Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 503
  • 493
  •   1
Отговори
# 420
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А ти чиста вата ли си?Има значение и сезона-например аз съм вата-пита,но през зимата гледам да компенсирам повече пита.

мисля, че само спрямо 1 въпрос бях пита.

проблемът е, че неговата подправка ми е много вкусна,
но ми понижава температурата и замръзвам навън ooooh!
на него му я взех, защото той все се поти Wink

търсих какво съдържа смеската за вата, но намерих 2 различни рецепти  newsm78
ако искаш ще ти постна съставките...

# 421
  • Мнения: 7 418
Селма  така е  Wink . Няма нищо случайно- вероятно имаш слънчев знак или асцендент в стрелец, или пък засилен 9-ти дом, затова и при теб тенденцията чужбина-чужденци е така подчертана  Hug

  Clairette,имам съмнения относно асцендента си,но не е в стрелец,както и слънчвия знак,за 9 дом не помня астролога да го е подчертавал....Даже,май ставаше дума за 8-я дом,но....Май,наистина, трябва да се преместим в една друга тема за тази дискуссия. Laughing

. Аз се чувствах прекрасно там, макар всеки път да имах огромни проблеми  Confused . Иска ми се един ден да се преместим там да живеем, по-специално Югоизточна Франция  Crazy

.................... Но като цяло кухнята им е страхотна  Peace
   И аз обикнах Франция,когато бях там.А кухнята им беше точно по моя вкус.За месото,вярно,че го ядат почти сурово(както и гъбите),но това мен не ме засягаше! Peace

# 422
  • Мнения: 557
понякога си мисля,че мога да спестя на някого болката/душевната/ като просто дам алтернативи
но и друго е вярно,че нямам право да отнема на един човек желанието за страдание и пътя на изпитание,който го очаква

petiai, Ето това за мен беше много труден урок. Трябваше ми много време докато го науча и все още мисля, че не съм го научила на 100%....Не се чувствам сигурна в себе си, че действам изцяло според тази истина. А реално...ако не оставиш човек сам да мине по пътя, който му е отреден може от желание да му помогнеш само да му навредиш.

А на Коледа месо ядете ли? Ние ще сме на гости на свеки. Тя знае, че не съм "месарка"(както  се изразява), но няма начин да готви безмесно ястие само за мен....и аз трябва да ям само кисело зеле или царска туршия...а и двете не обичам.....
Какво правите в такива ситуации?


Аз в такива ситуации обикновено се нахранвам много добре у нас предварително Wink
Така че като отида после на гостито само си замезвам с ядки, салатки и подобни.
Освен това винаги си нося още нещо лесно за хапване за навръщане, когато може вече много да съм огладняла, така, че да мога да си хапна още в колата.
Да ти кажа - често ми се случват такива ситуации.

А ако свекърва ти сервира само туршия и кисело зеле, защо не и предложиш да донесеш пуканки и ядки? Така даже ще си част от приготовленията, трапезата ще бъде по-богата а и ти ще имаш какво да си хапнеш. Също сушени плодове, варена тиква... има много гозби които може да предложиш да допълниш към трапезата.

А за тази Коледа, понеже не ядем никакви животински продукти у нас, а много ми харесва традицията - баница с късмети - съм решила да направя тиквеник с късмети.
Правя го с кори за лазаня, тиква, малко кокосово масло и съвсем малко stevia.
После си го поръсваме със суров мед и прясно счукани орехи.
Мисля да го направя в тавата и да наслагам късметчета както в баниците + паричката естествено Wink

# 423
  • Мнения: 7 914
понякога си мисля,че мога да спестя на някого болката/душевната/ като просто дам алтернативи
но и друго е вярно,че нямам право да отнема на един човек желанието за страдание и пътя на изпитание,който го очаква

petiai, Ето това за мен беше много труден урок. Трябваше ми много време докато го науча и все още мисля, че не съм го научила на 100%....Не се чувствам сигурна в себе си, че действам изцяло според тази истина. А реално...ако не оставиш човек сам да мине по пътя, който му е отреден може от желание да му помогнеш само да му навредиш.

