,Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 5,

  • 71 196
  • 636
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 310
Пък аз ни в клин, ни в ръкав ще се включа, макар и с известно закъснение, да се похваля, че новият ми оверлог е Brother 3034D. Вече му посвикнах, макар че настройките са си живо предизвикателство. Но пък вдяването на конците е като детска игра, дори и на долния плетач.  Flutter Сега смятам да си закупя и някои допълнители крачета.

# 586
  • Мнения: 30
По него и кройки съм правила, стъкмистика класическа, мятам едни платове и нагласям, изрязвам, докато ми хареса резултата или докато не става за нищо  Mr. Green
аз от дете мечтая за такъв манекен,но до сега ролята ми на "дизайнер" е стигала само до хартиения етап (каквото ми дойде не акъла го рисувам веднага и имам една камара модели и смело мога да кажа,че поне 60% от тях изпревариха модата).винаги ми се е искало и аз да метна едно парче плат и да направя някоя рокля или нещо такова.ще видя как ще събера парички,но ще имам такъв манекен Peace

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 43
Пък аз ни в клин, ни в ръкав ще се включа, макар и с известно закъснение, да се похваля, че новият ми оверлог е Brother 3034D. Вече му посвикнах, макар че настройките са си живо предизвикателство. Но пък вдяването на конците е като детска игра, дори и на долния плетач.  Flutter Сега смятам да си закупя и някои допълнители крачета.
Честито със здраве и кеф да го ползваш и дай отзиви за модела, аз имам два(лучник и citizen) ама искам да си купя нещо по така .

# 588
  • Мнения: 3 718
Пък аз ни в клин, ни в ръкав ще се включа, макар и с известно закъснение, да се похваля, че новият ми оверлог е Brother 3034D. Вече му посвикнах, макар че настройките са си живо предизвикателство. Но пък вдяването на конците е като детска игра, дори и на долния плетач.  Flutter Сега смятам да си закупя и някои допълнители крачета.
Честито със здраве и кеф да го ползваш и дай отзиви за модела, аз имам два(лучник и citizen) ама искам да си купя нещо по така .
Честито и от мен, със здраве да си бръмчиш. И аз ще се радвам да прочета отзиви.
Аз за сега съм се насочила да си купувам професионални машини секънд хенд, ама само да събера пари.

# 589
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Цопвам се и аз във вашата темичка. Реших тези дни да се правя на шивачка, но ударих на камък. От 1 час се опитвам да извадя долния конец, но не излиза и това е. Поставих и долния и горния точно по упътването на машината, изваждането също го правя, както е в упътването, но не става.  Confused Може ли някой да помогне с идеи?

# 590
  • Пловдив
  • Мнения: 43
Цопвам се и аз във вашата темичка. Реших тези дни да се правя на шивачка, но ударих на камък. От 1 час се опитвам да извадя долния конец, но не излиза и това е. Поставих и долния и горния точно по упътването на машината, изваждането също го правя, както е в упътването, но не става.  Confused Може ли някой да помогне с идеи?
Каква ти е машината ?
Остави по-дълги конците и сувалката постави по описания начин в упътването.
Виж иглата да не би да е по-къса има такива за китайските оверлози.

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Lucznik е, от майка ми я взех, с нейните игли. Тя е шила с нея, но аз смених конците и прецаках нещата.

Останалото направих вече стотина пъти  ooooh!

Утре ще питам майка ми, днес беше много късно вече да й звъня, но нямах търпение с шиенето.

# 592
  • Мнения: 1 559
Цопвам се и аз във вашата темичка. Реших тези дни да се правя на шивачка, но ударих на камък. От 1 час се опитвам да извадя долния конец, но не излиза и това е. Поставих и долния и горния точно по упътването на машината, изваждането също го правя, както е в упътването, но не става.  Confused Може ли някой да помогне с идеи?

И ти като мен,аз дори счупих и една игла Joy,без още да бях шила.Ама не бях пипвала машина от ученическите си години.Но се оправих де,спомените един по един ми излизаха на яве Laughing.Нали давaш на ръчно иглата надолу,много бавно и вадиш нагоре....ако си поставила правилно конеца в совалката би трябвало да излезе. newsm78
Аз още нямам време да седна на машината Tired.Покрай това хубаво време,не се спираме в къщи...на есен ще е май,въпреки големите ми мераци

# 593
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Да спомена, че не трябва да държиш конеца когато спускаш иглата. Само въртиш и после издърпваш. Peace

# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Да не си сложила калерчето наобратно, завърти го така, че конеца да сочи към теб.

# 595
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Привет момичета   bouquet
Пак да попитам за нещо. Свалих си от нета списания BURDA. Кройките са формат pdf всеки лист A, B, C и т.н. е качван на части. Какъв формат трябва да принтирам частите на листа за да постигна реалните размери на кройките А3 или А4? Надявам се да съм обяснила разбераемо  Grinning

# 596
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Мерси за отговорите, аз снощи изрових целия нет и цялата машина  Laughing и стигнах до извода, че иглата и куката отдолу, която захваща конеца, се разминават и изобщо не го захваща.  Confused Ясно, че ще трябва да се поправя, само не знам как се е получило това разминаване, майка ми съвсем наскоро си е шила пердета без проблем.
Сега обработвам половинката за моя си машина Simple Smile

# 597
  • Пловдив
  • Мнения: 43
Мерси за отговорите, аз снощи изрових целия нет и цялата машина  Laughing и стигнах до извода, че иглата и куката отдолу, която захваща конеца, се разминават и изобщо не го захваща.  Confused Ясно, че ще трябва да се поправя, само не знам как се е получило това разминаване, майка ми съвсем наскоро си е шила пердета без проблем.
Сега обработвам половинката за моя си машина Simple Smile
Подкрепям те при обработката на половинката и ти стискам палци .

# 598
  • Мнения: 112
    Здравейте,

  Моля за помощ PraynigНякоя от вас срещала ли е  тази рокля из нета?

http://media.snimka.bg/2784/011823955-big.jpg


Трябва да я ушия, но са  ми нужни подробности, а снимката е  много кофти.Имаше я  преди месец на  изписания на снимката адрес, но  вече я няма там.Преобърнах нета и  няма ooooh!

# 599
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Мерси за отговорите, аз снощи изрових целия нет и цялата машина  Laughing и стигнах до извода, че иглата и куката отдолу, която захваща конеца, се разминават и изобщо не го захваща.  Confused Ясно, че ще трябва да се поправя, само не знам как се е получило това разминаване, майка ми съвсем наскоро си е шила пердета без проблем.
Сега обработвам половинката за моя си машина Simple Smile

До скоро шиех на такава машина и много си я обичам,но я оставих вече да си почива,на пенсия  Laughing с една дума.
Като слагаш калерчето в гнездото,натисни хубаво да се чуе едно щтракване,тогава ляга на мястото си.Може да не е влязло до край и затова не ти захваща долния конец.
Като го сложиш,държиш горния конец с едната ръка,а с другата завърташ колелото В ПОСОКА КЪМ ТЕБ !!!(поне на моята е така,за разлика от новата ми машина)Ако въртиш в обратна посока,може и да не закача конеца.Като направи пълен оборот,придърпваш леко горния конец и вадиш закачения долен.Ако имаш въпроси,с радост ще отговоря. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт