета ...Как да помогна на нея, на бедните хора.
За мен всичките коледно-новогодишни празници са семейни, понеже не живеем близо нито до моите, нито до неговите родители, ми е приятно да прекараме по 4-5 дни с тях, да си се порадваме взаимно. Това ми е най-важното.

# 274
  • Мнения: 3 743
За Коледата, мисля, че трябва да си запазил детския си дух, за да й се радваш истински. Не уважавам цветовете на Коледата, защото това са цветовете на Кока Кола. Не уважавам и отсечените елхови дръвчета, а изкуствени пък нямат май много смисъл. Уважавам българските традиции за сурвакане с дрянова пръчка, коледните песни, събирането на всички близки и коледното настроение. Всичко друго за мен е показност и комерсиализация Peace.

Ето едно стихче за това как децата приемат нашия свят:

Big Mud Puddles and Sunny Yellow Dandelions
Author Unknown

When I look at a patch of dandelions, I see a bunch of weeds that are going to take over my yard.
My kids see flowers for Mum and blowing white fluff you can wish on.


When I look at an old drunk and he smiles at me, I see a smelly, dirty person who probably wants money and I look away.
My kids see someone smiling at them and they smile back.


When I hear music I love, I know I can't carry a tune and don't have much rhythm so I sit self-consciously and listen.
My kids feel the beat and move to it. They sing out the words. If they don't know them, they make up their own.


When I feel wind on my face, I brace myself against it. I feel it messing up my hair and pulling me back when I walk.
My kids close their eyes, spread their arms and fly with it, until they fall to the ground laughing.


When I pray, I say thee and thou and grant me this, give me that.
My kids say, 'Hi God! Thanks for my toys and my friends. Please keep the bad dreams away tonight. Sorry, I don't want to go to Heaven yet. I would miss my Mummy and Daddy.'


When I see a mud puddle I step around it. I see muddy shoes and dirty carpets.

My kids sit in it. They see dams to build, rivers to cross, and worms to play with.

I wonder if we are given kids to teach or to learn from?
Enjoy the little things in life, for one day you may look back and realise they were the big things.

I wish you Big Mud Puddles and Sunny Yellow Dandelions!!!

За вярата, аз се моля, когато ми предстои нещо важно. Но винаги гледам самата аз да съм добре подготвена. Т.е. "помогни си сам, за да ти помогне и Господ"

# 275
  • Мнения: 7 914
Kalida
 грешно си ме разбрала, не съм искала да се изтъквам..., а просто се "отчетох" Wink понеже видях споменати и Рейки и Изис Сейким Rolling Eyes а те са един от пътищата за хармонизация постигане на духовно ниво
 кандида отдавна вече нямам! Използвам в момента Бахови есенции, и мога само да позитивни неща да говоря за тях, и явно съм започнала да елиминирам първопричината, която ме е подтикнала да ги употребявам!

страха е именно нещото, което играе лоша шега на човека! ако го няма страха,човек е постигнал пълна хармонизация! така, че продължвам да се боря с него както и със съмненията, но мисля, че за сега съм ( понеже човешкия дух е вечно търсещ) налучкия правия път с позитивно мислене...опита за контрол на лошите мисли е първата крачка... другото идва от самосебе си, нали? Hug


# 276
  • Мнения: 620
Kalida, попадала съм под чуждото отрицателно въздействие и то не един или два пъти. Именно това ме накара да търся нов начин и път в живота.  Намерила съм своя начин да се пазя но темата е много обширна и няма да е интересна да я дискутирам тук.
За Рейки и опасенията ти от манипулация мога да кажа ДА съществуват все пак това  е работа с намерение а не всеки има алтуистични такова. Мога да добавя че името Рейки, прана, чи, универсална енергия са синоними Peace и няма особено голямо значение нивото ти в тях а има значение какво си постигнал като вътрешна чистота. Само един хармонизиран човек може да хармонизира друг и е важно с какви хора общуваме, МНОГО ВАЖНО!
 

# 277
  • Мнения: 925
Kalida, аз съм си тук и ви следя Wink Ама нямам какво да пиша, доста назад съм от вас. Не ви и гоня, следвам си моя път. И при мен като при Звездица наченките на просветление дойдоха след раждането на сина ми, така че сега прохождам и имам мнооооого да уча и да чета. Не бързам, засега нещата някак сами си идват при мен и това, от което имам нужда в момента, си го намирам.
Днес празнуваме именния ден на сина ми, така че споделете хубавия празник с мен!  Hug
Редактирам се, че исках да питам Меги за курса при Роси - ще има ли следващо издание и кога, ако знаеш?