както е казано: поисканата помощ, е истинската помощ Thinking

# 424
  • Мнения: 3 988
А на Коледа месо ядете ли? Ние ще сме на гости на свеки. Тя знае, че не съм "месарка"(както  се изразява), но няма начин да готви безмесно ястие само за мен....и аз трябва да ям само кисело зеле или царска туршия...а и двете не обичам.....
Какво правите в такива ситуации?

Какво значи, а "на Коледа месо ядете ли"? Естествено, че НЕ. С какво Коледа е по-различна от останалите дни? Фактът, че си на гости, не е оправдание.  Wink
Винаги предупреждавам когато ни поканят, че сме вегетарианци и не ядем "само ориза от пилето с ориз". Никога не съм срещала неразбиране. Понякога съм хапвала в къщи предварително, но само ако съм била много гладна, за да не се нахвърлям веднага.  Blush
С родителите ни не е имало подканяния и кандърми и прочие изпълнения.  yes Бързо и безболезнено се адаптираха.  Peace
Когато човек е достатъчно категоричен, няма проблеми.  Peace Ако някой не е готов да уважи начина ти на живот и хранене, то не си заслужава да ходиш изобщо. Това е моето мнение.

asyalein правилно е отбелязала, че храната в Германия е по-зле от френската. Всъщност, на мен във Франция ми харесаха манджите.   chef

humanis, майката на една моя приятелка си купи кирлианова камера преди около две години. В Пловдив живее. Ако проявяваш интерес, мога да ти дам координати.

# 425
  • Мнения: 7 418


humanis, майката на една моя приятелка си купи кирлианова камера преди около две години. В Пловдив живее. Ако проявяваш интерес, мога да ти дам координати.
  Заинтригувахте ме с тази камера,и тези снимки!Може ли да се видят някъде? Rolling Eyes

# 426
  • Мнения: 179
сладкишче ,

не е нужно да чакаш каквото ти сервират това да хапваш
донеси си от къщи приготвено така както ти харесва след като не се съобразяват
при мен не е имало такива проблеми,свикнали са ми на всякакви "прищявки",но съм си носила салата с покълнали семена,ядки и др. и даже не си ям сама  Wink

# 427
  • Мнения: 1 380
Кюбит,Еовин,petiai  моите роднини не са като вашите.... Tired
На Коледа, ще сме в Плевен за 3-4 дни.....няма с какво да се запасявам.....и.ма магазини и там
а там се "плющи" яко месо......свекито примерно миналият път ми поднесе "пача"....е не ядох но от миризмата повърнах в мивката.... Sick Sick Sick
Аз си хапвам месо, но домашно, на баба, или когато съм под голям стрес....рядко но се случва.....(кремвирши или някое кюфте пълно със соя, но пържоли НЕ!!!)
Ох пак ще съм на салата...а сега зеленчуците са ужасни!!!Положителният момент в случаят е, че като отида там и винаги свалям по 1-2 кила!!! hahaha hahaha hahaha
Алкохол категорично не пия!!!
За събирания съм много скучна.... не пия алкохол, газирано, месо не ям....освен риба, не пуша, не клюкарствам по адрес на разни дебели или зле облечени жени, не се заглеждам по чужди мъже....абе с една дума "смотана".... hahaha hahaha hahaha
Не ми е в характера бе.....
А този тест за доша моята йога учителка ми го прави и съм питта....

# 428
  • Мнения: 179
по повод за Кирлиан да кажа:
има едни руски разработки на тази тема-софтуер,който прави чрез измерване на моментното състояние заснемане на аурата,пробиви,проблемни зони и органи и т.н.
на нещо такова съм се подлагала
правят се измервания по Фол на точки по ръцете и на базата на данни се изчертава графика-софтуера го чертае
вижда се кои чакри са засегнати,дава органи с намалени функции
пак да подчертая,че е моментно състояние
малко медитация,малко рейки и няма проблемни зони
и после една лоша дума-и пробив

не знам как е при Кирлиановата фотография и дали има значение моментното състояние
според мен би трябвало да се отрази
и да играе ролята на коректив
а тази жена с каква цел използва камерата?

# 429
  • Мнения: 3 376
Момичета,много бързо изписвате,аз не мога ви смогвам Crazy

Виждам,че повечето се чувствате добре там където живеете,може би е част от Пътя и така е трябвало да се случат нещата при вас.
Важното е човек да се чувства добре,независимо къде е това-дали тук или в чужбина.

Спомням си,че когато сестра ми замина преди няколко години/там където живее Звездичка сега Wink/ се чувстваше много зле.Знаеше,че не отива за малко,а за по-дълъг период от време-може би и това изигра роля.Адаптацията и беше дълга и много трудна.Преди около година братовчедка ми замина при нея-чувстваше се невероятно,все едно е чакала дълго време това.
Явно при всеки е различно.

За обувките,чантите и т.н.-има много алтернативи наистина.Аз умишлено ги избягвам и за детето,само мъжа ми още се мъча да го отуча,че няма по-хубаво от "естествената кожа" Rolling Eyes

Евридик@ ще стискам палци Peace Защо не му дадеш да прочете някой материал против ваксините?Например от книгата на д-р Гълъбов,имаше и един руски филм, преди време Людмил беше дал линк.Може и да го има всъщност в темата за ваксините.

petiai знаеш ли как по-точно се казва този софтуер?
Сестра ми има такава снимка,но си я беше правила в Холандия преди няколко години.

# 430
  • Мнения: 3 988
Като ви чета си мисля, че на доста от вас мъжете "не са съпричатсни", в смисъл карнивори са. Няма лошо де.
sladkish4e, и рибата е месо.  Wink
Селма, доколкото знам тази жена няма ъплоаднати кирлианови снимки в нет-а, но със сигурност ще намериш, ако гугълнеш.  Peace
petiai, целта й е задоволяване на любопитството и личен интерес към темата. Знам, че някакви хора с подобни интереси ходят да "се снимат".  Simple Smile
Не съм се интересувала подробно от камерата. Не мога да разкажа кой знае колко.


Има някой пишещи тук, които не харесват и не ползват услугите на конвенционалната медицина. Вчера имах интересен разговор и ми хрумна следния въпрос към всички, които отричат и не приемат конв. мед. Ако една репродуктивно затруднена двойка (каквато например сме ние) не се възползва от постиженията на медицината, шансът да има дете е нулев. Никакви алтернативни методи няма да помогнат на жена с две запушени тръби да зачене примерно. Какво да правят такива двойки според вас?
Моля ви не вадете на масата картата "осиновяване". Това е съвсем различна тема.

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 15:47 от Кюбит

# 431
  • Мнения: 3 376
Кюбит както казваше гинеколога който следеше моята бременност-"Всичко е Божа работа" Hug

Самия той ми даде няколко примера с такива двайки като вас,с жена която изрично е помолила да и бъдат завързани тръбите.
По "тази" медицина е било невъзможно да имат дете.
Наричат го чудо или изключение или и аз незнам как.

Този доктор го нарече "Божа работа".

Има причина за всичко.Ако успеете да я откриете съм сигурна,че при вас нещата ще станат точно така както искате.
Има и доста алтернативни методи.

# 432
  • Мнения: 3 988
Наричат го чудо или изключение или и аз незнам как.

Този доктор го нарече "Божа работа".

Вярно е, че такива "чудеса" се случват, но според мен в горния пример, някой лекар не си е свършил добре работата и тръбата не е била завързана добре. Както и да е... За съжаление "чудесата" се случват твърде рядко. Да чакаш чудото не е рентабилно понякога.

А изказвания от рода на "Божа работа" са много лесни, ако си от другата страна на проблема.  Peace

# 433
  • Мнения: 3 376
Казах го като пример,всъщност самия доктор ми даде пример и с жени които имат като вашия проблем.

Съгласна съм,че не е рентабилно да се чака чудо,затова според мен човек трябва да запретне ръкави и да действа. Hug

Аз незнам какво е,не искам да ти давам съвети и т.н.,защото не съм била в това положение.
Просто искам да ти кажа,че човек винаги има избор,винаги има начин и винаги трябва да има надежда.
Ако ти самата не вярваш,че ще стане...кой да повярва тогава.

Ела в съседната тема за подсъзнанието,там също имаме едно момиче което се бори като теб.
Щом мисълта лекува тялото,защо да не може да помогне и в твоя случай?

# 434
  • Мнения: 3 988
EASpirit, изход и избор винаги има.  yes Вярата, силното и насочено подсъзнание, положителната нагласа и позитивните мисли са според мен основа за решаване на всеки проблем.  Peace Но понякога има и други фактори, които са решаващи.

Общи условия

Активация на акаунт