На мама й иде да запее, ОКТОМВРИЙЧЕ гука и се смее.

  • 8 899
  • 235
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 723
Криско честитооооооооооо  bouquet
Най-накрая и това стана.
Ха сега бързо да се нанесете и да изживявате само хубави емоции в новият дом.

# 31
  • София
  • Мнения: 285
Крисси,

поздравления!

ето нещо зимно и божествено:

http://uk.youtube.com/watch?v=nGdFHJXciAQ



smile3525

# 32
  • София
  • Мнения: 183
Джиджи, ама много сте готини бе! И колко коса имате. Нашата мома отгоре беше полу плешива, а сега има израстнали единични самотни косми, които са доста по-плътни от бебешката й коса и са дълги 2-3 пръста. Само я дебна да разбера къдрава като татко си ли ще е.

Има ли вече бебоци, на които очите им са придобили кафяв цвят? Нашите още сивеят.

Какво мислите за преватнивно даване на Панадол на бебето след ваксинацията? Една приятелка ми сподели това вчера и се зачудих как да процедирам. Може би и доки ще питам, но да се консултирам и с вас.

Нинка и нашите акита понякога придобиват зелен отенък. Питах доки и тя не се впечатли особено. Каза, че сигурно са от коликите или от храна, която аз съм яла. Честно, бях прекалила със спанака и марулите, но и сега се получава това, така че сигурно е от колики.

Фийл, и на мен ми се е случвало Мишето да не й стига едната гърда и давам от другата да си дояде. И наистина нещата се урегулират някак си. Дали кърмата се увеличава, но на втория ден вече си й стига пак само от едната. Аз докато имам кърма не бих давала АМ. Защо да дохранвам с него ако мога да додам от другата гърда?! За какво да си кътам кърмата, а да наливам друго?! Поне моята логика е такава. Природата все трябва да го е измислила умно.

Барабинче, малкия е трепач на снимката.

Да ви питам – как се взима секрет за изследването за стрептококи? Вие ли го носите в лабораторията или трябва да заведа бебка до там?

Пуки, супер гадно това с Ларедут. Важното е, че се изяснил проблема. И аз си помислих, че не е поради некоректност на францизите. И пак в нас (БГ) е проблема. Ей, кога ще се научим на коректност и ние ?!

Фийл, вашия батко е голяма скица. Добре че и прашките не ти е набарал да носи

Криси, много готин ергена бееее. Много обичам бебешоци облечени в панталони, жилетки, анураци и т.н. На мен майка ми се чуди как може толкова малко дете да го накиприч така, но аз почнах да я снабдявам с такива дрешки. Вчера не можах да купя един много готин анурак обаче следобяда ми дойде една приятелка на гости и ни подари друг много готин такъв. Че съм й накупила едни панталони, не може с камизолка да й ги обличам я

Жанита, явно са ви препоръчали да почвате захранването със сокчета след 40 ден. Ти си преценяш коя система ще следваш.

По въпроса с консумацията – от известно време  ми прави впечатление, че когато имаме гости после дребната е много напрегната и изнервена. По принцип заспива сама а в такава ситуация баща й трябва да я приспива на ръце. И се чудех дали не е от безкофеиновото кафе (докато бях бременна не консумирах никакво), от сладкото или от данданията (е не че правим купони, но с хора в къщи става по-шумно от обикновено). Затова се чудя дали да приемем покана да ходим на гости за НГ или да си останем в къщи и да си спинка в кошарката. Една педиатърка казала на моя приятелка, че толкова малки бебета и особено ако са по-чувствителни могат да страдат от честите промени около тях. Препоръчва се повече спокойствие и по-малко раздвижване в интериора и хората около малчовците.

Мимозиня, според мен черното наистина може да е от капките щом са същия цвят. Все пак от носа влизах и в гърлото и се поглъщат. Ако много се тревожиш звънкай на доки. Аз да чукам на дърво още не ми се е налагало да я притеснявам моята, но май трябва да се научим да го правим.

