Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 428
  • 493
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 869
Ама разбира се, че тук ще постна синтеза от курса; бях обещала вече  Grinning
Изчаквам само да приключим, за да е цялостно писанието.
Петя, не е късно Simple Smile Първите 4 чакри се развиват в детска възраст, но следващите са в юношеството и по-зряла възраст.
Не знам дали ще се получи достатъчно добър синтез. Идеята е че всеки може да си намери къде са му проблемите от и евентуално сам или с помощ да намери решенията. Отделно за майките на най-малките ще е полезно да видят от какви грешки да се пазята, за да не пречат на хармоничното развитие на децата си.
Ако бяхме хармонично общество изобщо нямаше да се налага ди се учим и четем сега - щяхме да сме "попили" знанието докато растем. Но поне за тези, които се гледаме децата в БГ, примерите, които срещаме извън дома и реалността, с която децата се сблъскват, са всичко друго, но не и хармонични в огромната си част  Sad

За Ейбрахам: аз съм прочела почти всичко (без емоциите и парите, понеже ми се видяха следствие от останалите книги), и някои части много ми харесаха, други ми се сториха малко твърде като за американци, но все пак си струваше да се прочетат книгите Simple Smile Идеята е ясна, но някой трябва да ни научи на изпълнението, а като няма човек пряк учител, са нужни именно много прочетени страници...

Редактирам се, че се присетих за една книга, която също се движи по чакрите и обяснява как емоционалните травми там са съврзани с развитието на различни болести. Много ми допадна като стил - Анатомия на духа, авторът е американка.
Друга такава книга, пак движеща се по чакрите с цел да изчисти емоционалните травми, за да се постигне безболезнено раждане е Painless Childbirth на Guiditta Torretta. "Хванах" я точно като излезе в Амазон края на април и смея да твърдя, че благодарение на тази книга и още няколко помощни неща имах прекрасно и безболезнено раждане  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 21:22 от Meg1

# 316
  • Мнения: 2 959
...това,което ме провокира да се запиша да следя форума...беше очакването на едно бебче
майка му обаче набързо реши да се раздели с него по собствено желание...
Пете, предполагам решението на таз майка няма да Те провокира да спреш да влизаш в Форума, нали?! Ние имаме нужда от Теб, много Момичета са тук привлечени от силата Ти и постингите Ти.
Сладкишче, радвам се да се засечем, вярна последователке на Йога- философията. Ти предполагам вярваш и в силата на мисълта и духовното утвърждаване. Откъде стартира таз вяра, да не би Петър Дънов да има влияние? Разплетели сложният ваксиниращ казус на синеоката Калина?
...За бъдещето...съзнанието ми рисува мрачни картини...
Пътешественичке, позволяваш Си съзнанието да взема в тез ситуациии превес, пробвай да се довериш преди това на подсъзнанието, работи в/ у него и положителната нагласа към света, утвърждавайки околният свят ще се промени и светоусещането Ти. Не забравяй, "...че Ти Си огромен океан от любов и светлина..." който сам влияе на посоката на вълните в душата Си! Направлявай ги, към желания бряг!
Клерет, успешно приключване на семестъра, а за САЩ не знам, дано Офи е успяла да Ти помогне!
Метални тролски Ангеле, много Си кратка. На какъв език Ти е песничката за прасенцата, скандинавски ли, или греша, Еовинке? Решихте ли как ще разпределите празничните престой с 1/2, на именният му ден къде ще сте?
ЕАСпирит, нима все още Ти се спи, нали имаше да доказваш нещо, Звездобройке?!
...разбули тайната моля те...
Любопитке, то няма нищо мистериозно. Имате запомняща се фамилия, а Арт Систем ни бяха едни от основните комп. доставчице, а пък съпруга ти е страхотен специалист и заедно с Павката Личев, Борката, Краси бяха формирали много професионален технически сервиз, както виждаш нищо особено! И дано да успееш да се запазиш все така по детски щастлива и недокосната от външните пораснали емоции и проблеми! Ескориал, а какво е по- добре според Теб, ако намеря изсушеният плод или ако ползвам маслото от него, говоря за беритата, за които Те потах?
Дани, радвам Се че мислите на някой са успяли да Те привлекат тук, дано и да успеят да те задържат.
Приветстващото Слънчице, успявала ли Си да помогнеш посредством чакрите и цветовете в ежедневната Си дейност, или все още трупаш опит?
...нямаше да се налага ди се учим и четем сега - щяхме да сме "попили" знанието докато растем...
Мег, интересно ми е какво мисли съпруга ти като професионалист за всичките тез неща които обсъждаме тук, защото Той би трябвало да го гледа и оценява от медицинска гледна точка, а конвенционалната медицина по съвсем друг начин обяснява психиката на човека и връзките му с обществото?






# 317
  • Мнения: 557
...
Ескориал, а какво е по- добре според Теб, ако намеря изсушеният плод или ако ползвам маслото от него, говоря за беритата, за които Те потах?
...

Аз съм застъпник на whole foods. Т.е. храната трябва да е максимално близка до този си вид, в който ни я предлага природата. Така е най-полезна и лесно усвояема от телата ни.
Т.е. всеки един екстракт, какъвто е маслото от тези берита е по-лошия вариант в сравнение със самите берита. Сигурно това масло е много по-полезно от кравето примерно, но не и от самите берита в истинския им вид.
Казваш, че можеш да ги намериш сушени - тогава е хубаво да проучиш фирмата производител за начина по който ги сушат. Защото много производители си спестяват време и сушат плодовете на високи температури. Това убива ензимите в плодовете и те стават вече наполовина полезни. Стават готвени (печени), а не сушени, въпреки, че после ги продават за такива.
Трябва да се сушат на температура до 42 градуса Целзий (114 по Фаренхайт), за да не се убият ензимите.
Много малко производители на сушени плодове си правят наистина труда да сушат на такива температури.
А правилно изсушените берита са много по-полезни от печено-изсушените.

# 318
  • Мнения: 3 869
Калида, провокира ме! Simple Smile
Съпругът ми е психолог, а не психиатър! Последните именно са хората с бели престилки, бутащи рецепти за най-отровните хапчета, наред с химиотерапията  Cry
Та, за съпругът ми случващото се тук е просто една гледна точка от множество възможни такива. Приема я като такава и понеже видя положителната промяна в мен след промяна на храненето, е убеден че има смисъл, само дето за себе си трудно го открива засега  Wink

# 319
  • Мнения: 6 993
Калида, здрасти Simple Smile
На фински е. Той не е скандинавски. На полуострова са, да, но като произход не са скандинавски народ. За това си говори и самият език, не е в същата група. Но да не се разпрострявам, че на тема езици и езикознание като отперя едни пръсти по клавиатурата и едни постовеееее...
Коледата/Новата година я измислихме и разпределихме и съм много щастлива от това. На Коледа ще сме при моите родители и баба и дядовци, плюс две лели, чичовци и братовчеди  Hug На Нова Година ще сме у неговите родители, в по-скромен състав - с баба му и дядо му, а после на купон. Но ще сме 5 дни там, така че ще се видим с всички и ще си починем хубаво. Аз малко за вила я ползвам къщата на родителите му  Blush, но там е толкова хубаво и спокойно. Какво ли съм разбрала всъщност, аз като ида и спя до 12 часа на обед и после още 3 часа следобеден сън.  Laughing Но нямам време да се наспивам в София и си наваксвам така.

Чета тези дни една книга, как да лекуваме болести чрез храна. Макар че като гледам, по-скоро е с изключване на храна. Crazy
Има интересни неща  Peace
Също и на този линк попаднах: http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1257456 . Направо ме натъжи.
И още един: 25те най-полезни храни:
http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1252058

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 22:39 от Еовин

# 320
  • Мнения: 557
Мег,
Много ми е интересно мъжа ти учил ли е за Enneagram-ата?
Ние учихме миналата година за нея. За 9те типа. Изчетох и доста литература след това - много ми харесва това обяснение на архитиповете.
Ето линк в Уикипедия: http://en.wikipedia.org/wiki/Enneagram_of_Personality
Знам една страхотна книжка по въпроса. Ако някой се интересува - нека каже.
Доста нещо трябва да научи човек преди да използва enneagram (не знам как се превежда на БГ)
Хич не е лесно за разбиране и не може да се използва повърхностно, без да си добре запознат с теорията - рискуваш да изтълкуваш нещата много погрешно.

# 321
  • Мнения: 2 959
...само дето за себе си трудно го открива засега...
Ами точно затова Си Ти до него, Теб Те е открил, и като негово откритие Ти ще му откриеш пътя, но постепенно, поетапно, когато е готов за това. А за психологията, да знам че е такъв, аз имах предвид точно толерантността към инакомислието, към другият начин и подход към света, не традиционният дали са му присъщи, но явно е така, иначе нямаше да е до Теб в такъв критичен момент като избора на начина на излизане на Марти, като промяната на хран. Ти навици за които пишеш. И съвсем не съм целяла провокация, Мег, исках да видя какво е свързващото звено м/ у професионалист в областта на човешката психика от мед. гл. точка и професионалистта в духовното израстване на личността!
...Но да не се разпространявам,...
Еовинке, Ти си спеца тук, просто вида им ми напомни символите в една детска книжка която имах преди време, затова попитах! И после като довършиш четивото да споделиш какво включи/ изключи от менюто, моля! Но как имаш сили да я четеш преди празниците, доста виновна ще се чустваш когато загърбваш нечия трапеза след няколко седмици?
Ескориал, благодаря за съвета! Аз продължавам да Си ги издирвам, натъкнах се на доста интересни рецепта подобно на твоят зелен шейк с годжитата, но сега с тез!

# 322
  • Мнения: 7 914
Мег,
Много ми е интересно мъжа ти учил ли е за Enneagram-ата?
Ние учихме миналата година за нея. За 9те типа. Изчетох и доста литература след това - много ми харесва това обяснение на архитиповете.
Ето линк в Уикипедия: http://en.wikipedia.org/wiki/Enneagram_of_Personality
Знам една страхотна книжка по въпроса. Ако някой се интересува - нека каже.
Доста нещо трябва да научи човек преди да използва enneagram (не знам как се превежда на БГ)
Хич не е лесно за разбиране и не може да се използва повърхностно, без да си добре запознат с теорията - рискуваш да изтълкуваш нещата много погрешно.

аз искам да знам името на книжката Hug

# 323
  • Мнения: 3 376
Kalida забравих вече какво беше ooooh! Като се се тя веднага ще пиша Grinning

И на мен ми стана интересно за enneagram. Peace

# 324
  • Мнения: 179
Kalida,

само в кръга на шегата

представям си следното:една таблица и в нея попълваш обща картинка на участващите тук Simple Smile

това наистина е много приятно да намериш точните думи да се обърнеш към всеки,да запомниш какво е писал за себе си и семейството си,начина си на хранене,мислене,философия
на мен ми е интерсно с какво се занимаваш, каква си по професия?
/може би някъде си казала,ама нали съм новак тук  Wink /

понякога чета само коментари по други форуми във връзка с тема,която търся и много често тона не е такъв,впечатлението ми до този момент не е било хубаво заради упреци,нападки,обиди,критики и заядливи писания
а кому е нужно да си даваш думите там,където не ги искат

тук е много топло,приятно и даже само с присъствие

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 09:40 от petiai

# 325
  • Мнения: 6 993
тук е много топло,приятно и даже само с присъствие
И аз така се чувствам сред вас. Успокояващо.

# 326
  • Мнения: 7 914
тук е много топло,приятно и даже само с присъствие
И аз така се чувствам сред вас. Успокояващо.
хайде и мен ме включете в група на приятно чувстващите се с Hug

# 327
  • Мнения: 3 869
Escorial, питах го специално  Simple Smile
В хода на обучението тук са изучавали няколко такива модела за типоветете личности - от известния 4-типов до 10 и повече типа. Отговори ми, че е въпрос на теория, т.е. кой и в каква светлина е правил изследванията и наблюденията си. Вече всеки, който се занимава професионално с психология, си изгражда собствена система на базата на наученото, прочетенето, преживяното и преосмисленото, и работи с нея почти автоматично, без да преминава през надлежно описание на типа човек срещу себе си и съответно какво може да очаква.
Специално моят мъж има един уникален талант в областта на трудовата и организационната психолгия и засега добре се позиционира именно с него Simple Smile
Иначе аз също харесвам холистичните модели (останлите са ми просто едностранчиви и нецялостни, няка си "двуизмерни") - затова и правих трансперсонална психотерапия, както и курсът по чакрите - тялото, психиката, духът и емоциите на могат да се лекуват поотделно, защото резултатът винаги ще бъде полвинчат. В този смисъл, много харесвам едно изказване на моя хомеопат, че "хомеопатията е медицина за душата; може да спести няколко хиляди години прераждания". Т.е. може да помогне на душата да върви право по пътя, който си е начертала, да помни уроците и дори да вижда само предупрежденията, без да се налага да минава през сурови уроци. Неприятните събития са именно уроците, които трябва да ни върнат в правия ни път, но защо да се отклоняваме изобщо от него, ако имаме такава възможност Wink

# 328
  • Мнения: 3 869
Понеже тук сме събрали и няколко майки с малки бебета, да дам един линк с идеи за празниците (в стил Коледата безопасна и приятна с бебе Wink):
http://www.babycenter.ca/baby/traditions/xmasbirthto6mnths/

# 329
  • Мнения: 6 993
Meg, супер е. Много хубава статийка.
Ще взема да я преведа и да си я постна.
Я, да ви кажа нещо смешно. Имам един колега, до моето бюрце.
Той е много здравословен тип - спортува, здравословно хранене, зеленчуци, не пипва сладко.
Абе чудесен е. Тъй да се каже - нагледен пример.
И гледам днеска някаква рекламна брошурка върху следобедната му закуска (един хубавичък морков).
-Я, каква е таз рекламка? - питам аз и грабвам брошурката.
- Това е да си крия моркова - отговаря той.
Аз:
Shocked За да не се напраши ли?
-Не, защото ще ми се смеят .
Аз  #Crazy . Представяте ли си? Хората ги е страх да не им се смеят, ако се хранят здравословно.
До къде сме я докарали .
Стана ми много смешно, ама сега - въобще не е смешно, като се замислиш.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 16:05 от Еовин

Общи условия

Активация на акаунт