Бременност и шофиране

  • 9 120
  • 74
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте мамита,

Бременна съм в края на 7-ия месец и досега шофирах.
Но от една седмица чувствам стягане на корема при всяко влизане в дупка и реших да спра, но ми се налага да шофирам (другия начин е градския транспорт, който не е по-добър вариант в София) . Rolling Eyes 
Какво е вашето мнение за шофирането в последните месеци на бременността?
Мами-шофьорки, които сте минали по този път, бихте ли писали как сте се чувствали и възможно ли е да шофираме до края  на бременност newsm78 ?! Нека някой, който има опит да сподели!

# 1
  • Мнения: 840
Аз си карах до деня преди да вляза в болницата, значи е било към средата на 9-тия Peace Аз лично се чувствах по комфортно и по сигурно, когато бях зад волана. Нещо не ми понасяше друг да ме вози Laughing А за градски транспорт и дума да не става. Аз така не се качвам, а камо ли с корема Naughty

# 2
  • Мнения: 822
Лично аз спрях да шофирам някъде към 7-ми месец.Стресът по улиците на София е много голям и тези задръствания,направо ужас,супер много се изнервях.Нямаш ли възможност някой да те кара?Поне аз накрая така процедирах,мъж ми или баща ми ме караха,когато ми се налагаше.В краен случай,такси,но е скъпичко.

# 3
  • Мнения: 2 013
За поседно карах в началото на 7я месец и спрях,иначе до преди това не съм слизала от колата (само дето не ходех с нея и до тоалетна  Joy)
Но с напредване на бременноста спрях,защото коремчето вече пречеше (опираше във волана) а и си беше неудобно.Трудно сядаш,трудно ставаш,а и си по напрегнат.
Аз лично към края бях станала много разсеяна и това също ме накара да се откажа от "пилотското" място.Мисля че е така с почти всичко бременни (разсеяност,отнесеност...)
 Peace

# 4
  • Мнения: 201
И аз все още карам Peace. За сега се чувствам добре и корема все още не ми пречи Peace
За съжаление започнах да карам без колан, което никак не ми допада, но много ме стяга, особено ако спра малко по-рязко Rolling Eyes Надям се да успея да изкарам поне до 45 дни преди раждането (когато ще изляза в болнични), че не ми се мисли ако трябва да пътувам с градски транспорт ooooh!

# 5
  • Мнения: 764
Аз си карах до края на бременността - това с дупките ми е познато, но някакси се справях. Ако караш по-бавничко, опитваш се да заобикаляш дупките  (не е лесна задача, предвид състоянието на улиците), мисля че няма проблем. А и аз бях със контракции от 5-я месец, които в началото на 9-я вече бая бяха зачестили. Просто аз вътрешно усещах, че не е проблем за мен и предпочитах да се движа така, защото ходенето дълго време ме уморяваше, плодът ми тежеше и се чувствах по-сигурна в колата. Сигурно няма правило дали трябва да спреш да караш или не в един даден момент от бременността. Според мен ти най-добре можеш да си прецениш как се чувстваш по-спокойна.
Успех и леко раждане  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 335
Карах до последно.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Слязох от колата 20 дена преди да родя и то само защото трябваше да лежа т.е нямаше къде да излизам. Един единствен път за цялата бременност реших да отида на работа с маршрутка, след което горчиво съжалих и повече не си правих подобни експерименти. Моят корем беше много голям и също опираше във волана, но издърпах седалката максимално назад, колкото ми позволяват краката разбира се  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 51
Стига шофирането да не причинява прекалено голям стрес, то е най-добрия начин за предвижване. Градския транспорт и маршрутки-твърдо НЕ! През каквито и дупки да минаваш с колата, усещането не би могло да се сравни с половин часово друсане в маршрутка

# 9
  • Мнения: 2 803
До 7-мия месец.

# 10
  • Мнения: 84
не мисля че пречи да шофираш ако се чустваш добре

# 11
  • Мнения: 117
До последният ден преди да родя си карах без проблем.На маршрутка ми се наложи да се кача един път през цялата бременност и беше кошмар,идеше ми да  #2gunfire задкормилното устройство.

# 12
  • Мнения: 121
 Зависи как се чувстваш. Аз шофирах до последно .

# 13
  • София
  • Мнения: 184
Благодаря ви, момичета, за бързите отговори   bouquet !

Гинеколожката ми на последната консултация (в края на 29г.с.) ми каза, че по принцип било забранено да се шофира последните месеци и ако ме спрат полицаите, ще ме санкционират  Rolling Eyes (което не го бях чувала).
Самата тя сподели, че е шофирала до 8ия месец и след това спряла, тъй като не се чувствала добре!

Иначе на мен самата ми харесва да шофирам, макар че много се изнервям от липсата на кавалерство на пътищата в София и от многото дупки, и това явно не се отразява добре на беба.
За съжаление съпругът ми през деня е много зает и може да ме "разхожда" само през weekend-а, което пак е добре, но и на мен като на amarinova, ми е по-удобно, когато аз шофирам сама.

Благодаря ви, отново!


# 14
  • София
  • Мнения: 112
Шофирах до последно - даже ден преди да родя, обиколих цяла София с колата. Също така използвах и предпазния колан, макар че след 6-тия месец той не е задължителен за бременните. Карах си бавно и спокойно, на пук на всички нерваци и задръстванията в милата ни столица, чувствах се добре, бебо също.

Това за полицаите не знам дали е вярно, но когато бях в 7-ия месец, един 'кавалер' ми удари колата и когато дойдоха полицаите, въпреки корема ми ме провериха за алкохол - беше много атрактивно, даже зяпачи надойдоха.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 15:13 от doika

# 15
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз шофирах до 7-мия месец, а после ми се наложи един път да карам, бях в края на 8-мия месец и  беше доста неудобно, защото коремът ми беше доста голям ...

Леко раждане!  Peace

# 16
  • Мнения: 788

Това за полицаите не знам дали е вярно, но когато бях в 7-ия месец, един 'кавалер' ми удари колата и когато дойдоха полицаите, въпреки корема ми ме провериха за алкохол - беше много атрактивно, даже зяпачи надойдоха.
Това направо ме срази, кви са тия полицаи, ама сигурно ще кажат, че са си вършили работата hahaha

Аз не съм била бременна, но една приятелка си шофираше до последно и ме успокои, ако и на мен се наложи, щото много обичам да си карам Simple Smile
Леко раждане и от мен Hug

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз карах до 7-мият месец.   Peace

# 18
  • Мнения: 2 521
Бях в осмия месец когато ми забрани гинеколожката да шофирам защото прокървих а бях на път и сама с колата  Tiredведнага и се обадих и обясних какво става,а тя ми каза веднага в болницата защото може да е започнало раждането ooooh!само аз си знам как се върнах екстремно и без да се прибирам в къщи а директно в болницата.След този случай мъжът ми ми скри ключовете от колата,защото и той доста се уплаши като му се обадих от болницата Shockedто и аз не бих тръгнала вече сама след страха който брах Naughty

# 19
  • Мнения: 822
Карах си без проблеми, въпреки кофти движението. Даже деня преди да родя, шофирах.
Колана го слагах, за моя безопасност, така - закопчавам колана, сядам и премятам само горната лента, за да може да ми е комфортно на корема.  Peace

# 20
  • Мнения: 288
Шофирах до последно и аз се притеснявах като теб но в крайна сметка бях зад волана до последният ден от бременността си.Моят съвет е ако се чувстваш добре прави го Peace

# 21
  • Мнения: 4 433
не пречи,стига да се чувстваш ОК.

# 22
  • Мнения: 753
И с двете бременности си шофирах до последно.Но се чувствах добре.Накрая корема ми беше огромен и почти легнала карах.А бебо много обичаше да "подритва" точно тогава - явно го притисках много.
Ако обаче на теб ти е некомфортно не шофирай.Важното е да ти е добре.

# 23
  • София
  • Мнения: 58
Карах до последно, ден преди да родя закарах колата да ми сменят зимни/летни гуми. Само да отбележа - "колата" ми е Тико, което друска като каручка, но не съм чувствала неудобство или нещо подобно.

# 24
  • Мнения: 4 371
Като се замисля май само зад волана не ми тежеше тумбака Thinking Карах до раждането.

# 25
  • Мнения: 349
И аз карах до последно  Peace

# 26
  • Мнения: 1 734
За сега се чувствам добре. В момента, в който ми натежи ще спра. Но на дълги разстояния гледам да не съм сама в колата

# 27
  • Мнения: 616
Все още шофирам и не ми пречи остават ми 6 дни до термина  Peace зависи как се чувстваш ти самата. До сега не съм имала пробелми с полицаите.

# 28
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз шофирах до последните дни преди раждането,доставяше ми удоволствие въпреки огромните ми габарити  Mr. Green.Според мен ако се чустваш добре няма проблем,но ако наистина ти е притеснено от тези стягания на корема както пишеш по-добре не го прави. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 184
Благодаря ви!   bouquet  bouquet  bouquet

Желая ви много много много мигове на радост!

# 30
  • Мнения: 256
И аз до последно, с колан.
Избягвай дупките, доколкото е възможно и безопасно.

# 31
  • Мнения: 8 999
Шофирах до петък. Без колан. В събота ми изтекоха водите.

# 32
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Термина ми е след 2 седмици,а аз все още шофирам-просто ми е по удобно.Разбира се карам бавно и внимателно.Излизам с колата само когато е крайно наложително.Изпитвам ужас от разните идиоти по пътя #Crazyособено сега когато нося живот. preggo

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 270
Карах до вечерта преди да родя, чесно казано можех и до болницата да се закарам сама... Laughing
Аз се чуствах доста сигурно зад волана, но повечето ми приятелки казват, че изпитват страх да шофират докато са бременни, мисля че е въпрос  и на това до колко добре се чувстваш от самата бременност, колко ти е голям корема  Laughing и т.н

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 270
А що се отнася до страха от това че носиш живот, при мен го имаше това като родих малката, тогава малко ме беше страх да я возя, но ... и това се преодолява.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 720
Карах постоянно и без колан!

# 36
  • Мнения: 9 973
нямам книжка Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 121
Все още шофирам, да си призная влизането и излизането от колата са ми малко трудни, но просто нямам с какво друго да се придвижвам.

И задължително слагам колан. Не мога да си обясня защо някои бременни не слагат при положение, че с колан е много по-сигурно за тях и за бебето Shocked

# 38
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
и аз карах до последния ден дори като ми изтекоха водите мъжа ми вече спеше аз го събудих и му казах ще ставаш ли или да се закарам сама а той ми отвърна на шега-ходи сама и утре те чакаме с бебето да си дойдеш
така че ако се чустваш добре и ако ти се побира корема мисля 4е няма проблем Simple Smile

# 39
  • Мнения: 498
Моята най-добра приятелка шофираше до последно.Дори сама се закара до родилния дом Hug

# 40
  • Мнения: 238
 Аз се закарах сама на контролен преглед в деня на термина. Не съм чуствала никакво неудобство нито от волана нито от колана, напротив беше ми супер през цялата бременност. А корема ме стягаше в последните месеци само, когато вървях пеша.

# 41
  • Мнения: 4 784
Карах си до последно, но истината е, че като че ли към края на бременността станах по - разсеяна.
Стига ти да се чувстваш добре, не мисля, че трябва да се лишаваш от това удобство.

# 42
  • Мнения: 4 406
карах до последно. действително коремът ми опираше във волана, но не можех да дърпам седалката назад, защото нямаше да стигам до педалите. относно дупките- карах бавно и твърде внимателно, често са ме освирквали, но това не ми е пречило. моята безопасност е по- важна от нервността на изкукуригали шофьори.

# 43
  • Мнения: 169
До последно шофирах, колана никога не ми е пречил и никога не съм го слагала по различен от нормалния начин. Смятам че ако не е сложен както трябва би навредил повече.

# 44
  • Мнения: 4 292
Шофирах до последно, но последните два месеца се качвах зад волана сам при нужда. Избягвах да шофирам за щяло и нещяло. Тук разстоянията не са толкова големи и повече ходех пеша или вземах такси. Ползвах колата предимно за пазаруване.

# 45
  • Мнения: 1 155
Шофирах до последно, беше ме страх да ме вози някой друг, а за градски транспорт не можеше и да става дума да се кача.....но трябва да си прецениш, ако не се чувстваш добре недей да караш, но ако ти се налага мисля че това е най-добрия вариант за придвижване. Peace

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 402
До последно! Е, вярно - за да изляза от колата си дръпвах седалката назад, щото коремът пречеше.  Grinning Използвах и колан до последно... Просто толкова съм свикнала с колана, че ако не го сложа имам чувството, че се клатя на седалката... Embarassed Но, мисля, че всеки трябва да прецени сам за себе си - ако не те е страх да го правиш - карай! Ако чувстваш, че ти е некомфортно, страх те е и т.н. - не карай! Но правило няма! Simple Smile Дори в последните дни преди да родя един полицай ме спря и толкова се стъписа, като ме видя с това коремище, че даже не ми поиска и документите, рече само "карай"!  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 769
Все още шофирам (на кратки разстояния), а другата седмица ще раждам Blush.. имах сериозното намерение да спирам с колата около 6 месец, ама пусто все нещо трябва да свърша... Движението във Варна е подобно на лудницата в София, шофирам много спокойно и внимателно, но има достатъчно откачалки по улиците...
Моето мнение е, че шофирането в последните месеци не е препоръчително.

# 48
  • София
  • Мнения: 389
До последно шофирах - за малко да отида да раждам с колата, защото отидох уж на преглед, а се оказа, че трябва да се направи спешно секцио. Не отидох с колата, само защото мъжът ми настояваше - все пак беше един ден след термина!

# 49
  • Мнения: 423
С първата бременност се пазех много, от страх да не направя някоя беля спрях да шофирам още като разбрах, че съм бременна.
През втората обаче си шофирах без проблем до края, в деня на раждането също - само дето не се самозакарах до болницата. Mr. Green Сега е същото, шофирам си, не ми създава проблеми и ми е по-удобно, особено напоследък, отколкото да вървя пеш.

# 50
  • Мнения: 388
Шофирах до последно. Но и имах изключително лека бременност. В последните два месеца не използвах колан.

# 51
  • Мнения: 50
И аз си шофирах до последно, но като стана по-голямо коремчето не съм слагала колан  Laughing

# 52
  • Мнения: 94
И аз шофирах /и продължавам/ по време на две си бременности почти до края!Сега съм просто по-внимателна и бавна.Колана си го закопчавам преди да сезна и после си слагам само горната част Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз все още шофирам, но до кога...

# 54
  • Мнения: 1 029
И двете бременностти си шофирах до последно. Според мен това е далеч по-добрият вариант за придвижване от градския транспорт или такситата. Но ако не се чувстваш достатъчно уверена и спокойна зад волана, по-добре да не си създаваш излишен стрес...

# 55
  • Мнения: 51
И аз шофирах до последно. Честно казано, когато друг ме возеше, се чувствах доста по-некомфортно и винаги имах контракции. Аз сама като се превозвах се чувствах добре, карах по-бавно от обикновено. Коремът ми също не ми пречеше. Но определено градския транспорт не може да бъде по-добрия вариант - само си помисли колко често ще стоиш права, ще те ръгат и в корема, а и сега в студа да висиш по спирките ... не мисля, че е за предпочитане.
Успех и леко раждане като му дойде времето  Hug.

# 56
  • Мнения: 479
Шофирах да началото на 9-я месец. Щях да продължа до края, но тогава установиха, че имам 2 см разкритие и близките ми ги беше страх да не ми се случи нещо, докато карам (в смисъл да ме заболи, да загубя концентрация и да катастрофирам). И заради тях спрях и трябваше да си стоя вкъщи, понеже кварталът ни е много забутан, а градският транспорт хич го няма  Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 104
Аз съм почти в девети месец и си карам още и още, макар че понякога ми иде да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire другите шофьори. Баща ми много го е страх като ме види сега зад волана. А мъжа ми няма нищо против. Но да си кажа честно вече предпочитам да ме возят. Корема ми взе да ми пречи.

# 58
  • Мнения: 509
Шофирах до последно.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 079
Мен ме беше страх. И сега не шофирам. Embarassed

# 60
  • Мнения: 236
Карах до средата на деветия месец редовно и почти до края,когато ми се наложеше (няколко пъти). Истината според мен е, че ти си усещаш до кога се чувстваш комфортно зад волана. Иначе не виждам причина да не го правиш, във всеки случай е 100 пъти по-добре от градски транспорт, който аз лично не ползвам. Peace

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 101
Шофирах до деня на раждането и до последно слагах колан, просто без него не се чувствам комфортно в колата. Предпочитам да шофирам пред мисълта от безкрайно чакане по спирките и безмилостното побутване от навалицата в градския транспорт.

# 62
  • Мнения: 16
Аз карах до последния ден преди да родя.  Даже в седми месец два пъти ходих с колата от Бургас до Свищов, защото съм студент там. Като ме изписаха пак аз си шофирах към вкъщи. Laughing   Обожавам да шофирам и не давам да ме возят.  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 4 362
Предният път шофирах до края на 9-ти месец,сега отново мисля да е така  Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Шофирам , не ме е страх, но не се налага често да го правя

# 65
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
С първата бременност шофирах докрая и сама се закарах като влязах в болницата. Сега продължавам да карам и нямам проблеми. Зависи ти как се чувстваш и колко си уверена.

# 66
  • Мнения: 4 668
Карах почти до последно - до началото на 9-тия месец . Накрая обаче се чувствах огромна и не ми беше удобно . За щастие работех наблизо и си ходех пеша или ме караше мъжът ми .

# 67
  • Мнения: 1 219
и аз карах до 7-ми месец.ПОсле заминахме и нямах тази възможност да карам.Ако те стяга много корема според мен не шофирай повече PeaceНаистина и градския транспорт не е добър вариант.Много е сложно,особено в София ooooh!

# 68
  • Мнения: 304
карах до осмия месец ,след като се чувстваш добре карай няма страшно

# 69
  • Мнения: 1 558
Шофирам още, корема не ми пречи, защото колата ни е огромна.Миналият месец шофирах от Варна до Пловдив без да спирам, сама в колата. Вече ме е страх да излизам на дълго извънградско, макар другата неделя да съм планирала ходене до София.
Ако се усещаш добре не виждам къде е проблема да караш.

# 70
  • Мнения: 5 026
Шофирах до към 8 месец. После ми беше много трудно с тумбака.

# 71
  • Мнения: 1 554
карах до средата на 9 месец,после нещо ме хвана бъзето Laughing

# 72
  • Мнения: 1 021
Според мен е много индивидуално. Аз нямам особено голям шофьорски стаж и спрях да шофирам към 6 месец. Ти ако се чувстваш сигурна можеш да продължиш до края, имам много такива познати. Но градският транспорт или маршрутка, определено не е решение.  Peace

# 73
  • Мнения: 374
Аз почти не шофирах по време на бременността, изпитвах панически страх и от шофирането, и въобще от возенето с кола и ги избягвах, доколкото можех. Но аз живея в малък град, където придвижването пеша не е проблем. Peace

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз пък си шофирам безпроблемно! Не виждам причина да не го правя! Peace

Общи условия

Активация на акаунт