Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 979
  • 233
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 637
Диди, ти си мазохистка. На чай и плодове и да готвиш такива вкусотии ooooh! На мен ми идва да ги разкъсам моите домашни питомци като седнем вечер на масата Mr. Green От подписа ти се плаша като дявол от тамян Laughing
Слагам край на спама Peace
Цунки!!!

смених паролата. Ако някой проявява интерес - на лични Peace

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Здравейте, строителки - мечтателки!
Преди няколко теми ви четях и се надявах някой ден да се включа във вашите редици - е момента настъпи - от днес съм щастлив собственик на полянка Laughing
Тепърва започва ходенето по мъките и борбите с институции и архитекти, но това не може да помрачи радостта ми Mr. Green

# 182
  • Мнения: 637
radinna , честито за "полянката"  bouquet Peace
Разкажи повече за нея Hug

# 183
  • Мнения: 2 270
Радина -добре си се завърнала и най вече ЧЕСТИТА ПОЛЯНА.Дано скоро я превърнеш в красив и мечтан двор с прекрасна къщичка
galana_s -дай и на мен да видя къщата плиииииз...
Диди-повече няма да надничам в подписа ти Shocked.нямаш милост

Ние вече сме горди собственици на построена и покрита 200кв къща.Мислех да спрем докато декофрират,но при това хубаво време сърце не ми дава да почивам.Утре ще покрия прозорците с наелони и ще започнем изграждането на гипсокартонените стенички на мансардата.Стаите горе не са големи,но пък хола стана огромен-96 кв,като направя и 40 кв веранда ще стане супер

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Благодаря за посрещането!
Галана, какво да ти кажа - намира се на 30 км. от Бургас, след две къщи започва гора, а и половината поляна е гора към момента Laughing Децата ще си правят ски писта, защото половината е с голям наклон. Панорамата е невероятна - като отида следващия път ще снимам.

Ани, честито!!!
Впечатлена съм от сроковете, в които успя и май много започна да ми харесва твоя начин на строеж. Кажи може ли да се построи примерно само първия етаж и да се спре, а след време да се направи и втория - технологията позволява ли го?
И дай някакви координати на производителя или вносител на твоите блокчета Praynig

Диди, би ли ми изпратила отново плана на къщата ти, защото май и моя мъж поставя условия, близки до твоите - от дивана да се вижда гледката, камината и телевизора, та ме чака голямо мислене Mr. Green

# 185
  • Мнения: 2 255
ей момичета как сте се разписали  Hug вчера си мислех, че никакви ви няма ...и днес влизам и радост   Peace
galana ...  Peace леле каква голяма и завъртяна къща сте измислили  thumbsup яко ви д... докато я спретнете   Rolling Eyes от сърце ви пожелавам УСПЕХ   Hands Thumbsup
Рени и вие добре напредвате  Hug
radinna ЧЕСТИТА полянка  Hug дано скоро да продължите нататък  Peace
Ани ти ме разби направо  #Crazy какъв е този хол ...96 м2 направо нямам думи  #Shocked
Диди , щолера е  newsm22 ...искам рецептата  Praynig

При нас няма нищо ново  Sick продължавам да гледам как отлита и тази година без никакъв резултат  #Cussing out ама дано другата да е по-.... Peace  Praynig 
засега ще чета и ще ви се радвам на вас ...а отвреме-навреме ще драсвам по някой ред да не ме забравите  hahaha

# 186
  • Мнения: 3 770
radinna , честито за полянката !    bouquet Така както я описваш е райско място ! Мъжът ти ловец ли и той ? Или само холът те интересува ?

Ани , честит ти нов дом ! Остава да му придадеш само уют с мебели и декор !   bouquet

ВЯРА , рецептата я има в готварския в темата Коледа и Нова година - сладки изкушения - Дрезденски щолен на МамаХриси.Невероятен е на вкус , просто няма равен. Между другото , МамаХриси е писала в нашата тема - мацката в Англия , дето си строи къща край Сливен - тя я надзирава отдалече !  Mr. Green

П.П. Моята питка втасва сега , ако става за снимки може да я видите после в подписа.По рецептата на Котка Солена корона със сирене и шунка !
  Mr. Green

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Диди, не е ловец - интересува ме най-вече хола Peace

# 188
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
radinna, честита полянка и пожелавам бързо сбъдване на мечтите! Изискването на мъжо да вижда всичко го има и при нас, плюс два аквариума, така че ще следя с интерес как се развиват при вас нещата (и не само затова) Simple Smile Къде се намира това чудно местенце? (роден край, затова ми е такова любопитството Blush)
ani69, разбиваш ни с тия срокове и...с този хол Shocked Grinning (и аз искаааммм! Sad)

# 189
  • Мнения: 1 427
Ани,дай снимки на готовата къща,че всички ни зариби с тоя начин на строене. То моята работа се очертава да стане в най-добрия случай догодина,че първо трябва да продадем апартамента. Но все пак искам да се подготвя поне теоретично Laughing

# 190
  • Мнения: 2 270
Ето така трябва да изглежда долния етаж +верандата и част от двора


все още е само така




снимките са от миналата седмица.Вече е покрита изцяло

ето нещо такова трябва да се получи


С ето такава веранда



Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 16:35 от ani69

# 191
  • Мнения: 481
Рени, помещенията се получават с едно 10%по-малки след грубия строеж за съжаление.
еее, не е така, то за това се говори за РЗП и за реална жилищна площ... аз говоря за реалната, в РЗП-то си се включват и обема на тухлите.  Peace
За комина не е толкова страшно. През нашия хол(където сега живеем) минава комина, по едно време се размириса, измазахме го и сега няма никаква миризма  Peace

Диде, ясно ми е бреее, нали все успокоявам и другите, амааа ей ме и мен същата  Mr. Green А твоите вкуснотиии, без думи  Hug

Ани, ха честито, супер Hug Вие за Велик ден сте готови  Wink

# 192
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,

аз съм luda, но със сменен ник и имам голям проблем.

Понеже имам готова къща близо до София, която искам да разширя малко, реших че ще е по-лесно да направя проект за пристройка, тип Лятна кухня.
Да, ама не. Вече толкова време търся архитект, който да ми го направи, но никой не иска да се занимава, защото  става въпрос само за някакви си 50квадрата.
Моля ви, ако познавате някой архитект, който ще ми помогне, или имате някаква друга идея, да я споделите.

Не съм и подозирала, че за една пристройка ще бъде толкова трудно, колкото и за нова къща.

А иначе бях дала 1000лв. аванс за изработване на проект за разширяване на къщата, но архитекта ми направи много лошо впечатление.
Непрекъснато ми повтаряше, че всички щели да му се смеят на проекта, че "то така не се прави", естествено без да обясни как точно се прави.

Сметна ми цената си върху цялата площ на къщата, вместо само върху площа на разширението и ми обяви цена от 10 00лв само за архитектурния проект.
И като капак на всичко настояваше да му платя още 500лв., за да ми направи макет на къщата.
А аз исках най-обикновено компютърно изображение.

Предвид кризата обаче, се отказах от по-мащабно разширение. Архитекта отказа да ми направи проекта за лятната кухня, отказва и да ми върне парите.
А уж ми беше приятел...

Но както и да е, ако някой познава човек, към когото мога да се обърна, ще съм благодарна  bouquet

# 193
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ани, къщата ти е великолепна!

# 194
  • Мнения: 3 770
В първия момент , като отворих страницата и видях снимките на Ани и погледът ми попадна на четвъртата.И направо се опулих , викам си кога успя тази жена и да я довърши , че и китки да сложи ?!  Joy Не съобразявам , че сме зима и няма слънце , но бях шашната ! После се усетих.
Ани , много романтично ще стане с тази веранда !А и природата ви е хубава наоколо.

Rени , може да хвърлиш едно око на изпечената ми питка.Аз нямаше да ям , но си чупих едно крайче - страхотна ! Не дали защото съм зверски гладна , но това ми се видя най-вкусното нещо на света !


Здравейте,

аз съм luda,



Като видях новите отговори се зачудих кой е този 6 , дето е нахлул , но горното ме разсмя ! Как звучи само !  Mr. Green
Мила , съжалявам за проблемите ти ! Много неприятно , още повече , че този човек се е смятал за твой приятел ! Аз не мога да ти помогна по обективни причини , но се надявам скоро да пишеш добри новини !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт