Гальовен НОЕМВРИ, сияе, цъфти, донесе на мама желани мечти!

  • 12 387
  • 213
  •   1
Отговори
# 195
  • Попово
  • Мнения: 687
 tsvetkova_elica, ето тук има колаж Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=350980.0;topicseen

# 196
  • Мнения: 1 031
Пепе много ми се иска да се пробвам с колажа - ама лошото е че почти не ми остава време да седна на компютъра Tired
Ако няма други желаещи може да се пробвам.

# 197
  • Мнения: 3 818
Аз пък напоследък изобщо не се изцеждам, тъй като не си чувствам гърдите напрегнати. Доколкото разбрах като се урегулира лактацията така трябва да бъде.

Точно така трябва да бъде Simple Smile И както и преди съм казвала, това е най-блажения момент от кърменето, защото вече не ти се препълват гърдите, не те боли, не текват от само себе си, няма толкова големи опасности от запушвания и т.н.
Галисис, следи детето дали преглъща и такива други признаци, цеденето го оставете, то не е показател. Аз малко като развалена плоча, но при цедене може да не успявате да изцедите нищо и въпреки това да имате достатъчно количество кърма. Просто при цеденето не винаги кърмата потича. Рефлекси, какво да ги правиш, моите се отключват само като чуя бебето да плаче - веднага потича от гърдите, но има моменти, в които и с часове да вися с помпата, нищо не става Simple Smile.

Комарче, радвам се, че се включи, точно тия дни си мислех, че се загуби някъде. А синчето ти си го кръстила със страхотно име Heart Eyes

Браво на малката Яна, юначка е тя Hug

# 198
  • Мнения: 22
Мила, Дени, Вале, Ивето се справи с моите обяснения, така че ако има нужда- питайте- ще помагам  Peace

# 199
  • Мнения: 30
Феъри, и аз се шашкам с това кърмене... От дясната си гърда с помпата изцеждам 90-100 милилитра като усетя да слиза мляко а от лявата едва успявам да смъкна някакви си 20-30 милилитра и не знам като кърмя от лявата ми гърда дали детето изобщо може да се наяде... На мен възпалението ми беше на дясната а от лявата си кърмех. Пробвам вече да кърмя и от двете и имам чувството че ако не дам дясната не се наяжда...
Да беше малка разлика, добре, но това е много...
И се притеснявам, че някой ден кърмата само от дясната няма да стига и ще трябва да минем на АМ. И нищо не помага да потече повече от лявата.
Малко омотано го обясних, но...
Колкото и да я слагам на лявата гърда да суче, започна ли с помпата, положението е същото... и това се случи след като се ядосвах онзи ден и нямах мляко няколко часа... Cry

# 200
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте  Hug  Аз пък да ви се похваля малко  Embarassed Засега не са ни хванали колики, дано се разминем, че като ви чета направо ми се вие свят  ooooh! Сега съм лека изнервена, а представям си и ако това чудо ни сполети. Пази Боже !!  Praynig

Сега и да се оплача.. Едната ми гърда продължава да е по-голяма от другата. Как е възможно лактацията да се регулира неедновременно за двете гърди  Close  Иначе помпата ми е на Медела и съм адски доволна.

Феъри  ти ме изумяваш всеки път с твоите отговори . От къде знаеш толкова много  Shocked  Бива, бива опит, ама чак пък такава памет  #Crazy

# 201
  • Мнения: 398
Пепе аз съм го виждала тоя колаж.Даже Тошката го разпознах.Сестра ми роди април 2007 но не знам дали пише и при вас.Та за колажа изобщо не знам как става това чудо.

# 202
  • София
  • Мнения: 215
Добро утро мамчета!!!!
Честити бебета на всички нови мами!!! Да са ви живии здрави и много да ви радват!!!! newsm51 newsm51 smile3525 newsm51
Предварително се извинявам, че не съм ви чела, но нещо нямам настроение напоследък за нищо, много ми е едно такова напрегнато. Ние още сме 2в1, и сега не спя поради простата причина, че така ме боли едната тазобедрена става, че никакво спане ми е невъзможно. Вчера пак бях на лекар, тушира ме и се опита и разкрите да ми направи, без резултат, толкова ми е стегната шийката. Ама като пих Магнерота до средата на ноември така ще е, ще си  го нося още един месец. Сега ми е казал доктора ако случайно получа болки да ходя в болницата, ама от къде тия болки да получа. Много съм ядосана. май аз останах последната неродила. Joy  Всеки ме пита, ама ти не родили, какво става, ходи обяснявай на всички какво става. Е в сряда пак съм на консултация, пък да видим.  #Crazy newsm78
Прегръщам ви силно с всички малки бебчета Hug и отивам да въртя обиколки на стаите, че тая болка в ставата не ми минава .

