Някой пил ли е антибиотик през първите месеци на бременността ?

  • 8 737
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря ви.Бях се притеснила доста
 Laughing

# 16
  • Мнения: 822
Благодаря ви.Бях се притеснила доста
 Laughing
Няма да се притесняваш,че се отразява на плода.Лека и безпроблемна бременност!

# 17
  • Мнения: 56
Мили момичета,
За пръв път правя (по скоро, правим-аз и приятелят ми) опит да забременея, като все още не знам има ли резултат тъй като чакам (по принцип трябва да ми дойде днес или утре). Притеснява ме това, че във вторник се разболях, вдигнах температура, боли ме гърлото, хрема. За да не направя нещо реших да си направя тест за бременност и той беше отрицателен. Пих 2 панадола, но пак ме хвана страх. Реших да не пия лекарства, освен хомеопатични. Но температурата ми се вдигна до 38,5 и беше така цяла нощ. И сега прочетох, че температурата може и да е по-опасна (аз като че ли само това търсех да прочета). Наистина ли е така?
Как постъпвате докато сте в очакване да разберете дали се е получило въобще?

# 18
  • Мнения: 2 172
ConfusedВъв втори месец съм(втора бременност ).Наложи ми се да пия Аугментин в първия месец ,била съм в 3 гестационна седмица,разбира се не съм знаела ,че съм бременна.Гинеколожката ми каза,че няма проблем ,защото Аугментин бил от групата на Пеницилинови Антибиотици.Вие пили ли сте Аугментин по време на бременност ?  newsm78

И аз пих аугументин по предписание на Аг-то ми,но в 4-тия месец,бил за бременни  Mr. Green

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Kriskata1979 може да пиеш парацетамол - до 3 на ден, освен това направи всичко възможно, за да си смъкнеш температурата - с кърпи, напоени с оцет и вода помага! Може един течен аналгин, ако е много упорита температурата.
Веднага отиди на лекар, предупреди го, че има вероятност да си бременна, той ще знае какво можеш да пиеш като лекарства. По-добре се лекувай докато е време, недей да чакаш, защото може да се усложни заболяването!
Стискам палци всичко да е наред!

# 20
  • Мнения: 3 034
точно този антибиотик не съм го пила, защото тук го няма. но да, гинеколожката ти е права - пеницилиновите антибиотици не вредят на плода. пила съм друг антибиотик от същия клас  Peace

# 21
  • Мнения: 9 973
доксистад пих по време на зачеването и

# 22
  • Мнения: 4 335
Пих антибиотик(пеницилин)в 4 месец,изписахами ги за вьзпаление на зьб.

П.П.Деси честита ти радост Hug

# 23
  • Мнения: 4 292
Пила съм, да. Не знаех още, че съм бременна.Заедно с антибиотика пих и други лекарства, изкарах много тежък грип, който след това ме повтори. Родих живо и здраво момиченце.
Аууу, Деси, честито!  Grinning

# 24
  • Мнения: 249
Когато бях бременна с голямата ми дъщеря във втория месец, се наложи да пия АБ поради разстройство, температура и повръщане. Не помня вече какъв беше, но помня, че доста се чудеха какъв да ми изпишат, за да е максимално безвредно. Дъщеря ми е вече на 5години и си е съвсем нормално дете. И аз мисля, че няма за какво да се притесняваш. Лека бременност и здраво бебче Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм пила.  Naughty








# 26
  • Мнения: 1 372
Аз не съм пила, но имам приятелка на която и се наложи да пие два пъти антибиотик в първия триместър. Роди здраво и хубаво бебе. Мисля че не е проблем. Пък и по - добре антибиотик отколкото да поддържаш температура.

# 27
  • Мнения: 349
Не съм пила  Peace

Общи условия

Активация на акаунт