Ние общо взето през деня будуваме по час, час и половина след ядене и после спим. Вечерта цялата я откарваме в похъркване. То будуването ще се увеличава и се надявам вече да е разбрала по кое време на денонощието се спи.

Криси, Барабина,  честит ви акт 16. Мога да си представя каква радост е това. И аз мечтая за този миг. Че бебоците растат и ще имат нужда от собствена стая. Сега хич не им пука къде спят.

Аз чакам майка да пристигне в София. За наш късмет след като си тръгна и й казаха, че след 2 седмици трябва да пътува в командировка за София. Е, за три дни е, но аз пак се радвам. Чакам и от химическото да минат да ми оставят дрехите ама междувременно мисля да направим една кратка разходка по слънцето.

# 33
  • Мнения: 177
И ние тук ,вечер се дохранваме и така спи по 5 -6 часа ,а през деня си е само на кърма

# 34
  • Мнения: 697
Да повдигна пак темата за АМ-а, знам че сме го обсъждали, но малко хора се включиха/може би, защото повечето от вас кърмят  Hug Та какво АМ ползвате, сменяли ли сте го и какви са ви впечатленията? Чудя се дали да не пробвам някое друго, дали ще понамали коликите, дискомфорта, някои връщания и т.н.Да не се окаже , че някое друго му действа по-добре пък аз си го държа на едно и също  newsm78 В същото време не искам безразборно да го сменям...

Само това недей да правиш. Аз така си мислех, е ако му сменя млякото ще е по-добре. Педиатърката и тя така ме посъветва. Резултата беше ужасен. Детето не ака 2 дена след смяната, после се осра до уши в зелен цвят и миризма която можеше да убие и пор. Веднага го върнах на старото мляко, ама му трябваха поне 2 дена да се оправи.

mimozinq ще го потърся това кремче. Инфакола го давам по всякакъв начин. В лъжичка преди храненето, разтворено в млякото, във вода. Все си действа.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Говорих с педито.Пак отлагаме ваксината,вече втори път.Каза че щом нослето не ми харесва, да проверим за стафилококите и тогава ваксината. Та днес ще отида направо в лабораторията да му вземат посявка и като излезе ще ви кажа имаме ли или не стафилококи. Писна ми с тия сополи. И на всичко отгоре винаги след пръскането с физиологични разтвори, му се дразни явно носоглътката и се скъсва да повръща, да му се гади и да се дави. При вас повръщат ли след като пръскате с тях? Незнам с това кремче Низита как ще е.Да взема да пробвам ли? То за почистване ли е?

# 36
  • Мнения: 210
Добър ден мамчета ние се родихме на 12.10.2008г. 3450кг. и 50см. Казва се Калин. Може ли да се присъдиним към вас? Искам да попитам за помпата за нослето на коя фирма беше

# 37
  • София
  • Мнения: 1 476
Добър ден мамчета ние се родихме на 12.10.2008г. 3450кг. и 50см. Казва се Калин. Може ли да се присъдиним към вас? Искам да попитам за помпата за нослето на коя фирма беше

добре дошла сред нас  Hug

незнам за коя помпа питаш точно, но последните дни споменах за една, от която останах доволна /за разлика от тази на Нук  Confused/
Та хубавата /според мен/ е Bebe Confort, купих си я от магазин Малечко за 8,50 лв.  Peace

# 38
  • Мнения: 10
Аз също давам вече сок на кикешко, засега от ябълка, но започвам да включвам и морков. Той много го харесва и всеки път се кара за още. Дени гледах така и ми допадна повече от захранване след 6-я месец.Сестра ми гледа така племенника ми и можех да наблюдавам и този метод. Това си е лично мнение де. Но не забравяйте че бебета ни са зимни, няма логика според мен да не давам сок-че, а давам витамини.Отивам да кърмя.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Хеленка ние сме всеки ден навън по час-час и половина
ако духа много-мятам дъждобрана

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз също давам вече сок на кикешко, засега от ябълка, но започвам да включвам и морков. Той много го харесва и всеки път се кара за още. Дени гледах така и ми допадна повече от захранване след 6-я месец.Сестра ми гледа така племенника ми и можех да наблюдавам и този метод. Това си е лично мнение де. Но не забравяйте че бебета ни са зимни, няма логика според мен да не давам сок-че, а давам витамини.Отивам да кърмя.

