Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 13 485
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 89
desika, Hug Разбрах аз за твоя час при Марков другия четвъртък!Аз съм на 8.12.
А за къпането-с чешмяна вода.Само очичките-с памучен тампон с преварена водичка.Нашето първо къпане беше много "драматично"-Боян с щипка на пъпчето,таткото, много смел, го хваща с една голяма марля през коремчето(за да не се намокри пъпа..) и го мушка под чучура на душа..аз започвам да протестирам,че марлята ще се намокри...а той"Спокойно,нали ръката ми е отгоре.." hahaha Та взимам бебчето в хавлийката и...пъпчето със щипката остана в хавлията,потече малко кръв,аз почти ревнах,обвиних го,че е много самонадеян и не слуша и вече няма той да го къпе..таткото,горкият,гледа виновно..Сега ми е смешно!В болницата ще ни покажат как се къпе новородено Peace

Галче,ДАНС ги "зарязах" през януари,с идеята че ще имам кабинет юни месец...но нещата се поотложиха и затова решихме-сега или никога второ дете!Сега кабинетът се очертава към март-април.Да видим..А аз(не че се хваля),но имам подход към децата-моите деца пациентчета си отваряха устата безропотно(двете последни години от следването имахме клиника на детската стоматология) или поне все случвах на деца hahaha Но на какви екшъни се нагледах при някои колеги..седмици наред не успяваха да направят дори прегледа.. Joy Ревеше им се !

geri_koleva,супер маратонки Найк! Laughing Моят съвет обаче е да не си купувате много бодита-поло..бебетата са много "сгушени","нямат" вратле и е неудобно..Мое мнение,разбира се Peace

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 11:14 от толо

# 256
  • Мнения: 806
hetera Горкичкооооо... допило ти се е ракия
Ето една от мен  Hug

# 257
  • Мнения: 649
Блгаодаря ви за отговорите  Hug

А ще можете ли да ми препоръчате някоя добра книжка за гледане на бебчето. Колебая се между тази на Спок и на някой БГ автор.
Ако някой може да сподели мнение и отзиви ще се радвам, защото идва времето да се образовам.
Аз следя разказите на Ноемврийкте и от там разбирам доста полезни неща, но не мисля че е достатъчно.

Аз ще си имам помощници в началото - милото и мама, ама и двамата знаят толкова колкото мен.

Толо и аз съм казала на моя мъж, че той ще къпе бебо. Това ще е неговата отговорност към малкото създание. Само се надявам да не е толкова самонадеян колкото е по принцип, че ще има рев, сълзи, нерви....

# 258
  • София
  • Мнения: 1 977
Десика мерси за помощта!!!Май ще се справя  Simple Smile Според мен по-добре си вземи книга на д-р Спок,за нея съм чувала само положителни отзиви,но лично аз не разбирам много де  Embarassed
Галя и на теб за информацията,накара ме да се замисля дали да не отида да си раждам там без екип,след като всички са мили и грамотни...

Толо,не знам децата пациенти как са,но аз дето се вика дърта жена на 25 години побърквам тия дни моята зъболекарка,как не ме е изгонила още не знам.Вчера преди мен имаше едно дете и тя каза,че "слуша" повече от мен  Laughing

# 259
  • Мнения: 2 784
Аз първия път нямах стрии- само с Дева се клепах по 2 пъти на ден, а имам отпреди това две- отстрани на бедрата. Сега, преди да забременея видях, че имам малко по дупето, надявам се да не се появят други.
Вчера си взех от Продавалника ваничка със стойка (навила си бях на пръста още от предната бременост, ама като гледахме в магазина, под 70 лева нямаше. А аз 70 лева за едно корито не давам. Naughty). И дъска за преповиване. Дъската е съвсем нова, а коритцето си личи, че е ползвано съвсем малко. Ако намеря помпа Авент изгодно, мисля да си взема, ако не- ще си карам със старата. Дрешки за изписването ще купим сега, за Коледа, за да ги сложим символично под елхата Flutter. От списъка ми остава кошницата за кола (навивам бабите да я купят докато съм в АГ-то) Twisted Evil,и преносима кошара, защото апартамента ни е голям и ми се иска през деня, когато бебето е будно, да си е при мен в хола. но кошарката можем да я купим и като изляза от болницата. Ох, слава Богу, толкова неща ми останаха от каката, че не се налага да купувам всичко от нулата.
Не знам дали второ дете се гледа по-лесно, но за него определено се пазарува по-лесно... Mr. Green
За пъпчето- продават лепенки за пъпче, ама са бошлаф работа. Нашето педи казваше, че няма страшно и да се намокри- само трябва да се подсуши добре след това.
За д-р Спок- ами не знам, много е оспорван напоследък. Аз съм чела една на Лоранс Перну и една друга, за първата година на бебето. Съжалявам, че не помня заглавията. Но не ми влязоха особено в работа- просто бебе трудно се гледа по книга, то само си показва. Нищо, че майка ми казва, че съм си отгледала детето по интернет... Mr. Green

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Здравейте, мамчета! Simple Smile

Преди малко се пробудих, ама главата ми е квадратна, защото заспах в 8  #Crazy Тъкмо си мислех, че ще се наспя тази нощ и НЪЦКИ! Първо, докато беше тихо навън, се въртях въртях... После таман ми се доспа и като се включи една аларма......не спря!!! #2gunfire Изключиха я някъде към 8 и аз си припаднах, че едвам гледах вече... И сега смуча кафенце и се разведрявам с вас  Heart Eyes

Днес е денят Х - посещение при Змей Горянин (Марков)  Mr. Green Ох, ох, как глупаво гледам....татито само ми се присмива! Той този път е строен в 2 редици и идва с мен! Naughty Стискайте ни палци, че до 16ч. ще ухапя някой от зор!

Ейй, ама каква голяма група се събрахме за 9-ти... Ако искате после по едно-две мафенца да му обърнем някъде? Какво ще кажете?

Наде, аз вчера правих тиквеник за пръв път. Страшен стана! Ама не е голяма гордост, защото то е просто елементарно!  Mr. Green Друго си е едно суфле да ти се получи...(а това на мен сигурно няма да ми се случи в тоя живот  Joy ) Не го обичам това готвене и това си е! Crossing Arms

Леле, Толо, това с пъпчето е било  #Crazy Аз щях да го очистя татето! Хм, точно си мислех, че тази чест с къпането на него ще я възложа, сега взех да се замислям....

Весе, наздраве! Wine Glass Нищо му няма на бебчо! Най-много някоя песен да е изпял в корема! Ама ти не си го чула, заради водата... Mr. Green

За кг - вчера се премерих - +9 досега  ooooh! Уж са предимно по корема, ама аз над 50 кг в живота си не съм била и сега като видях 56 и  Shocked НО най-важното е да е наред бебока, аз поне бързо свалям, особено като не спя!

 Hug ви всички и хубав ден! Може пак да се включа докато тръгна на прегледа..



# 261
  • Мнения: 242
^desika^ моята Мастеркард е именно на ОББ newsm78 Защо да не може да се пазарува с карти на ОББ?.Е,верно,имам и Виза Електрон,която дори не съм пробвала да ползвам,но иначе с Мастеркард си става...
Да се оплача...А пък аз още не съм си получила първата поръчка от Ларедут newsm45,а нямам търпение вече....Минаха 3 седмици от както съм я поръчала......
cutesmallcat не си единствената недоспала... ooooh!

# 262
  • Мнения: 139
Мамитааа,

На един приятел днес му се родила щерка - 3,850 кг. Урааааааааа, да му е жива и здраваааааа!!!!!
 newsm44 newsm68 newsm44 newsm53

Ето по този повод, за имена и рождени дати, този сайт: http://www.astrohoroscope.info/imeto4.php

# 263
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро и от мен...

аз днес бях на доки, имам хубави новини за бебчо и не чак толкова хубави за болничните ми, но първото е по-важно: Значи вече сме 1422 гр, главичката е 7,37 см, отговаряме си точно на датата, чак да не повярва човек и доки пак видя 'топки' та ние поне за сега си оставаме момченце, като гледам колко изненади има напоследък, чак се бях запритеснила:), другото хубаво нещо е, че вече сме с главичката надолу, а крачетата му са точно под лявото ми ребро, а аз се чудех защо все там подритва, то милото вече няма много място явно да се върти:), лекарката каза, че и днес да се роди, вече няма страшно, ще си оцелее човечето, разбира се нека си постои при мама още 2 месеца, че и 1 седмица отгоре, аз нямам нищо против:)

Лошото е, че понеже доки ми била писала много документи вече, фактури и епикризи, които давах, за да ми възстановят парите от прегледите, няма как да ми измести термина с една седмица и болничния ми ще е от 27.12, за 5 дни няма да ми влиза декемврийската заплата при изчисляването на майчинските, сега се осигурявам на 816 лв, декември щях да съм над тавана от 2000 лв, което прави така, че щом декември не влиза губя по малко над 100 лв на месец през 9те месеца майчинство, това са си около 1000 лв, не са много, ама за мен са, та доста се разстроих, поплаках си, притесних и бебчо, за което много съжалявам, дано да не му стане нещо на сладурчето, то да ми е живо и здраво пък и нищо да не ми дадат, все ще се оправим някак си, реших и че след като декември не ми влиза в изчисляването ще си взема и 2-3 болнични за по 5 дена от личната лекарка и няма да им работя, като не заслужават, така ще е... Cry

# 264
  • Мнения: 89
Ооо,Hetera,80 % от пациентите ми бяха на средна възраст и част от тях(не голяма) бяха неистово наплашени от зъболекари...С търпение и твърдост обаче се справихме..Понякога ми беше много нелепо да се държа покровителствено и дори да правя по-строги забележки на мъже,които може да са ми бащи hahaha Сещам се сега за един много смешен случай-пиля за коронки,но пациентката УЖАСНО страхлива,въпреки че винаги е под упойка и казва,че не усеща нищо...Та тя си издава едни стонове докато работя,но предварително ми се е извинила жената...а на мен ми смешно(подсмивам се под маската-в крайна сметка не ми пречи да работя).Отваря се тогава вратата на кабинета ми и влиза доктора.С най-сериозния си глас и строг поглед ме пита"Др.Попхристова,вие насилствено зъболечение ли провеждате?"На човека му писнало да я слуша от съседния кабинет.. Joy Аз се засмях,но пациентката така се втрещи,че забрави да пъшка и стене до края..После си идваше редовно(е,не спеше по цяла нощ от притеснение,но пък се отнасяше отговорно към здравето си).Та-по един или по друг начин на всеки му хващаш "цаката" JoyКато във всяка работа,свързана с хора.

Cutesmallcat,блазе ти,ще си видиш бебока днес,а за таткото ще е голяма емоция в притъмнения кабинет!

Iva_Angel,много се отразявало значи дори само един месец!Чак не мога да повярвам!Но не се ядосвай,ако не за друго,то поне за неща,които не можеш да промениш.Ако това са фактите-приеми ги.Важното е,че каквото зависи от теб си го направила..В живота не винаги можеш да предвидиш всичко!Колко хора не предвидиха фалита на банките и изгоряха с хиляди... Hug

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 11:38 от толо

# 265
  • Мнения: 2 829
MamaZ, новородените бебета са все още доста слабички, неориентирани и зависими от майка си. От утробата са свикнали да приемат храна почти непрекъснато. Та доста често се случва бебето да се храни на странни и нелогични интервали. Това, което се препоръчва е да оставяме новороденото бебе да суче на гърдата докато само я пусне или заспи (като, разбира се се опитваме да го разбуждаме за да суче активно по-дълго време, с галене по бузките, гръбчето, главичката). Когато пусне или заспи на гърдата го оригваме (аз тогава сменях и памперса, защото преди кърмене дзверО беше много нервен) и като се порзасъни предлагаме и втората гърда. Бебето само решава дали да суче и от нея или не. Ако бебето се събуди след 5 минути или след половин час може да опитаме да го разсеем някак или пак да го приспим, да го оригнем и полюлеем. Но ако показва че е гладно-слага се пак да суче. Моят мушморок сучеше доста често и доста дълго през първия месец-отначало ми беше криво и се чувствах зле, защото имах чувството че само с кърмене се занимавам. После си създадох разни удобства и времето за кърмене ми стана приятно-слагах бебето да суче така че нямаше нужда да го държа с ръце и можех да си хапвам, да чета книги, да ровя във форума и т.н. На месец и половина-два той започна да се наяжда за 5 минути и изненадващо взе да ми става криво че вече нямам толкова време да се излежавам и мързелувам Simple Smile
Знам, че вероятно сред нас ще има хора, които няма да приемат кърменето на поискване - в такъв случай, разбира се решението е бебето да се дохранва с изцедена кърма или АМ. Но аз нямам опит с кърмене или хранене под режим, на мен лично не ми допада тази идея, но ако мога да помагам ще помагам.
Изцеждане на гърдите е нужно ако ги усещате болезнено препълнени (изобщо не е нормално да има болка в процеса на кърмене), но не се цеди до капка, а само до облекчение. Също така, ако ви е по-удобно вместо да цедите с помпа може да предложите на бебето да суче - моето рядко отказваше да ми помогне  Grinning Цеденето до капка може да ви вкара в порочен кръг-с цедене се стимулира производството на повече кърма, гърдите се препълват, вие цедите още повече, гърдите приемат стимулацията и произвеждат още...
Иначе-да, може да е много удобно и полезно цеденето за да оставите запас на някоя баба и да излезете на романтична вечеря с таткото, или пък ако искате да поработвате - но все пак това са специфични случаи а не правило  Hug

Извинявайте, че отговарям само на въпросите свързани с кърменето, но напоследък имам доста други неща за вършене и не мога да отделям толкова време, колкото ми се иска за форума. А за кърменето смятам, че съм поела ангажимент да отговарям като попитате. Иначе чета и съпреживявам всичките прегледи, болежки, сънища, недоспиване, прияждат ми се от вашите баници, но нямам време да формулирам смислен пост Hug

Ива, за болничния доколкото си спомням пишеше че се издава когато ти се ЯВИШ при личната лекарка. Ако дотогава си работила-тя ти издава болничния от датата на явяване и тези дни, които си работила ги губиш. Т.е. можеш да отидеш при докторката през януари и ако си работила до края на декември тя ще ти пусне болничен от януари, и няма право на избор.

# 266
  • Мнения: 1 134
Аз и преди съм писала - препоръчвам Спок за базисните неща, проблеми, симптоми и пр., но не и що се отнася до възпитателните му методи.
До третия месец на Мария се бях снабдила с над 50 книги за отглеждане на възпитание на деца. Научих някой много ценни съвети. Но това, което истински ми помагаше да намеря верния подход беше комбинацията от: съвет на педиатъра + инфо + мнения на други майки + инстинкт.

Толо, записвай ни още от сега всички! Клиентелата ти е подсигурена.  Peace
И аз доста се притесних и плаках като падна пъпчето и дори все още не съм го хвърлила никъде. Вкъщи си е, с първите косички и нокътчета. Blush

cutesmallcat , подсети ме, че веднъж правих суфле в първите ни години заедно - гладни, студентски. Заключих се в кухнята около 3 часа. Нямах миксер, дори... Представи си как съм бъркала с вилица всичките тез жълтъци  и белтъци... Но то взе, че стана - едно такова пухкаво, бухнало и розовичко. С цялата си гордост на света го поднасям на любимия, а той ме поглежда тъжно и казва: "Това е единственото нещо, което не ям..." От тогава таквиз финости не правя. И въобще смятам, времето прекарано за готвене за супер изгубено. Но след малко отивам в  кухнята... Laughing

iva_angel, важното е, че бебчо е добре! С другото ще се справите! Аз също претърпях едни загуби от осигуровките си, но живи и здрави да сме.

Яна, благодаря ти! Ти сега си работи, ние като родим тогава да видиш какво те чака... Laughing  bouquet

# 267
  • Мнения: 242
... сега се осигурявам на 816 лв, декември щях да съм над тавана от 2000 лв, което прави така, че щом декември не влиза губя по малко над 100 лв на месец през 9те месеца майчинство, това са си около 1000 лв, не са много, ама за мен са, та доста се разстроих, поплаках си, притесних и бебчо, за което много съжалявам, дано да не му стане нещо на сладурчето, то да ми е живо и здраво пък и нищо да не ми дадат, все ще се оправим някак си, реших и че след като декември не ми влиза в изчисляването ще си взема и 2-3 болнични за по 5 дена от личната лекарка и няма да им работя, като не заслужават, така ще е... Cry

iva_angel Ти ме разбиваш направо!!! Моето майчинство ще е към 250лв /средно/.1000лв са си направо много пари,отвсякъде погледнато...

# 268
  • Мнения: 806
Ох лелее откачам.  Има тук в офиса една "кранта"  #Cussing out  не мога да я търпя.  Не е направила или казала нещо, просто гадост голяма да я гледам с нейните флегматични движения и пискащ глас.... ауууу ама и гъз 200кг има прилича на мазнотия.    #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out оффф не мога да я гледам, искам да хвърля нещо по нея.  Сега яде някакви гъби с нещо си, но трака в тая чиния, ще счупи ножа..

Ох извинете ме, аз мислено си крещя.

толо Аз бях при една зъболекарка в Търново която ми даваше да дишам смешен газ  hahaha  ... защото от страх ми посиняват пръстите от стискане.  И аз седя там и се хиля 2-3 мин и тя с мен.  Много ни беше весело докато не чуеш бзззззззззззз....  Sick



# 269
  • София
  • Мнения: 1 977
Силве,смея се с глас вкъщи!  Joy Наистина децата сякаш се респектират и са по-послушни,а и не са наплашени още от лоши зъболекари,аз съм имала кофти преживявания и затова сега е такъв страх,но ми остана още малко и приключвам  Simple Smile

Иве,много гадно се е получило с болничния,за което много съжалявам,но пък важното е,че имаш хубави новини за бебчо  Simple Smile

Фокси да се похваля,че си направих първата поръчка в ЛаРедут и в интернет изобщо,ще видим как съм се справила и дали ще съм доволна от покупките на живо. Само имаше нещо,което не ми хареса,взе ми 6 евро за доставка плюс допълнително 3,81 евро,така и не разбрах,защо доставката ще ми излезе толкова скъпа   Thinking

Ина наздраве и на теб,дано скоро се видим и на живо да се чукнем с по биричка  Wink Късмет днес при Марков,нещо не схванах ти за втори път ли ще ходиш? Защото аз ходих доста отдавна по съвет на лекарката ми,а искам пак,но щом не е наложително не ми се дават толкова пари  Confused

Общи условия

Активация на акаунт