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 05:32 от aleksa_sm

# 203
  • Мнения: 81
 waveyдобро утро и от нас .
Алекса не се тормози рано или късно ще се покаже мъничето  Hugняма къде да ходи  WinkВръщай се в леглото,че после няма спане  smile3511 smile3541 1ironing newsm28 hang 1dishes бе луда работа  CrazyВиж кое време е ,а аз вися пред компа и чакам малката да се изака  Mr. Green,а душичката ми спи вече  newsm46
Виждам и други вампирясали  Hugнещо нощно време балкона по-пълен от през деня хахаха hahaha

 Целувки момичета и спокоен ден  Hug

# 204
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Добро утро  kaffeetrmker_2
Ние сме сравнително добре снощи заспа в 10 ч. и се събуди само в 5 нощес да яде и от тогава си спи блажено детенцето. Единствения проблем е че мама тази сутрин една успя да изцеди 5 мл кърма от двете гърди при положение че не съм се цедила от снощи и нащия татко ме бъзика няма вече мама мунка така че и ние минаваме в отбора само на АМ.

Детенцето ми трети ден не е акало и личната каза да му давам вода от овесени ядки но аз не смея защото съдържат глутен та се чудя мога ли да и дам Дуфалак, а иначе се храним с Аптамил.

# 205
  • Мнения: 3
Здравейте на всички  Hug
Да ви се оплача снощи кърмата драстично ми беше намаляла , почти нищо  smile3518 малката се измъчи покрай мен защото ,като ми захапе зърното започва уж да суче , но като няма обилно храна се ядосва и го пуска и тогава рев рев  Cry така я измъчих до 7,30 после сигорно от умора заспа и се събуди посред нощ в 1 часа тогава като че ли гърдите ми се бяха понапълнили та се нахрани сега на сутринта пк си ги усещам , че няма никой  Confused Embarassed май ще преминаваме към шишетата  newsm45 newsm45

# 206
Добро утро и от нас с малката ми Айрис.Shoppy-мими какво съвпадение-аз като теб от 5 до 6,30 сутринта чаках малката да се изака.То не беше пъшкане,то не беше напъване и хленчене.А аз умирам за сън.Това безсъние направо ме убива.А и ми писна вече да стоя в къщи-тук времето е студено и духа страшно,не смея да я изведа на разходка.Таткото ни е много зает с работа и вечер се прибира късно и страшно уморен.Почти не се виждаме тези дни.Страшно съм изнервена и снощи му ударих един рев на балкона и сега съм малко по-спокойна.А и вече ви се оплаках и аз,та ми олекна.

# 207
  • Мнения: 297
Здравейте и от нас и ние имахме проблем с акането но след 4тия ден го направи малката душица.Нормално било при кърмачетата.Иначе мамите с малко кърма да хапват добрре и да са спокойни,преди дни и на мен драстично ми намаля но в последствие нещата се регулираха.За съжаление моята мацка яде и от двете гърди и кърма за съхранение не остава.Утре би трябвало да сме на преглед,но мисля да накарам педиатърката да дойде у дома,че ме е страх да изкарвам малката още,вие как процедирате ?

# 208
  • Мнения: 81
Добро утро и от нас с малката ми Айрис.Shoppy-мими какво съвпадение-аз като теб от 5 до 6,30 сутринта чаках малката да се изака.То не беше пъшкане,то не беше напъване и хленчене.А аз умирам за сън.Това безсъние направо ме убива.А и ми писна вече да стоя в къщи-тук времето е студено и духа страшно,не смея да я изведа на разходка.Таткото ни е много зает с работа и вечер се прибира късно и страшно уморен.Почти не се виждаме тези дни.Страшно съм изнервена и снощи му ударих един рев на балкона и сега съм малко по-спокойна.А и вече ви се оплаках и аз,та ми олекна.


ООО при нас това е ритуал -голеееми напъни, голямо чудо Sick
Сузи понякога човек има нужда само да си пореве за да си презареди батериите  WinkНе си само ти така  Mr. GreenАбе все се каня да те питам ти в кой град си (може би си казвала ,ама тая мойта празната кратуна  hahaha newsm78)

# 209
  • Мнения: 1 031
Здравейте и от нас!

Тази нощ и за нас беше много изнервяща. Нашият татко го нямаше и баткото спа при нас с Ивко. Да не ви разправям по случая дребното чаве каква програма ми спретна. Станах в 2.30 за хранене - това добре - нахранихме се и се започна едно кокорене, едно мрънкане примесено с рев. После повърна половината от яденето, после се наака и сменяхме пампа и след още 1 час друскане заспа - това разбирайте в 4.30 Как не се събуди Гоги и идея си нямам при цялата тая одисея ooooh! Легнах УЖ да спя - да ама не баткото стана да пишка в 5.00 и след това и той му удари едно въртене - чак ми изръчка бъбреците Crazy В 6.00 дребен пак се събуди за ядене и аз вече станах, защото се бях изнервила до козирката. И тогава и двамата заспаха Twisted Evil То че сън за мен няма е ясно, ами му ударих едно кафе, поне да се успокоя и влезна малко в релси.
Диди и ние не сме излизали въобще - то в Пловдив времето е отвратително - как да го изкараш детето в тая мъгла. Тука падне ли мъгла се вдига чак напролет ooooh!
За кърмата - ту имам повече, ту по-малко. В зависимост от това и Иво се храни на различни интервали от време.

А сега да се заредим с малко коледно настроение, че празници идват Wink

НОВА ТЕМА santa2

Общи условия

Активация на акаунт