Изпадам в депресия

  • 15 274
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Не общувай с хора, които те зареждат с негативизъм. По-често излизай сред природата, научи се да се радваш на малките неща. Няма нищо по-хубаво от спокоен живот с хубаво семейство, здрави деца, любящ съпруг и т.н. Тези са от големите радости. Иначе аз рядко изпадам в депресивни състояния като сама си помагам за това - срещи с приятели, хубава книга, няколко часа в салон за красота, разходки с детето и мъжа ми, хубави вечери пак с тях на ресторант, обикаляне по магазините /като няма много във вашия град ще намериш по-голям град/. Има начини да се вземеш в ръце, въпроса е силно да го желаеш.

# 16
  • Мнения: 553
Бягай да разгледаш темата за благотворителния коледен базар на СБМ, е там няма никакава депресирана мама, /познай защо/ , разгледай снимките на нещата които са изработили: просто са  невероятни и е заразително творчеството и ентусиазма им.
мисля че ако се включиш ще помогнеш на децата без родители, ще знаеш че правиш нещо полезно и творческо, ще се изправиш пред предизикателството на творчеството и.. именно помагайки на другите, включвайки се в едно толкова благородно дело ще си помогнеш невероятно много сама на себе си.
 Hug Hug Hug

# 17
  • На село
  • Мнения: 873
Snoye, а цели имаш ли? Изпада в депресия човек, който няма ясно формулирани цели - става въпрос не само за глобалните цели в живота, а и за такива, които е добре да осъществиш до края на седмицата, до края на месеца, до Коледа, до Великден... Просто седни с една тетрадка и ги напиши със съответния срок за постигането им - от там нататък просто действай. Като има какво да правиш и времето ти е запълнено, едва ли ще ти се случва да изпадаш в подтиснато настроение.

# 18
  • Мнения: 1 844
и аз напоследък съм в едно такова странно настроение..все нещо ми е криво,нервно..а няма причина!всичко си ми е наред-и мъжът ми мъж,и приятелите-приятели..,най-сетне довършихме новия ни дом и се нанасяме,идва Нова година,любмия ми празник..нямам проблеми,пък ми е тъпо,даже майка ми ме пита какво пък ми липсва,че напоследък съм такава сдухана..
аз го отдавам на времето-стане ли мрачно и студено,нещо в мене се затваря..надявам се обаче скоро да ми мине и пак да съм щастлива! Laughing

# 19
  • Мнения: 502
Според мен е от времето, зимата предизвиква лошото настроение  Peace.
Не мисля, че нещо сериозно, но ако продължи по-дълго може да отидеш на лекар все пак.
Малко спорт може би ще те разтовари Hug.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 097
snoye, дано да си просто подтисната от мрачното и студено време, а не да си в исктинска депресия, за каквато говори svetla. Момичетата са ти дали много идеи за разнообразия, аз няма да се повтарям, а ще ти кажа: Честит рожден ден на твоето малко съкровище!  bouquet Да ти е здраво и много да те радва! Погледни го - усмихни му се, гушни го! Забавлявайте се много днес! Всичко минава! Hug

# 21
  • Мнения: 405
А мислила ли си да отидете да живеете на друго място - голям град, или дори друга държава?
Може би си от хората, които обичат разнообразието и това, че нямаш такова, те подтиска?

ЧРД на малкото ти съкровище   bouquet

# 22
  • Мнения: 213
Благодаря на всички отговорили Hug
Мислила съм за по-голям град, да. Това е едно от нещата, които страшно ми липсва - динамичния живот, разнообразието. Мъжът ми има бизнес тук, който носи добри доходи. В резултат на това си позволяваме да живеем без финансови притеснения, да пътуваме дори в чужбина. Ако отидем в по-голям град вероятно ще можем да се изхранваме, но едва ли ще имаме такива доходи. А когато нямаш достатъчно пари възникват други проблеми ooooh!

# 23
  • Мнения: 9 052
Благодаря на всички отговорили Hug
Мислила съм за по-голям град, да. Това е едно от нещата, които страшно ми липсва - динамичния живот, разнообразието. Мъжът ми има бизнес тук, който носи добри доходи. В резултат на това си позволяваме да живеем без финансови притеснения, да пътуваме дори в чужбина. Ако отидем в по-голям град вероятно ще можем да се изхранваме, но едва ли ще имаме такива доходи. А когато нямаш достатъчно пари възникват други проблеми ooooh!

И като се има в предвид, чЕ големия град има не само чарове , но и повечЕ недостатъци ... Мен например при описаните от теб условия никой не може да ме накара да се набутам в някаква панелка в хектичен и мърляв град ... ако ще да е пълен с народ и да не е скучен. Ами детето?

# 24
  • Мнения: 405

И като се има в предвид, чЕ големия град има не само чарове , но и повечЕ недостатъци ...

Мърляв град е София. Има и други големи градове, които не са така  Grinning

Не разбирам как човек може да е категоричен по тема, която очевидно си е до човек.
За едни големият град е ад, за други рай.
Аз съм от вторите и знам какво е да попаднеш в малко градче, в което всички се познават и всеки ден да срещаш горе-долу едни и същи хора, та ако ще това да са най-прекрасните хора на света и  това да е най-чистото, приветливо и добре уредено малко градче на света.

P.S. Какво е "хектичен" ?

# 25
  • Мнения: 1 849
Пет години живях в малък родопски град. Не ми беше и за момент скучно. Винаги човек може да си намери стимул заради който да живее. Винаги можеш да намериш на кого да помогнеш и за кого да се погрижиш.
Като се прибрахме в София децата започнаха много да боледуват и се затворих в къщи...Миналата зима и аз бях в такава депресия. За мен има само един лек, поставяш си цел която да преследваш. Правих картички за базара. Зарови се в под форум Хоби има страхотни теми, потърси една тема "Намерих" има невероятни електрони книги за какви ли не щуротии. А щом имаш Интернет постоянно може да се запознаеш с хора с подобни интереси на твоите.
А това е темата за Базара:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333631.0

# 26
  • Мнения: X
Предполагам,че е просто от смяната на сезоните.И мен ме обхващат такива кофти настроения, хем не обичам лятото,а зимата,и въпреки всичко в началото на зимата ...е някак тегаво.Съвети са ти дали,няма да повтарям,аз обичам да чета и съм се запасила с 10-на книги занапред,обичам да готвя и постоянно събирам рецепти...просто намери твоето кътче ...
Честит рожден ден на детенце! да е много здраво и щастливо!

# 27
  • Мнения: 213
Така е - и малките, и големите градове си имат предимства и недостатъци, но не за това е темата Grinning

И като се има в предвид, чЕ големия град има не само чарове , но и повечЕ недостатъци ... Мен например при описаните от теб условия никой не може да ме накара да се набутам в някаква панелка в хектичен и мърляв град ... ако ще да е пълен с народ и да не е скучен. Ами детето?

За детето - какво да кажа, засега е малко и тук е идеално място за отглеждане. Но като порасне не мога да му предложа нищо - няма къде да го запиша на каквото и да било Confused
migito, ти къде си живяла, ако не е тайна?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не се настройвай , пораженчески, ами мисли как да нагласиш нещата
така ,че хем, вълка сит, хем агнето цяло. Peace
Какво значи "като порасне детето не мога да му предложа нищо"?
Можеш стига да искаш  Wink
Горе главата Sunglasses

# 29
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 #Crazy Тази тема все едно аз съм я писала! Sad

Общи условия

Активация на акаунт