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 18:11 от Евридик@

# 278
  • Мнения: 1 404
Здравейте,момичета Simple Smile
Евридик@,честит празник,да ти е жив и здрав Ники,много късмет и светлина да следват пътя му!
И ние празнувахме днес-Виан стана на половин годинка,за мен това е вододелът бебе/човече Heart Eyes
Мег,Агнешка,сигурно сме се засичали при Роси.Аз бях на един двудневен в Бояна,вторият уикенд водихме и мъжете,на Роси половинката им показа разни дихателни упражнения...хапнахме аюрведична храна,аз тогава си взех и книга за аюрведичната кухня и вече имам няколко доста добри попадения Simple SmileМного ми се ходи пак,дали ще има скоро курс?Мег,а бебето издържа ли 4 часа без да суче?На мен това ми е голям проблем за по-дълги отсъствия-Виан не може да пие от шише,затова и на работа ходя за по два часа още.
Калида,хармонията я следвам-понякога ми бяга...после пак ме обгръща и така..в най-напрегнати моменти си повтарям,че това,което ми се случва е точно правилното за мен,че няма грешни решения,има само уроци и се моля Бог да ми помогне да видя ситуацията по най-добрия възможен начин.
Коледа на мен винаги ми е действала някак депресивно,преди време имах една хомеопатична криза по Коледа-няколко повтарящи се паник атаки и сега явно съзнанието ми се плаши още.Надявам се тази Коледа да е различна PraynigЕовин,завиждам ти,на мен семейните събирания винаги ми действат тягостно Confused
За захранването-мисля вече да започваме,само не съм решила как LaughingИска ми се да е педагогически,от друга страна ми се налага да заместя хранене през февруари...ще го умувам още.

# 279
  • Мнения: 7 914
humanis

нивата имат значение до момента на вътрешна готовност заследващата крачка Peace Когато търсим Пътя е възможно да минем по много пътечки,но те винаги ще те доведат до Истината стига да не изневеряваш на вътрешното си Аз Hug Hug

Евридик@
 честит ти Именник - да ти е здрав и много усмихнат Hug  bouquet аз също не бързам.. за къде да бързам? Нещата се подреждат в степента, в която си готова Hug Hug


# 280
  • Мнения: 3 376
 Евридик@ честит именник и от мен Hug Да ти е живо и здраво момчето-това е най-важното,всичко друго се нарежда после Hug

Kalida пробождането не е в лошия смисъл.Като приятел който не съм виждала отдавна е,но и проницанието ти ме поразява Laughing
Хората идват при мен,за да помагам на телата им,но душата е преди тялото,а как не се замислят и не вярват понякога...Затова когато открих д-р Бах имах чувството,че съм открила нещо,което винаги съм търсела.
Хармонията в себе си я губя понякога,но виж вярата-никога Peace

Коледното насторение ме заразява понякога-прекрасната украса по улиците и повишеното настроение на хората.Иначе повече я свързвам с рождението на Исус Христос,толкова хубав празник..Не знам какво общо има с Дядо Коледа и отсеченото украсено дърво.
Всъщност дядото е хубаво нещо,защото е магия за децата,а и за възрастните.И по Коледа наистина се случват чудеса,но според мен е по-скоро защото хората ВЯРВАТ,че ТОЧНО ТОГАВА ще им се случи.

# 281
  • Мнения: 730
Здравейте,
според мен човек постига пълна хармония, единствено и само ,когато слуша своята емоционална система, тя му подказва във всеки един момент- кое е е най-правилното и точното решение, какъв избор да направи.
И когато послушаш себе си, знаеш по кой път да поемеш. Да, можеш да си помагаш по много начини- Рейки, медитации, позитивни утвърждения и т.н..,но Сам ги избираш и знаеш, че това е твоето нещо,което юе ти донесе баланс и хармония. всичко останало е някакво чуждо мнение и вяра в нещо, което не е твое лично усещане. Аз слушам себе си, своите емоции и усещания и съм доволна оттова.

# 282
  • Мнения: 2 959
...Аз слушам себе си, своите емоции и усещания и съм доволна оттова...
Дани, радвам се че споделяш с нас знанията и опита Си, явно Си открила своя път, път към Твоята истина. А как успя да пребориш страховете Си, явно Си го постигнала, избирайки Рейкито, но как беше началото? И как интуитично успяваш да налучкаш нуждаещият Се от Теб за да му изпратиш изцелителната си енергия, някакво вътрешно чуство ли имаш или просто отсрещният човек Те намира? Явно понякакъв неведом начин успяхме да Те привлечем към таз тема, но аз много се радвам на тоз факт!
...бях решила да ви изненадам за празниците...
Пете, от Теб човек само приятни изненади може да очаква! Доста силен човек Си, обичаш да се раздаваш и не чакаш обратното в замяна. Отива Ти ролята на Дядо Коледа! Не те ли изморява понякога таз алтруистична наклонност?
...чуждото отрицателно въздействие...това ме накара да търся нов начин и път в живота...
Хуманитарно Раче, но въпреки всичко Ти успя да го откриеш, нали?! Пребори и загърби толкоз неща и лоши навици и успя да пробиеш и да се наложиш! Благодаря Ти за обясненията, дано откриваш и да се натъкваш на повече хармонични личности във всекидневието за да Те зареждат а оттам да можеш да се раздаваш- и любовта Си и разбирането Си и опита Си, обичащо Момиче! Интересна тема е начина за защита от отрицателните енергийни влияния на другите, но явно всеки Си има изработена лична методика. А вярваш ли в възможността за моделиране на бъдещето, Рейките позволяват до известна степен?
Звездице, а помагат ли Ти Рейките в ежедневието, използвала ли си силата им при Ерик или 1/2? И с какво заменяш месото в менюто на малкият Си Футболист? А за Бахамовите есенции, мина ли интервюто или сама ги налучка?
Еовинке, пишеш че вярата като религиозна инстанция Ти е чужда, нима не ходиш на църква?
Пътешественичке, честит празник на малчугана Ти макар и със закъснение!
Били, честита 1/2 годинка на Виан, те с Диди на Гали са в един месец ли?! Добър Човек имаш до себе Си след като е до Теб бил/ е при таквиз тежки емоц. съст- я! Георги Ти е златен!
Гали, а Ти ще захранваш ли Диди?
...И по Коледа наистина се случват чудеса,но според мен е по-скоро защото хората ВЯРВАТ,че ТОЧНО ТОГАВА ще им се случи...
Звездобройке, и отново опираме до вярата. Вярваме и се случва, вярваме че ще го постигнем и го постигаме, вярваме че ще направим промяната и променяме нашият свят. Така и Ти леко леко ще постигнеш желаното въздействие и промяна. Как Си в началото на новата Си година, с оптимизъм ли започваш да вливаш и запълваш всяка месечна кутийка, или умората от отминалите си казва ролята?
Мег, кажи как гледаш на Коледата, ще запазиш ли магията на неуловият Й чар за Марти?
Ескориал, а защо ползваш пакетираните варианти на салбата, не Ти ли излизат по скъпи пакетчетата? Как мина срещата с Верчето, Маги, Ясен и 1/2?
Кюбит, как Си съседке?

Момичета, как гледате на спомените, те могат и да са приятно връщане назад в миналото, но може и да са тягостни и болезнени? Позволявате ли Си да ги загърбите и забравите, но дори и така има моменти когато Те се връщат, нали?!

# 283
  • Мнения: 6 993
Ами не, не ходя на църква.
Не ме линчувайте, моля.   Grinning
Предполагам, че съм така възпитана - нашите никога не са били особено религиозни.
Аз не съм кръстена даже.
Празнувам християнските празници, по-скоро обаче като наложена традиция, като момент, в който съм близо до хората, които обичам, от колкото от вяра.

Майка ми се опита да се обърне към вярата, сега след като почина баба, явно имаше нужда. Църковните служители, и свещениците, и другите , които работят в църквата, никак не са били...не знам, любезни ли, разбиращи...Все съм си мислела, че като си свещеник, главната ти роля е да изслушваш хората, да ги успокояваш, да им вдъхваш вяра, някакъв оптимизъм дори. А те са били доста груби и пресметливи.  Rolling Eyes

# 284
  • Мнения: 620
Kalida, благодаря за разбирането!  Уникалният ти начин да вдъхнеш надежда, вяра и любов на хората е прекрасен   bouquet Имаш изключителни  постижения в общуването, това не на всеки се отдава а пък да не говорим за разбирането от разстояние. Относно въпроса за Рейки и формирането на събития не го използвам имам си други начини. А  на въпроса за спомените, когато са хубави и си ги връщаме можем да се подмладим и освежим /обикновено хубавите за това ги използвам/ а лошите ами те трябва да се отработят или да се унищожат така все едно не са били..изхождайки от твърдението "няма минало , няма бъдеще, няма настояще - всичко е сега.


Еовин, вярата и религията не са златната рибка, която веднага изпълнява желание   Simple Smile
Препоръчвам една книга, която свещенникът от погребението на мама ми каза. Книгата  е Беседи за живота след живота а автор е Архимандрит Серафим и може да се намери в книжарница на църква.  Книгата е в няколко тома но като начало може да се започне от първи. Мисля, че би помогнала на майка ти поне малко.

Общи условия

Активация на акаунт