За соковете искам да изкажа едно мнение.По-добре купувайте готовите бебешки сокчета, отколкото вие да правите в къщи, защото ще са пълни с нитрати.А към производителите на сокчета за бебета има изисквания и се ползват продукти без нитрати и химикали.

# 41
  • Мнения: 42
e_kateto, добре дошла при нас с малкия Калин! Hug Ако става дума за помпичката за която говори Джиджи/тази с маркучето, от която смучеш/ , та тя е на bebe confort. И аз ще си я търся сега.
Да се похваля, тази нощ за първи път пропуснахме нощното хранене! Grinning Искам още неща да на пиша ама по-късно,че дясната ми ръка е заета....

# 42
  • Мнения: 10
Хайде и аз да се изплющя тука  261uu
По въпроса кой какво АМ пие - ние сме на NAN-1.За съжаление сме само на такова (и кърма)и немога да сравня с други марки,но това ни понася добре PeaceАи в болницата такова им даваха.
Ние от вчера също започнахме сокчетата.Въпреки,че голямата ми дъщеря е на 2 и половина и пак по новия метод се гледаха децата,пак след 20 ден започнах да и давам сокчетата.По мнение на тогавашния педи,по-бързо ще свикнело коремчето при положение,че така и така си има колики.А съмненията му относно по-късното даване на сок бяха,че тогава преминали коликите ще се завърнат с нова сила.Незнам дали го обясних правилно дано сте ме разбрали.Напълно съм съгласна,че всеки сам преценява за себе си и за своето дете как да подхожда с всяко едно нещо,но се дразня,когато някой се опитва да ме убеди,че видите ли вие неговия метод е най-правилен Peace HugИзказах се,благодаря за вниманието bowuu

Днес е  smile3558,пожелавам ви да си починете добре събота и неделя и ако времето разреши да си направите разходчици навън,че да разнообразим малко и снимковия материал smile3534

Честити месеченки на бебчовците-живи и здрави да са

Криси,честит ви акт 16 и ключе.После да направите снимки,да се порадваме и ние и да усетим аромата на новичко  bouquet

пак се поувлякох,сори,за което ама незнам дали ще успея да пиша пак преди да сте скокнали внова тема Joy hahaha

Уууууууууууууу докато напиша това и вече 6 нови отговора #Crazyбравос не си губите времето

# 43
  • Мнения: 10
Напълно съм съгласна с Пуки,за сокчетата.Аз давам готови понеже не винаги мога да осигуря домашни ябълки и моркови,а тези от пазара нещо ме съмнейшън,както всяка една стока напоследък де PeaceАко сте гледали по бтв за ботушите на някаква жена Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 1 476
Джиджи, ама много сте готини бе! И колко коса имате. Нашата мома отгоре беше полу плешива, а сега има израстнали единични самотни косми, които са доста по-плътни от бебешката й коса и са дълги 2-3 пръста. Само я дебна да разбера къдрава като татко си ли ще е.

mylili Мерси, мерси, тя си се роди с доста косичка, а сега даже на дължина е пораснала  baby_neutral

Момичета, имали бебчовци минали на по големия размер памперс? Ние ползваме 2-ка на Памперс, но ми се струва, че и стяга около крачетата, оставя и зачервени черти, кога е момента да се мине на по голям номер?  newsm78
На тия все пак пише от 3 до 6 кг., не би трябвало да са и малки, ама тия зачервявания ме притесняват  Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт