Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 999
  • 233
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 189


Значи 25 киловата са ни предостатъчни.

 
за цех този път  Laughing

Това, което уредите черпят за един час няма нищо общо с мощността, която заявяваш в енергото. Според мъжа ми, който това работи, за къща е нормално от 6 до 9 киловата за монофазен ток. Ако имате трифазен ток по 6 кв на фаза може да пускате стругове. и аз не го знаех това, сега ми го обясниха

# 226
  • Мнения: 9 483


Значи 25 киловата са ни предостатъчни.

 
за цех този път  Laughing

Това, което уредите черпят за един час няма нищо общо с мощността, която заявяваш в енергото. Според мъжа ми, който това работи, за къща е нормално от 6 до 9 киловата за монофазен ток. Ако имате трифазен ток по 6 кв на фаза може да пускате стругове. и аз не го знаех това, сега ми го обясниха

Извинете че се намесвам /може би некомпетентно Blush/ обаче нещо не ми се връзват логически нещата..
Само бойлера ни който е проточен за монофазен ток е 12KW, като сложим и работещия климатик, осветление, компютри /2 бр+дуга техника/ телевизор..как издържа инсталацията newsm78 /а в не редки случаи успоредно работи и фурна/котлон +абсорбатор и миялна...
Верно бойлера не работи 1 час, но това няма общо с издържливостта на инсталацията-тя ще се издъни на 5мин най-късно Mr. Green-така ли  или греша и къде?

# 227
  • Мнения: 2 270
всеки електроуред си има различна консумирана мощност.Един климатик например консумира различно количество ток в зависимост от това дали топли или охлажда въпреки,че на него пиши 1200вата примерно.Аз например не мого да пускам едновременно миялна,фурна,котлон и микровълнова/които са на фаза ,защото веднага ми гърми бушона.Затова 6 кв монофазен ток за домакинство от поне 4 човека с много ел уреди си е малко.Аз съм си поръала 15 кв трифазен и пак се чудя дали ще ми стигне при условие, че искам 25 кв проточен бойлер

# 228
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Затова 6 кв монофазен ток за домакинство от поне 4 човека с много ел уреди си е малко.
Нашият трифазен е 6 кв (имаме и още един монофазен електромер) - та този трифазен на обикновен бойлер 2,5 кв, като включа още нещо и падаше бушона........6 кв е смешно малко - това е бушон 10А - на нас осветлението е на такива бушони.
За къща най-малко бушон 40-50А, което е 25-30кв.

Ани, няма да те оправят тези кв, за такъв бойлер. Трябва бушона да ти е 35А най-малко, а като сложиш и другата консумация - трябва да спираш всичко, докато някой се къпе, за да не пада бушона.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 09:10 от vesi1

# 229
  • Мнения: 9 483
Ние живеем в апартамент и нямам идея нито колко ампера е бушона, нито пък колко кв е инсталацията Blush на монофазен ток сме.
Като слагахме проточения бойлер сменихме кабела до таблото в ап. от 4кв2 на 6кв2 , и е на отделен бушон. До момента проблеми не сме имали /бойлера е 12KW/ и не изключвам нищо когато работи бойлера..

# 230
  • sofia
  • Мнения: 8 938
МТВ, ако е стар апартамента, бушона ви е 63А. За новите незнам - в таблото си поглеждаш главния бушон и на него пише колко ампера е.
Ани иска бойлер с два пъти по-голяма мощност от твоя - следва два пъти по-голям бушон.
Имай предвид, че обикновен бойлер е с мах мощност 3-3,5 кв на нагревателя......проточните товарят инсталацията здраво.
Проблема е в това, че чез, мез и т.н. явно имат недостиг на мощност и всички нововключващи се абонати заплащат на база искани киловати за потребление. На едни познати в наше село им отказаха допълнителна мощност от 25 кв. А ние си имахме монофазен, но ни трябваше трифазен. Може да ви прехвърлим мощността, ама ще си платите все едно ви включваме наново  Shocked и просто поискахме трифазен с минимална мощност. Да не говорим, че поставянето на ново табло и електромер им отне 9 месеца......добре, че мъжа ми беше положил всички кабели от стълба до къщата, иначе незнам колко щяха да ни одрусат и колко време да им отнеме.
Навремето се заплащаше в зависимост от това дали искаш монофазен или трифазен ток

# 231
  • Мнения: 189
Понеже информатора е на работа, довечера ще мога да отговоря по-адекватно. Това, което ми обясни по телефона е, че принципно се събират мощностите на ел.уредите, но ако сбора е 100кв, с такава мощност се захранва жилищен блок с няколко входа, което логично следва, че това е огромна мощност за една къща, колкото и уреди да има в нея. Една и съща мощност се разпределя в няколко кръга и всеки един кръг има тази мощност. Пример-бойлера ще е на един кръг, контактите в кухнята на втори, радиатори ,климатици на трети и така. В най-старите кооперации кръгът е само един, но вече не се работи така.Има съмнение, че това се прави заради разликата в плащането- първо за включването и после за текущите сметки.

# 232
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Пример-бойлера ще е на един кръг, контактите в кухнята на втори, радиатори ,климатици на трети и така.
Това е така, но енергото ти ограничава мощността, която ползваш чрез главния бушон. И ако си си платил мощност от 6 кв ти слагат бушон 10А. Каквито и кръгове да правиш, ако си включиш бойлера и фурната (примерно) заедно този бушон ще изключи.

# 233

Общи условия

Активация на акаунт