На мама й иде да запее, ОКТОМВРИЙЧЕ гука и се смее.

  • 8 885
  • 235
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 149
Здравейте, сладурки Simple Smile

Абе тия стафилококи много силни и разпространени... тъй както чета май се оказва, че не зависи много много от болницата, защото на много от нас ни се случи бебчетата да имат, пък сме все от различни градове. В тази връзка имам въпросче - преди седмица почнахме да мажем с Бакторбана и да капем физиологичен разтвор. Вече никакви хрипове и задъхвания не чувам, няма сополки - мога ли да спирамс процедурата?
Ние след 10 дни мазане, изчакахме 3-4 дни и повторихме изследването и тогава отчете , че няма вече никакви бактерии.

# 16
  • Мнения: 95
polina7979, това, за което говориш не е ли т.нар. педагогическо захранване?

# 17
  • Мнения: 4 301
Здравейте!
Относно захранването, баткото го захраних рано, по стария метод, доверявайки се на съветите на тогавашната му педиатърка. Не ми е създавал наприятности и не е имало последици от това. Но! Това не значи, че не е имало риск. Аз сок не бих дала поне до навършване на 8 месеца, да не кажа, че изобщо съм против даването му. Предпочитам пресен плод, когато му дойде времето.
Захранването на бебе, което е на АМ става по същия начин, като на такова, което е на кърма. Сега, дали ще се почне постепенно когато стане на пет месеца, или ще се изчака до шестия, според мен си е строго индивидуално и бебето само ще си покаже.
Но захранване, както при баткото на три месеца, е абсурдно, при информацията с която всички ние разполагаме.
Това е личното ми мнение и не го приемайте за меродавно.

# 18
  • Мнения: 80
  Много ви благодаря за отговорите Hug!
 Засега се кърмим (пак е на поискване,но си е вече през 3 часа),но незнам защо все се притеснявам че няма да имам кърма още дълго.Дано не съм права и успея да си я кърмя поне година Praynig!

# 19
  • Мнения: 104
За захранването и аз да се включа, знам че ако е на АМ може и съвсем малко по-рано-например 5, 5 1/2 месеца да се захрани  Peace Аз лично нямам търпение да дойде този момент, незнам защо  Blush

Да повдигна пак темата за АМ-а, знам че сме го обсъждали, но малко хора се включиха/може би, защото повечето от вас кърмят  Hug Та какво АМ ползвате, сменяли ли сте го и какви са ви впечатленията? Чудя се дали да не пробвам някое друго, дали ще понамали коликите, дискомфорта, някои връщания и т.н.Да не се окаже , че някое друго му действа по-добре пък аз си го държа на едно и също  newsm78 В същото време не искам безразборно да го сменям...

# 20
  • Мнения: 132
Адина аз въпреки че кърмя имаше момент в който мислех че трябва да се дохранва и по препоръка на педи взехме ХИП хипоалергенно и добре го понесе но пък не съм и давала много пъти така че не нямам наблюдения много.Баткото го хранех с Аптамил и бях много доволна PeaceНз дали съм ти била полезна със моя скромен опит ама реших да се обадя Laughing

# 21
  • Мнения: 149
Да това е част от педагогическото захранване, аз не съм решила твърдо да се ръководя от него , но то дава и някои насоки, които могат да бъдат ориентир.Навсякъде пише че препоръките на Световната здравна организация са кърмените бебета да бъдат захранени най-рано след навършване на 6 месеца, а бебетата , хранени с АМ -най-рано след навършване на 4 месеца.Аз избрах златната среда.А що се отнася до АМ, което ползваме-в началото бяхме на Фризолак Пре  за недоносени бебета, а сега вече от два месеца сме на НАН 1 , хипоалергенно по препоръка на педиатъра.По време на смяната на млеката около една седмица имаше много силни колики, които преди това бяха леко отшумяли, и нашето педи каза , че са се засилили от смяната на млеката.Минаха с Colief.На последната консултация попитах докога ще сме на това мляко и нейната препоръка е да продължим до навършване на годинката и аз така и ще направя.Засега не мисля да го сменям, тъй като го понася добре , а и състава на млякото ми харесва-с много високо съдържание на желязо е.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 10:48 от polina7979

# 22
  • Мнения: 498
Хеленка, студ, вятър, дъжка пръс ние сме навън  Mr. Green Вяро, че аз понякога умирам от студ, ама бебс е на завет и не му е студенко.

За АМ, в началото бях на Фризолак, сега минахме на Аптамил, и двете си ги яде еднакво не се муси или, преминах на Аптамила, заради акането, но положението е същото. А за Фризолака ми казаха, че се произвежда само за нашия регион страни и никъде другаде по света го нямало.

За захранването, мен ми се иска колкото се може по-късно да стане, защото съм на мнение, че огранизма не му е готов и не е развит достатъчни (лично мое мнение не налагам такова) и за това ще карам докато мога на АМ.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 723
Добър ден и от нас Hug

Адинко аз писах и старата тема,но и тук да си кажа за АМ-
минах през Фризолак,Хумана,Селия и сега сме на Нестоген1/на Нестле е/
Така най-доволна съм от Нестогена вече 3-та кутия почваме.
Малката си хапва с ухота ,а акането не е проблем. 

# 24
  • Мнения: 899
Барабинка, мерси за сладката песничка  Heart Eyes. Вчерашната снимка на Дамян беше много свежа, сладур да го схрускаш
Честит месец на Виктория Стефани и мама Софко   bouquet! Ще отпразнувате ли с един пикник на плажа  Wink
Честити 2 месеца на бебета Стела, Деян и Иван  Hug!
Хеленка, и аз съм забелязала, че навън няма толкова малки бебчета като моето, повечето са по-големи дечица. Това обаче въобще не ме спира. Стига да успея да се организирам излизаме всеки ден, макс. през ден. При нас е слънчево и ясно, студа не пречи, гледам, че ръчичките й са топли под завивката. Нямаме дъждобран още и когато духа я увивам стабилно. Неприятното е, че нашия булевард го ремонтират вече 4 месеца, вкл. сменят ВиК тръбите, минаващи под него и можете да си представите каква олелия и мръсотия е там. Докато мина по него и стигна до центъра ми се изправя косата, чудя се вече откъде да обикалям да го избегна.
Фийл, не знам пиеш ли още Метергин-а. При мен реакцията беше единствено болки ниско в корема като менструални.
Днес втори ден правя масаж с поглаждане, засега е кратък, защото движенията са ограничени за толкова малко бебе. Голямо удоволствие й доставя май, тя и бездруго обича да е гола.
Отивам да пооправя, че после ще ядем и ще излизаме

# 25
  • София
  • Мнения: 285
да се включа за разходките - до минус 5 градуса не е проблем да се излиза с бебето на недълги разходки. Това го помня от у-щето за бременни "9 месеца'. Току-що навалял сняг - пракрасни условия за разходка, тъй като тогава е най-чист въздуха. 

за захранването - аз ще се придържам към педагогическото захранване, но не изцяло. Ще действам по интуиция най-вече. Бебето до 6-я месец не може даприема нищо друго освен кърма, т.е. то може само да суче. Не борави с ръцете си, не може да седи, не може да прави много неща. Ако трябва да приема нещо раззлично от кърма например вода, то природата е щяла да се погрижи то да може да пие вода самО! Но не може!
Тук не визирам майките, които нямат кърма и хранят с Ам бебчовците. Това е друг случай!

Полина79797 хубаво си извлекла есенцията за педагогическото хранене. Ние ще слагаме Олег на столчето си до масата още от момента, в който той може да седи на дупето си. Това е един психологически момент - да гледа как се хранят възрастните, нищо че той още ще е само на кърма.

Съни, и аз като теб всеки ден съм благодарна за това че имам кърма и с цялото си сърце искам колкото се може по-дълго време да си го кърмя детенцето.
 
Хахаха, този материал за зодиите е супер свежарски!

Не съм поетична душа, но ми дойде музата веднъж и на мен:

"Зимно слънце грее, а ОКТОМВРИЙЧЕ в шезлонг се люлее"

Имаме си вече  Мечо Пух,

аз пък ще сложа любимия на много хора Малкият принц

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 12:47 от shivani

# 26
  • Мнения: 2 140
За АМ:
adina ,ние сме на Nutrilon 1.Редуваме кърма и АМ,като прескачаме храненето в 00:00 и 03:00 часа.Иначе през 3 часа се цедя,включително през нощта. smile3507

# 27
  • Мнения: 62
Здравейте и от нас,
Мимисофиа, на нас ни минаха пъпчиците с едно кремче казва се Sudocrem
много съм доволна махнаха се за два дни, дадоха ни го като мостра, но сигурно го има по аптеките, имат и сайт на който можеш да се информираш- www.sudocrem.com

Пуки,дано ти се решат нещата с картата, знам колко е неприятно, но ти настоявай и си търси правата, нищо, че казваш че вече си пила една студена вода.

Да ви питам- на нас от вчера акитата са с черни точки, жълт фон с черни неща, не са твърди по-скоро като нишки. Извинете за цветущото описание!
Чудя се дали може да е от капките за нос Коларгол?
Или е нещо притеснително?
А, и още нещо до мамите ползващи Инфакол, нали пише да се дава преди ядене, да обаче Борис го повръща така, та въпроса ми е може ли да го смеся с мляко като Саб симплекса например или няма да действа?
Мимисофиа, ти май го ползваше или се лъжа?

# 28
  • Мнения: 3 453

 Честити втори месечинки на бебе Стела (на мама SvetlI_81),Деян (на мама bidapet),Иван (на мама Nevcheto)!Все така да са ви здравички и много щастливички!
 Честита първа месечинка на бебе Виктория Стефани (на мама Софи)!Много любов,здраве и щастие ви пожелаваме!
 

 Да са здрави и ви носят само радост   bouquet

Съни, точно и аз това се чудех, тъй като сме на АМ, пак ли до 6-тия месец да сме само на него и след това да захранвам? Никак не ми се иска преди това да му давам каквото и да било.


  Да ви кажа ние сме на АМ от раждането и вече давам сок от ябълка.Много добре му понася на Боби Peace


   Момичетаааа, много съм щастлива!Вчера мина комисията и имаме акт 16!Другата седмица, ще оправят последните документи и от следващата ще ни викат за ключовете newsm44 newsm44 newsm44 Най-после жилището ни е готово Joy Незнам къде съм от радост!Кухнята ни е готова, чакат да им звънна за монтажа, след като ни направят банята.Утре отиваме за плочки!Всички други неща сме ги купили и нямам търпение да стане и да се нанесем, не че у мама ни е зле, но ще сме си само тримката.А и тя е на 200м от нас Laughing

  Черпя ви за новото ни жилище:


Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 13:08 от Kpuccu

# 29
  • Мнения: 95
Ей, Криси, честито! Да сте здрави и дълги години да се радвате на жилището си, а защо не и на по-голямо Wink
И аз наскоро минах през емоциите с получаването на акт 16 и много добре те разбирам как се вълнуваш Simple Smile Много е хубаво да си имаш собствен дом. Пожелавам го на всички, които още не са се сдобили с такъв Hug
А аз вече имам нови мераци... за къща в околностите на Варна, ех! Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт