Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 13 484
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 179
 Добро утро мили мамчета

Днес нещо ми е едно скапано и аз незнам защо....

Албена13 Не е задължително да ти се появят стрии, всичко зависи от кожата ти.Аз първият път нямах и засега също.Редовно се мажа с разни работи. След първото раждане се мазах някъде още около месец и нещо.Все пак зависи колко кг си качила и след колко време ще ги свалиш.Така че живот и здраве бих ти препоръчала и след раждането да се мажеш поне още месец -два... Hug   А и благодаря за хубавата закуска мммммм

По темата за помпата.Аз имах, но както преливах от кърма първия месец и се изцеждах, така след месец и половина ми спря, но все пак мисля, че все ще потрябва.

Хубав ден засега и до после  Hug

# 241
  • Мнения: 806
carbo Сега ще ме накараш да правя баница, пуууу пуста лакомия съм аз ooooh!
Аз като правя баница и слагам задушен спанак вътре също. И с много сирене ... малееее каква прекрасна става, и нали спанака е полезен си оправдавам плюскането.  Embarassed

Elisana Ще мажа до когато мога.  Но нали съм с секцио, трябва да внимавам.  Това биологично масло което ползвам ще е прекрасно за операцията като зарасне, защото заличава белези.  Така, че ще падне голямото мазане.

И аз имам помпа, на Авент е и уж била много хубава.  Купих си пластмасови чашчици за кърмата, които се затварят в вакум, интересни са.  За многократна употреба, пак на Авент.  Млякото можело да седи в тях до 48 часа, в хладилника.  Без да се отварят, разбира се.

# 242
  • Мнения: 649
Добро утро девойки ранобудни,

Добро утро на най-готините мами Hug
Албена13 караш ни да хапваме такива неща,пък после що ни дебелеели д***тата Mr. Green
[

Фокси взе ми думите от устата. Аз моя кантар мисля да го засиля през прозореца. Поне от толкова високо няма да остане цял  hahaha Направо ме вбесява. Аз тази седмица гледам какво хапвам, избягвам сладкории и тестени и той пак отгоре 1 килце / абе мам...... му /А уж в тия седмици по килце на две седмици аз го правя за дни. А Коледа още не е дошла и празничното огрухтяване покрай нея. Пфу  ooooh! не ми се мисли.

Албенче аз също нямам стрии все още, но това не означава, че няма да се нацепя в последния момент или след раждането. Единствените стрии, които имам по бедрата са следствие на отслабване с около 10 кг. след пубертета  Confused Така  че незнма този път какво ще става.  newsm78

Hetera и аз снощи бях на червено винце.И си ми беше екстра, много добре ми дойде с вечерката, която си спретнахме с милото.

 Мартеничка Flowers Four Leaf Clover ние знаем , че ще ги разбиеш  Simple Smile

Инче,а  на теб  fingerscrossed и чакаме добри новини от Марков днес.

На всички варненски мами приятна лекция и срещичка  Heart Eyes

carbo Сега ще ме накараш да правя баница, пуууу пуста лакомия съм аз ooooh!
Аз като правя баница и слагам задушен спанак вътре също. И с много сирене ... малееее каква прекрасна става, и нали спанака е полезен си оправдавам плюскането.  Embarassed

Ехо  smile3512 момичета какво стана с килограмите и здравословното хранене. Ще ядете шамарки. Банички, сладкишчета. Аз съм съвестна поне няколко часа, но ще видим до кога  Embarassed

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 09:54 от ^desika^

# 243
  • София
  • Мнения: 1 977
Албенче, мерси за поздрава   Laughing
Относно стрийте и аз нямам засега,но това не е гаранция,мажа се с мас и с масажното масло на Икаров,преди се мажех с антистрии крем на Дева,общо взето гледам да не давам много пари за такава козметика,защото гаранция не дават,всичко е до тип кожа и това тя де е еластична.

Десика,радвам се,че не съм била сама в грехопадението,да ви призная как ми се пийва ракийка и ми се хапва зелена салатка...Ще отвикнем да пием и после от 50гр. ракия ще сме под масите  Simple Smile

carbo, не разглезвай мъжа ти!!!Моя всяка сутрин сам си прави закуска и кафе,докато аз си спинкам блажено в леглото,но веднъж съм бременна я,полага ми се почивка,като дойде бебето повечето тичане и безсъние така или иначе ще е за мен,сега мисля да си поотпочина.

Всички мами,които работите,свалям ви шапка.Аз така лесно и бързо се уморявам,че не мога да си представя в момента да ходя и на работа.Аз от два месеца съм си вкъщи и не съжалявам,но като ви гледам вас и се чувствам леко гузна  Embarassed

# 244
Добро утро готини мами! Ммммммм много вкусни нещица за закусчица, а и carbo какви са тези баници рано сутрин, направо завиждам на мъжлето ти newsm47Аз мога да се радвам на такава закусчица само ако мама е покрай мен, защото в готвенето съм голяма трагедия!
Ох от 2 дни вкъщи нямаме нет, а на работа е толкова напе4ено, но днес сутринта хвърлих един бърз преглед и се изкуших от тези закусчици! Браво на всички за чудните резултати, а на тези, които са днес newsm10. Аз ще ходя при доц. Балев чак след 2 седмици и ми стана едно притеснено от тези разговори за пъпната връв. А бебчо от 2 дни се е обърнал някакси супер странно и ме подпира в дясното ребро, а раздава ритници само към пикочния ми мехур или някъде там и направо #Shockedот 2 нощи не мога да спя изобщо, потънала в мрачни притеснения(бременелска  история), но нали няма на кой да се оплача.... Embarassed
Разглеждах снимчиците и мога да кажа, че всички сте направо страхотни и съм горда да съм сред точно тези мами! На лекцията няма да мога да дойда, щото все още ходя на работа и ще чакам от Варненските мами резултати. А и да ви питам скоро да заформим пак някоя срещичка newsm78
wondertedy7 newsm03 май с теб се познаваме от преди(на едно парти в Кости бяхме заедно преди 2 годинки май беше, а и мисля, че имаме общи приятели). Разконспирирах те от снимчиците newsm44 и ми стана адски приятно smile3521 Wine Glass newsm68
Хайде цунки за сега и дано дове4ера ми тръгне нета вкъщи, а сега трябва да работя smile3511 много цунки на всички newsm51  love001

# 245
  • Мнения: 89
Добро утро,бъдещи и настоящи мами!!!

Carbo,значи още преди да си "напуснала" офиса вече се е разбрало колко трябва да те ценят! А "душевният оргазъм" явно е бил много силен,щом те е избило на баници! Joy Само си мисля,че баницата се слага в предварително загрята фурна и то на 200 C ..ама твойто "мило" ще яде,къде ще ходи Laughing...нали трябва да те мотивира за да има втори път!

Мартеничке,успех на изпита!Инвестирай и в бъдещето и в следващата поощрителна награда от университета! bowuu
Yanast,изобщо не звучиш назидателно-напротив!Постовете ти с пояснения за кърменето ги чета по 2-3 пъти...да запомня..Изчетох почти всичко от библиотеката в кърмаческия форум и си открих десетки заблуди и грешки,които този път се надявам да избегна..Но,въпреки това,съм сигурна,че като изпадна в затруднение най-ценна ще е синтезирана информация точно по въпроса от "препатил"!Така че ще съм ти безкрайно задължена ако винаги си толкова отзивчива! Hug

Значи в неделя,живот и здраве,ще се видим на лекцията в Майчин дом(къде там има аудитории newsm78...сещам се само за тези на ул.Здраве..ще маршируваме дружно натам ли?PIS74f ще поясни..)
На Ина и PIS74 специално благодаря за идеята за болничен от 1.12!Как не ми е хрумнало досега?!И аз чинно си плащам всеки месец осигуровки,а можеше от 2 месеца да си пускам болнични и малко НОИ да поплаща,ама...Предишният път бях на държавна работа в сегашната ДАНС и си излязох в болнични още от 3 -ия месец..А сега от 1 година сама се ориентирам в дебрите на бюрократизма,а счетоводителката ми явно смята,че нещата са пределно ясни,за да ме подсеща и тя.. Rolling Eyes

Desika,как си успяла да свалиш цели 10 кг след пубертета?!

# 246
  • Мнения: 69
Добро утро , момичета !

И аз да си кажа за стриите . Първият път се мажех много с какво ли не и се нацепих точно две седмици преди термина  ooooh! Сега не се притеснявам , защото вече така или иначе си ги имам  Grinning Раждах заедно с една мама , на която и беше трето раждане , нямаше нито една стрия , а никога не се беше мазала с нищо . Така че , според мен всичко си е до тип кожа  Rolling Eyes

# 247
  • Мнения: 649
Толо радвам се да те видя, най-накрая се появи.  Hug

Какво стана с твоя преглед при Марков, аз не помня ти ходи ли вече или тепърва ти предстои.
Аз също се уредих с час за 4 Декември благодарение на Радка и съм много доволна  Simple Smile
Отслабнах с глад и лишения, не смятам че е най-правилния начин, но нищо друго не помагаше. Сега мисля да свалям с хранителен режим и спорт, но до Февруари ще изчакам  Wink

Аз в Неделя съм също на линия , но и на мен не ми е много ясно къде точно трябва да се съберем  newsm78 Ще тръгна малко по-рано поне да имам време да пообиколя, за да ви намеря.

Момичета вие как чувствате бебоците? Според мен нашия юнак е заякнал доста, защото така си ме боксира, че вече планинки прави по корема ми. Снощи беше много забвен, мести ли се, с ръчики и крачета ли подбутва незнам ама корема направо ми се деформира.

Исках да питам за къпането на бебоците. Нали докато не падне пъпчето не трябва да се слага в коритото? И с каква вода се къпе бебето? Трябва ли да я преварявам или направо от кранчето?  newsm78

Carbo останаха ти два дни май - днес и утре и вече си свободна птичка.

# 248
  • София
  • Мнения: 1 977
Съжалявам за невежеството,но някой който е поръчвал от ЛаРедут дали може да ми каже става ли кредитна карта Американ експрес,защото не иска да ми я приеме,казва,че номерът на картата е невалиден  Sad Фокси или някой който е пазарувал ХЕЛП  newsm50

# 249
  • Мнения: 529
А добро утро и от мен  Hug

Вчера не смогнах да се включа. Аз също съм в болничен, но това не пречи да си ме тормозят от работата у дома  Wink

Карбо, важното е, че си имала желание да правиш баница  Simple Smile Моето се изпари някъде след втората година от брака  Joy hahaha но напоследък гледам се завръща  Blush

Мацки, хич не се тревожете за килограмите. Аз съм вече +15 (и то по данни от преди 2 седмици). Храня се нормално, не прекалявам, движа се и тн., но дебелея. И миналия път бях така. Качих 27 кг. Върнах се на първоначалните кг. за 1 година. Нямам обяснение за случая. Това, което ме изумява, е че на вас ви се карат за килограмите на ЖК, а на мен нищо не ми казват. Просто ги отчитат и това е. Казват ми какво е полезно да ям и така. Единствения съвет е да не се тъпча. Но аз така или иначе не го правя  Embarassed

Хетера, това с винцето много ми хареса  Wink нали февруари е месеца на зарязването на лозите, пие се доста винце, да ти вземаш мерки овреме  Mr. Green Аз наблягам и на бира от време на време и при това много ми се услажда  Simple Smile Кой каза, че ще пием след раждането  Naughty Първо не може докато кърмим, после дори и да не кърмим вече, не може да се напиеш като хората, щото като ревне детето, няма как да го обслужиш  Crazy и то какво става ... скоро няма да се пие  newsm78

За помпата, аз май съм рекордьорка тук - 6 месеца по 7 пъти на ден по 30 мин. всяко цедене ...  Crazy Това нещо втори път няма да го направя, нама да имам сили  Crossing Arms Ако бебето се кърми - супер! Ако има кърма, още по-добре! Но 6 месеца аз имах чувството, че ми е пораснала помпа на цицата, имах мускулна треска на палеца и накрая стресирах се окончателно от този процес. Иначе самата помпа я препоръчвам, много е щадяща за гърдите. То малко като оня виц стана, дето на един рибар му паднала една жаба на челото и той отишъл на доктор да се оплаче: Докторе, една жаба ми се залепи на челото, а жабата се провикнала: Помощ, докторе, човек ми порасна на гъза ....

Толо, предлагам ти да зарежеш ДАНС и да станеш един детски зъболекар. Само сметни колко постоянни клиенти вече имаш в запас  Heart Eyes

Албенче, и аз нищо не съм купила и някак не ми е трудно да се въздържа  Embarassed И преди бях така. Едно че съм суеверна и друго - разчитай на близките си, защото все повече ще ти се налага да разчиташ на тях. За тях това ще е удоволствие да са част от този процес, да ти помогнат, да напазаруват. Дори и да не се справят идеално, какво от това. Има магазини, аптеки, всичко, което ти е нужно. Пред теб е времето тепърва за пазаруваш  Hug И като не е много красиво бодито, ами на него пише I love dad  Wink какво от това. Моят мъж само такива беше купил  Joy  

И аз ще раждам в Тина Киркова. Моята лекарка е Жана Колева. Не съм чела отзиви за нея, но по една случайност тази жена ме лекува откакто имам цикъл. Естествено я препоръчвам горещо, както и дъщеря й - Марта Дончева. Понеже съм си полежала доста в тази болница, искам да кажа, че не съм попадала на лош доктор там. Всички са едни странни птици, но добри професионалисти, особено тези, които идваха в Патологията, но после всички тях ги срещнах и долу в родилното, та съвсем не ми е ясна системата им на раждане.  

# 250
  • Мнения: 805
Здравейте!
Не съм писала скоро ама ви чета...
За помпата - аз моята я счупих от употреба. Много хубава работа ми вършеше понеже Изабела не можеше да изяжда всичко което произвеждам. А от първите опити за цедене с ръка, за да се разнесат буците в гърдите ми, получени от нецедене и неизяждане на кърмата бях цялата в синявици...Съгласна съм, че ако имаш яшно бебе, което да изсмуква всичко до капка е възможно да не трябва помпа. Но незнам как да съм сигурна в това? И сега въпреки, че има противоречиви мнения за смисъла от нея, ще си купя. Иначе понякога много се дразня от това, че пазара е залят от продукти, които се ракламират едва ли не като незаменими и задължителни...и които чак след като ги купиш и започнеш да търсиш смисъла от тях, не го намираш - за различните хора това са различни неща (напр. помпи, стерилизатори, обиколници, бебефони, чувалчета и тн. и тн.).

# 251
  • София
  • Мнения: 1 977
Галя разсмя ме от сърце за жабата и рибаря  Hug

Аз си знам,че няма да имам кърма и затова си правя сметка да пийна за здравето на бебчо февруари месец една ракийка,не да се напивам,не съм такъв човек  Naughty  Joy
Това са бодитата,на които пише I love dad няма да го споменавам на мъжа ми,че идеята със сигурност ще вземе много да му хареса.
Да те питам за Тина Киркова дали си имала вземане даване с шефката на родилното отделение и как ти се видя?

# 252
  • Мнения: 649
Съжалявам за невежеството,но някой който е поръчвал от ЛаРедут дали може да ми каже става ли кредитна карта Американ експрес,защото не иска да ми я приеме,казва,че номерът на картата е невалиден  Sad Фокси или някой който е пазарувал ХЕЛП  newsm50

Доколкото си спомням само с карти на ОББ не можеше да се пазарува.

Ако сайтът ви дава като единствена опция плащане с карта American Express:

Затворете всички прозорци на браузъра, който използвате. След това влезте отново в LaRedoute с потребителското си име и паролата. Проблемът би трябвало да се реши и да даде опция за плащане Carte Bancaire. Ако се налага, може да изчакате 10-15 минути преди да влезете отново. 
 
 Paiement par carte refuse, veuillez contacter une hotesse 

Картата е отхвърлена, моля свържете се с банката.
Единствено с Виза Електрон на ОББ не може да се плаща в сайта. Причините, поради които може да ви бъде отказано плащане са много. Може да нямате достатъчно пари в картата, може парите, които сте внесли все още да не са осчетоводени, а може и да има проблем в системата на LaRedoute. При всички положения, преди да се опитате да платите повторно, е най добре да проверите в Suivi de Commande дали поръчката ви все пак не е приета. Ако е приета, тя ще бъде отразена там. 

# 253
  • Мнения: 1 134
Добро утро и от мен!

Друго е да съм си вкъщи, да ви изчета спокойно и да не бързам за никъде. Макар, че все още не мога да се почувствам безработна и скучаеща. Laughing

За помпата - според мен е хубаво да я има, за всеки случай, защото никой не знае кога и колко кърма ще имаме, как ще засуче бебето и пр. и пр. А гърдите е важно да не се оставят препълнени, не само заради лактацията, а и заради здравето на майката. Освен мастита, недоброто изцеждане и то за дълго време обуславя развитието на рак на гърдата в бъдеще. Така, че е хубаво да сме подсигурени, за да реагираме, ако бебчо не ни помага особено. Моята дъщеря, например заспиваше точно на 5-тата минута кърмене. Будех я и какво ли не, но не искаше да суче повече. А след това се събуждаше с ревове, половин час по - късно... Не знам какво е трябвало да правя. Яна, може да се включи с мнение? И аз й благодаря за разясненията.  Hug

^desika^, бебето се къпе с обикновена вода, не преварена. Докато не е паднало пъпчето не се слага в коритото и се внимава да не се мокри много мястото. След това се обработва пъпчето с антибиотичен прах или каквото там са ви посъветвали. Аз слагах само тобоцин, до колкото си спомням. И то всъщност съпругът ми се справяше с тази операция, мен ме беше страх... Embarassed

# 254
  • Мнения: 529
Хетера, от теб чух името й за първи път. Аз раждах секцио. Освен моята лекарка, която ме отряза и си отиде, всички други лекарски екипи бяха мъжки  newsm78. Шефката сигурно е при тези, които раждат нормално. После на визитациите всеки ден бяха различни лекари. Имаше един млад  Embarassed Blush убавец, не му запомних името обаче  Outta Joint и всички жени бяха готини  Wink  

Общи условия

Активация на акаунт