Майки, раждали в Болница - Приятел на Бебето

  • 11 596
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 81
Звездичка!, страшно много благодаря! Ясно е, че няма да казвам на хората как да си вършат работа, но пък и мисля да съм настоятелна за някои неща ...
Ще докладвам мнение, живот и здраве, в началото на Ноември Simple Smile

# 91
  • Мнения: 115
Родих в Майчин дом-Варна през май, ето и моите впечатления:
 
•   Да бъдете информирани предварително за предимствата на майчиното мляко и как да започнете да кърмите по най-добрия начин, така че да сте добре подготвена. По време на ЖК не сме говорили за кърменето, подготовката си я осигурих сама
•   Непосредствено след раждането имате право да получите бебето и то да остане непрекъснато при вас, най-малко за един час или докато първото кърмене е факт, да има пряк контакт с вашата кожа, за да му се даде възможност да намери самó гърдата. Бях секцио и бебето ми го донесоха около час след операцията.
•   В случай че това се налага да се отложи поради раждане с цезарово сечение или усложнения в здравословното ви състояние, трябва да ви дадат детето до половин час, след като го поискате и сте в състояние да се грижите за него.
•   Персоналът проверява от самото начало дали всичко е наред с кърменето. Акушерката, която ми донесе бебето ме попита дали съм в състояние да го закърмя, постави го на гърдата и остана при нас докато малкия засука
•   При нужда ви дават съвет винаги когато ви е необходимо. Никога не са ми отказвали съвет
•   В случай че възникнат проблеми, получавате необходимата помощ, така че да можете сама да ги разрешите. Не се е налагало
•   Ако временно сте отделена от детето, трябва да ви покажат как да се изцеждате на ръка и с помпа и да ви разяснят как да поддържате лактацията. Не се е налагало
•   В случай че бебето ви трябва да лежи в детското отделение, трябва да ви дадат възможност да бъдете с него през по-голямата част от деня, ако това е вашето желание. Не се е налагало
•   Новороденото ви дете не получава друга храна или течност, а само майчино мляко, освен когато има медицинско основание за това. АМ се даваше, ако майката изрично го поиска. Съседката по легло на всяко хранене им звънеше за добавка, която неохотно носиха
•   Желателно е бебето да остане при вас през цялото денонощие. Болницата трябва да има практика за това. Бебетата са почти през цялото време при майката
•   Можете да помолите за помощ и отмяна, ако сте много изтощена.Персоналът ще се погрижи за вас, така че да имате сили за детето. Още първата нощ ми предложиха да вземат бебето, за да си почина. Аз отказах, но на втората сама ги помолих да го вземат с уговорката като огладнее да ми го донесат
•   Насърчават ви да кърмите на поискване, т.нар. саморегулиране. Това означава да давате на детето ви да суче веднага щом прояви интерес и колкото време пожелае, в рамките на разумното, в случай, че това е добре за вас. Да, като съветът беше да не го държа повече от 20 мин на едната гърда
•   Да ви научат, че прекалено сънливи деца, които не проявяват желание да се хранят, трябва да се вземат на ръце, да се носят и стимулират, че можете да събудите детето си и да го сложите на гърдата винаги, когато пожелаете, например, за да облекчи препълнените гърди. Да
•   В родилното отделение не се използват шишета за хранене или биберони. Съветват ви да избягвате това, особено през първите седмици, докато усвоите и свикнете с кърменето и произвеждате достатъчно мляко. Неохотно даваха АМ ако някоя майка поиска. Биберон ми донесоха на третия ден, след като аз поисках
•   Дават ви информация за поликлиниката във вашия район и къде можете да потърсите помощ след раждането, в случай че възникнат проблеми. Получавате информация за организацията „Амейелпен” и как да се свържете с тях.* Не са давали такава информация
•   Ако детето ви има нужда от адаптирано мляко, след като ви изпишат от родилното отделение, трябва да ви обяснят как да го приготвяте и как да го давате на бебето. Изобщо не е ставало дума за АМ

# 92
  • Мнения: 697
Привет момичета, Може ли да ми посочите къде има списък на болниците - приятел на бебето?

# 93
  • Мнения: 479
Списък има в първия пост на първа страница, но дали е актуален към момента, не знам.

# 94
  • Мнения: 697
Благодаря ти   bouquet

Много са малко.... аз започвам да се ограмотявам относно кърменето, и очаквах че Токуда (където мисля да раждам) е сред тях, но уви.

# 95
  • Мнения: 91
И аз като Кака Лара раждах май 2010 в Майчин Дом Варна.Напълно подкрепям написаното от нея  Peace Аз останах много доволна.Обясняваха и ме насърчаваха да кърмя.

# 96
  • Мнения: 24
Здравейте ,темата ме вълнува ,а отдавна не е писано, май в болници , които не са Приятел на бебето обръщат по - голямо внимание и помощ при кърмене .Например в болницата Здраве - Пазарджик , още при първото хранене на гърда макар и да се справихме една акушерка беше до мен плътно до мен и минаваше да пита има ли някои нужда от помощ .Много ми допадна това отношение защото много исках да кърмя и се получи .Първите съвети в болниците са много важни .защо всички не го разберат.Това е по - важно от лъскавата обстановка и фалш!https://

Общи условия

Активация на акаунт