Спирала или друга контрацепция

  • 9 888
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 455
Ами аз бях със спирала в продължение на две години и половина и бях доволна, защото не исках нито хапчета, нито презервативи и др. подобни контрацептиви. Недостатък беше, че цикълът ми стана много по-обилен и по-дълъг. Други проблеми не съм имала - а да , забравих - ЗАБРЕМЕНЯХ!!!  Rolling Eyes
Оказа се, че спиралата се е изместила и я махнаха веднага след установяване на нормална бременност. Трябваше да ходя по-често на профилактични прегледи, ама нали все няма време, та ето какво стана  Grinning.
Обясниха ми, че спиралата се измества при употреба на тампони, а аз ги ползвах доста. Просто имай едно наум и си ходи 2-3 пъти на преглед, за да няма изненади.

# 31
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Моят гинеколог ми препоръча една спирала на Schering, но незнам как се казва. Общо взето предпазването не е само механично, защото самата спирала имала контейнерче, което отделяло хормони?!?!? Слагала се за 5 години и струва 300 лв. Регулира и цикъла! ама май няма да слагам, щото чак 5 години няма да правим пауза до следващото  Wink Хормонални таблетки не ми препоръча, щото кърмя, нищо, че някой ставали и за кърмачки.
Иначе - презервативи. Абе студентска работа, ама скоро май ще почнем с прекъснатия полов акт, а пък може и ние да се направим на изненадани  Wink Wink Wink

ПС МАй става въпрос за Мирена, каято Mamma e описала!

Последна редакция: вт, 19 юли 2005, 22:04 от Just a Girl

# 32
  • Мнения: 1 800
Аз съм за спиралата - най-надеждно ми се струва и не пречи на секса, няма опастност да забравиш, да пропуснеш и т.н. А в момента на пазара има много добри спирали. Ако няма финансов проблем спирала "Мирена" е най-добрият избор според мен.

# 33
  • Мнения: X
 Ужас!!!! Вие така ме подплашихте !!! Едни казват че са забременели със спирала, други че са имали много проблеми, трети са доволни, четвърти имат бебета след овулите.... ми какво да направяяяяяяяяяя неискам да забременявам :Sad(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( newsm63

# 34
  • Мнения: X
 Е щом заговорихме за финанси и за " Мирена" е......сигурно е най-добрата, но за мое ОГРОМНО съжаление няма никакви изгледи да мога да си я позволя скоро Sad((( Купих си преди няколко месеца Копър Т и си ми седи тука и за това умувах толкова какво да правя, е свърщи ми цикъла вече и е късно за слагане този месец, здраве и живот до другия, и всичко да е наред......може би ще ида. Пусти пари , пусти един куп неща....................Sad(((

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Kato vsqko ne6to ima za i protiv, no tova koeto me uzada4i v statiite protiv e - prepora4itelno e za jeni, koito nqma pove4e planove da rajdat, tui kato moje da uvredi bude6tia plod.... Thinking Az li4no predpo4etoh protivoza4atu4nite Yasmine i zasega sam mnogo dovolna, onova vreme v meseca minava burzo i leko, plus tova kato 4e li obikolkite po4naha da namalqvat, i ne se 4uvstvam taka poduta kato predi!
A za tezi koito zabravqt alarmata na mobilnia telephon vurz6i 4udesna rabota Wink

# 36
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И моята гинеколожка това каза - спирала само ако никога повече не искаш да раждаш.И съм напълно съгласна с нея,защото заради пустата спирала можеше и без възможност за повече забременявания да си остана - такова зверско възпаление ми направи (от некадърно слагане без изчакване за абсолютна влагалищна чистота,иначе самата спирала не ме притесняваше).Та сегашната ми докторица ме наряза като кисела краставичка защо съм си сложила спирала,особено предвид че съм млада и искам още деца (тогава,де - сега съм с 2 и май за трето не се очертават планове),толкова ли нямало други методи за ползване,на нея й било писнало в болницата да оперират разместени спирали и сраствания от тях (сега ще я цитирам точно,но имайте предвид,че това са думи на лекарката ми,не мои,така че нападките и коментарите можете да ги отправите към нея - цитирам значи - $спиралата е лесен избор за безотговорни хора$).Та след тази караница и пояснения бях ужасно благодарна,че навреме се отървах от спиралата си и че щетите бяха минимални.
Но при различните доктори - мнения различни.Защото тази,която ми сложи спиралата,пееше осанна колко е чудесен избор и т.н.,пък как ми я сложи само тя си знае Rolling Eyes
Та сега не се чудя - ползваме презервативи и толкоз,татето няма нищо против,пък и честно казано,това е най-чистичкия метод (в буквален смисъл - с всичко друго става мазало Grinning).

# 37
  • Мнения: 1 520
И аз съм на тази вълна вече, защото ми писна с това прекъсване на акта и после да си мислиш само дали пък за карък не е станала белята. (Като се има в предвид, и че съм с нередовен цикъл.)
 За тази МИрена моята гинеколожка ми даде една брошура, но ми обясни, че тя се препоръчва за жени с обилен цикъл. Според нейните думи други спирали сега не се предлагата в страната Shocked А пък Мирената и цената й е доста особена, и въобще не е за моя случай (според нейните обяснения). При мен доста бързо и безболезнено преминава цикъла, кога дойде въобще.
Пусна ми сега едни изследвания за нередовността, другата седмица ще се видим и пак ще обсъдим контрацепцията, но оставам с впечатление след предишния ни разговор, че ще ме опъти към хапченца.

# 38
  • Мнения: 138
Здравейте ,
аз имам един друг въпрос- тъй като първото раждане бе нормално , а сега ще бъде секцио колко време след секциото трябва да мине , за да  може пак да се забременее - или колко време трябва да се пазя съзнателно от забременяване?И ако кърмиш какво не се препоръчва като контрацепция?
Честно казано , и аз не съм за спирала, моя позната стигна и до операция заради сраствания вследствие на спирала!
Благодаря предварително за отговорите!

# 39
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След секцио препоръчват стандартно пазене от 2 години преди следващо забременяване,за да може хубаво да зарасне и да се възстанови матката.Ако се забременее по-рано,може и да няма никакви проблеми със самата бременност,но задължително се ражда отново секцио,пък и риска просто си е голям.
За кърмачки най-подходящия избор са глобулите (овулите),които са описани по-горе и презервативите.Също и спирала,ако човек я приема за избор,но не хормонална и не преди да са минали 6 месеца (мисля,че толкова беше след секцио).Съществуват и минихапчета само с гестаген,без естроген,които са одобрени от ААР за ползване при кърмачки,но най-добре е без тях - не са проучени достатъчно дългосрочно действията им върху кърмачето.
Аз лично първите 6 месеца разчитах на протективния ефект от кърменето (но само при прилагане на т.нар. ecological breastfeeding,т.е. изцяло на поискване,без нито един интервал,по-голям от 4ч между кърменията за едно денонощие,без да се е възстановила менструацията след раждането и без на детето да се дават нито вода,нито каквото и да е друго - за повечето мами и според повечето лекари методът не изглежда достатъчно надежден,но по статистика е със сигурността на хапчетата - 98% за първите 6 месеца.Малко преди 6-тия месец минахме на презервативи).

Общи условия

Активация на акаунт