За конформизма и училищния правилник

  • 6 354
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 840
Моля ви се, намират се чат-пат кадри и от центъра:
Ученици нападнаха репортер на bTV 7:25 мин./01.12.2008
http://www.btv.bg/videos/search_videos.pcgi

Аз говорех за училища в центъра, а не за блуждаещи из центъра индивиди.

# 121
  • Мнения: 335
Индивидите са ученици - току-що излезли от училище.
Едва ли са дошли всичките от Враждебна.



# 122
  • София
  • Мнения: 2 840
Спокойно може тези от Враждебна изобщо да не са ходили на училище и да са си кибичили цял ден из центъра.

Мислиш ли, че трябва да водим този спор?
Освен това, само тези, които снимаха в градинаката пред "Свети Георги" хипотетично излизаха от училище. Другите бяха видими лузъри, дошли на "детска дискотека" в час, позволяващ им да стигнат след училище и от Ботевград до центъра на София.

Не сменяй посоката, моля!

Не коментирам колко възпитани са децата от центъра на града и как се държат във времето, в което не са в клас. Аз репликирах съвсем друго. И то беше свързано с атмосферата в училище, а не извън него.

Продължавам да твърдя, че това "разследване" компрометира незаслужено българското училище, защото училищата, които аз познавам, нямат нищо общо с онзи хаос, който видях по ТВ.
Това е.

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
А според мен изобщо няма излишно компрометиране. Не е само пред НДК, а и пред други заведения. Доста пъти съм виждала тийнове, които се държат по същия начин, изглеждат по същия начин и пият по същия начин. Например, срещу халите преди време имаше (може и сега да има) една дискотека или подобно заведение. Та, случвало се е точно следобяд, може би към 5-6 часа в градинката пред халите да се събират тийнове, повечето от които са с бира или друг алкохол в ръка, а момичетата бяха доста разголени за своите 14-15 години. Те да не би да не ходят на училище? Определено не изглеждаха като клошари или безпризорни. Те очевидно чакаха да отвори дискотеката и загряваха с някоя и друга бутилка. И цигара в ръка.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 840
Радостина, няма да споря изобщо.
Мога да повторя само.
Разследването в училището във Враждебна не е предтавително за атмосферата в софийските училища.

# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
Има голяма разлика между едно и друго училище. На мен ми е ясно, че лесно се прави материал със сензационен характер в училище средна хубост. Естествено, че няма да отидат в английската гимназия. Сещаш ли се? Въпреки, че и за там не е много ясно какво става. Просто повече се крият. Пред всяка гимназия има пушещи ученици, например. Само този, който не е минавал покрай училище, обучаващо ученици след осми клас, само той не е виждал какво става отпред, как са облечени тийновете и как си пафкат сладко-сладко.
Не става въпрос за демонизиране на тийновете и училището, но и не може да се мисли, че са ангелчета. Дори ние, когато бяхме на тяхната възраст се опитвахме и с някакъв променлив успех успявахме да се правим на много отворени. Всяко училище имаше пушком, покрай който учителите предпочитаха да не минават. Защото, ако минат, трябва да наказват. Разликата е в това, че сега тийновете пушат от външната страна на оградата и формално спазват забраната за пушене в учебното заведение.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз това изобщо не го отричам. Нито демонизирам тийновете, нито ги канонизирам.

За друго идеше реч, а именно, че не във всички училища в час учителите са безпомощни посмешища, а учениците са стадо побеснели примати.
Има училища, в които учат амбицирани и мотивирани хора, които получават адекватно отношение от учителите. Каквато е и целта на училището.

Какви са учениците в свободното си време, няма да коментирам. Всичко сме виждали. Аз репликирах само материала от училището във Враждебна. Нищо повече.

# 127
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е. За съжаление оставам с впечатлението, че такива островчета на ученолюбието и уважението са на изчезване.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, аз не говоря за чудеса като ученолюбие. Възрожденският патос никога не ме е завладявал до степен да изгубя разсъдъка си.
Имам предвид нещо съвсем прозаично - спазване на правилата. Съобразяване с институцията. Следване на целите. Амбиция, контрол и самоконтрол.

# 129
  • Мнения: 984
Иначе си класически пример, ....

Рокси, излагаш се. Не можеш да ми казваш за какво съм класически пример, нямаш право на това. След като аз НЕ ти казвам за какво си ТИ класически пример. Мисля, че е крайно време да се върнеш към ВИНС-а, който с триста зора си завършила и да си стоиш там. Или поне да се върнеш на работа и да досаждаш с поведението си на някоя елементарна колежка. Има неща, които няма как да разбереш, понеже нямаш нито познанията, нито опита, нито интелекта да ги схванеш.
Спирам тук, защото е видно, че темата е тотално изчерпана - преливане от пусто в празно.

# 130
  • Мнения: 12 665
А според мен изобщо няма излишно компрометиране. Не е само пред НДК, а и пред други заведения. Доста пъти съм виждала тийнове, които се държат по същия начин, изглеждат по същия начин и пият по същия начин. Например, срещу халите преди време имаше (може и сега да има) една дискотека или подобно заведение. Та, случвало се е точно следобяд, може би към 5-6 часа в градинката пред халите да се събират тийнове, повечето от които са с бира или друг алкохол в ръка, а момичетата бяха доста разголени за своите 14-15 години. Те да не би да не ходят на училище? Определено не изглеждаха като клошари или безпризорни. Те очевидно чакаха да отвори дискотеката и загряваха с някоя и друга бутилка. И цигара в ръка.

А кой им го е продал. Алкохола и цигарите?

# 131
  • Мнения: 4 300
Преминаването към лични обиди не е част от възпитан спор:)

# 132
  • София
  • Мнения: 2 840
А кой им го е продал. Алкохола и цигарите?
Я съгласувай, че така нещо не се връзва!

# 133
  • Мнения: 12 665
А кой им го е продал. Алкохола и цигарите?
Я съгласувай, че така нещо не се връзва!

Не знам какво не ти се връзва на клонката. Кой е този, възрастен, който е продал алкохол и цигари на непълнолетни. При положение, че е забранено.

# 134
  • София
  • Мнения: 62 595
Както се казва, като е забранено, да не е отменено? ДОсега не съм чула и видяла някой да е бил санкциониран за това, че е продал алкохол и цигари на малолетни и непълнолетни. Но дори и да не им го бяха продали щяха да наточат от ракията на татя си. Малко просташко щеше да е, но не биха се отказали.

Общи условия

Активация на акаунт